Як з допомогою лимонної кислоти очистити чайник від накипу?

Багато міст не радують нас якістю води, і навіть використання фільтрів не рятує посуд від накипу. Між тим, цей сольовий не тільки неприємний осад і погано впливає на техніку, але ще й може викликати серйозні порушення в роботі організму. Тому дуже важливо вживати профілактичні заходи, щоб і техніку не купувати кожен рік новий, і собі не нашкодити. Як за допомогою лимонної кислоти очистити чайник від накипу, ви дізнаєтеся з цієї статті.
Способи застосування лимонної кислоти
Зняти сольовий наліт за допомогою лимонної кислоти — просто і безпечно, її вживають в їжу, вона не токсична і легко впорається навіть з самими важкими забрудненнями. За допомогою лимонної кислоти очистити чайник від накипу можна до такого вигляду, в якому він був у продажу. Завдяки хімічній реакції кислоти і луги (накипу), вона легко і швидко очистити будь-яку посуд від накипу, зруйнує навіть самий старий наліт.
Найпопулярніший варіант:
- Візьміть 40-50 грам лимонної кислоти (це приблизно 2 упаковки).
- Наповніть чайник холодною водою, але не повністю. Залиште одну третину.
- Всипте в воду порошок і добре перемішайте.
- Воду з розчином кислоти необхідно прокип’ятити.
- Далі розчину необхідно охолонути, близько 10 хвилин.
- Після всіх процедур подивіться, як зійшов сольовий наліт: відкрийте чайник і взболтните воду.
- Якщо накип зійшла нерівномірно — повторіть всі дії ще раз.
- Перед застосуванням брудну воду необхідно злити, і закип’ятити нову. Цю процедуру повторюють 3 рази.
Важливо! Цей спосіб придатний навіть для самих запущених випадків.
Для електроприладів
Цей варіант відмінно підійде для електричних чайників, в яких не можна прокип’ятити оцет:
- Перед очищенням робиться водний розчин 1-2 чайних ложок кошти на 1л води кімнатної температури.
- Розчин заливають та включають електроприлад.
- Після відключення чайника розчин зливають, і кип’ятять в ньому чисту воду 2-3 рази, змінюючи її після кожного закипання.
Для легкого нальоту
Як прибрати накип у чайнику лимонною кислотою, якщо її трохи? Можна також розчинити порошок в теплій воді і залишити на 5-6 годин. Після чого, ємність очищають кип’ятінням і сливанием чистої води від трьох разів.
Важливо! При запущених випадках, коли із зовнішнього боку посуду з’явилася накип, її можна протерти губкою для миття посуду з розчином лимонки, або замочують у посуді більшого обсягу. Дізнайтеся в окремій публікації на нашому сайті багато корисних порад про те, як почистити чайник з нержавіючої сталі зовні.
Для профілактики
Для профілактики рекомендують чистити посуд лимонною кислотою раз в місяць.
Тепер ви точно знаєте, як з допомогою лимонної кислоти очистити чайник від накипу. Пропонуємо розглянути і деякі інші варіанти, не менш ефективні і нешкідливі.
Важливо! Любителі пити чай або кава час від часу помічають наліт всередині чашки. Від нього буває складно позбутися. Якщо у вас виникла така проблема, почитайте нашу статтю, в якій є багато простих рішень, щоб швидко відмити кухоль від чайного нальоту.
6 кращих засобів від накипу
Сьогодні полиці супермаркетів і господарських магазинів повні різних засобів від накипу, але часто вони виявляються неефективними в боротьбі проти сильних забруднень, до того ж вони недешеві. На противагу магазинним, є цілком доступні “домашні” варіанти. Основний метод використання будь-якого засобу полягає в додаванні його в чайник, і кип’ятінні. Після процедури, будь-який посуд необхідно ретельно промити.
Оцет
Це засіб підходить для металевих виробів. Він швидко та якісно допоможе видалити весь бруд з посуду. До того ж, при правильному застосуванні, розчин оцту не принесе шкоди здоров’ю.
Спосіб застосування простий: приготуйте водний розчин звичайного харчового оцту в пропорції половина склянки рідини на 1 л води, залийте розчин у чайник і поставте нагріватися.
Важливо! Якщо після закипання наліт відійшов не повністю, необхідно вимкнути плиту, і залишити ще хвилин на десять.
Газована вода
Газовані напої не рекомендують вживати в їжу, а ось від бруду вони легко очистять не тільки чайник, але і раковину, або навіть автомобіль. У застосуванні немає нічого складного: відкриваємо газовану воду (краще вибрати безбарвну), залишаємо її на 3-5 годин, поки не вийдуть бульбашки. Далі напій переливають у загрязнившуюся посуд і кип’ятять.
Важливо! Цей спосіб відмінно підходить для плиткових чайників, а ось для електричних приладів його використання не рекомендується.
Сода
Якщо посуд покрита емаллю, то попередні варіанти можуть її пошкодити, а ось чистка содою ідеально підійде для такого покриття.
Спосіб відрізняється від попередніх лише використанням засобу:
- 1 столова ложка речовини на 1 літр води перемішується, вся ця суміш заливається в чайник.
- Після цього розчин кип’ятять на повільному вогні.
- Далі розчин зливають, кип’ятять нову воду.
Розсіл від огірків
В розсолі міститься лимонна й оцтова кислоти, які не залишать накипу шансу. Метод вже знайомий: розсіл наливають в ємність з нальотом, кип’ятять, зливають, після чого посуд добре промивають.
Очищення від картоплі і яблук
Цей цікавий спосіб полягає в тому, що:
- Очищення промивають водою, наливають воду, складають у неї очищення і кип’ятять.
- Після цього чайник з настоєм залишають на 2-3 години.
- Далі воду зливають, його миють під проточною водою.
Важливо! Цей варіант підійде тільки для тих чайників, які гріють на плиті.
Оцет + лимонна кислота + сода
Наступний варіант, як за допомогою лимонної кислоти почистити чайник від накипу, теж не підходить для електроприладів, але зате він очищає навіть найскладніші випадки.
Спосіб полягає в наступному:
- В забруднену посуд заливається вода, після чого в нього додається одна столова ложка соди.
- Розчин необхідно закип’ятити, остудити, злити.
- Далі, в нову воду додається лимонна кислота, в тій же пропорції, що і сода.
- Чайник ставиться на повільний вогонь, потім кип’ятять близько 30 хвилин.
- Після цього розчин охолоджують, воду знову міняють, але на цей раз заливають в нього близько 100 мл оцту.
- Потім розчин знову кип’ятять і зливають.
Важливо! При цих процедурах наліт повинен зійти, або стати дуже м’яким і його можна буде очистити від стінок звичайною губкою для посуду.
Важливо пам’ятати:
При очищенні будь-якого чайника не використовуйте металеві губки, вони легко зашкодять покриття і нагрівальні елементи. Робіть профілактику — раз на місяць обов’язково очистіть посуд одним із запропонованих методів.
Чим загрожує накип?
Накип — це частинки солі, які знаходяться у воді. Проблем від цього нальоту дуже багато, він приносить шкоду як посуді, оскільки людині. Тому його необхідно видаляти в міру можливості.
Найчастіші проблеми:
- швидка поломка нагрівальних елементів електричних приладів.
- попадання частинок накипу в їжу — вживання води з нальотом сприяє відкладенню каменів в нирках, а також проблем з сечовим міхуром.
Важливо! Використовуйте для чайників очищену воду, щоб не доводилося видаляти в ньому наліт. В нашому окремому огляді ми розповімо, як вибрати фільтри для очищення води в квартиру.
Відеоматеріал
Спосіб застосування лимонної кислоти — вважається найбільш дієвим і безпечним, але інші варіанти очищення також дуже прості в застосуванні і легко зможуть позбавити вас від цього білого сольового нальоту. Не забувайте про ці поради, і ви завжди будете пити найсмачніший, чистий чай, без непотрібних домішок.