Як зробити консольний столик своїми руками?

yak zrobiti konsol niy stolik svo mi rukami 1 - Як зробити консольний столик своїми руками?

Консольний стіл являє собою неглибоку конструкцію з полицями та висувними шухлядами або без них. Подібна меблювання в

зокрема призначається для просторих приміщень, але і в маленьких кімнатах можна знайти їй місце. У робочому кабінеті на такій підставці можна розташувати сувеніри, у ванній — косметичні засоби, в залі — декоративні елементи, в спальні — використовувати в якості туалетного столика. Виглядати вони можуть по-різному, наприклад, декоруватися мозаїкою, розписуватися або виконуватися з каменю. Встановлюють консолі біля стіни, вони ідеальні для зонування приміщень. У даній статті буде описано, як зробити консольний столик своїми руками.

Виготовлення міцного і масивного консольного столу своїми руками

Консольний стіл своїми руками виконується в кілька етапів після придбання всіх необхідних матеріалів, кріплень та інструментів. Сам процес роботи включає наступні процеси.

Виготовлення ніжок

Оскільки наш стіл досить об’ємний, йому знадобляться масивні і великі ніжки. Краще придбати заготовки в господарському магазині.

Важливо! Звичайно, маючи вдома верстат можна зробити їх самостійно, але для цього знадобляться ще і певні навички.

Підготовка дощок:

 1. Для облаштування верхньої та нижньої частини столу візьміть дошку довжиною 3 м, шириною 20 см, товщиною 10 див.
 2. Розріжте її на частини за допомогою дискової пилки. У вас повинно вийти чотири дошки для виготовлення столу довжиною 150 див.
 3. Ще знадобляться чотири дошки довжиною 145 см і товщиною 10 см. Їх ми встановимо вертикально на вже готові дошки.
 4. По краях необхідно чотири квадрата, щоб їх боку дорівнювали 10 див.

З’єднання деталей столу

Візьміть дві квадратні заготовки шириною і довжиною 10 см, зверху на їх торці укладіть дошку довжиною 145 см, прикрутіть їх в торець двома гвинтами. Повторіть дану маніпуляцію ще раз, зробіть ще дві заготовки, щоб виготовити верхню і нижню частини конструкції.

Прикручування ніжок:

 1. Поставте на дошку довжиною 150 см і товщиною 10 см три ніжки, вимірявши точки їх місця розташування.
 2. Прикрутіть їх в цих намічених точках.
 3. Дерев’яними заглушками закрийте отвори, щоб в результаті у вас вийшов елемент, здатний стояти на своїх ногах.

yak zrobiti konsol niy stolik svo mi rukami 2 - Як зробити консольний столик своїми руками?

Формування верху:

 1. Відступите від краю 2,5 см, викладіть отриману заготівлю зверху на дошку і рясно змастіть столярним клеєм з обох сторін.
 2. Зверху на неї покладіть ще одну дошку.
 3. Торцеву заготівлю знизу біля крайніх ніжок праворуч і ліворуч прикрутіть за допомогою гвинтів.

Виготовлення нижній частині

Повторіть процедуру, описану вище, з нижньою частиною дощок, щоб вийшов в результаті столик готовий до фарбування. Краще додатково його зачистити наждачним папером.

Обробка готової конструкції

Пофарбуйте стіл найбільш прийнятним для себе способом.

В результаті виконаної роботи ви отримаєте міцний, оригінальний, стильний консольний столик своїми руками. Майстер-клас, наведений у цьому розділі, дасть можливість виконати чітко і без допомоги професіоналів.

Що таке балясини і їх різновиди?

Раніше ми розглянули, як виготовити консольну конструкцію з допомогою готових ніжок, куплених в магазині, але вона може виглядати більш привабливо, якщо зробити опори самостійно. Далі ми розглянемо детально, як з балясини зробити ніжки для столу. Але спочатку розберемося, що ж це таке. Чому саме балясини?

Справа в тому, що ці різьблені стовпчики мають досить оригінальну форму, завдяки якій раніше їх досить широко використовували в архітектурі у стародавніх римлян і греків. Сучасна архітектура не вимагає присутності таких прикрас, але, тим не менш, балясини часто використовують для облаштування сходів, балконів і предметів меблів. Самі по собі вони функціональні за рахунок незвичайної форми. В залежності від даного параметру, балясини діляться на три типи:

 1. У вигляді тіл обертання. Зовні вони нагадують правильний циліндр або вазон довільної форми. Виготовляють їх на токарних верстатах, завдяки цьому кожен стовп має закінчений вигляд. Така форма вважається найбільш популярною.
 2. Прорізні. Роблять їх з дощок, тому в основному вони використовуються на горищах, тобто технічних сходах. Прикрашають їх наскрізними фігурними отворами.
 3. Скульптурні. Такі балясини мають більш складну довільну форму, власне, тому виготовляються виключно вручну або за допомогою верстата з великою кількістю осей.

Важливо! Виробляють сьогодні їх з найрізноманітніших матеріалів — це може бути камінь, бетон, деревина, полімерні склади.

Як виготовити своїми руками консоль для передпокою з балясинами?

Зараз ми дізнаємося, як виготовити стіл з ніжками з балясин своїми руками. Найголовніше — використовувати для цього можна старий звичайний стіл. Або просто взяти стару стільницю і придбати красиві ніжки з балясин.

Важливо! Це — чудова можливість заощадити і отримати новий, якісний, оригінальний елемент декору. Така меблі ідеальна для вузьких прихожих. У вас в коридорі мало місця, ви обожнюєте мініатюрні речі, любите класичний стиль? Тоді ця ідея вам точно сподобається.

Для роботи вам знадобиться:

 • Прямокутний стіл або стільниця.
 • Дві ніжки з балясин.
 • Відрізок тканини 30 см, шириною 1,2 м.
 • Аерозольний клей для тканин.
 • Лобзик.
 • Викрутка.
 • Ножиці.
 • Олівець.
 • Рулетка.
 • Саморізи.
 • Наждачний папір.
 • Металевий куточок.
 • Малярський скотч.

Виготовляється такий консольний столик своїми руками без ніжок або з ними за такою схемою:

 1. Якщо ви використовуєте стіл, то розпиляєте його по довжині на дві частини. Скористайтеся для розмітки олівцем і рулеткою. Краї зачистите наждачним папером, щоб уникнути подряпин.
 2. Закріпіть на основі з двох сторін ніжки з балясин.
 3. Із зворотного боку нашої стільниці прикріпіть металеві куточки, щоб один розташовувався чітко по центру, два інші — по краях.
 4. Краю столу обклейте малярським скотчем. Підготуйте шматок тканини, клей розпиліть по поверхні столу.
 5. До стільниці прикладіть тканину, при цьому стежте, щоб не утворювалися бульбашки. Решту по краях тканина обріжте.
 6. Після того, як клей висохне, видалите скотч.
 7. Вільну частину нашого кріпильного куточка прикріпіть до стіни, щоб між консоллю і стіною не було зазорів.

Відеоматеріал

Тепер ви теж знаєте, як зробити стіл з балясин своїми руками, як раціонально використовувати стару меблі, вдихнути в неї нове життя, зробити свій будинок більш затишним за допомогою таких простих і одночасно оригінальних предметів меблів.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *