Як встановити веб-камеру на ноутбуці?

yak vstanoviti veb kameru na noutbuc 1 - Як встановити веб-камеру на ноутбуці?

Продаж майже кожної нинішньої моделі ноутбука відбувається з вбудованою веб-камерою. Враховуючи те, що спілкуватися за допомогою відеозв’язку щодня стає все більш популярно, це можна вважати досить зручним. Але цілком може бути так, що відеокамера спочатку не була налаштована. Внаслідок цього, зробивши пробний дзвінок, користувач цілком може звернути свою увагу на картинку — надмірно світлу, темно-білу, темнувато, а ймовірний і такий варіант — відеокамера просто може не включитися. Як би там не було, постає завдання: як встановити веб-камеру на ноутбуці?

Важливо! На ринку товарів надано величезну кількість веб-камер, які за своїми характеристиками задовольнять потреби кожного покупця. Щоб вам було простіше визначитися з вибором, рекомендуємо звернути свою увагу на окремий огляд по цій темі «Які веб-камери кращі?».

Налаштування камери

Досить часто проблемні питання з вбудованою відеокамерою мають прості рішення. Якщо ніякі прості дії не допомагають, то цілком ймовірно проблема криється в апаратної складової — в такому випадку вам краще відправити ноутбук в сервісний центр для проведення ремонтних робіт.

Перший етап

Отже, перше, що вам необхідно виконати – це здійснити звичайну перевірку драйверів на відеокамеру, які встановлені на ноутбуці:

 • Для початку натисніть на “Пуск” — “Панель управління”.
 • Тут відкрийте “Диспетчер пристроїв”.
 • У запропонованому списку відкрийте “Пристрої обробки зображень”, розгорніть рядок за допомогою натискання на маленьку стрілочку. Тут будуть відтворюватися всі доступні для вас пристрої, які є підключеними. То, що здійснює роботу відеокамери, буде мати назву зразок Cam, Video, Web.

Важливо! Враховуйте те, щоб на піктограмі біля назви не перебував знак оклику жовтуватого кольору або червонуватого хреста. Це може свідчити про помилкове розташування драйверів або про те, що вони і зовсім відсутні.

 • Після того, як ви клацнете правою кнопкою мишки по потрібного пристрою, переходите до рядку контекстного меню з назвою “Властивості”.
 • На вкладці з назвою “Загальні” в полі “Стан пристрою” обов’язково повинно бути написано “Пристрій працює нормально”. Означає це, що відеокамера в повністю робочому стані. У разі, коли там вказана інша напис, то виконайте перехід на вкладку “Драйвер”. Тут ви можете побачити, який конкретно драйвер і в який саме час був встановлений, а також провести оновлення або видалення драйверів, які на даний момент існують.

yak vstanoviti veb kameru na noutbuc 2 - Як встановити веб-камеру на ноутбуці?

У випадку, коли проблеми відеокамери почалися після проведення ремонтних робіт, що проводилися над ноутбуком, то натисніть “Оновити”, а потім “Автоматичний пошук оновлених драйверів”. Внаслідок цього будуть знайдені драйвера, наявні на ноутбуці, а також в глобальній павутині. Коли ви відшукаєте драйвера, які розміщені на ноутбуці, то можете встановити їх, і це закриє ваш проблемне питання.

Важливо! Провести установку драйверів і ви зможете самостійно. Але для цього в наборі до ноутбука або відеокамері повинен додаватися спеціальний диск для того, щоб встановити драйвер. Помістивши диск в дисковод пристрою, пройдіть всі необхідні стадії, і виконуйте вказівки, які пропонує вам майстра установки. В кінцевому підсумку вийде встановити всі необхідні драйвери, які потрібні для підключених пристроїв, в тому числі і для відеокамери.

Якщо ви ніяк не можете відшукати диск або набували відеокамеру окремо від вашого ноутбука, а в комп’ютерному пристрої просто відсутня дисковод — нічого страшного. Виконайте завантаження драйвера з офіційного інтернет-сайту виробника ноутбука, причому на повністю безкоштовній основі. Далі можете здійснити установку драйвера на ноутбук власними силами.

Важливо! Надати допомогу в пошуку та встановлення драйвера можуть особливі програми. Наприклад: можете використовувати абсолютно безкоштовну програму з назвою Driver Pack Solution. Як тільки були встановлені драйвера, неодмінно перезавантажте ваш ноутбук.

Другий етап

Друге, що вам необхідно виконати, щоб встановити і налаштувати веб-камеру на ноутбуці, — провести перевірку, під’єднання відеокамери в диспетчері пристроїв. Щоб виконати це:

 • Відкрийте диспетчер пристроїв і відкрийте вкладку з назвою “Пристрої обробки зображень”.

Важливо! Під час розгляду піктограми, яка відповідальна за відеокамеру, враховуйте, що біля неї ніяких стрілок не повинно бути.

 • Якщо стрілка все-таки присутня, то клацніть правою кнопкою миші по ній і натисніть на рядок “Задіяти”.
 • Відкрився диспетчер пристроїв почне блимати, іншими словами виконає оновлення, після якого стрілка зникне, а відеокамера почне роботу.

yak vstanoviti veb kameru na noutbuc 3 - Як встановити веб-камеру на ноутбуці?

Третій етап

Третім пунктом буде виконання установки особливої програми, яка дозволяє працювати безпосередньо з веб-камерою:

 1. Завантажити ви її зможете з глобальної мережі, особливо, SplitCam, LiveCam, WebCam Max.
 2. Після запуску програми, яку ви обрали, ви зможете побачити спеціальне вікно з тією картинкою, яка потрапляє в об’єктив відеокамери. Поблизу біля самої відеокамери засяє спеціальний індикатор зеленого кольору — він означає, що камера повністю в робочому і справному стані.

Важливо! Після установки веб-камери необхідно перевірити, чи правильно вона функціонує. Щоб у вас не виникло надалі ніяких проблем, як це зробити описано за посиланням, як перевірити веб-камеру.

Без програм

Тих, хто цікавиться, як встановити камеру на ноутбуці без тривалих процесів скачування якихось програм, можете скористатися іншим способом. Він прекрасно підійде тим, у кого на ноутбуці є Скайп:

 1. Зайдіть в “Інструменти” — “Налаштування”.
 2. Після цього на вкладці “Основні” натисніть “Налаштування відео”. Тут у головному вікні з’явиться зображення, яке передається безпосередньо з відеокамери. Для того щоб змінити налаштування, можете клікнути на “Налаштування веб-камери”.
 3. В наступному віконці можете підібрати всі необхідні для вас параметри зображення з відеокамери.

Важливо! Установка веб-камери без підключення мікрофона не має ніякого сенсу. Ми додатково підготували для вас статті, які вам знадобляться:

 • Як налаштувати мікрофон на комп’ютері?
 • Як прибрати відлуння на комп’ютері?

Відеоматеріал

Ось таким чином ви зможете вирішити питання, що стосується того, як встановити камеру на ноутбуці. Зображення з неї буде передаватися в процесі відеодзвінків з необхідною яскравістю і налаштованим контрастом.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *