Як зробити холодильник?

yak zrobiti holodil nik 1 - Як зробити холодильник?

Без холодильника навряд чи вдасться комфортно облаштувати свій побут. І навіть виїжджаючи за місто на відпочинок потрібно продумати варіант зберігання продуктів, щоб вони зберігали свою свіжість до моменту використання. Звичайно, асортимент всіляких моделей для будинку і туризму представлений в магазинах дуже широкою лінійкою. Але якщо є бажання і час, можна спробувати зробити такий прилад самостійно. З даної статті ви дізнаєтеся про те, як зробити холодильник і сумку-холодильник.

Принцип роботи

Слід запам’ятати, що майже у всіх холодильниках для роботи використовуються фреони. Для того щоб виготовити прилад з таким способом роботи, знадобиться дуже багато часу і зусиль. З цієї причини краще розглянути інший спосіб.

yak zrobiti holodil nik 2 - Як зробити холодильник?

Залишилися рідкісні екземпляри (наприклад, автомобільні морозильники) здатні працювати, використовуючи при цьому елементи Пельтьє. Їх принцип роботи полягає в протіканні струму через два напівпровідника. Тут під час роботи одна частина матеріалу нагрівається, а інша — навпаки, охолоджується. З цієї причини дану модель холодильника потрібно буде весь час охолоджувати, спрямовуючи на неї вентилятор. Такий принцип охолодження використовується навіть всередині системного блоку комп’ютера. Основний недолік методу Пельтьє — дорожнеча деталей.

Важливо! Немає гарячої води в приватному будинку або на дачі? Зробіть з нашим докладним інструкціям відмінний бойлер своїми руками!

Процес виготовлення

Щоб зробити холодильник своїми руками, необхідно максимально точно дотримуватися наведений алгоритм:

 • Першим ділом потрібно зробити теплоізоляцію для ємності, що виконує роль самого холодильника.

Важливо! Ви можете придбати балони з пінополіуретаном і покрити даним складом ємність і з тієї, і з іншого боку. Також ви можете застосувати цілі шматки пінопласту, який потрібно буде якомога щільніше прикріпити до боків коробки. Крім цього, ви можете використовувати пенофол, яким утеплюють скафандри космонавтів. Вибір матеріалу залежить виключно від ваших фінансових можливостей.

 • Далі слід припасти звичайний термометр, після чого помістити його в середину ємності.
 • В якості охолоджувача краще використовувати деталі Пельтьє. Надалі їх потрібно буде вмонтувати у виріб, використовуючи хороший клей (краще герметик). Щоб грамотно зробити холодильник самому, необхідно правильно розрахувати необхідну кількість цих елементів.

Важливо! Пам’ятайте, що втрата тепла дуже сильно залежить від стану температури навколишнього середовища і тій, що буде знаходитися всередині виготовляється пристрою. Саме ця різниця і буде давати вам бажаний ефект.

 • Далі потрібно встановити одну деталь Пельтьє і обладнати її з двох сторін радіаторами. Той, що знаходиться зовні, ви можете охолоджувати, використовуючи кулер — так ефект значно посилиться.
 • Через якийсь час нутро холодильника повинна охолонути до 14 градусів (якщо використовується ємність об’ємом 30 л).

Важливо! Якщо ви вмонтує другу деталь Пельтьє, температура всередині ємності знизиться до 2 градусів.

yak zrobiti holodil nik 3 - Як зробити холодильник?

Важливо! Напевно, ви замислювалися про нову морозильній камері, але не могли її собі дозволити через брак простору або високої вартості. Ми знайшли рішення цієї проблеми — її можна виготовити власними руками! Докладний опис процесу читайте на нашому сайті в статті «Як зробити морозильну камеру своїми руками?»

Після того, як ви пройшли описані етапи по виготовленню холодильника, необхідно буде розглянути практичну сторону питання:

 1. Взяти аркуш паперу і накресліть на ньому дві рівних лінії-осі. Точка перетину буде називатися точкою відліку температури. Градуси відзначають на горизонтальній лінії.
 2. На отриманому графіку відзначаємо точку температури t=20 градусів. Даний варіант є ідеальним, так як в приміщенні майже завжди термометр показує той же показник.
 3. Далі потрібно накреслити на папері лінію так, щоб вона перетинала вертикальну вісь. При цьому лінія повинна знаходитися вище, ніж вертикальна вісь.
 4. Потім потрібно відміряти ⅓ розміру горизонтальної осі, почавши з нульової точки. Таким чином ви отримаєте точку, де температура досягає 14 градусів. На вертикальній осі ви зможете побачити потужність холодильника з однією деталлю Пельтьє.

Важливо! Якщо ви використовуєте дві такі деталі, то необхідно зазначити третину від початку координат. Таким чином, у вас буде можливість довести температуру всередині ємності до 8 градусів.

yak zrobiti holodil nik 4 - Як зробити холодильник?

Виготовлення сумки холодильника

Існує більш простий спосіб, як зробити холодильник своїми руками Спробуємо виготовити сумку-холодильник.

Для її виготовлення вам знадобляться наступні матеріали:

 • Сумка потрібного розміру.
 • Спінений поліетилен у фользі (можна придбати в будівельному магазині).
 • Широкий скотч.
 • Сіль.
 • Пластикові пляшки або грілки.

yak zrobiti holodil nik 5 - Як зробити холодильник?

Важливо! Для любителів майструвати своїми руками на нашому сайті можна знайти багато корисних і цікавих ідей. Хочете переобладнати житло? Створити унікальний індивідуальний дизайн меблів допоможе стаття «Меблі своїми руками — креслення та схеми».

Щоб виготовити таку помічницю, необхідно слідувати даним алгоритмом:

 1. Зняти мірки з приготовленої сумки.
 2. Вирізати з приготованого утеплювача хрест, з якого буде збиратися короб термосумки. Його розміри повинні бути приблизно на 5 см менше розмірів сумки — це потрібно для того, щоб короб в неї вліз. Середина хреста — це дно короба, а довга частина — його стінка і кришка.
 3. Зібрати з вирізаного хреста короб, склеїти його стінки скотчем.
 4. Помістіть готовий короб в сумку. У разі, якщо короб “сидить” нещільно слід набити в порожнечу між коробом і сумкою поролон або інший відповідний матеріал.

yak zrobiti holodil nik 6 - Як зробити холодильник?

По суті, сумка-холодильник зроблена і може кілька годин зберігати в собі холод. Щоб збільшити час зберігання продуктів, необхідно зробити акумулюючі холод елементи. Це зробити досить просто:

 1. Приготувати міцний розчин солі з розрахунку 6 ст. л. солі на 1 л води.
 2. Залити його в приготовані пластикові пляшки.
 3. Заморозити в морозильній камері.

Дані елементи треба розкладати усередині сумки-холодильника під кришкою. Буде дуже добре, якщо це буде грілка, здатна закрити зверху продукти повністю. При використанні пляшок розраховуйте, що вам необхідно буде розташувати їх приблизно кожні 15-20 см під кришкою термосумки.

Важливо! Отримали в подарунок нову машинку для стрижки волосся, а стара в робочому або не зовсім функціонуючому стані? В статті нашого порталу корисних порад по посиланню представлені кращі ідеї для нового життя машинки для стрижки волосся.

Відеоматеріал

У сучасному світі просто необхідно мати міні-холодильник, який можна взяти з собою в дорогу, або просто поставити будинку для економії простору. З даної статті ви дізналися, як зробити холодильник своїми руками, а отже — значно спростили своє повсякденне життя.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *