Як забити цвях в бетонну стіну?

Здавалося б, що може бути простіше, ніж забити цвях? Якщо мова йде про дерев’яної поверхні – з цим впорається навіть підліток. Але облаштовувати квартиру з бетонними або цегляними стінами – зовсім інша справа. Недосвідчений майстер береться за молоток, і виявляє, що нічого зробити не в змозі. Опускати руки не варто, при бажанні можна здолати будь-які перешкоди. Про те, як забити цвях в бетонну стіну, ви дізнаєтеся з цієї статті.

Визначаємося з розмірами

Стіни будь-якого будинку хочеться прикрасити. Картини, світильники, полиці – мало що потрібно прикріпити, причому так, щоб при найменшому протязі не звалилося кому-небудь на голову. Перед тим, як вбити цвях в бетонну стіну, потрібно визначитися з розміром того, на що ви будете вішати вашу поличку або картину. Втім, так само слід вчинити, якщо маєте справу з будь-яким іншим матеріалом:

  1. Виміряйте товщину поверхні, яку будете прибивати.
  2. Розділіть її на 4 – це і буде переріз вашого цвяха.

Важливо! Цвях меншого перерізу брати можна, якщо предмет легкий, а ось більшого – не варто, дошка може просто розвалитися.

Вимірюємо довжину

У господарському магазині ви знайдете десятки видів цвяхів – всіх можливих розмірів, від зовсім крихітних, якими скріплюються тонкі дерев’яні рамки, до величезних, щоб можна підвісити неабияких розмірів металеву плиту. До довжини цвяха треба поставитися дуже уважно. Вістря не повинно стирчати з іншого боку стіни, але, в той же час, довжина повинна бути достатньою, щоб утримати предмет, який ви таким чином кріпите.

Визначте довжину наступним чином:

  1. Виміряйте приблизну товщину стіни, в яку збираєтеся забивати цвях.
  2. Розділіть результат на 3 і помножте на 2 – цвях повинен входити в стіну на дві третини її товщини.
  3. Додайте до цього числа товщину предмета, який збираєтеся вішати.

Що ще знадобиться?

Про що ще треба подумати перед тим, як забити цвях у стіну? Звичайно, про інструменти. Вам потрібні:

  • молоток;
  • дриль зі свердлом по бетону;
  • свердла маленького діаметру;
  • плоскогубці;
  • олівець або маркер.

Можуть знадобитися також рівень і рулетка (або складаний метр), але це залежить від того, що саме ви збираєтеся кріпити. Звичайно, є способи вбити цвях і без дрилі (наприклад, в дерев’яну перегородку), так що цей інструмент потрібен не завжди.

Що стосується молотка, то без нього, природно, не обійтися. І вибирати його потрібно ретельно:

  • рукоятка повинна бути зручною;
  • головка повинна сидіти щільно і не зіскакувати.

Розміри молотків

В господарстві дуже корисно мати декілька молотків різного розміру:

  • МСТ-1. Невеликий молоток МСТ-1 підходить, якщо вам треба з’єднати дві дерев’яні дошки і довжина стрижня не перевищує 4 див. Він важить приблизно 250 р, у нього порівняно невелика і зручна рукоятка – 25-28 см, а робоча поверхня – 9 див.
  • МСТ-2. Молотком МСТ-2 з довжиною рукоятки 30-32 см і робочою поверхнею в 11 см зручно забивати цвяхи середнього розміру. Важить він приблизно 500 р. майже універсальний, так що, якщо ви хочете, щоб у вас був всього один молоток – краще всього вибрати саме його.
  • МСТ-3. МСТ-3 досить важкий, має масу 1000 м або близько того. Маленькі цвяхи забивати їм незручно. У нього велика робоча поверхня 13 см і довга рукоятка – 35-37 див.

Якщо можна забити цвях без дрилі

У дерев’яну стіну можна забити цвях звичайним способом. Але, якщо ви ніколи цим не займалися, ви відразу побачите, що в цій начебто нескладної роботі є свої тонкощі. Насамперед, виникає питання: як поставити цвях і як його тримати, щоб не потрапити молотком по руці? Так що знання деяких тонкощів зайвим не буде:

  1. Намітьте місце, куди ви збираєтеся забивати цвях.
  2. Візьміть цвях за середину стрижня – треба брати у ліву руку (якщо, звичайно, ви правша), великим і вказівним пальцями.
  3. Поставте вістрі на намічене місце.
  4. Стрижень поставте перпендикулярно площині (хоча бувають і винятки, коли вбивають навскоси).
  5. Молоток візьміть в праву руку (лівша, звичайно, все робити навпаки).
  6. Нанесіть 2-3 впевнених удару – вони можуть бути не особливо сильними, але повинні точно попадати по шляпці.
  7. Цвях повинен проникнути в поверхню приблизно на п’яту частину від своєї довжини, іноді цього буває достатньо.
  8. Якщо стрижень треба вбити глибше, нанесіть ще кілька ударів, щоб зовні залишалася тільки капелюшок або невеликий шматочок стрижня (якщо що-то треба повісити, а не прибивати впритул).

Важливо! Врахуйте, що ваші не зовсім впевнені дії можуть призвести до того, що стрижень погнеться. Це вкрай незручно, і завжди виникає питання, як вчинити в такому випадку. Можна, звичайно, розігнути цвях і спробувати забити його знову, але не дивуйтеся, якщо він знову скривився в тому ж місці, а то і зламається. На жаль, для виготовлення кріплення не завжди застосовують якісний метал, що і викликає подібні проблеми. Є ще вихід – вбити цвях, як є, тобто в зігнутому вигляді. Але цей спосіб підходить не завжди.

Неприємності з деревом

Бувають випадки, коли деревина начебто м’яка, але пробити її не вдається, і справа не в силі ударів. Найімовірніше, ви не зовсім правильно визначили місце і вістря потрапило в ущільнення. Вчинити в такій ситуації можна двояко:

  1. Витягнути вістрі і вбити його поруч.
  2. Витягти цвях, зробити тонким свердлом по цій же позначці маленький отвір і всадити вістрі вже в нього, при цьому діаметр отвору повинен бути менше перерізу цвяха.

Важливо! Чим точніше будуть удари і чим менше вістрі буде зміщуватися в процесі, тим міцніше виявиться з’єднання.

Забиваємо з торця

Торець будь дошки – вразливе місце. Іноді доводиться забивати цвяхи і туди, але є досить великий ризик, що виріб розколеться. Волокна в цьому місці легко рвуться. Але можна зробити так, щоб вони розходилися, і тоді з’єднання буде більш міцним. Найрозумніше поступити наступним чином, щоб вбити цвях у стіну:

  1. Трохи сточити вістря, щоб воно притупилося – для цього підходить звичайний напилок.
  2. Намітьте на торці місце для отвір.
  3. Просвердлите на позначці невелику дірочку – свердло повинно бути тонше стрижня.
  4. Вбийте цвях.

Ще кілька корисних порад

Бажаючи міцно з’єднати дерев’яні поверхні, врахуйте ще кілька моментів:

  1. Якщо вістря змастити милом, ризик розколоти дошку знижується.
  2. Між сусідніми цвяхами повинні бути проміжки, не можна вбивати багато поруч — від цього міцність дошки знижується.
  3. Якщо поверхні товсті, а цвяхи великі, найкраще захопити кріплення пассатижами.
  4. Кріпити різні предмети до штукатурці зручно з допомогою пробійника.
  5. Щоб пробити стіну, обклеєну шпалерами, папір або флізелін надрізають хрестиком, розводять кути, в отвір забивають цвях, а потім при необхідності краю підклеюють.

Бетонна стіна

З деревом все зрозуміло, це — м’який матеріал, тому додаткові пристосування потрібні рідко. А можна забити цвях в бетонну стіну? Нічого неможливого немає, але доведеться постаратися. Для початку спробуйте зробити це за допомогою дриля. Намітьте місце, куди будете вбивати, молотком або кернером. Ось з тим, як вбити цвях в бетонну стіну без дрилі, все йде трохи складніше – ніж-то все одно доведеться проробляти отвір під дюбель:

  1. Візьміть свердло відповідного діаметру (його ви знайдете на маркуванні), дюбель повинен бути такого ж розміру.
  2. Просвердлите отвір.
  3. Видаліть пил (побутовий пилосос цілком згодиться).
  4. Вставити дюбель.
  5. Занурте його патрон на потрібну глибину.
  6. Вбийте цвях.

Якщо дрилі немає

Дриль – річ в господарстві досить корисна, але у початківця майстра її може і не виявитися. У цій ситуації виручить шлямбур – металева трубка, у якої один кінець загартований і заточений зубцями:

  1. Намітьте місце на стіні.
  2. Приставте шлямбур заточеним кінцем на позначку.
  3. Сильно вдарте молотком – краще взяти інструмент поважче.
  4. Злегка поверніть шлямбур і знову вдарте.
  5. Дійте таким чином, поки не вийде отвір потрібної глибини.
  6. Періодично видаляйте пил.
  7. Заженете в отвір чопик – дерев’яну пробку.
  8. Вбийте в пробку цвях.

Як зробити чопик?

Виникає питання, а що собою являє дерев’яна пробка, яку вставляють в отвір? Робиться вона так:

  1. Випиляєте з деревини чурбачок за розмірами отвору – чим щільніше і щільніше порода, тим надійніше буде з’єднання.
  2. Надайте йому форму конуса – вузький кінець повинен проходити в дірку вільно, а широкий – з працею, тобто треба, щоб його діаметр був трохи більше (приблизно на 3 мм).
  3. З вузького кінця зробіть надріз.
  4. У надріз вставте клинець з тієї ж породи.

Важливо! Деревина обов’язково повинна бути сухою.

Шурупи

Деякі предмети приєднують до бетонних стін шурупами. Для них теж потрібні отвори. Можна вставляти їх у дерев’яні пробки. Але є ще один спосіб – отвори заповнюються алебастром або цементом, а на різьбу шурупа накручується дріт.

Цегляна стіна

Цегла м’якше бетону, але твердіше дерева, у цього матеріалу є свої особливості, які необхідно враховувати, якщо ви хочете щось підвісити на стіну:

  1. Виберіть місце – до цього треба підходити уважно, оскільки цегла кріпляться на розчин, який від сильних ударів може висипатися. Краще всього, якщо цвях увійде в середину цегли.
  2. Акуратно просвердлите отвори – почніть на повільних обертах, а потім, коли свердло увійде на глибину 1 см, збільшите швидкість.
  3. Ретельно видаліть з дірки крихти і пил – цегла кришиться куди краще, ніж бетон.

Отвір готово – далі можна діяти двома способами:

  • відразу вбити цвях;
  • вставити патрон.

Забиваємо цвяхи в кахель

От халепа – ви вже повністю обробили ванну, але не подумали, що на стіну треба підвісити шафка. Знімати плитку – справа брудна і трудомістке. Нічого страшного не сталося, вбити цвяхи можна і в керамічну плитку, хоча вона і відрізняється підвищеною твердістю. Як? Так майже так само, як і в бетон:

  1. Намічаємо місце – в даному випадку найбільше підходить маркер. При цьому неважливо, де буде отвір в плитці або в шві, останній варіант навіть кілька зручніше.
  2. Просвердлите отвір свердлом відповідного якості і діаметра, при цьому необхідно просвердлити всю товщину плитки і частина стіни.
  3. Вставити дюбель.

Забиваємо цвяхи у гіпсокартон

Гіпсокартонні перегородки – досить звичайне явище в сучасних квартирах. Чи можна щось додати до них? Тут треба враховувати властивості самого матеріалу. Він набагато м’якше, ніж бетон, цегла або кахель, і менш в’язок, ніж дерево. Пробити його нескладно, але тут є інша проблема – буває проблематично забезпечити надійне з’єднання. Важкі предмети взагалі вішати на такі перегородки не рекомендується.

Щоб закріпити що-небудь легке, корисно використовувати спеціальне кріплення, призначений для неміцних поверхонь. Послідовність роботи буде такою ж, як і завжди:

  1. Для початку треба зазначити місце.
  2. Потім просвердлити дірочку відповідного діаметру.
  3. Вставити елемент кріплення – для більшої міцності з’єднання його можна посадити на клей.

Відеоматеріал

Таким чином, нічого неможливого в тому, щоб надійно закріпити предмети на стінах, немає. Справжньому майстрові під силу і кахель, і бетон, якщо докласти кмітливість і зробити акуратно всі операції.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *