Як заклеїти дірку в басейні в домашніх умовах

Що може бути краще, ніж викупатися в басейні в жаркий літній день? Прості в установці і використанні каркасні і надувні вироби, великий вибір розмірів, кольорів і форм робить таке розвага не тільки веселим, але і доступним. Більшість басейнів виготовляють з полівінілхлориду (ПВХ) — матеріалу, який легко проколоти. Однак не варто поспішати і вважати веселощі зіпсованим, а виріб списувати в утиль. Заклеїти басейн можна самостійно за допомогою ефективних способів.

yak zakle ti d rku v baseyn v domashn h umovah 1 - Як заклеїти дірку в басейні в домашніх умовах

Способи заклеювання

Для початку необхідно знайти прокол, що часто зробити складніше, ніж його усунути. Щоб прискорити пошук, слід спустити повітря і визначити місце по специфічному звуку в районі ушкодження. Потім по черзі опускати частини надутого басейну у воду. Повітря, що виходить з дірки, буде створювати бульбашки, які підкажуть проблемне місце.

Далі необхідно нанести мильний розчин на всю поверхню: з’являються бульбашки вкажуть на прокол. Після успішного знаходження пробитою зони слід обвести її маркером. Тепер можна приступити до вирішення проблеми. Для цього на практиці виділяють кілька способів:

yak zakle ti d rku v baseyn v domashn h umovah 2 - Як заклеїти дірку в басейні в домашніх умовах

yak zakle ti d rku v baseyn v domashn h umovah 3 - Як заклеїти дірку в басейні в домашніх умовах

 1. Перший спосіб підходить тому, хто твердо вирішив, що ніщо не завадить його веселощів. З плюсів — необхідні матеріали знайдуться в кожному будинку. Однак такий ремонт ненадійний, він не замінить справжню лагодження та ефективний тільки в екстрених випадках. Для реанімації використовують скотч, звичайний пластир або клейку стрічку для басейну. Такі кошти можуть протриматися від декількох годин до декількох днів, але неминуче відклеяться з-за високої вологості. Термін служби такої латочки можна продовжити, якщо обробити поверхню дрібним наждачним папером і знежирити спиртом. Такий терміновий спосіб порятунку підходить, якщо потрібно виграти час.
 2. Деякі дбайливі виробники заздалегідь кладуть в упаковку набір для ремонту басейну. У нього можуть входити кілька латок з клейкою стороною або окремий тюбик клею з латками. З таким набором залишається виконати кілька простих кроків. Для початку треба спустити повітря і просушити поверхню. Потім підготувати пошкоджену зону за допомогою дрібної наждачного паперу, протерти спиртом і висушити. Далі наклеїти латку на пробоїну, зафіксувати її важким предметом і дати висохнути. Матеріали для ремонту не завжди йдуть в комплекті з виробом, однак їх можна придбати в спеціалізованих магазинах. Консультанти допоможу підібрати відповідний набір та розкажуть про особливості.
 3. Якщо немає можливості придбати спеціальні матеріали, а відмовлятися від улюбленої розваги не хочеться? Добре впорається із завданням будь-якої водостійкий суперклей, наприклад, всім відомий «Момент» і його аналоги. Латку з матеріалу, ідентичного поверхні виробу, можна вирізати з плавального кола, жилета, дитячих іграшок або тонкої гуми схожого якості. Потім підготувати поверхню слід за описаним у способі № 2 алгоритму. Після нанесення клею на дірку слід почекати кілька хвилин, поки клей вступить в реакцію з поверхнею, потім наклеїти латку. Під нею не повинно залишитися бульбашок повітря, вона повинна щільно прилягати до матеріалу. Після цього латку поміщають під прес і залишають на добу для надійного результату. При виявленні зовсім маленького проколу заклеїти його можна і без латки. В такому разі на місце пошкодження слід нанести водостійкий клей і дати йому засохнути. Для надійності можна нанести ще один шар поверх існуючого.
 4. Врятувати басейн можуть в автосервісі з допомогою набору для холодної вулканізації камер. Латка з липкою стороною накладається на підготовлену поверхню і витримується під пресом. Такий ремонт можна виконати самостійно, однак є кілька важливих порад. Для надійності необхідно витримати латку під пресом протягом доби. Потім слід перевірити якість заплатки. Перед використанням провітрюють виріб на свіжому повітрі, щоб виключити неприємний запах і алергічні реакції.
 5. Пробоїни можуть бути настільки великими, що самостійно заклеїти їх не вийде. У такому випадку на допомогу прийдуть спеціалізовані майстерні по ремонту басейнів та інших виробів з ПВХ. Фахівці поділяться порадами щодо експлуатації та запобігання неприємностей.

Способів заклеювання басейнів як в домашніх умовах, так і за допомогою фахівців досить багато. Все залежить від того, що необхідно отримати в результаті і яку суму власник готовий витратити на ремонт.

Профілактика ушкоджень

Довговічність басейнів «Інтекс» залежать від дотримання нескладних правил. Профілактика пошкоджень завжди простіше, ніж їх усунення. Кілька порад щодо правильного користування надувними басейнами:

yak zakle ti d rku v baseyn v domashn h umovah 4 - Як заклеїти дірку в басейні в домашніх умовах

 1. Тримати подалі від домашніх тварин, колючих рослин, які можуть проколоти поверхню.
 2. Акуратно розкривати упаковку: прикро пошкодити басейн, навіть не розпакувавши його.
 3. Встановлювати його на рівній, очищеної поверхні, далеко від каменів і нерівностей.
 4. Краще використовувати підкладку.
 5. Не перекачувати виріб. Це зменшує внутрішній тиск, знижує ймовірність тиску на шви, які можуть розійтися, а басейн — лопнути.
 6. Регулярно чистити від бруду.
 7. Відмовитися від стрибків і трюків в надувному басейні.

Уважне і акуратне поводження з виробом продовжить термін його служби, і поради по усуненню пошкоджень не знадобляться дуже довго.

Ремонт каркасного басейну

З допомогою каркаса басейн залишається стійким, міцним і тримає форму, чаша складається з полімерних матеріалів. Перед ремонтом слід точно встановити місце пошкодження. В цих цілях використовують барвний пігмент, по ньому визначають рух води. Навколо пробоїни на дні чаші часто починає накопичуватися сміття і бруд. Щоб точно визначити пробиту зону і відремонтувати чашу, воду доведеться злити повністю.

Без спеціального ремонтного набору тут не обійтися. Частіше пошкодження знаходиться не в каркасі, а в чаші. Для ремонту такого басейну знадобляться вінілові латочки, водостійкий і термостійкий герметик і вініловий клей. Процес складається з декількох етапів:

yak zakle ti d rku v baseyn v domashn h umovah 5 - Як заклеїти дірку в басейні в домашніх умовах

 1. З басейну зливають всю воду.
 2. Точно визначають місце ушкодження і відзначають його.
 3. Спиртом знежирюють поверхню, обробляють дрібним наждачним папером для посилення зчеплення.
 4. Латку з вінілу змащують спеціальним клеєм і закривають пробите місце. При необхідності використовують кілька фрагментів.
 5. Придавлюють місце з наклеєною латкою важким предметом або кладуть під прес.
 6. Залишають виріб на дві доби, не заповнюють його водою, чекають повного висихання.
 7. Перевіряють міцність латочки, провітрюють відремонтоване виріб на свіжому повітрі, щоб уникнути алергічних реакцій і специфічного запаху.

Ремонт каркасного басейну під водою можливий тільки за допомогою спеціального клею з ремонтного набору. В такому випадку необхідно накласти латки з обох сторін. Однак навіть у цьому випадку ремонт залишається ненадійним. Рекомендується злити воду, обробити поверхню і закрити пошкодження для ефективного та довготривалого результату.

Щоб цього не сталося, необхідно дотримуватися правил експлуатації. Крім того, необхідно проводити профілактику ушкоджень каркасного басейну.

yak zakle ti d rku v baseyn v domashn h umovah 6 - Як заклеїти дірку в басейні в домашніх умовах

Наклеювати латочки з вінілу — стомлююче заняття, а спускати воду довго і дорого. Щоб уникнути пробоїн, слід постійно стежити за його станом, підтримувати чистоту і контролювати рівень забруднення рідини.

Басейн — улюблена розвага дорослих і дітей під час літнього сезону. Слідуючи нехитрим порадам, можна продовжити життя виробу на довгі роки. Однак навіть якщо проколу уникнути не вдалося, можна скористатися численними варіантами ремонту і зберегти задоволення і яскраві емоції.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *