Як змастити підшипник в пральній машині?

yak zmastiti p dshipnik v pral n y mashin 1 - Як змастити підшипник в пральній машині?

Завдяки інтенсивному розвитку сучасних технологій, на сьогоднішній день пральні машинки автомат є практично в кожній квартирі. Однак не варто забувати, що будь-який технічний пристрій потребує періодичного проведення профілактичних робіт, серед яких важливу роль відіграє мастило, розташованих на валу барабана підшипників. У цій статті ми розповімо, як змастити підшипник в пральній машині самостійно.

Що таке сальник в пральній машині?

Сальник — одна з дуже важливих комплектуючих пральної машини, яка не тільки відповідає за тиху і коректну роботу технічного пристрою, але і забезпечує надійний захист від протікання води. Кріпиться дана деталь на спеціальну втулку близько сталевий півосі кріплення барабана. У комплексі з втулкою сальник забезпечує захист підшипників і всього кріпильного вузла від проникнення вологи.

Важливо! Якщо сальник буде зіпсований, то волога із барабана просочиться на підшипники, у підсумку вони досить швидко прийдуть в непридатність. Заміна підшипників — досить трудомістка і складна заняття, яке може вимагати виклику кваліфікованого майстра.

Яким він буває?

Сальник входить в конструкцію будь-якої пральної машини, проте в залежності від модельних особливостей побутової техніки, може мати різні форми і розміри.

Важливо! Використовувана в пралках деталь може істотно відрізнятися від аналогічної комплектуючої інших видів побутової техніки, а тому при необхідності заміни комплектуючої купуйте виріб для конкретного типу техніки.

yak zmastiti p dshipnik v pral n y mashin 2 - Як змастити підшипник в пральній машині?

Для виготовлення сальників більшість виробників використовують гуму, однак можна зустріти й деталі з наступних матеріалів:

 • силіконовий каучук;
 • вторкаучук;
 • поліуретан.

Загальні властивості різних сальників

Незалежно від типу застосовуваного виробником сальника, в його основі лежить спеціальна металева вставка. Вона забезпечує тривале збереження правильної форми і виконує армуючу функцію.

Важливо! В процесі експлуатації пральної машини піввісь, на якій закріплені бак та барабан технічного пристрою, постійно обертається. Так як цей елемент пралки знаходиться в безпосередньому контакті з сальником, то під впливом сили тертя останній досить швидко зношується. Щоб уповільнити цей процес, обов’язково використовується спеціальна змазка, яка знижує коефіцієнт тертя за рахунок забезпечуваного ковзання. У той же час мастильні матеріали зволожують сальник і не дають йому розсохнутися.

Мастило для пральних машин

При профілактичному обслуговуванні побутових приладів рекомендується використовувати виключно спеціалізовані мастильні склади. Мастило для підшипників пральних машин повинна відповідати наступним вимогам:

 1. Вологостійкість. Використовується для змащення матеріал не повинен втрачати притаманних йому властивостей при тривалому контакті з вологою.
 2. Неагресивність. Хімічний склад мастила для пральних машин не повинен надавати руйнівної дії на сальник і металевий вал.
 3. Термостійкість. Застосовується речовина повинна володіти стійкістю до температурних перепадів і не руйнуватися при нагріванні.
 4. Густота. Мастило для підшипників повинна мати певний рівень в’язкості і густини, щоб максимально тривалий час не змиватися водою.

Важливо! Не варто в якості мастила використовувати народні засоби, наприклад, жири або соняшникову олію. Таке відношення до техніки може призвести до неприємних наслідків, адже, здавалося б, більш економічний варіант мастила може повністю вивести механізм з ладу.

yak zmastiti p dshipnik v pral n y mashin 3 - Як змастити підшипник в пральній машині?

Де купити?

Придбати мастило для пральної машини можна у магазині, який спеціалізується на продажу побутової техніки або її запчастин. Із-за вузького призначення даного товару, його ціна зазвичай досить суттєво позначається на бюджеті споживача.

Важливо! Профілактичні заходи, спрямовані на попередження різних поломок пральних машин, полягають не тільки в періодичній змащення підшипників. Не менш важлива захист від накипу, перепадів напруги, цвілі. Все це не потребує від вас насправді колосальних зусиль, якщо ви виробите чіткий графік і будете дотримуватися інструкцій з наступних наших статей:

 • Установка мережевого фільтра.
 • Встановлення розетки у ванній кімнаті.
 • Профілактика пральної машини.
 • Видалення накипу в СМА.

Серед пропонованих мастильних матеріалів часто можна побачити склади для певних моделей пральних машин, які випускаються крупними виробничими компаніями. Однак слід знати, що велика частина матеріалів є взаємозамінної, а тому можна використати менш дороге, проте близьке за складом речовину.

yak zmastiti p dshipnik v pral n y mashin 4 - Як змастити підшипник в пральній машині?

Важливо! Великою популярністю сьогодні користуються титанові і силіконові матеріали, адже вони здатні витримати нагрівання до 200 С і досить добре відштовхують воду.

Як змастити підшипник в пральній машині?

Для змащення підшипників вашої пральної машинки слід заздалегідь приготувати наступний набір матеріалів та інструментів:

 • спеціалізована мастило для пральних машин;
 • сальник;
 • скальпель;
 • трехлапый знімач;
 • комплект гайкових ключів;
 • хрестоподібна викрутка.

yak zmastiti p dshipnik v pral n y mashin 5 - Як змастити підшипник в пральній машині?

Щоб змастити підшипник в пральній машині, вам доведеться практично повністю розібрати пристрій, витягти з нього барабан і бак. Для досягнення даної мети дотримуйтеся наступного алгоритму дій:

 1. Демонтуйте верхню і задню кришки корпусу пральної машини.
 2. Зі шківа барабана зніміть приводний ремінь.
 3. За допомогою гайкового ключа відкрутіть фіксуючий гвинт барабана.
 4. Відкрутіть з задньої частини корпусу фіксуючу планку.
 5. Трехлапым знімачем акуратно від’єднайте від осі шків барабана.
 6. Від’єднайте всі видимі дроти.
 7. Зніміть противагу, для чого знадобиться скручування кріпильних гвинтів.
 8. Від’єднайте фланець з підшипниками від бака пральної машини.
 9. Акуратно за допомогою викрутки витягніть сальник.
 10. Підчепивши скальпелем, зніміть захисну кришку підшипників.
 11. Змастіть підшипники і сальник підготовленими мастильними матеріалами.
 12. Зберіть пральну машину, повторивши всі дії у зворотному порядку.

Важливо! Змащуючи сальник спочатку нанесіть захисний речовина максимально тонким і рівним шаром на зовнішню поверхню деталі, після чого дещо інтенсивніше обробіть внутрішню частину.

Якщо профілактичні заходи протягом тривалого терміну експлуатації не були зроблені, і тепер ремонт вимагає ґрунтовних вкладень, має сенс замінити обладнання на нове. Для цього скористайтесь корисною інформацією з наших статей:

 • Куди подіти стару пральну машину?
 • Рейтинг пральних машин щодо якості та надійності.

Відеоматеріал

У цій статті ми розповіли вам, як змастити підшипник на пральній машині, навіщо це потрібно і що для цього знадобиться. Сподіваємося, що ці рекомендації допоможуть вам регулярно проводити обслуговування технічного пристрою в домашніх умовах і максимально продовжити термін його безпроблемної експлуатації.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *