Як встановити унітаз на плитку своїми руками?

yak vstanoviti un taz na plitku svo mi rukami 1 - Як встановити унітаз на плитку своїми руками?

Під час ремонту прилади сантехніки, як правило, монтуються вже на готове підлогове покриття, оскільки укладати плитку набагато простіше, якщо ніщо не заважає. А вирізати плитки під готову сантехніку набагато складніше. Установка унітазу на плитку – справа нескладна. Однак доведеться враховувати певні нюанси, щоб уникнути проблем у подальшому. З ними ми і розберемося в цій статті.

Які інструменти знадобляться?

Для монтажу сантехніки на плитку знадобиться наступний набір інструментів:

 • Перфоратор або дриль.
 • Викрутка.
 • Олівець.
 • Ключ гайковий.
 • Герметик силіконовий.
 • Шпатель гумовий.
 • Кульовий кран.
 • Молоток.
 • Шланг для підведення води, труба для зливу води з гофрованого матеріалу.
 • Набір свердел.
 • Матеріал для обмотки.

Способи закріплення унітазу

Розрізняють 2 способи закріплення унітазу:

 • Відкрите.
 • Закрите.

Важливо! У першому випадку болти закріплюються на підніжжі приладу. Закрите кріплення передбачає розміщення болтів усередині конструкції.

Установка унітазу на кахельну підлогу: відкритий спосіб

Цей спосіб монтажу простий і надійний. Мінусом є те, що кріплення знаходяться на виду.

Порядок тут цілком доступний до розуміння навіть початківця сантехніка:

 • Перед початком монтажу виберіть місце, де буде стояти унітаз.
 • Встановіть сантехніку так, як вона повинна стояти.
 • Відзначте маркером місця, де будуть знаходитися отвори під кріплення.

Важливо! При розмітці тримайте олівець або маркер вертикально. В іншому випадку — отвори і місця кріплення можуть не збігтися.

 • Обведіть олівцем унітаз по контуру.
 • У місці оброблення отворів спочатку подряпайте плитку керн, щоб свердло не ковзало по поверхні.
 • За допомогою свердла зробіть отвори в кахлі, після чого просвердліть перфоратором необхідну глибину по бетону.
 • Зачистите отвору від пилу, заповніть силіконовим герметиком і вставте дюбелі.

Важливо! Герметик при цьому одночасно служить і кріпленням, і гідроізоляцією.

 • Перед тим, як встановити унітаз, нанесіть валик з силіконового герметика вздовж окресленого контуру. Це захистить основу приладу від попадання води.
 • Останній етап установки – монтаж кріпильних втулок і затягування болтів. Робити це потрібно обережно, оскільки занадто туга затягування може пошкодити унітаз і спровокувати утворення тріщин.
 • Закрийте місця кріплення спеціальними заглушками (вони продаються в одному комплекті з кріпленнями). Це дає можливість зробити конструкцію кілька естетичніше.
 • По закінченні роботи приберіть залишки силікону за допомогою шпателя.

yak vstanoviti un taz na plitku svo mi rukami 2 - Як встановити унітаз на плитку своїми руками?

Як встановити унітаз на плитку закритим способом?

Якщо ви хочете змонтувати сантехніку закритим способом, щоб кріплень не було помітно, то потрібно уточнити при купівлі, підходить для цього наявна у вас модель. Принцип монтажу аналогічний відкритого:

 1. Перед тим, як закріпити унітаз на кахельній підлозі, вибирають місце монтажу, встановлюють прилад, наносять контур за допомогою олівця і акуратно переносять мітки від отворів.
 2. Спочатку, аналогічно відкритого способу, в кахлі пробурюють отвори і заповнюють силіконом.
 3. Сполучна конструкція встановлюється на дюбелі.
 4. Заключний етап – безпосередній монтаж унітазу, із закріпленням за допомогою болтів через отвори, які знаходяться збоку.

Важливо! Іноді просвердлювати отвори під сантехніку в кахлі не можна. В цьому випадку прилад садять на спеціальний клей. Склеювальний склад можна замінити епоксидною смолою або рідкими цвяхами. Для поліпшення адгезії поверхні попередньо обробляються наждачним папером. Час на застигання клею – від 12 до 15 годин.

Приєднання до каналізації

Як встановити унітаз на плитку своїми руками – розібралися. Тепер поговоримо про підключення сантехніки до каналізаційної системи.

Розрізняють 3 види водовідвідних труб:

 • Вертикальний випуск. Такі прилади поширені в Західній Європі, досить популярні і в пострадянських країнах. Перед тим, як встановити унітаз, треба з’єднати фланець з фіксатором, в який і проводиться монтаж каналізаційної труби. Унітаз встановлюється на фланець.

Важливо! Перевага цієї сантехніки в тому, що її можна встановити під будь-яким кутом по відношенню до стіни.

 • Горизонтальний випуск. Унітаз розташовується на стіні під певним кутом. При підводі каналізації досить приєднати спеціальні ущільнювальні манжети або ексцентрики.
 • Косий випуск. Їх підключають до каналізації таким же способом, як і горизонтальні. При цьому треба, щоб отвір в каналізаційній трубі було розташоване під потрібним кутом.

Важливо! Найчастіше, для відведення в каналізацію застосовується гофрована труба, допомагає скорегувати проміжок між каналізаційним стоком і унітазом. Кріпиться гофра без склеює складу, за допомогою спеціальної мембрани. Гофра також дозволяє коректувати кут нахилу.

Правильно закріплена труба перешкоджає проникненню в приміщення вологи і неприємних запахів.

Подача води

Підвести воду до унітазу можна зовнішнім або внутрішнім способом, в залежності від того, яка саме модель була придбана. Але в будь-якому випадку потрібно обробити всі стики герметиком, щоб не було протікання.

Внутрішня подача води передбачає застосування гнучкого шланга або мідної трубки, які, як правило, продаються в комплекті разом з унітазом. При необхідності — деталі треба буде докупити. Крім цього, якщо різьблення на трубці крані не збігається, вам знадобляться перехідники і спеціальні ущільнювачі. Після приєднання всіх комунікацій потрібно перевірити бачок на працездатність. Якщо немає протікання і система працює правильно, можна затягувати болти до кінця.

Важливо! Контакт керамічних і металевих деталей неприпустимий. Застосовуйте спеціальні прокладки з гуми або пластику, які продаються в комплекті з кріпленнями.

Найпоширеніші помилки

Неправильна установка сантехнічного приладу загрожує появою протікання і (або) неприємних запахів. Розглянемо найбільш поширені помилки:

 1. Недостатньо добре вирівняна основа. На думку фахівців, це загрожує не тільки протікання, але і поломками устаткування. З цієї причини правильність установки унітазу контролюйте за рівнем.
 2. Погана герметичність. Патьоки під сантехнікою або зливною трубою говорять про те, що в процесі роботи було використано недостатня кількість силікону.
 3. Засмічення. В процесі монтажу труби або шланги можуть засмітитися будівельним сміттям. Щоб уникнути цього, треба перевірити всі шланги і труби перед підключенням. Це захистить сантехніку від передчасних поломок.
 4. Причиною підтікання бачка є вихід з ладу ущільнення клапанів.

Відеоматеріал

Правильно встановити унітаз на кахельну підлогу – наука-нескладна і не вимагає яких-небудь спеціальних знань. При бажанні, це можна зробити і самостійно. Вам залишилося лише вірно оцінити свої сили і можливості і прийняти грамотне рішення — братися за цю роботу чи все ж довірити її профільним фахівцям.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *