Як встановити операційну систему на ноутбук?

yak vstanoviti operac ynu sistemu na noutbuk 1 - Як встановити операційну систему на ноутбук?

Установка Windows — це сама тривіальна процедура, вмінням провести яку так хваляться всі “програмісти”. Але тут немає якоїсь магії або важких математичних обчислень. З установкою ОС, за фактом, здатний впоратися практично кожен. Якщо вам цікаво, як встановити операційну систему на комп’ютер, то сьогодні ми приділимо цьому трохи уваги. Скориставшись нашими порадами, ви зможете заощадити певну суму і трохи підвищити свою самооцінку як людину, яка “на ти” з сучасною технікою.

Windows OS

Зазвичай подібні маніпуляції проводяться відразу після придбання нового девайса. Лептопи мають величезну популярність у наш час, оскільки їх продуктивність з кожним роком стає все вище, а габарити — менше. Самий головний і, мабуть, єдиний недолік — це висока ціна. Компактні пристрої не тільки починають витісняти звичні стаціонарні персональні комп’ютери, але і вимагають більше вкладень, ніж їх старі альтернативи. На ринку сучасних технологій кожен день з’являються по кілька сотень новеньких моделей, кожна з яких володіє неповторними індивідуальними якостями.

Деякі фірми-виробники не спромоглися обладнати свій продукт операційною системою, покладаючи цю задачу на плечі користувача. На превеликий жаль, ще далеко не всі справляються з установкою ОС, оскільки бояться зробити якісь фатальні помилки в ході роботи. Повірте, лякатися тут нічого, оскільки провести встановлення ОС на ноутбук простіше простого. Зараз ми надамо вам можливість в цьому переконатися.

Трохи про головне

Насправді, нічого поганого в “голом” пристрої абсолютно немає. Лептоп без операційки буде просто видавати інформаційне повідомлення, зміст якого буде зрозумілий навіть дитині — потрібна установка OS.

До чого ж варто приготуватися? Спершу необхідно роздобути сам образ установника системи, а також носій інформації, на який цей образ буде записаний. Носій може бути флешкою, жорстким зовнішнім диском або оптичним диском — різниці немає ніякої.

Важливо! У деяких магазинах пропонують платну встановлення ліцензійної версії “Віндовс”, але ця процедура не варто своїх грошей, оскільки весь процес можна провести самостійно.

Досить просто закачати на пам’ять стандартну або піратську збірку, з якими ніколи не буває зайвої метушні. Віддавайте перевагу перевіреним видавцям систем, оскільки невідомий розробник може робити не найкомфортніші для вас складання.

Важливо! Якщо у ваших друзів або рідних є установник OS, то просто попросіть їх тимчасово ним поділитися, а далі доведеться слідувати тільки простим і зрозумілим інструкцій.

yak vstanoviti operac ynu sistemu na noutbuk 2 - Як встановити операційну систему на ноутбук?

Приступимо до справи

Як встановити систему на ноутбук? Спершу необхідно розглянути два основних варіанти дій:

 1. Установка з флешки.
 2. Установка з оптичного диска.

Якщо всі “інструменти” під рукою, то можна приступати:

 1. Для початку треба вставити носій в USB-роз’єм або дисковод.
 2. Далі потрібно потрапити в інтерфейс BIOS. Для більшості моделей для цього потрібно буде просто натиснути клавішу Delete на клавіатурі.
 3. Якщо на екран BIOS вдалося потрапити, то потрібно буде трохи розібратися з розташуванням функцій на екрані, оскільки для кожної моделі воно різне.
 4. Вам необхідно знайти і вибрати ваш носій для запуску системи. Знайдіть пункт “Advanced Boot Features”. Звідти вам необхідно потрапити в розділ під назвою “First Boot Device”. Для відкриття розділу потрібно натискання клавіші Enter на клавіатурі. Після цього ви повинні побачити перед собою повний список використовуваних пристроїв. Перенесіть на першу позицію той диск або носій, на який записаний образ. Найчастіше, потрібно просто знайти назву приводу або флешки, а далі просто впорядкувати наявне.
 5. Тепер треба знайти пункт під назвою “Exit”, натиснути на нього і залишити незрозумілий BIOS. Натисніть на графічну кнопку “Ок”, коли система запропонує вам внести всі зміни.
 6. Після перезавантаження ви повинні побачити інформаційне повідомлення, в якому буде сказано щось на кшталт: “Натисніть будь-яку клавішу для завантаження з флешки/дисководу”.
 7. Відразу після цих дій розпочнеться попереднє завантаження файлів і багато інших аспектів, на які вам навіть не доведеться звертати увагу.
 8. Після невеликого очікування майстер установки запропонує вам встановити рідну мову і вказати декілька інших параметрів.

З підготовкою до роботи ми розібралися, а тепер перейдемо безпосередньо до самої установки ОС на ноутбук.

yak vstanoviti operac ynu sistemu na noutbuk 3 - Як встановити операційну систему на ноутбук?

Встановлюємо операційну систему

Найскладніше позаду. Тепер вас попереду чекають тільки лінійні і очевидні дії, які ніяк не будуть залежати від виду обраного носія.

Після маніпуляцій з попереднього пункту вам потрібно буде зробити наступне:

 1. Дочекайтесь появи віконця, в якому будуть вказані два варіанти інсталяції: оновлення наявних даних і повна установка системи. Вам потрібно буде вибрати другий варіант з цього списку.
 2. Для запису операційки потрібно вибрати який-небудь з вбудованих жорстких дисків або розділів. Для кращої роботи рекомендується форматувати всі розділи і позбутися від залишків минулого інформації (якщо там, звичайно, не було нічого цінного для вас). Далі потрібно буде створити розділ, на який буде встановлена ваша OS, а потім вибрати необхідні розміри пам’яті.
 3. Після цього вся установка піде автоматично і присутність користувача буде зовсім необов’язковим. Ви можете спокійно піти перекусити або глянути одну серію свого улюбленого серіалу. Десь через тридцять хвилин з’явиться вікно з параметрами, в які включені дата, час та інші прості складові.

Важливо! Якщо на етапі формування розділів вам потрібно створити два диска, то рекомендується встановлювати систему на той, який має менший розмір. Для тієї ж Windows 7 буде цілком достатньо близько 70-100 Гб.

yak vstanoviti operac ynu sistemu na noutbuk 4 - Як встановити операційну систему на ноутбук?

Останній етап

Установка операційної системи на ноутбук, грубо кажучи, закінчена. Залишається тільки заповнити особисті дані та інші атрибути:

 • Система попросить вас встановити ім’я користувача та пристрої. Також у цьому вікні ви можете встановити пароль, який буде захищати лептоп від зловмисників.
 • Якщо ви користуєтеся ліцензійною версією ОС, то потрібно ввести серійний номер, який корпорація Microsoft зазвичай дбайливо залишає на коробці з-під диска. Нерідко номери можна знайти і на нижній частині корпусу пристрою — переверніть девайс і знайдіть потрібний код.
 • Якщо ж ви проводите установку піратської версії, то в збірці повинен йти який-небудь активатор або ключ з Keygen.
 • Заповнюємо дату і час, а потім просто радіємо результату.

Важливо! Операційна система Windows буде працювати тільки тридцять днів без використання ліцензійного ключа або “крякання”.

Відеоматеріал

Якщо вам зрозуміло, як встановити систему на ноутбук, то ви легко впораєтеся і з установкою на стаціонарний персональний комп’ютер, оскільки послідовність дій не буде нічим відрізнятися.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *