Як зробити порядок у шафі?

yak zrobiti poryadok u shaf 1 - Як зробити порядок у шафі?

Речі, якими оточують люди, мають властивість накопичуватися з часом. Які б не були розміри будинку або квартири, багато господинь починають помічати, що нічого нікуди не поміщається. Тому завдання, як зробити порядок в шафі і розкласти речі так, щоб було зручно ними користуватися, варто важливим питанням у багатьох будинках. Але з допомогою наших рад з цієї статті, ви з легкістю з ним впораєтеся.

Правильний шафа

Відмінний рішенням даної проблеми є шафа, але лише в тому випадку, якщо він грамотно продуманий і встановлено – тільки тоді він дасть можливість розмістити безліч речей. І хоча, на перший погляд, здається, що нічого складного в цій справі немає — купив шафа і розклав в ньому речі, все ж таки існує кілька правил і рекомендацій, завдяки яким ви зможете використовувати простір шафи найбільш зручно.

Правило 1

Слід виготовити, а також встановити такий шафа, який буде ідеально підходити до наявних умов в кімнаті. Сьогодні індивідуальне замовлення меблів – досить поширений вид діяльності, який користується попитом багатьох споживачів. Тому, щоб шафа зміг задовольнити всі ваші потреби, краще вигадати її самому з допомогою майстра.

Правило 2

Не потрібно накопичувати в шафі речі, якими вже давно ніхто не користується. Це, мабуть, одне з найважливіших правил. Навіть у найбільшому шафі або квартирі не буде вистачати місця для необхідних речей, якщо скрізь і всюди розкладені пакунки, пакети, вішалки і коробки з тим, що, може, колись знадобиться.

Важливо! Одяг, що висить і чекає кращих часів, краще роздати тим, хто дійсно її потребує. Все, що, можливо, ще колись пригодиться, але по факту, не використовується останні кілька років, має звільнити простір для потрібних речей.

Якщо немає шафи

Якщо для повноцінного шафи в приміщенні немає місця, то можна спробувати виділити якусь частину кімнати для полиць і стелажів. Найчастіше таке простір знаходиться в спальні, адже там рідко бувають гості і можна зайняти якийсь кут для облаштування імпровізованого шафи.

Правильно розташувати речі в шафі — справа не з легких:

 • Часто використовувані приналежності можна розмістити на поличках, які знаходяться на рівні очей.
 • Те, що ви дістаєте і носіть рідше, можна відправити на верхні шафки, а пакети і коробки з речами, які використовуються дуже рідко, приміром, сезонно, краще розставити на нижніх стелажах.
 • Нерідко в шафі або на окремій полиці стоїть дуже багато коробок з сезонною взуттям, але відшукати в них саме ту пару, яка вам потрібна в даний момент, виявляється не завжди легко. Щоб не плутатися і не втрачати час з-за марних пошуків, кожну коробку можна підписати.

Важливо! Деякі господині роблять фото кожної пари і просто приклеюють їх до коробок, в яких знаходиться пара. Хоч це і виглядає кумедно, але так взуття шукати набагато зручніше.

 • Зберігати шкарпетки і нижню білизну найзручніше в висуваються ящиках комода. Якщо в кімнаті немає такого предмету меблів, то висувні ящики можна влаштувати в шафі.

Важливо! Це можуть бути вузькі неглибокі і ящики, але у кожного члена сім’ї їх має бути, як мінімум, два. Тоді всі речі можна буде розкласти за призначенням, вони не будуть припадати пилом і кидатися в очі, як тільки ви відкрили шафу.

У процесі проектування індивідуального шафи необхідно постаратися максимально задіяти весь наявний простір всередині. Навіть невеликі кутові полички і гачки на внутрішній стороні дверей можуть бути корисними для зручного розміщення необхідних речей.

Звідки беруться непотрібні речі?

Щоб зробити порядок в шафі, слід зрозуміти, звідки з’являються речі, які потім довгими роками знаходяться в шафі і ніким не використовуються. Зрозуміти це потрібно хоча б для того, щоб надалі спробувати уникнути подібних придбань. Є кілька ситуацій, коли люди можуть купити щось просто так:

 • Розпродажі та акції – це найсильніша виверт маркетологів і продавців, які намагаються нав’язати свій продукт, і у них це виходить, тому як не всі можуть спокійно пройти повз таблички “знижки”.
 • Ще однією ситуацією, коли людина набуває хоч що-то, є розвага гуляти по торгових центрах і магазинах замість того, щоб, наприклад, гуляти в парку. “Просто прогулятися і подивитися” неодмінно закінчується купівлею чогось нового і далеко не завжди потрібного.
 • Іноді ми купуємо речі дуже гарні та якісні, але прийшовши додому, розуміємо, що вони абсолютно не підходять іншим нашим речам, і тоді їм доводиться висіти в шафі без потреби.
 • У багатьох шафах, особливо жіночих, можна відшукати безліч речей, про які чимось нагадують: випускне плаття, перші човники на шпильці, які дуже тиснуть, шарфик від колишнього молодої людини, і багато іншого. Це — абсолютно нераціональне використання корисного простору.

Позбавляємося від зайвих речей

Згідно зі статистичними даними, лише 20% всіх своїх речей людина носить 80% свого часу. Решта знаходиться на полицях, заважаючи шукати потрібні речі, займаючи місце і вільну енергію в будинку.

Важливо! Не потрібно зберігати речі, які ви не використали протягом останніх пари років. Найімовірніше, вони і далі використовуватися не будуть. Тому прибрати речі в шафу потрібно вибірково.

Зміни фігури

На поличках жіночого шафи нерідко можна зустріти речі, невідповідного їй розміру. Їх можна розділити на два типу:

 • “Це на мене поки трохи замало, але до літа я обов’язково схудну, і буду носити”.
 • “Мені вдалося схуднути, і тепер речі завеликі, але раптом я знову одужаю”.

Небажано залишати ні ті, ні інші, невідповідні вам за розміром речі. Невідомо, чи вийде схуднути до літа чи ні. А може бути це вийде не до цього літа, а до наступного, коли мода вже зміниться, а з нею і настрій.

Важливо! Як показують досвід і практика, лише одна із сотні таких речей чекають свого випадку. В інших же ситуаціях такі речі все-таки відправляються на смітник, але через кілька років абсолютно даремного перебування в гардеробі.

yak zrobiti poryadok u shaf 2 - Як зробити порядок у шафі?

Красиві пристосування

Щоб підтримувати порядок в шафі своїми руками і було приємніше і простіше, там теж слід створити не лише зручну, але і привабливу обстановку. Взуттєві коробки бажано залишати тільки приємної зовнішності, а не пом’яті або порвані. Якщо є бажання і час, можна обклеїти їх подарунковій папером або старими шпалерами.

Важливо! Намагайтеся не використовувати пластикові одноразові вішалки, вони не тільки виглядають негарно, але із-за поганої якості здатні зробити на одязі затяжки. Краще придбати однакові дерев’яні плічка, які вже своїм охайним виглядом будуть радувати господиню.

Правильно розвішуємо речі

Крім того, небажано навішувати на одну вішалку відразу багато речей — це значно ускладнить пошук необхідної одягу. На плічках повинна висіти лише одна річ на перекладині – спідниця або брюки, і максимум дві речі на верхній частині вішалки. Краще нехай їх буде більше в шафі, ніж весь гардероб розміститься на трьох плічках.

Важливо! Головне правило для правильного зберігання одягу, що висить на вішалках – обов’язково застібати річ на всі гудзики. Це збереже в цілості не лише гудзики, але сама одяг збереже форму, буде виглядати акуратніше. А ось светри і кофти з вовною небажано вішати на плічки, так як вони можуть витягнутися і будуть виглядати непривабливо.

Сортування

Щоб зробити порядок в шафі і розібрати одяг, її слід витягнути і шафи і скласти на підлозі в одну велику купу.

Важливо! Підлога, зрозуміло, повинен бути попередньо вимитий. Також його можна застелити старим чистим покривалом або простирадлом.

Тепер необхідно розсортувати одяг, розділивши її на декілька груп:

 • Доросла дитяча. Першим ділом потрібно відокремити дорослий одяг від дитячої, скласти її в дві купи. Потім до кожної з цих купок слід застосувати принципи відбору, які описані нижче.
 • Потрібно — не потрібно. Беручи в руки черговий предмет, дайте відповідь на питання: чи потрібна вам ця річ, чи ні. Вона є постійно носимой або вже давно лежить у шафі без діла, бо вийшла з моди або стала мала (велика). Все, що носиться активно, складається в одну купу, те, що лише займає місце, – в іншу.
 • Сезон – не сезон. Якщо якась річ не відповідає сезону шкарпетки, то її слід відправити на зберігання, попередньо оцінивши чистоту і можливі пошкодження, які слід усунути (пришити ґудзик, змінити блискавку, зашити). Як правило, несезонні речі зберігаються на далеких стелажах, полицях або в антресолях, чекаючи своєї черги. Так вони не будуть заважати вам при пошуку якоїсь конкретної речі, потрібної саме зараз.
 • Чисті – брудні. У кожній з купок проведіть ревізію по чистоті. Брудні речі відправляються в бак для білизни, чисті ж сортуються далі.
 • Великі – дрібні. Організовувати зберігання речей необхідно щодо їх розміру. А саме: дрібні речі, наприклад пояси, майки, панчохи, трусики, колготки, легінси, шкарпетки, зручно зберігати в ящиках комода, а не на полиці в шафі.
 • Розвісити – скласти. Деякі предмети одягу дуже легко мнуться, тому їх варто розміщувати на вішалках, а не на полицях. До такого виду речей відносяться сорочки, сукні, спідниці, брюки, піджаки. А на полицях будуть почувати себе комфортніше в’язані пуловери, толстовки, свитшоты, бавовняні футболки, джинси.

Як розмістити речі в шафі?

Отже, після того, як ми розсортували речі, і у нас є тільки найнеобхідніше. Тепер нам слід зробити порядок в шафі.

Дотримання рівноваги – не тісно, але й не порожньо

Вам необхідно дотримати принцип рівноваги. Для початку слід оптимально використовувати всі наявні в шафі площині:

 • При сортуванні одягу відберіть подібні за розмірами і призначенням, також окремо відкладіть те, що може розташовуватися в коробках.
 • Не варто забувати, що в шафі не повинно бути тісноти. Вся взуття і одяг має бути розміщена таким чином, щоб у будь-який момент ви могли б її дістати з шафи за лічені секунди.
 • При цьому важливим моментом є питання, ви можете дістати те, що вам потрібно, не турбуючи інші речі в шафі. Якщо ні, то ваш порядок не оптимальний, і вже через кілька днів у вашій шафі знову буде безлад.

Важливо! На дверцятах гардеробу обов’язково має бути дзеркало. Якщо для примірки одягу ви весь час будете бігати в іншу кімнату, то при нестачі часу ваші речі виявляться розкиданими по всьому будинку.

Спідня білизна і шкарпетки

Картонні коробки для зберігання дрібних речей зараз можна купити в багатьох магазинах. У шафі ці коробки зручно використовувати для білизни, шкарпеток. Тоді полиця може бути використана повністю, в тому числі і то вертикальне простір, яке часто пустує.

Важливо! Перед тим, як скласти речі в такі коробки, слід розсортувати їх за призначенням, складом і кольором.

Якщо у вашій шафі є висувні ящики, то можна зберігати білизну і шкарпетки в них. В цьому випадку потрібно розділити скриньку на кілька секцій з допомогою картонних перегородок. Крім того, зараз у багатьох господарських магазину можна придбати органайзери для таких речей.

yak zrobiti poryadok u shaf 3 - Як зробити порядок у шафі?

Взуття

Також досить зручно прямо в коробках зберігати деяку взуття. Як вже говорилося вище, щоб довго не шукати потрібну пару, можна підписувати коробки або приклеїти на торці коробок фотографії взуття.

Важливо! Самі коробки можна компактно розмістити на дні шафи або на антресолі, з урахуванням розміру коробок, і того, наскільки часто ви користуєтеся тією чи іншою парою.

Футболки і штани

Щоб правильно розташувати речі в шафі, не забувайте, що трикотаж, як правило, зберігають на полицях. А ще зручніше буде, якщо стандартні полиці замінити на висувні лотки з бортиками.

Важливо! Щоб футболка або джемпер не м’ялися, намагайтеся їх не складати, а акуратно скачувати в валик.

Біжутерія, краватки, ремені

Краватки, ремені і велику біжутерію найзручніше розміщувати на дверцятах шафи. Якщо у вашому гардеробі немає спеціальної вішалці на дверцятах, то можна зробити її самостійно. Приміром, з вішалки для рушників у вигляді поперечини. На цю вішалку можна повісити гачки (від душової фіранки). На такого виду конструкції вся ваша біжутерія, ремені та краватки будуть як на вітрині – вибір можна буде робити швидко і зручно.

Речі на плічках

Плічка слід підбирати під розмір шафи, найкраще – дерев’яні. Для одягу з легко деформирующейся тканини необхідні спеціальні м’які плічка.

Також використовуйте в шафі роздільники — вішайте брюки, блузи та спідниці окремо. Або можна розташувати речі за іншим принципом – вішати одяг, попередньо компонуючи комплекти. Все це згодом допоможе заощадити ваш час.

Відеоматеріал

Чим більше у вашому гардеробі речей, тим важче утримувати їх в порядку і відслідковувати, які саме речі ви носите постійно, а які — надягаєте від випадку до випадку. Тому краще залишити в своїй шафі лише потрібне, практичне і улюблене. Тоді порядок буде міститися сам собою, а лише кілька разів на рік доведеться проводити ревізію для підтримання чистоти. Дотримуйтесь вищеописаним радам, і порядок у шафі своїми руками навести буде досить легко.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *