Як зробити петельку на рушник?

yak zrobiti petel ku na rushnik 1 - Як зробити петельку на рушник?

Рушник з давніх пір вважається обов’язковим атрибутом кожного будинку. У древній Русі дівчата розшивали не тільки сорочки та сукні, але і рушники, які дарували своїм судженим, щоб продемонструвати свої вміння та працелюбність. Сьогодні рушники є символом домашнього затишку і бути гарним подарунком. Але, на жаль, купуючи такі красиві текстильні предмети, ми виявляємо, що на них часто немає петельки для зручного їх розвішування у ванній або на кухні. Цей невеликий прогалину можна усунути, просто і легко своїми руками, якщо знати, як зробити петельку на рушник. Сьогодні ми познайомимо вас з деякими способами виготовлення петельок для махрових і кухонних рушників, а який варіант підійде вам — вирішуйте самі.

Як зробити петельку для рушника?

Деякі виробники самі роблять петлі на рушники, і тоді немає необхідності шукати способи підвішування його на гачок. Але якщо вам дісталося виріб без такої корисної деталі, то пришийте петлю самостійно.

Є кілька способів вирішення проблеми кріпильного елемента:

 • Зробити петельку з ниток.
 • Виготовити елемент кріплення з тасьми або стрічки.
 • Придбати пластмасові прищіпки з крючочком для штор.
 • Купити спеціальні тканинні прищіпки на кнопках.

Так як наша задача самостійно виготовити петлю для рушники і заощадити гроші, то перейдемо безпосередньо до процесу.

Як красиво зшити петельку з допомогою тасьми або стрічки?

Для роботи вам знадобиться:

 • Тасьма або стрічка шириною до 0,5 см. Купити красиву атласну стрічку або тасьму під колір рушники можна в магазині тканин.
 • Голка з ниткою або швейна машинка.

Дійте наступним чином:

 1. Відріжте від тасьми шматочок довжиною 4-5 см, в залежності від бажаної глибини петлі.
 2. Складіть стрічку навпіл.
 3. Пришийте з виворітного боку до куті або до середини кромки рушники.

Важливо! Якщо ви використовуєте швейну машинку, то процес виготовлення петлі буде займати всього кілька хвилин. Покладіть рушник виворітного стороною вгору. Петлю укладіть з вивороту, кінцями до краю вироби, відступивши 1-1,5 см. Закріпіть кінці петельки одним швом. Потім переверніть петлю до краю рушники і закрийте нею прострочений ділянку. Прокладете строчку по краю петлі ще пару раз, щоб надійно закріпити тасьму. Прокладете строчку по петлі з двох сторін до краю рушники (1-1,5 см). Тепер ваш рушник буде красиво і міцно висіти на гачку.

Як зробити петлю на рушник з ниток?

Це — найпростіший спосіб зробити петельку на рушник. Для роботи вам знадобляться тільки голка і нитка.

Важливо! Нитка повинна бути міцною, бажано армованої або №10, №20, в крайньому випадку №40. У процесі роботи вам потрібно буде зробити невелику косичку за розміром петлі і пришити її до краю рушника.

Весь процес виглядає наступним чином:

 1. Заправте нитку в голку (в 2 нитки). Довжина нитки повинна бути достатньою (приблизно 1 м).
 2. Зав’яжіть вузол на нитці і зробіть кілька стібків (2-3) там, де ви хочете зробити петлю.
 3. Проткине голкою тканину і, починаючи витягати нитка на черговий стібок, залиште петлю побільше для подальшої роботи.
 4. В петлю вставте пальці лівої руки.
 5. Одним пальцем лівої руки захопіть нитку, простягнувши її через петлю з натягом. Одночасно правою рукою притримуйте нитку з голкою і рушник.
 6. Витягнуть нитка, зав’яжіть вузол тугіше.
 7. Продовжуйте витягати нитка лівою рукою і зав’язувати вузлики до тих пір, поки не з’явиться косичка достатньої довжини.
 8. При останньому протягуванні нитки, витягніть її разом з голкою і зав’яжіть фінішний вузол на косичку, щоб вона надалі не развязывалась.
 9. Проколіть голкою рушник і закріпіть косу декількома стібками.
 10. Обріжте нитку і вішайте рушник за петельку на гачок.

Важливо! Нитки для петлі вибирайте, залежно від розміру і матеріалу рушники. Якщо нитки не для машинної строчки, то можна скласти їх в чотири рази. Головне — щоб косичка-петля була досить міцною.

Петелька з ниток для в’язання

Якщо ви хочете зробити петельку з ниток на рушник у вигляді плетеного шнурочка, то приготуйте:

 • Нитки для в’язання під основу.
 • Нитки під колір рушники для обрамлення.
 • Голку і нитку для закріплення шнурочка.

Дійте наступним чином:

 • Розріжте нитки на відрізки необхідної довжини.
 • Нитки для основи складіть у пучок, взявши 2 або 4, в залежності від товщини. Шнурок повинен бути надійним.
 • Обрамляючу нитка складіть навпіл, зв’яжіть пучок посередині.
 • Відокремте верхню нитку від нижньої, почніть працювати спочатку з одним кінцем, а потім з іншим.
 • Одним кінцем верхньої нитки зробіть петлю під підставою, протягніть кінець через верх.
 • Затягніть петлю.
 • Далі зробіть петлю поверх основних ниток, тобто протягніть кінець через верх підстави і затягніть вузол через низ.
 • Повторюйте ці два кроки затягування вузлика (спочатку через низ підстави, а потім через верх) до тих пір, поки довжина кіски вас не задовольнить. Довжина повинна бути дорівнює половині всієї петлі.

Важливо! В процесі плетіння, вузлики поправляйте і підтягуйте, якщо ви хочете, щоб основні нитки не було видно.

 • Для симетрії проплетите петельки іншим кінцем нитки, повторюючи той же алгоритм: спочатку петля під основним пучком, а потім — над основою. З кожної сторони повинно бути 10-12 повторень.
 • Надайте петельці потрібну форму.
 • Пришийте деталь до краю рушники за допомогою нитки та голки.

Тепер ви знаєте, як своїми руками зробити кріпильний елемент для рушника. Хотілося б ще зупинитися на питанні, куди вішати кухонне рушник, адже дуже часто, господині просто вішають їх на ручку плити або на спинку стільця. А багато хто взагалі не виносять вид висячого рушники і вважають це верхом непристойності і неохайності. Звичайно, кожна господиня позначає зручне їй місце для рушники, виходячи з планування кухні, гарнітура і власних звичок. Ми лише пропонуємо познайомитися з деякими порадами та рекомендаціями.

На що повісити рушник?

Ось найпопулярніші і практичні місця для рушника на кухні:

 • Фартух мийки.
 • Горизонтальна ручка плити.
 • Внутрішня сторона дверцят шаф.
 • Дверцята холодильника з зовнішньої сторони.
 • Спеціальні висувні модулі кухонного гарнітура.

Щоб зафіксувати його у висячому положенні використовуйте:

 • Гачки на саморізах. Вони підійдуть для стін, обклеєних шпалерами, або дверцятами шаф, які не шкода зіпсувати. Саморізи надійно фіксують гачок, який, у свою чергу, зможе витримати навіть щільні і важкі рушники.
 • Гачки на вакуумних присосках. Такі пристосування можна використовувати на кахлях та інших гладких поверхнях, у тому числі на фасадах шаф і скляних панелях.
 • Самоклеючі гачки. Липка сторона гачка надійно фіксується як на гладких, так і шорстких поверхнях. Знімаються такі пристосування теж легко, не залишаючи липкого сліду.
 • Магнітні гачки. Свіжа і нестандартна ідея для зберігання виробів. Гачки за допомогою магнітів кріпляться на бічних стінках холодильника або інших металевих поверхнях.
 • Рейлінг. Дуже зручна річ, яка дозволяє вішати не одне, а кілька виробів. На рейлинге рушник може висіти у розправленому вигляді, а значить — сохнути воно буде швидше. Рушник на рейлинге виглядає набагато естетичніше, ніж на гачку, єдиний мінус — займає місце на робочій поверхні. Якщо ви не хочете виконувати багато дірок в плитці для рушників, то можна просвердлити всього два отвори і закріпити рейлінг довше, щоб вішати на нього органайзери для посуду, рушники і дозатори для миючих засобів.

Відеоматеріал

Кожна річ на кухні повинна бути не тільки декоративним, але і багатофункціональною. Використовуйте будь-які пристосування для фіксації рушника, а як зробити петельку для нього, ви вже знаєте.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *