Як встановити кондиціонер самостійно?

yak vstanoviti kondic oner samost yno 1 - Як встановити кондиціонер самостійно?

Намагаючись максимально поліпшити умови проживання у власному будинку, багато людей шукають можливість, як встановити кондиціонер самостійно, адже виклик майстра вимагає додаткових фінансових вкладень. Як правило, сума за подібні роботи становить близько ⅓ вартості самого устаткування, що аж ніяк не дешево і зовсім не вписується в плани багатьох споживачів. У цій статті ми поділимося з вами основними правилами і принципами самостійного монтажу систем кліматичного контролю, а також їх підключення.

Основні правила монтажу

Традиційна система кондиціонування складається з декількох блоків — зовнішнього і одного або декількох внутрішніх. Кожен з елементів сучасної кліматичної техніки виконує власні функції:

 1. Зовнішній блок устаткування відповідає за утворену в процесі роботи конденсацію.
 2. Внутрішні комплектуючі виконують роль випарників.

Важливо! Між собою вся конструкція з’єднана за допомогою труб і проводів, за рахунок яких забезпечується електроживлення приладу. Входить до складу приладу дренажна трубка призначається для відведення вологи з системи і підключається до зовнішнього блоку кондиціонера. Згідно з правилами монтажу, дана деталь направляється в каналізацію.

Перші кроки

Перш ніж встановити кондиціонер самостійно, слід визначитися з кількома найважливішими аспектами майбутнього монтажу:

 1. Визначтеся, з якою з сторін світу буде розташовуватися конденсаторний блок кондиціонера.
 2. Підберіть кріпильні елементи, які б максимально відповідали особливостям матеріалу, з якого складаються стіни вашого будинку.
 3. При виборі потужності кондиціонера обов’язково слід враховувати особливості приміщення, а саме розташування квартири щодо сторін світла, кількість членів родини та наявність додаткових вентиляційних систем.

Важливо! Плануючи установку кондиціонера, ретельно продумайте можливості забезпечення доступу до системних блоків для їх подальшого технічного обслуговування. Також, слід подбати про захист зовнішнього блоку від руйнівного впливу природних факторів — снігу, дощу, обмерзання і т. д.

Етапи робіт

Монтаж кондиціонера здійснюється в декілька основних етапів:

 1. Прокладка необхідної електропроводки.
 2. Установка зовнішнього блоку.
 3. Прокладка сполучних комунікацій.
 4. Монтаж внутрішнього блоку.

Важливо! Після завершення всіх монтажних робіт і підключення обладнання до мережі, виконайте пробне включення кондиціонера. Уважно простежте за роботою системи протягом деякого часу.

Установка зовнішнього блоку:

 • Плануючи виконати самостійну установку зовнішнього блоку, особливу увагу приділіть перевірці міцності стіни або балкона, до яких буде здійснюватися безпосереднє кріплення. Обрана поверхня повинна витримати навантаження кондиціонера, який може важити близько 60 кг.

Важливо! Якщо ваші стіни утеплені зовнішніми теплоізоляційними плитами, то необхідно здійснювати кріплення зовнішнього блоку безпосередньо до стіни, а не з матеріалами утеплення.

 • Фахівці вкрай не рекомендують здійснювати установку зовнішнього блоку спліт-системи на блоки з газобетону, який відомий відмінними теплоізоляційними властивостями, але несуттєвою міцністю.
 • Також майстри застерігають від монтажу кондиціонера на вентильований фасад, що може спровокувати виникнення досить потужних вібрацій.

Важливо! При необхідності для монтажу зовнішнього блоку на вентильовану стіну можна використовувати спеціально розроблену конструкцію з демпфуючого ущільнювача, який попередньо кріпиться на поверхню стіни.

 • Бажано встановлювати зовнішній блок кондиціонера на обдувається з усіх боків стіні, яка, в той же час, захищена від негативного впливу атмосферних опадів.
 • Найбільш практичним є монтаж кондиціонера під навісом або ж на провітрюваному балконі.

Важливо! При установці зовнішнього блоку кліматичного обладнання неприпустимі будь-які перекоси. Тому на кожному з етапів монтажу слід ретельно перевіряти горизонтальність конструкції. Для цієї мети відмінно підходить будівельний рівень.

 • Згідно загальноприйнятим вимогам, зовнішній блок кондиціонера повинен бути встановлений на відстані не менше 10 см від стіни, що пов’язано з потребою компресора у всебічній вентиляції. В іншому випадку може виникнути поломка зовнішнього блоку в умовах літньої спеки.

Важливо! Плануючи встановити кондиціонер самостійно пам’ятайте, що монтаж зовнішнього блоку передбачає виконання висотних робіт, а тому пов’язане з певною небезпекою. Заздалегідь подбайте про наявність страховки належного рівня.

Установка внутрішнього блоку

Сучасна конструкція спліт-системи передбачає встановлення кондиційного блоку і проведення відповідних магістралей всередині житлового або офісного приміщення:

 • Окрему увагу при встановленні кондиціонера у квартирі самостійно слід приділити проведенню електричної проводки:
  • Зазвичай кліматичне обладнання споживає близько 2 кВт електроенергії. Тому переконайтеся, що проводка у вашому приміщенні здатна витримати такі навантаження.
  • В іншому випадку — досить буде від електрощитка провести окрему лінію електропостачання та оснастити її індивідуальним запобіжником.

Важливо! Подібні заходи допоможуть запобігти ризик виникнення короткого замикання і займання вашого майна.

 • Розмістити внутрішній блок кондиціонера слід таким чином, щоб при його роботі поблизу не розташовувалися предмети, які можуть перешкодити нормальному руху охолодженого повітря.

Важливо! Неприпустимо розміщення кондиціонера над опалювальним обладнанням. Також заздалегідь продумайте можливості доступу до блоку для їх подальшого технічного обслуговування та виконання ремонтних робіт. Відстань між стелею і кондиціонером має становити не менше 25 див.

 • Для забезпечення власної безпеки встановлюйте спліт-систему таким чином, щоб створюваний нею потік охолодженого повітря не потрапляло безпосередньо на мешканців квартири.

Важливо! При неправильній установці кондиціонера виникає підвищена загроза виникнення у домочадців ангіни, бронхіту та інших захворювань.

Популярні помилки підключення

У випадку некоректної установки кліматичного обладнання ви можете зіткнутися з численними неприємностями. Щоб уникнути проблем, ми вирішили розглянути найбільш важливі нюанси, на які важливо знати перед тим, як встановити кондиціонер в квартирі своїми руками:

 1. Неприпустима установка трубок відведення вологи та циркуляції фреону з численними перегинами. Подібна помилка може призвести до істотного підвищення навантаження на компресорне обладнання, що може вивести систему з ладу.
 2. Зовнішній блок не рекомендується встановлювати на заскленому балконі, адже в такому разі він буде позбавлений необхідної циркуляції повітря зі всіх сторін.
 3. Блоки кондиціонера повинні бути встановлені максимально рівно по відношенню до горизонту, в іншому випадку — конденсат буде стікати безпосередньо на підлогу вашої квартири

Відеоматеріал

У даній статті ми поділилися з вами основними рекомендаціями по установці кліматичного обладнання власними руками і щиро сподіваємося, що у вашому будинку буде панувати максимально комфортна атмосфера.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *