Як зашити ванну гіпсокартоном?

yak zashiti vannu g psokartonom 1 - Як зашити ванну гіпсокартоном?

Гіпсокартон, завдяки своїм високим характеристикам, доступною ціною і легкості в роботі, завоював величезну популярність серед господарів квартир і фахівців. Матеріал широко застосовується в обробці житлових приміщень для вирівнювання стін і стель, гіпсокартону споруджують ніші, арки, майструють вбудовані шафи і полиці. Багато господарі, ремонтуючи санвузол задаються питанням, а чи можлива обшивка ванни гіпсокартоном? Виявляється, що цей доступний матеріал можна використовувати не тільки в сухих приміщеннях, але і в санвузлі. Сьогодні ми постараємося розібратися, як зашити ванну гіпсокартоном. Погодьтеся, суха штукатурка є ідеальною основою для багатьох видів декоративного оздоблення і по простоті і швидкості монтажу в неї немає конкурентів.

Як вибрати гіпсокартон для ванної кімнати?

Стандартний гіпсокартон боїться вологи, тому багато господарів сумніваються в доцільності його використання в санвузлі. Нерідко домовласники задають питання: чи можна ванну обшити гіпсокартоном?

Грунтуючись на досвіді професійних будівельників і домашніх майстрів, можемо сміливо відповісти, що цей варіант обробки можливий, оскільки вразливість до підвищеної вологості характерна тільки стандартними листами (ГКЛ). А для сучасної обробки приміщень з підвищеною вологістю застосовується спеціальний матеріал — вологостійкий гіпсокартон (ГКЛВ), який не боїться вогкості. Крім того, в сердечник вологостійкого матеріалу виробники додають гідрофобні речовини і особливі компоненти, які попереджують появу і розвиток грибка і цвілі. ГКЛВ здатний перенести навіть вологу в парильні, так як в якості оболонки матеріалу використовується стійкий до вологи картон, додатково оброблений антисептиками.

Важливо! Вологостійкий гіпсокартон (ГКЛВ) виробники фарбують у зелений колір. Пам’ятайте, що колір гіпсокартону — це його маркування, що дозволяє відрізняти прості листи від вологостійких.

Якісний ГКЛВ не втрачає своїх властивостей навіть в умовах високої вологості (90%) та регулярних перепадів температур. Якщо приміщення потрібно не тільки захист від вологи, але і страховка від можливого займання, то фахівці рекомендують вибирати вогнестійку різновид матеріалу — ГЛВО.

Важливо! Для того щоб у ванній кімнаті не накопичувалася зайва волога на стінах, встановіть спеціальний вентилятор, який забезпечить примусову вентиляцію приміщення. Вмикайте вентилятор відразу, як тільки ви входите у ванну, щоб повністю видалити вологе повітря ще на стадії його виникнення.

Як обшити ванну гіпсокартоном? Визначаємося з технологією

Ідеальні гладкі стіни, отримані в результаті вирівнювання гіпсокартоном, є прекрасною основою для подальшої декоративної обробки. Для вирівнювання стін застосовуються листи, що має товщину не менше 12,5 див. Однак перед тим, як купувати матеріал, слід визначитися з “фінішної” обробкою, оскільки, чим більше важить обробний матеріал, тим товщі мають бути листи ГКЛВ.

Важливо! Якщо ви збираєтеся покривати гіпсокартон фарбою, то зверніть увагу на покриття листів, оскільки, як показує практика, деякі покриття ГКЛВ погано сприймають водовідштовхувальну фарбу.

Технології

Зашити ванну гіпсокартоном можна двома способами:

 • З застосуванням каркаса.
 • З допомогою спеціального клею.

Якщо ви — щасливий володар квартири з рівними стінами, то можна використовувати простий і швидкий спосіб монтажу — кріплення листів за допомогою спеціального вологостійкого клею. Це метод більш придатний для подальшого фарбування, обклеювання шпалерами і інших варіантів декорування стін за допомогою матеріалів, що мають невелику вагу.

Важливо! Якщо ви вирішили закріпити листи ГКЛВ з допомогою клею, то не забудьте обробити готову гіпсокартонну конструкцію влагоизоляционным складом, особливо шви. Це необхідно для того, щоб волога не просочилася в непомітні щілини і не послабила дію клею.

Якщо ви плануєте обшити ванну кімнату гіпсокартоном під плитку, то краще вибрати каркасний метод. Про те, як обшити ванну гіпсокартоном під плитку, ми розповімо нижче.

Клейовий метод обшивки стін

Використання клею має ряд переваг:

 • Економія площі приміщення.
 • Немає необхідності встановлювати подвійний шар листів.
 • Економія грошей і часу.
 • Простота методу.

Матеріали

Для роботи вам знадобляться наступні матеріали:

 • Листи ГКЛВ.
 • Клей.
 • Грунтовка. Вона запобігає розвиток грибка.
 • Герметик. Всі шви між листами необхідно обробити герметиком.
 • Гофра. Використовуйте гофру для того, щоб заховати комунікації і захистити їх від вологи.
 • Будівельний рівень.
 • Шпатель.

Підготовка

Перед тим, як обшити ванну гіпсокартоном за допомогою клею, проведіть підготовчі заходи:

 1. Переконайтеся в міцності штукатурного шару. Краще, звичайно, повністю зняти стару штукатурку.
 2. Поверхня стін гидроизолируйте і загрунтуйте.
 3. Для зручності монтажу розріжте листи на частини. Особливо це необхідно, якщо ви працюєте без помічників.

yak zashiti vannu g psokartonom 2 - Як зашити ванну гіпсокартоном?

Монтаж

Обшивка стін клейовим методом виконується наступним чином:

 1. Поверхня стін очистіть від пилу і бруду, обробити грунтовкою.
 2. Приготуйте клейову суміш. Інструкція з приготування клею додається виробником.
 3. Нанесіть клей на аркуші невеликими коржами. На торцях клей наносите більш широкими смугами, оскільки в місцях з’єднання більш висока ймовірність деформації.
 4. Прикладіть гіпсокартон до стіни, використовуючи рівень.
 5. Притисніть листи по всій площі.
 6. Проклейте шви бандажної стрічки і закладіть шпаклівкою.
 7. Шви біля підлоги і в місцях примикання до стіни ванної додатково проклейте гідроізоляційної стрічки для захисту від протікання води.
 8. Після закінчення монтажних робіт обробіть поверхню аркушів мастикою. Додатковий захист продовжить термін експлуатації матеріалу.

Облаштування трубопроводу

Щоб після ремонту не виникло проблем з трубопроводом, необхідно його правильно прокласти під листи ГКЛВ. Спеціальна обробка значно збільшить термін експлуатації не тільки труб, але і самої гіпсокартонної конструкції.

Щоб правильно прокласти труби під гіпсокартон, використовуйте наступні рекомендації фахівців:

 • Металеві труби необхідно загрунтувати і пофарбувати у кілька шарів.
 • Щоб на трубах не утворювався конденсат, зробіть теплоізоляцію сталевих труб. Для утеплення труб можна використовувати обмотку з мінеральної вати або мембрану з фольгованим покриттям або без нього.
 • Оскільки труби будуть знаходитися всередині короба, а шум води в пластикових виробах досить гучний, то за рахунок гіпсокартону короби гул може тільки посилюватися. Щоб забезпечити шумоізоляцію, рекомендуємо труби обмотати мінеральною ватою у кілька шарів і зафіксувати ізоляцію.

Каркасний метод обшивки стін

Зашити ванну гіпсокартоном каркасним методом набагато складніше, але цей метод має ряд переваг:

 • Немає необхідності вирівнювати стіни і видаляти штукатурку.
 • Естетичний вигляд. Всі нерівності, непривабливі комунікації і проводка надійно сховаються в проміжку між перегородкою і оздобленням.
 • Порожнечі можна заповнити шумопоглинаючим або теплоізоляційним матеріалом.
 • Можливість створити більш досконалу конструкцію.
 • Можливість декорування стін кахелем.

Важливо! Каркасний метод можна використовувати і для часткової обробки, наприклад, можна закрити листами одну стіну, передбачивши в ній сучасні ніші для зберігання дрібниць, або спорудити декоративний екран для ванни.

Інструменти

Обшити ванну кімнату ГКЛВ не вийде без спеціального інструменту. Тому приготуйте для роботи:

 • Рулетку (не менше 3 метрів).
 • Ножиці по металу для обрізання алюмінієвого профілю.
 • Водяний рівень.
 • Перфоратор або дриль.
 • Будівельний ніж для розкрою листів гіпсокартону.
 • Молоток.
 • Шурупи для гіпсокартону.
 • Маркер.

Важливо! Монтаж каркасу для подальшої обшивки стін ГКЛВ у ванній кімнаті практично нічим не відрізняється від порядку роботи в інших приміщеннях.

yak zashiti vannu g psokartonom 3 - Як зашити ванну гіпсокартоном?

Послідовність робіт:

 • Почніть роботу з нанесення розмітки місця майбутнього короби. На підлозі та стіні відмітьте лінії, за якими буде кріпиться профіль. На стіні нанесіть лінії для направляючих профілів за допомогою рівня і лінійки, а на підлозі лінії для опорного профілю.
 • Приготуйте листи ГКЛВ і зніміть з них точні розміри товщини. Цю товщину потрібно врахувати при розмітці.

Важливо! Якщо ви плануєте облицьовувати короб кахельною плиткою, то робота піде набагато швидше, якщо при початковій розмітці ви врахуєте та розмір облицювальної плитки. В ідеалі — ширина короба не повинна перевищувати або, навпаки, бути менше ширини швів.

 • Зберіть металокаркас для кріплення листів. При необхідності — виготовте ніші і прорізи.

Важливо! Рекомендується відстань між паралельними профілями скоротити до 40 см, а кількість кріплень — навпаки, збільшити. Такі посилюють заходи дозволять отримати міцний каркас, здатний витримати перепади температур і руйнівну дію вологи. Ще один момент — від підлоги і стелі повинні бути зроблені відступи від 0,5 до 2 див.

 • Напрямні профілі прикріпіть на стіни за допомогою перфоратора і забивних дюбелів.
 • Закріпіть опорні профілі на підлозі і стелі, поєднуючи їх з направляючими.
 • Встановіть останню опору, яка утворює виступаючий кут короби.
 • Якщо висота конструкції перевищує 1,5 м, а ширина 25 см, то встановіть додаткові перемички між направляючими профілями. Це підвищить стійкість конструкції і лист гіпсокартону не буде прогинатися під фізичним впливом. У результаті повинна вийти решетування для монтажу листів.
 • До каркаса прикладіть заздалегідь відведені і відрізані деталі гіпсокартонної конструкції.
 • Закріпіть деталі ГКЛВ до металу спеціальними саморізами через кожні 15-20 см.

Важливо! Листи гіпсокартону не повинні виступати за межі направляючого профілю, краще — якщо вони будуть трохи менше.

 • Обробіть всі стики шпаклівкою і спеціальним водовідштовхувальним розчином.
 • Після закінчення монтажних робіт приступайте до декоративної обробки приміщення.

Важливо! При установці гіпсокартону на металевий профіль не повинно виникати суцільний горизонтальної щілини. Використовуйте установку листів в шаховому порядку, і пам’ятайте, що листи не можна встановлювати занадто щільно, але при цьому відстань між ними не повинна перевищувати 2-3 мм.

Накладення плитки на гіпсокартон

Для декору поверхні можна вибрати будь-який матеріал, але найбільш практичним для ванної кімнати є кахельна плитка. Нанесення плитки на гіпсокартон практично нічим не відрізняється від наклеювання кахлю на звичайні стіни. Єдина умова качествой обробки — хороша затирка швів.

Важливо! Перш ніж приступати до роботи, перевірте якість гідроізоляційного покриття.

Кілька рекомендацій фахівців для успішної оздоблення плиткою стін з гіпсокартону:

 1. Перш ніж клеїти кахель, стіни з гіпсокартону прогрунтуйте і дайте час грунтовці висохнути.
 2. Існує два способи накладення плитки на гіпсокартон:
  • Нанесення клею на плитку. Використовуючи даний спосіб, необхідно постійно перетворювати клей рельєфну форму для кращого його поширення.
  • Нанесення клею на стіну. При нанесенні клею на поверхню є велика ймовірність передозування суміші, що, в свою чергу, може вплинути на якість робіт.
 3. Наносьте плитку на спеціальний клей ряд за рядом. Щоб перший ряд не сповзав, змонтуйте металевий профіль, а по закінченні робіт приберіть його.
 4. Щоб отримати більш жорстке підстава для плитки, використовуйте два шари гіпсокартону.

Важливо! При використанні кахельної плитки для фінішної обробки придбайте вологостійкий клей для її кріплення і якісну вологостійку затірку, інакше волога повільно, але зруйнує основу.

Часткова обробка ванної кімнати гіпсокартоном

Якщо стіни приміщення не потребують кардинального вирівнювання, то у багатьох випадках досить часткової обробки, наприклад, ГКЛВ можна покрити тільки одну стіну, передбачивши на ній модні і сучасні ніші. Використовувати гіпсокартон можна і для таких прийомів:

 • Маскування каналізаційного стояка.
 • Декоративний екран для ванної.
 • Закладення вікна між санвузлом та кухнею.
 • Виготовлення ніші під пральну машину або тумбу для умивальника.

Найбільш поширений прийом використання гіпсокартону у ванній — це виготовлення декоративного екрану. Спорудити його нескладно, якщо виконувати послідовно наступні операції:

 1. Зробіть розмітку під майбутній короб.
 2. З оцинкованих профілів або бруса виготовте каркас.
 3. В аркуші гіпсокартону виріжте отвір під люк. Він дозволить вам використовувати те місце, яке знаходиться за екраном, для зберігання побутової хімії та інших дрібних речей.
 4. Закріпіть лист ГКЛВ на каркас.
 5. Обробіть всі стики і отвори герметиком.
 6. Декоруйте екран по своєму смаку.

Обшиваємо стелю грамотно

Щоб якісно обшити стелю гіпсокартоном, використовуйте наступні правила:

 • Стеля обшивається тільки ГКЛВ і обробляється за спеціальною схемою.
 • Фарба і шпаклівка для стелі повинні бути призначені виключно для приміщень з підвищеною вологістю.
 • Не можна вбудовувати в стелю звичайні кімнатні світильники. Використовуйте тільки спеціальні освітлювальні прилади з високим рівнем пароізоляції.
 • Обов’язково використовуйте гофру при прокладанні проводки. Ця труба захистить кабель від вологи, а приміщення від короткого замикання.
 • Для того щоб правильно змонтувати підвісну стелю, знайдіть найнижчий кут в приміщенні і проведіть виміри від нього. Направляючий профіль повинен розташовуватись не менше, ніж на 10 см від стелі. Таку відстань необхідно для прокладки ліній електропроводки.
 • Після монтажних робіт обов’язково всі стики обробіть спеціальним водовідштовхувальним розчином і шпаклівкою.
 • Оскільки навіть вологостійкий гіпсокартон все-таки залишається вразливим матеріалом, наносите гідроізолюючий розчин на обидві сторони ГКЛВ ще до монтажу.

Відеоматеріал

Сподіваємося, що наша інформація допомогла з ремонтом у ванній кімнаті, а щоб не піддавати гіпсокартон надмірного впливу вологи і продовжити термін життя ремонту, встановіть примусову систему вентиляції та усуньте всі несправності у ванній (капає кран, несправний бачок унітазу, відсутність рушникосушки), які можуть стати причиною підвищеної вологості. Удачі!

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *