Як зменшити шрифт на комп’ютері?

yak zmenshiti shrift na komp yuter 1 - Як зменшити шрифт на комп’ютері?

Новачкам дуже важко спілкуватися з комп’ютером на одному мовою, тому на просторах інтернету існують тисячі різних інструкцій та рекомендацій. Особливо часто користувачі задаються питаннями при роботі з текстом. Як зменшити шрифт на комп’ютері, адже неправильний розмір не тільки заважає працювати, але негативно позначається на естетичній частини? У цій статті ми допоможемо вам вирішити цю проблему швидко і легко.

Навіщо міняти значення шрифту?

Якщо ви зіткнулися з такою ситуацією, в якій потрібна відповідь на питання, як зменшити шрифт на комп’ютері, то слід звернутися до докладним інструкціям з усунення проблеми. Нерідко користувач сильно навантажує свій зоровий апарат і вдається до збільшення елементів, які відображаються на екрані комп’ютера. Такі дії цілком зрозумілі, адже кожному потрібен візуальний відпочинок.

Важливо! Збільшення шрифту раціонально тільки для тих випадків, коли умови роботи можуть завдати шкоди вашому здоров’ю.

Досить-таки не важко провести простий аналіз і зрозуміти, що користувач на довгий час зосереджено використовує свій зір при роботі з комп’ютером. Всі графічні елементи мають стандартні розміри, що кожен має право змінювати, задовольняючи свої індивідуальні потреби.

Як би не було дивно, але не всі знають, як встановити шрифт великого розміру на комп’ютер, тому почнемо саме з цього пункту.

Установка потрібного розміру літер

Перш ніж розбиратися, потрібно зрозуміти, як оновлювати базу на нові шрифти. Для цього варто розглянути кілька простих порад, які дуже допоможуть починаючим користувачам.

Для того щоб провести установку нової бази, потрібно спершу її розшукати і завантажити на пристрій. Установку можна проводити за допомогою таких способів, які ви побачите нижче.

Спосіб перший

Для правильної інсталяції можна спробувати скористатися такою докладною інструкцією:

 1. Розпакуйте архів з базою даних, який ви завантажили з інтернету, в потрібну вам папку. Потім перейдіть в папку і відкрийте контекстне меню, в якому вам потрібно вибрати пункт “Встановити”.
 2. Далі потрібно виконати наступну послідовність: зайдіть в панель “Пуск” і потрапте в пункт “Налаштування”. Звідти вам слід перейти на “Панель управління” і відкрити розділ “Шрифти”.
 3. Перед вами розгорнеться контекстне меню, в якому знадобиться скористатися пунктом “Файл” і вибрати команду “Встановити шрифт…”.
 4. У віконці з додаванням нових даних потрібно вказати правильне розташування й тицьнути на клавішу інсталяції.

Це — перший варіант вирішення проблеми, який допоможе вам зрозуміти, як встановити шрифт великого розміру на комп’ютер. Але чи існують інші способи?

Другий спосіб

Для досягнення того ж результату іншим способом потрібно виконати наступне:

 1. Натисніть на меню “Пуск” і перейдіть у поле “Виконати”.
 2. У порожньому просторі введіть “%windir%fonts” і підтвердіть свої дії натисненням клавіші “Ок”.
 3. Знову переходимо до знайомого параметру “Файл” і натискаємо “Встановити шрифт…”.
 4. Ви повинні побачити перед собою віконце під назвою “Додавання шрифтів”. Тут теж потрібно буде вказати шлях до знаходження бази шрифту і скористатися клавішею “Встановити”.

yak zmenshiti shrift na komp yuter 2 - Як зменшити шрифт на комп’ютері?

Третій спосіб

Для того щоб скористатися третьою методикою установки, вам потрібно:

 1. Перейти в “Мій комп’ютер” і вибрати диск, з попередньо встановленою операційною системою Windows.
 2. Тепер зайдіть в папку Windows, а з неї в папку Fonts.
 3. Знову ж потрібно скористатися меню “Файл” і провести інсталяцію шрифту за допомогою строчки “Встановити шрифт…”.
 4. Вказуємо шлях, встановлюємо і користуємося.

Розробник завжди прагнув спростити життя користувачу розширеним функціоналом. Збільшення шрифту не є винятком, оскільки кожна операційна система має подібну функцію. Найчастіше вона сопутствуется вкрай простими і легкими параметрами, зміна яких підвладне практично будь-якому користувачеві. Саме це в ОС цінується користувачами, оскільки всі параметри можна налаштувати під себе.

Як встановити шрифт великого розміру на комп’ютер, адже не кожному юзеру зручно працювати зі стандартними розмірами? Давайте розглянемо рішення цієї проблеми на прикладі операційної системи Windows XP, в якій є така можливість.

Важливо! Наступна інструкція здатна допомогти в зміні самих різних підписів і пунктів робочого столу, а також інших меню і заголовків.

yak zmenshiti shrift na komp yuter 3 - Як зменшити шрифт на комп’ютері?

Збільшення розміру букв

Якщо ви все ж хочете поміняти стандартні значення на свої, то наступні поради точно допоможуть вам досягти бажаного результату і створити комфортні умови для майбутньої роботи з комп’ютером.

Для того щоб змінити параметри на свій лад, вам потрібно скористатися наступними налаштуваннями і командами:

 1. Спершу вам потрібно потрапити в контекстне меню вашого дисплея і вибрати пункт “Властивості”. Для цього натисніть правою кнопкою миші по порожньому простору вашого робочого столу і виберіть необхідний рядок в меню.
 2. Далі потрібно потрапити на вікно “Оформлення” і перейти на розділ під назвою “Додатково”.
 3. Перед вами з’явиться кілька полів: “Елемент”, “Шрифт” і “Розмір”. У кожному з них ви зможете вибрати необхідні розміри, а для збереження зміни просто натисніть на клавішу “Ок”.

Важливо! У можливості операційної системи існує функція, яка дозволяє змінити вищеперелічені значення для всього інтерфейсу графічного відображення. Просто зайдіть на вкладку “вигляд” у вікні властивостей і виберіть одне з трьох значень встановленого розміру: звичайний, величезний, великий.

Із збільшенням розібралися, але деякі зацікавлені в тому, як прибрати великий шрифт на комп’ютері. Зараз ми приділимо трохи уваги і цій проблемі.

yak zmenshiti shrift na komp yuter 4 - Як зменшити шрифт на комп’ютері?

Зменшуємо розміри

Кожна людина бачить “по-своєму”, тому комусь із користувачів шрифт може показатися дуже великим. Для того щоб налаштувати візуалізацію належним чином, потрібно просто слідувати наступним простим радам:

 • Якщо ви зацікавлені в зменшенні значень у конкретному тексті, який відображений в будь-якому текстовому редакторі або інтернет-браузері, то вам слід скористатися функціоналом меню програмного забезпечення або панеллю інструментів, яка передбачена розробником. У тому ж Ворді ці дії можна зробити, виділивши своєю мишею сегмент і встановивши потрібний шрифт на панелі під назвою “Форматування”. Просто виберіть потрібне числове значення і слідкуйте за результатом.
 • Якщо мова стосується веб-браузерів, то дії будуть виглядати трохи іншим чином. Розглянемо приклад, в якому використовується популярний браузер “Мозила”. Вгорі софта для серфінгу знаходиться пункт “Інструменти”, після натискання на який вам потрібно перейти в розділ “Налаштування”. Звідти треба буде потрапити на вкладку “Вміст” і в контекстному меню вибрати пункт “Додатково”. Перед вами розкриється інше вікно, в якому вам і пощастить встановити необхідні значення.
 • Також у всіх браузерах діє стандартна функція збільшення за допомогою натискання клавіші Ctrl і клавіші +. Цього ж результату можна досягти на вкладці “Вид”, в якій є рядок з назвою “Масштаб”.
 • В популярному браузері Google Chrome сходжу процедуру можна провести за допомогою натискання на іконку налаштувань. Після цього потрібно потрапити у підпункт “Налаштування” і знайти там рядок з назвою “Додатково”. Далі перед вами відкриється вікно, в якому просто вибираємо “Розмір шрифту” і встановлюємо потрібні значення.

Відеоматеріал

З допомогою вищеописаних порад та інструкцій ви з легкістю зможете допомогти кожному, хто не знає, як зменшити шрифт на комп’ютері або ж збільшити його. Розширюйте свої знання в області комп’ютерних технологій і не псуйте свою зір. Спасибі за увагу!

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *