Як зробити колонки для комп’ютера своїми руками?

yak zrobiti kolonki dlya komp yutera svo mi rukami 1 - Як зробити колонки для комп’ютера своїми руками?

Багато користувачів задаються питанням: як зробити комп’ютерні колонки своїми руками? І це зовсім не дивно, оскільки лише робота своїми руками не буде викликати будь-яких сумнівів у якості готової системи. Для створення колонок для комп’ютера самому будинку потрібно вміння у поводженні з паяльником і розуміння базових електричних схем. Та навіть без цих умінь і знань можна спробувати створити свій винахід, але будьте готові зіткнутися з труднощами. Якщо ви загорілися зробити колонки для комп’ютера, рекомендуємо ознайомитися з кожним етапом створення цього корисного пристрою. Для того щоб розуміти наступний матеріал, вам знадобляться базові знання шкільної фізики і трохи посидючості.

Робимо “булку”

Очевидно, що цей популярний компонент не буде працювати без короба. Рух повітря всередині конструкції призводить дифузор в рух, що і створює обсяг звучання.

По всій видимості, доведеться зробити закритий короб з одним отвором — для циркуляції повітря. Так як ви створюєте обладнання для музики на ПК, немає ніякої потреби у використанні здоровенних динаміків. Оптимальний варіант — це заводська автомобільна акустика.

Важливо! Такий варіант не надасть вам великого тиску повітря, але для кімнати з комп’ютером буде цілком вистачати.

Далі слід знайти підсилювач НЧ, який продаються на радіоринках у великих кількостях. Не забудьте подбати і про фільтр низьких частот, оскільки використання цього вузла — це ключовий момент.

Важливо! Не шукайте незрозумілі ФНЧ на великому числі підсилювачів. Вам цілком вистачить пасивного фільтра, який легко збирається з резисторів і конденсаторів.

yak zrobiti kolonki dlya komp yutera svo mi rukami 2 - Як зробити колонки для комп’ютера своїми руками?

Виготовляємо корпус

Для корпусу потрібно дуже міцна деревина. Добре для таких цілей підходять: ДСП і ДВП. Товщина аркушів не повинна перевищувати п’яти міліметрів, для того щоб вся конструкція мала невелику вагу.

Важливо! Якщо в гаражі завалявся старий телевізор в дерев’яному корпусі, то можна скористатися цим для створення якісного скриньки.

Використовуйте лобзик для того, щоб вирізати всі необхідні елементи. При створенні корпусу не шкодуйте клею, саморізів і інших елементів, що забезпечують фіксацію. Також зробіть упор на лицьову частину, в яку буде встановлюватися динамік.

Важливо! Щоб досягти потрібної жорсткості, слід скористатися рейками з дерева, які мають трикутну форму. Приділіть увагу всім маленьким отворів і зазорам — їх обов’язково потрібно проклеїти.

На “спині” не забудьте просвердлити дірку для кабелю, а зовні зробити роз’єм, для того щоб підключитися до усилку. Буде дуже зручно, якщо в конструкції не будуть присутні які-небудь зовнішні блоки.

БЖ

Як зробити колонки для ПК? Система обов’язково повинна харчуватися енергією, тому трохи уваги потрібно приділити і блоку живлення.

Важливо! Не використовуйте для конструкції ті мікросхеми, які мають двухполярное харчування, оскільки буде вкрай непросто отримати потрібний струм для оптимальної працездатності.

Віддайте перевагу тій конструкції, якої потрібно однополярний ІП з напругою в районі 12-24 Ст. Такі заходи у майбутньому позитивно позначаться на ремонті, адже провести його при поломці буде значно простіше.

Важливо! Щоб більш детально розібратися в цьому питанні, ми рекомендуємо вам прочитати інформацію, як вибрати блок живлення для комп’ютера.

Що ще потрібно врахувати? Зверніть увагу на наступні поради:

  • Вихідна потужність трансформатора повинна значно перевищувати сумарну потужність споживання енергії.
  • Краще всього створювати один БЖ для всіх компонентів відразу.
  • Для того щоб досягти найбільшої ефективності, розміщуйте блок живлення і фільтр з усилком лише для “булки”. УНЧ краще монтувати біля основних колонок і “пищалок”. Подібні заходи допоможуть забезпечити найменшу кількість проводів і найбільшу економічність.

Важливо! Не забувайте, що саб відчуває великі вібрації, тому всю паяння слід проводити дуже якісно. Всі елементи в сабвуфері повинні бути міцно закріплені.

Усилок і блок живлення

Ці компоненти можна встановити відразу в короб, щоб заощадити місце. На зовнішній стороні потрібно зробити роз’єми, в які буде вставлятися “тюльпан”. Перш ніж перейти до виконання цієї роботи, клікайте за посиланням, щоб дізнатися, який підсилювач звуку краще.

Отвір краще залити хорошим герметиком, а тільки після цього монтувати лицьову панель. Її майстри теж рекомендують ставити на герметик, а після висихання — садити на саморізи.

Після повного висихання всього короба, необхідно вибрати відповідний матеріал і обтягнути його. Для БП можна використовувати один трансформатор, випрямний міст і близько двох-трьох конденсаторів електролітичного типу. Такий пристрій буде чисто відтворювати звук і не створювати зайвих перешкод.

Важливо! При спостереженні маленького гудіння, слід збільшити значення ємності електролітів. Якщо елементів з великою ємністю знайти не вийде, то можна просто увіткнути кілька компонентів паралельно один одному.

yak zrobiti kolonki dlya komp yutera svo mi rukami 3 - Як зробити колонки для комп’ютера своїми руками?

Основні колонки

Тут для корпусу можна брати хоч дерево, хоч пластик. Звичайно ж, краще вибрати перший матеріал, оскільки його використання допоможе досягти найбільш хорошого звучання.

Важливо! Якщо вам ліньки займатися обробкою деревини, то можна просто схитрувати і взяти старі пристрої з магнітоли і поставити їх без змін.

Як згадувалося вище, усилок і БП будуть стояти в коробі, тому готові динаміки просто з’єднуються з потрібними висновками. Якщо ж ви хочете зробити все в найкращому вигляді, рекомендується вдатися до наступного алгоритму:

  1. Створіть два корпуси для основних колонок. В якості інструкції використовуйте поради для виготовлення короба.
  2. Скористайтеся матеріалом, щоб обтягнути конструкцію. Такі заходи допоможуть досягти гарного звучання.
  3. Встановіть по два динаміка в кожен корпус.
  4. Підключіть колонки до комп’ютера.

Відеоматеріал

Ну що ж, всі компоненти готові, залишається лише їх з’єднати і перевірити працездатність. Зробити колонки для комп’ютера можна без труднощів, якщо просто трохи розібратися. Набирайтеся терпіння і не бійтеся помилятися, адже без помилок ви не зможете отримати потрібного досвіду.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *