Як зробити гарний антистатик в домашніх умовах

Синтетичні тканини полегшили життя людини, коли замінили менш міцні і дорогі натуральні матеріали. Але у них серйозний недолік — мова йде про статичній електриці. Саме воно є причиною того, що сукня починає прилипати до ніг, одяг потріскує, відчуваються легкі уколи струму. Впоратися з цим допомагає антистатик. У магазинах продаються готові склади, але господині вважають, що зроблений антистатик в домашніх умовах безпечніше.

yak zrobiti garniy antistatik v domashn h umovah 1 - Як зробити гарний антистатик в домашніх умовах

Причини позбавлення від статичної електрики

Здавалося б, ніякої серйозної загрози таке електрика здоров’ю не несе. Тим не менш, це досить неприємна річ. Головним чином це характерно для таких досягнень науки і техніки, як нейлон, капрон, лавсан (останній використовують навіть для виробництва пластику для пляшок, так що тертя може виникати між одягом і безліччю інших предметів).

yak zrobiti garniy antistatik v domashn h umovah 2 - Як зробити гарний антистатик в домашніх умовах

Причому часто доводиться обробляти не тільки синтетичні, але і начебто натуральні тканини. Справа в тому, що сьогодні в вовняні і шовкові тканини часто додають штучні волокна для того, щоб поліпшити їх споживчі властивості. Під шовковим або вовняним сукнею джерсі може перебувати нейлонова підкладка. З такою ж синтетики роблять підкладку на брюках і жакетах. А колготок з натуральних волокон немає вже давним-давно.

Все це загрожує тим, що в результаті контакту тіла і предмета одягу:

  • виникає тертя;
  • утворюється електричний заряд;
  • шкіра дратується.

До одягу прилипають волосся, і це псує зовнішній вигляд. На такі спідниці та брюки постійно осідає пил, що також не додає привабливості образу. Виходить, що антистатик — річ потрібна, і без нього просто неможливо обійтися.

Загальна інформація

Антистатиком називають хімічний склад, який допомагає зняти електрика з тканин або з волосся (хоча другий варіант в магазинах зустрічається рідше). Після того як речі обробляють таким засобом, вони перестають електризуватися. Тобто антистатичний склад дозволяє зробити так, щоб вони не прилипали до ногами і перестали бити струмом при дотику матерії до шкіри.

yak zrobiti garniy antistatik v domashn h umovah 3 - Як зробити гарний антистатик в домашніх умовах

Антистатики випускають різних видів, у тому числі і у формі спрею. Цей варіант вважається найбільш зручним, оскільки такий склад легко розпорошується на одяг, не залишаючи слідів. Спреї-антистатики діляться на дві великі групи. Одні виробляються на основі етилового спирту, а інші — на основі води.

Теоретично зробити антистатик в домашніх умовах можна і того, й іншого типу. Однак спрей, що містить спирт, дуже швидко випаровується з поверхні тканини. До того ж, у нього стійкий різкий запах. Користуватися ним можна тільки за умови відкритих вікон або дуже добре працюючій вентиляції. Він небезпечний для здоров’я, може викликати алергію на шкірі, волосся його не можна використовувати.

Антистатик на водній основі вважається практично безпечним. Однак це не означає, що він не викликає алергічної реакції. Треба уважно читати опис його складу. Етилового спирту в ньому немає, але є різні поверхнево-активні речовини, які і викликають роздратування на шкірі.

Втім, багато виробників випускають так звані кондиціонери-ополіскувачі, які можна додавати безпосередньо після того, як білизна помістили в пральну машину. Як правило, такі засоби випускають в рідкій формі, і в їх склад входить антистатик. Цей засіб теж може викликати алергію. Якщо після його застосування на шкірі з’явилася висипка, то наступна прання повинна проводитися без нього. У будь-якому випадку перед тим, як зробити покупку, потрібно подивитися рейтинг готових засобів, почитати відгуки інших користувачів.

Все сказане вище означає, що антистатик для одягу в домашніх умовах — це питання актуальне для багатьох господинь, яким важливо зберегти характеристики тканини, і зняти статичну електрику, і при цьому не травмувати своє тіло, зокрема шкіру.

Заміна промислового антистатику

В домашніх умовах можна скористатися підручними засобами. Вони підійдуть для того, щоб зняти статичну електрику.

yak zrobiti garniy antistatik v domashn h umovah 4 - Як зробити гарний антистатик в домашніх умовах

Найпростіші варіанти:

yak zrobiti garniy antistatik v domashn h umovah 5 - Як зробити гарний антистатик в домашніх умовах

  1. Водний розчин кондиціонера для білизни. Причому сам кондиціонер додається в дуже невеликій кількості. Це засіб наливають в пульверизатор і злегка збризкують їм тканину до легкого зволоження. Після цього слід вивернути одяг навиворіт і пропрасуйте її праскою. Речі будуть набагато менше прилипати до тіла, а ризик подразнення зменшиться з-за слабкої концентрації кондиціонера.
  2. Засіб на основі оцту теж можна використовувати замість антистатичний. Існує кілька варіантів такого складу. Наприклад, можна просто додавати оцет у воду для полоскання при пранні. Це дозволяє легко виводити залишки мила і порошку, заодно освіжає колір і знімає електрика.
  3. Оцтово-содовий розчин. Оцет змішують з водою в рівних пропорціях (по 6 частин) і додають 1 частину соди. Використовують засіб для полоскання білизни. Це позбавить речі від статичної електрики, це практично природний антистатик, в ньому немає жодної радикальної хімії. Важливо і те, що при цьому тканина стає м’якою і ніжною, її навіть приємно торкатися рукою.
  4. Слабкий сольовий розчин — хороша альтернатива антистатику. Концентрація і справді повинна бути мінімальною, з розрахунку 1 ч. ложка солі на відро води. Зрозуміло, готувати можна в меншому обсязі, але з дотриманням основної пропорції. Цей розчин слід налити в пульверизатор і використовувати його як звичайний спрей-антистатик. Досить просто побризкати їм тканину з вивороту, і після висихання вона вже не буде електризуватися.

Правда, останній спосіб краще використовувати для легких тканин. Для пальто, яке буде сохнути занадто довго, краще просто додавати кондиціонер або лимонну кислоту у воду для полоскання. Як варіант — допоможе пара ложок пом’якшувача для тканин, які розчиняють у склянці води і використовують в якості спрею. Такий засіб підходить для щільних і товстих матеріалів, з його допомогою обробляють меблі та килими.

Корисні поради

Деякі господині рекомендують замість антистатика використовувати лак для волосся, який містить відповідні речовини. Розпорошувати його потрібно на відстані 30-40 см від одягу. Однак слід мати на увазі, що він теж може мати неприємним запахом і викликати алергію, оскільки в такому випадку на шкіру потрапляє відразу велику його кількість.

yak zrobiti garniy antistatik v domashn h umovah 6 - Як зробити гарний антистатик в домашніх умовах

Щоб одяг не прилипала до ніг, безпосередньо перед тим, як почати збиратися, треба змастити шкіру зволожуючим кремом або лосьйоном за умови, що він добре всмоктується. Тоді він не забруднить одяг, але утворює на поверхні тонку плівку, яка допоможе утримати вологу на шкірі і зменшити тертя.

Якщо зовсім ніяких коштів під рукою немає, можна пропрасувати поверхню колгот або внутрішню сторону підкладки мокрими руками. Це повинно зняти статичну електрику, але надовго такого ефекту не вистачить.

Щоб зменшити ризик електризації, потрібно намагатися робити так, щоб одночасно надягати не більше одного предмета одягу з синтетичного волокна. Якщо їх буде два або три відразу, ніякої домашній антистатик не допоможе.

І, звичайно, важливо правильно доглядати за одягом, щоб електрику не накопичувалося. Для цього потрібно дотримувати всі рекомендації щодо прання та прасування. Потрібно пом’якшувати воду (це в будь-якому випадку корисно для тканин) і відмовитися від сушіння в пральній машині.

Як зрозуміло, зробити якісний антистатик нескладно. Головне, дотримуватися порад і не ігнорувати прості, але обов’язкові правила.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *