Як зробити колонки?

yak zrobiti kolonki 1 - Як зробити колонки?

Якість відтворення звуку в автомобілі цілком залежить від розташування пристрою в салоні. Також необхідно врахувати всі технічні параметри та показник резонансу “коробок”. Корпус пристрою відтворення звуку, який повинен використовуватися в конкретному випадку, в ідеалі виконується з підходящих матеріалів, здатних забезпечити необхідний резонанс. Саме з цієї причини, продуктивна робота — це робота своїми руками. Але як зробити колонки, якщо до цього ніколи цим не займався? Для повного розуміння справи і пошуку відповіді на це питання, необхідно розібратися у всіх нюансах створення акустичних пристроїв. Сьогодні ви познайомитеся з інформацією, яка допоможе вам створити корпус власноруч, що позитивно позначиться на бюджеті і дасть вам багато корисного досвіду.

Що важливо для колонок?

Для початку варто визначитися з розмірами апаратури. А для визначення розмірів слід вибрати місце розташування:

 • Найпопулярніше місце — це багажник, тому що тут достатньо простору. Також в цьому відсіку є всі умови для створення певного резонансу, що робить звучання трохи іншим.
 • Ви можете провести монтаж і біля задніх стекол, але тоді доведеться зменшити розміри корпусів, оскільки великі пристрої просто не влізуть.

Як зробити колонки своїми руками в домашніх умовах? Для цього необхідно ближче познайомитися з чотирма етапами створення.

Вимірювання

Для визначення розмірів корпусу вам необхідно:

 • Вибрати місце.
 • Оцінити займаний простір.
 • Заміряти відведену площу.

Важливо! Якщо в якості локації обраний багажник, то цілком достатньо і 30 сантиметрів, а для розташування на задніх сидіннях — не менше 15 сантиметрів.

yak zrobiti kolonki 2 - Як зробити колонки?

З чого будуємо?

Для того щоб зібрати колонки, вибирати слід наступні матеріали:

 • ДСП. Знайти такий матеріал буде дуже легко, та й демократичний цінник вносить свій внесок. Основне гідність ДСП — це непогана віддача, що позбавить автолюбителя від прослуховування спотворень. Також вага конструкції з ДСП буде практично не відчутний.
 • Ебоніт. Тверді гумові вироби виглядають непогано, але от приглушеність звуку трохи засмучує. До того ж, вам буде дуже важко відшукати шматок у формі прямокутника.

Важливо! Також деякі споживачі скаржаться на неприємний запах, але зате ебоніт пламеустойчевей, на відміну від ДСП, тому КЗ (короткі замикання) йому не страшні.

 • Деревина. Можна використовувати будь-яке дерево в якості корпусу, але досвідчені фахівці рекомендують віддати перевагу дубу або сосні, оскільки їх структура добре позначається на звучанні. До того ж, ніхто не забуває і про зовнішньому вигляді, який у цьому випадку можна зробити дуже привабливим.

Важливо! Дерев’яні конструкції можна покрити шаром фарби, що позитивно позначиться на естетиці вашого винаходу.

Приступаємо до роботи

Як зробити колонку в домашніх умовах? Корпус — це найважливіша складова, тому розглянемо саме його створення.

Найпоширеніший і зручний варіант виглядає ось так:

 • За допомогою ножівки заготовлює майбутні деталі з обраного матеріалу.
 • Виберіть компоненти, на які будуть закріплюватися динаміки, і проробіть в центральній частині отвори.

Важливо! Діаметр отворів потрібно вибирати так, щоб він відповідав діаметру нижньої частини пристрою.

 • Далі виріжте маленькі кільця, які закріпіть на зроблених отворах. Це допоможе добре зафіксувати динамік. Створіть таку форму, яка буде нагадувати тарілку з вибитим дном. Приклейте ці кільця до готових компонентів.
 • Створіть ще кілька отворів, тільки вже у формі трикутника. Зробити їх потрібно навколо вищезазначених кілець. Ці дії допоможуть досягти оптимального відтворення звуку, при якому всі хвилі будуть проникати в корпус.
 • Подбайте про внутрішній частині конструкції і зробіть маленькі перегородки. Виберіть таку довжину, яка буде ідентична довжині корпусу. Ці деталі знадобляться для фіксації фазоінвертора.
 • Проробіть компактні порти, які пізніше потрібно буде протягнути клеми.

Як діяти далі? Можливо, вам допоможе краща конструкція саморобних колонок на думку багатьох користувачів інтернет-форумів.

Важливо! Якщо ви меломан і якість звуку з стандартної колонки вас не влаштовує, рекомендуємо дізнатися, як зробити сабвуфер із звичайного динаміка.

yak zrobiti kolonki 3 - Як зробити колонки?

Етап складання

Для з’єднання корпуса воєдино вам потрібно:

 • Скріпити всі деталі, використовуючи клей і саморізи.
 • Наповнити конструкцію синтепоном.
 • Розташувати динамік на своєму місці.

Важливо! Рекомендується витягнути всю проводку через будь-яке доступне отвір.

 • Нанести на винахід лак, для того щоб захистити матеріал і надати пристойний зовнішній вигляд.

Важливо! Для фарбування ви можете скористатися і спеціальною фарбою по дереву, а деякі з компонентів можна взагалі виконати в будь-якому іншому колірному рішенні.

Звукові системи

Насправді, не завжди вимагається наявність колонок. Створити акустику в автомобілі можна й іншим чином:

 • Зробити пінні подіуми. Для цього потрібно створити картонний шаблон і накласти його на те місце, де передбачається наявність подіуму.
 • Вирізати міцну основу. У цьому вам може допомогти лист фанери або арматура.
 • Створити основу з двох кілець. Радіус першого повинен бути ідентичний радіусу сітки, яка призначена для захисту. Діаметр другого кільця потрібно дотримати у відповідності з розміром колонки.
 • З’єднати кільця, використовуючи саморізи.
 • Зробити 6 брусків, для того щоб відтворити нахил. Всі деталі потрібно скріпити між собою за допомогою клею.
 • У конструкцію залити піну і залишити до повного висихання.

Важливо! Замість листів фанери можна взяти частини різної деревини. Для такої задачі варто вибирати тільки сухі матеріали, які не мають видимих дефектів і тріщин. Всю конструкцію, в цьому випадку, також рекомендується покрити лакам, щоб надати їй надійності. Якщо ви переслідуєте більшу ефективність, то закріпіть всі компоненти, використовуючи 2 рейки.

На останньому етапі динаміки розташовуються по своїх місцях і монтуються подіуми.

Важливо! Якщо ви проводите багато часу за кермом і любите слухати музику, при цьому якість звуку грає для вас важливу роль, переходите за посиланням, в якій детально описано, як підключити активний сабвуфер в машині.

Відеоматеріал

Зробити колонки своїми руками дуже просто, якщо мати під рукою належні інструкції. Скористайтеся порадами досвідчених людей і своєю кмітливістю, і тоді у вас все вийде.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *