Як зробити антену для телевізора?

yak zrobiti antenu dlya telev zora 1 - Як зробити антену для телевізора?

Що ж ми з вами робимо в першу чергу, коли приходимо додому — може перемо речі, може готуємо їсти? Немає. Ми вмикаємо телевізор. А без чого він працювати не може — відповідь дуже проста, без антени. При облаштуванні квартири і будинки постійного проживання це питання вирішується ще на стадії покупки телевізора. А ось при поїздці на дачу ситуації можуть виникнути непередбачувані, так як використовується там антена дуже просто і легко може вийти з ладу в самий несподіваний момент, або просто там відсутній. Як зробити антену для телевізора? Ціна саморобного пристосування мізерна, а варіантів його створення — більш ніж достатньо. Зараз ви в цьому переконаєтеся!

Антена, виготовлена з пивних банок

Це — найпопулярніша антена для телевізійних пристроїв. Власними руками створити таку під силу практично всім. Секрет її популярності криється в простоті, а також доступності матеріалів. Антену з жерстяних банок ви зможете змайструвати навіть на пікніку або на дачі.

Важливо! Досвідчені майстри часто стверджують, що, для того щоб зрозуміти, як зробити антену для телевізора своїми руками, а потім і зібрати її, вам буде потрібно не більше 10 хвилин. При цьому приймає вона набагато більше каналів, ніж звичайна стаціонарна.

Для того щоб виготовити антену для ТВ з порожніх бляшанок, підготуйте наступні матеріали:

 • антенний кабель;
 • кілька бляшанок з-під пива чи будь-яких інших слабоалкогольних напоїв;
 • штекер;
 • саморізи;
 • липка або ізоляційна стрічка;
 • палиця;
 • викрутка.

yak zrobiti antenu dlya telev zora 2 - Як зробити антену для телевізора?

Інструкція по збірці антени:

 • Приєднайте банки до палиці за допомогою ізоляційної стрічки на відстані приблизно 7 см один від одного.
 • Вкрутіть в пивну банку саморізи і прикріпіть до них зачищений з усіх боків антенний кабель.

Важливо! Якщо у банки виявилися зайві кільця для відкривання, то можете прикріпіть кабель до них саморізами.

 • Прикріпіть кабель до палиці з допомогою скотчу — це необхідно для забезпечення більшої стійкості приймача.

Важливо! В якості заміни дерев’яної палиці можете використовувати вішалку — в такому разі, антену буде зручніше повісити для налаштування.

 • Для того щоб антена не позбулася всіх своїх робочих властивостей внаслідок зміни погоди, закрийте банки пляшкою з пластику. Краще брати ємність на 2-3 л, попередньо відрізавши у неї дно, а потім горловину.
 • По центру пляшки просвердліть дірку, крізь яку буде протягнутий кабель. Після проведення підключення це місце обшпарте окропом — в такому разі пластик від високої температури дещо деформується і зробить отвір більш герметичним.

Антена з пивних банок повністю готова! Залишається лише підключити її безпосередньо до телевізора і налаштувати. Можете вдосконалити конструкцію, зробивши антену з декількох секцій.

Важливо! Якщо ви багато часу проводите на дачі, напевно ви використовуєте і радіоприймач. Щоб покращити якість сигналу, пропонуємо вам кілька цікавих способів у вигляді покрокових майстер-класів, як зробити антену для радіо своїми руками.

Проста ТВ антена

Якщо ви не вважаєте себе великим майстром, а спробувати зробити антену для телевізора своїми руками все-таки хочеться, можете змайструвати найбільш просту її різновид.

Для цього ви повинні виконати наступні дії:

 1. Під’єднайте вхід до абсолютно будь-якого контуру, виготовленому з попередньо ізольованого металу.
 2. Монтуйте контур на пластикову або дерев’яну підставку, поставте безпосередньо на балкон або телевізор.
 3. Так як підключити антену до телевізора необхідно за допомогою кабелю і штекера, то зріжте на кабелі приблизно 5 см ізоляції.
 4. Розділіть навпіл і відігніть відкрилася обмотку.
 5. Акуратно обріжте внутрішню обмотку, а потім оголите жилу кабелю.
 6. В штекері закріпіть за допомогою шурупів жилу разом з обмоткою. Якщо всередині вашого штекера немає місця для закріплення обмотки, то можете зрізати її.
 7. Зачистите інший край кабелю, зробіть кільце з жили, а потім закріпіть на контурі.
 8. Обмотайте місце з’єднання за допомогою ізоляції — для більшої надійності конструкції.

Корисні поради по застосуванню:

 1. Для того щоб прийом було більш якісним, виготовте екран, який представляє собою металеву сітку. Вона ізолюється від телевізора і ставиться ззаду приймача. В якості екрану можете скористатися металевою сіткою рабиця від паркану.
 2. Площа прийому по можливості збільшуйте. Для цього безпосередньо до екрану приєднайте металеві прути. З’єднуйте прути з екраном, дотримуючись симетрію, щоб вийшла максимально величезна площа.
 3. По центру конструкції розташуйте підсилювач, приєднавши контакти до приймача за допомогою пайки.

Важливо! Антени для телевізора подібного типу в будинку не встановлюються. Як правило, виносять їх на дах і повертають в бік самої ближньої телевежі.

yak zrobiti antenu dlya telev zora 3 - Як зробити антену для телевізора?

Антена з мінімальної кількості матеріалів

Так як зробити антену для ТБ в домашніх умовах не завжди представляється можливим через відсутність інструменту, досить широке поширення отримали два абсолютно елементарних способу.

Спосіб 1

Для цього варіанту ви можете використовувати найпростішу дріт. Але не алюмінієву — вона схильна вкрай швидкому окисленню, що не є дуже добре. Прекрасно підійде дріт із латуні або міді:

 1. Зачистите дріт з обох кінців від ізоляційної обмотки.
 2. Один з кінців прикріпіть до труби або батареї, а протилежний — застроміть в телевізійний роз’єм.

Важливо! Ви побачите, що відразу ж з’явився сигнал, тому як труба, що проходить крізь велику частину будинку і виходить нагору, є підсилювачем необхідних частот. Таким способом ви зможете зловити приблизно 5-6 каналів.

Спосіб 2

Другий варіант буде здійснимо тільки для тих, у кого є в наявності балкон:

 1. Візьміть точно таку ж дріт, як і під час першого способу, тільки більш довгу, щоб вона могла з’єднувати телевізор разом з зоною балкона.
 2. Зачистите дріт з обох кінців.
 3. Один кінець підключіть безпосередньо до телевізора, ну а другий — примотати до заздалегідь натягнутих струн, на яких ви сушіть білизну.

Важливо! Така імпровізована антена не тільки зможе допомогти збільшити кількість каналів, що приймаються, а також зробить якість зображення значно вище.

Крім запропонованих у цій статті найпростіших варіантів, можливо, вас також зацікавить інформація про те, як зробити антену супутникову своїми руками.

Відеоматеріал

Як бачите, навіть з непридатних матеріалів, які просто можуть зберігатися у вашому будинку без всякої мети, можна створювати необхідні в побуті пристосування. Тепер ви знаєте кілька способів, як зробити антену для телевізора, і в будь-якій ситуації зможете налагодити якісний ТБ-сигнал навіть у самих віддалених від цивілізації умовах. Вдалих експериментів!

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *