Як встановити лічильники на воду в квартиру своїми руками?

yak vstanoviti l chil niki na vodu v kvartiru svo mi rukami 1 - Як встановити лічильники на воду в квартиру своїми руками?

Встановлювати водомір самостійно або запрошувати фахівців — це питання власник квартири вирішує самостійно. Спеціального нормативного акту, що забороняє самостійну установку облікового приладу, немає. У правилах встановлення лічильників води у квартирі прямої заборони немає. Обов’язкові лише наявність документа про державну повірку пристрою і його опломбування по закінченні монтажу. Якщо знехтувати цим, показання пристрою не будуть прийняті до обліку. Розглянемо, як встановити лічильники на воду в квартирі своїми руками або силами спеціалізованого підприємства.

Встановлення водоміра — вигідна вона?

Все залежить від конкретної ситуації. В якості прикладу можна навести ситуацію, коли установка лічильника вигідна, або — навпаки, недоцільна:

 • Якщо в квартирі проживає стільки ж людей, скільки офіційно зареєстровано, фактична економія при оплаті становить від 20 до 30%.
 • Встановлення водоміра невигідна, якщо в будинку проживає більше людей, ніж офіційно зареєстровано.

Важливо! Ще один приклад — невдало спроектована схема водопостачання. При окремих підводах води до ванній кімнаті і санвузлу знадобляться 4 облікових приладу: по 2 на холодну і гарячу воду. Якщо є окрема водоподача до унітазу, то водомірів знадобиться 5 штук.

Як правильно вибрати лічильник?

На ринку є кілька різновидів облікових приладів. Який саме придбати — рішення приймати домовласникові. Незалежно від виду облікового пристрою, при покупці треба враховувати наступне:

 • Рекомендоване розташування пристрою. Є спеціальні моделі для горизонтально та вертикально розташованих труб, а також універсальні пристрої, які можуть бути змонтовані на горизонтальну і вертикальну трубу.
 • Діаметр патрубків для приєднання, відповідний параметрами трубопроводу.
 • Допустимий діапазон температур середовища. Це означає, що прилади для обліку витрачання гарячої води треба підбирати з особливою ретельністю.

Види

Всі водоміри можна розділити на 2 класи:

 • Працюють від електромережі.
 • Енергонезалежні.

Енергонезалежні

Енергонезалежні механічні прилади, оснащені крильчатками, — самі прості і надійні пристрої. Лопаті обертаються під час проходження водного потоку. Облік споживаної води ведеться по числу обертів крильчатки.

Залежні

Енергозалежні водоміри бувають таких видів.

 • Вихрові.
 • Електромагнітні (чутливі до складу води).
 • Ультразвукові.

У тому випадку, коли рахунковий пристрій приладу ізольовано від водного потоку, мова йде про “сухому” водомірі. Навпаки — вироби, в яких лічильний механізм не ізольований від води, носять назву “мокрих”.

Важливо! Купують лічильники тільки в магазинах. Треба звернути увагу не тільки на наявність технічної документації, але і на те, щоб цифри номера приладу збігалися з номером, зазначеним у документах. Це говорить про те, що ви придбали сертифікований, придатний до використання водомір. Після покупки віднесіть прилад для повірки в спеціальний відділ Водоканалу або Жеку. При бажанні можливо звернутися в спеціалізовану компанію. Важливо, щоб у неї була ліцензія. Після проведення повірки в техпаспорті з’явиться відповідний штамп, а саме облікова пристрій буде опломбоване. Знімати пломбу ні в якому разі не можна.

Як встановити лічильник на воду в квартирі — вибір місця для монтажу

Є певні правила до місця встановлення водоміра. Отже, вимоги до встановлення лічильників води в квартирі, що впливають на вибір місця:

 • Температура повітря більше 5 градусів.
 • Наявність вільного доступу для перевірки, ремонту та зняття показань.
 • Наявність освітлення. Це може бути світильник або природне освітлення.

Можлива установка водоміра у ванній кімнаті або туалеті.

Важливо! Для приватних будинків відстань від облікового приладу до введення не повинна перевищувати 200 мм. При облаштуванні колодязя, він забезпечується замком і пломбується. Розкрити колодязь можна тільки в аварійній ситуації або при пожежі.

Установка лічильників води своїми руками — правила та порядок

Перед тим, як встановити лічильник на воду, потрібно придбати набір інструментів і витратних матеріалів.

Для успішного монтажу вам знадобляться:

 • Прокладки: для холодного водопостачання з гуми, для гарячого — з пароніту.
 • Пакля сантехнічна або синтетична нитка з силіконовою змазкою.
 • Ущільнювальна паста.

З інструментів для металевих труб можуть стати в нагоді:

 • Ножівка по металу.
 • Інструмент для нарізування різьби.

Важливо! З’єднання можна затягувати за допомогою розвідних або накидних ключів.

Для поліпропіленових труб знадобляться:

 • Спеціальні ножиці.
 • Сполучні фітинги.
 • Паяльник, яким можна паяти пластик.

Важливо! Найпростіше встановлювати прилад обліку в систему з металопластиковими або поліпропіленовими трубами. Розрізати поліпропіленову трубу можна не лише спеціальними інструментами, але і звичайним гострим ножем.

yak vstanoviti l chil niki na vodu v kvartiru svo mi rukami 2 - Як встановити лічильники на воду в квартиру своїми руками?

Монтаж лічильників води проводиться в такому порядку:

 1. Зберіть водомірний блок.
 2. Перекрийте подачу води.
 3. Розріжте трубу, приєднайте зібраний обліковий прилад, використовуючи для герметизації стрічку ФУМ або клоччя.
 4. По завершенні приєднання лічильника заміряйте точне місцезнаходження для відповідної різьби.
 5. Відріжте надлишок труби, встановіть спеціальний фітинг (як варіант — наріжте на трубі з металу різьбу). Для з’єднання труб з поліпропілену використовуйте паяльник.
 6. Від’єднайте від змонтованого приладу зворотний клапан з американкою і нагвинтити його на підготовлену різьблення.
 7. Відновите з’єднання облікового приладу з накидною гайкою.
 8. Відкрийте кран і перевірте, наскільки виконані герметично з’єднання. Якщо ніяких протікання немає, значить — прилад змонтований правильно.

Тепер залишається почекати працівника Водоканалу, який приїде за вашою заявкою і поставить пломбу на прилад.

Професійна установка

Якщо ви вирішили встановити водомір силами спеціалізованої компанії, треба вибрати підрядників з усією серйозністю. Ось головні критерії його вибору:

 • Ліцензія на надання послуг даного виду. Це — гарантія професіоналізму працівників та наявності необхідних видів обладнання.
 • Гарантія якості виконаних робіт та безкоштовне технічне обслуговування на весь гарантійний термін.
 • Документальне оформлення послуг (договір на монтаж, акт виконаних робіт). Документи регламентують взаємні зобов’язання сторін. Крім того, значно спрощуються процедури постановки на облік, реєстрації та сервісного обслуговування приладу.

Компанія розробить схему встановлення лічильника води в квартирі і виконає всі роботи у відповідності з нею.

Відеоматеріал

Такий порядок установки приладу, що враховує витрату води. Займатися монтажем самостійно або залучити професійних майстрів — вирішуйте самі.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *