Як зробити фільтр для води своїми руками?

yak zrobiti f l tr dlya vodi svo mi rukami 1 - Як зробити фільтр для води своїми руками?

Будь-яка людина досить швидко звикає до всього хорошого, тому членам сучасного суспільства досить складно обійтися без благ цивілізації. Більшість мешканців міських квартир воліють очищати питну воду за допомогою спеціальних фільтрів, що встановлюються прямо під раковиною. На жаль, мешканцям приватних будинків і дачних ділянок щастить менше, оскільки вони не мають можливості підключитися до центральної системи водопостачання та користуватися всіма перевагами очисних споруд. В принципі, можна придбати для очищення води звичайний фільтр-глечик. Але що ж робити, якщо його недостатньо і потрібно очищати воду не тільки для пиття, але і господарських потреб. Сьогодні ми ознайомимося з найпопулярнішими способами того, як зробити фільтри для води своїми руками для використання в міській квартирі і в приватному секторі.

Виготовлення фільтрів для квартири

Є два варіанти, як зробити фільтр для води у домашніх умовах, які користуються великою популярністю серед міських жителів. Власне, їх ми і розглянемо далі.

Як переробити старий фільтр для води?

Можливо, коли-то ви вже користувалися спеціальним фільтром, але картридж, який відповідає за очищення води, вже прийшов в непридатність і не здатний виконувати свою функцію. Не поспішайте купувати новий, адже його можна відновити.

Щоб це зробити, вам потрібні будуть такі матеріали:

 • Корпус від старого фільтруючого елемента.
 • Активоване або деревне вугілля.
 • Ватний диск.

Виготовляються такі саморобні фільтри для води своїми руками дуже просто:

 1. Обережно виріжте верхню частину, відставте в сторону, оскільки вона вам більше не потрібно. Залиште лише верхнє притискне кільце.
 2. Видаліть відпрацьований вміст фільтра, а сам корпус ретельно промийте водою.
 3. Розділіть навпіл ватний диск, укладіть одну половинку на дно корпусу.
 4. Заповніть подрібненим вугіллям корпус.
 5. Накрийте його другою половинкою ватного диска, закріпіть кільцем.

Важливо! Є такі моделі картриджів, в яких притискне кільце в корпусі не фіксується. В такому випадку закріпити його можна за допомогою герметика, досить буде всього пару крапель, головне — щоб він був нетоксичний і водостійкий.

yak zrobiti f l tr dlya vodi svo mi rukami 2 - Як зробити фільтр для води своїми руками?

Як зробити фільтр з підручних матеріалів?

Щоб виготовити домашній варіант водяного фільтра, вам потрібно:

 • Порожня пластикова пляшка з кришкою, яка щільно загвинчується.
 • Відрізок бавовняної тканини.
 • Деревне вугілля.

Тепер поетапно розглянемо, як зробити фільтр для води своїми руками з пляшки:

 1. На першому етапі необхідно активувати деревне вугілля:
  • Його спочатку слід подрібнити в крупу, щоб діаметр частинок був не менш 4-6 мм. Вугілля необхідно стільки, щоб його вистачило для заповнення пляшки на дві третини.
  • Потім засипте його в ємність з водою, доведіть до кипіння і залиште кипіти на повільному вогні ще п’ять хвилин.
  • Після цього за допомогою металевого сита або друшляка злийте воду. Але зверніть увагу, що вода повинна бути гарячою.
  • Дайте вугіллю остаточно охолонути.
 2. На другому етапі зробіть кілька отворів в кришці пляшки діаметром 3-3,5 мм.
 3. На третьому етапі необхідно зрізати з пляшки денце.
 4. На четвертому етапі укладіть в горлечко пляшки бавовняну тканину.
 5. П’ятий етап – засипання активованого вугілля в ємність.

Важливо! Такий фільтр прослужить вам довго. А коли ви відчуєте, що вода знову змінилася за смаком, то просто промийте використовується вугілля, заново його прокип’ятіть, замініть тканину і далі спокійно їм користуйтеся.

Як зробити фільтр для колодязя?

Проживаючи в приватному секторі або на дачі, люди також хочуть мати якесь пристосування для фільтрації води, навіть якщо вона надходить з чистої криниці. Навіщо це робити? Справа в тому, що пестициди та нітрати, які застосовуються під час обробки городу і саду, здатні просочуватися в землю і потрапляти з грунтовими водами прямо у воду з колодязів. Вихід є — можна зробити фільтри для води своїми руками з природних матеріалів і встановити його на дно.

Але спочатку потрібно визначитися, яке дно у вашому колодязі:

 • Якщо воно глиняне з б’ють джерела, то краще встановити систему грубої фільтрації в водозабірні конструкції. Таке пристосування в такій ситуації може тільки нашкодити і перекрити вихід джерельної води.
 • Якщо дно складається з м’якої глини і розмивається водою, то доцільно укласти шар крупного щебеню товщиною 15-20 см.
 • А ось піщане дно, через яке вільно просочується вода, потребує саме в донному фільтрі. Якщо цього не зробити, то при ударах відра об дно або воду пісок буде розмиватися і створювати мутний осад.

Важливо! Насоси тут недоречні, бо вони будуть сильно забиватися піском і ламатися.

 • Якщо дно вкрите піском, який сильно насичений ґрунтовими водами, то крім донного фільтра, сюди можна ще встановити захисне дно зі щитом з дерева від розмивання.

Які матеріали можна використовувати для донного фільтра?

На свій розсуд, можна скористатися такими природними матеріалами:

 • Кварцовий грубозернистий пісок. Складається він з зерняток величиною до 1 мм, тому перед укладанням в колодязь його обов’язково потрібно промивати.
 • Гравій. Він являє собою пухку пористу осадову породу, при цьому гравійні зерна мають розмір від декількох міліметрів до декількох сантиметрів.
 • Річкова галька. Це — округлі камінці різного розміру і кольору.
 • Щебінь. Видобуваються ці камінчики механічним способом, тому можуть мати неправильну форму і різний розмір.

Важливо! Щоб виготовити фільтр з використанням щебеню, краще використовувати нейтральні мінерали, наприклад, жадеїт. Будівельний і гранітний щебінь не підходять для цього.

 • Цеоліт. Даний мінерал найчастіше використовують для очищення води, оскільки він стійко витримує атаки будь-яких мікробів, бактерій і вірусів.
 • Шунгіт або закам’яніла нафту. Часто його використовують в нетрадиційній медицині, і він ефективно очищає воду від діоксидів, радикалів. Це — унікальне бактерицидний засіб.

yak zrobiti f l tr dlya vodi svo mi rukami 3 - Як зробити фільтр для води своїми руками?

Укладання донного фільтра

Якщо потрібно обов’язково зробити щит для криниці, то виготовити його краще з таких деревних порід, як дуб, осика. Саме вони здатні тривалий час зберігатися у воді. Облаштування конструкції відбувається таким чином:

 • Спочатку потрібно з дощок сколотити щит, вирізати згідно з розмірами колодязного стовбура, просвердлити отвори в 1-1,5 мм, обернути геотекстилем і опустити на дно. Зверху на щит укласти шар з великого каменя.
 • Далі потрібно визначитися з варіантом встановлюється фільтра, який може бути прямим або зворотним. Якщо дно колодязя вкрите м’якою глиною чи донним щитом від плавунів, то краще використовувати прямий фільтр, тобто провести укладання від найбільших фракцій до дрібних. Кожен шар повинен мати товщину 15-20 див. Рекомендується робити не менше трьох шарів: перший — буде складатися з щебеню або каміння розміром 5-6 см, другий — з дрібної річкової гальки, гравію або шунгита, а третій — з промитого річкового піску.

Важливо! Зворотні фільтри застосовують в колодязях з піщаним дном, оскільки вони не дозволяють піщинок підніматися вгору і захищають дно від крупного сміття. Укладання їх відбувається в зворотному порядку, тобто спочатку йде дрібна фракція, а потім велика.

 • Потім слід безпосередньо укладання, в залежності від обраного типу фільтра.
 • У процесі експлуатації пристрої забиваються дрібними частинками піску і глини, тому потрібно кожен рік їх чистити. Для цього пісок замінюється повністю, а камені просто дістають і ретельно промивають під проточною водою. Фільтр укладається назад у такій же послідовності.

Виготовлення фільтрів для свердловин

У свердловинах воду також очищають за допомогою фільтрів. Дачники та власники приватних будинків найчастіше використовують для цього дірчасті перфоровані системи. Такі пристрої є досить ефективними і простими.

Перед тим, як зробити фільтр для очищення води в домашніх умовах такого типу, вам потрібно підготувати наступні матеріали та інструменти:

 • Пластикова труба з екологічно чистого матеріалу або ж металева, яка не піддається іржавінню. Її довжина визначається в залежності від глибини свердловини, але не повинна бути більше 5 метрів, а діаметр її повинен бути меншим, ніж діаметр свердловини.
 • Дрібнопористі нержавіюча або латунна сітка.
 • Дриль зі свердлом.
 • Заглушка у вигляді дерев’яної пробки.

Поетапно виготовлення такої очисної системи виглядає так:

 1. Спочатку заміряйте довжину відстійника. Залежно від глибини свердловини, вона може бути від 1 до 1,5 метрів.
 2. Далі потрібно просвердлити отвори під кутом 35-60 градусів, направляючи їх знизу вгору. Розташовуватися вони повинні в шаховому порядку, при цьому відстань між отворами не повинно перевищувати 2 див.
 3. Тепер потрібно зайнятися очищенням труби від стружки і обмотати перфоровану зону сіткою. Закріплюємо її за допомогою заклепок.
 4. Закриваємо пробкою-заглушкою трубу з боку відстійника.

Важливо! Вода, яка буде проходити через отвори і сітку, позбавиться від глини, мулу і піску. А більш великі частинки, що випадково потрапили в трубу, будуть осідати у відстійнику. Такий фільтр зробить воду на вашому присадибній ділянці і приватному будинку прозорою і чистою, але ось шкідливі речовини все одно будуть в ній залишатися. Саме тому рекомендується її кип’ятити або проганяти через вугільний фільтр.

Відеоматеріал

Тепер вам відомо, як самому зробити фільтр для очищення води і для міської квартири, і для приватного сектора. Описані в цій статті варіанти виготовлення очисних пристосувань дозволять вам насолоджуватися вживанням кришталево чистої води без шкідливих домішок і сміття.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *