Як зробити селфи-палицю?

Сьогодні дуже популярне явище селфи — фотографія-автопортрет. Для того щоб зробити селфи, потрібно витягнути руку з телефоном у всю довжину і сфотографувати себе. Проте іноді хочеться вмістити на фото більше, ніж власне обличчя, а довжини рук не вистачає. У цих випадках допомагає селфи-палиця, яка дозволяє робити знімки на відстані до півтора метрів. По-іншому вона називається моноподом. Коштують ці гаджети недешево, тому розглянемо кілька прикладів, як зробити селфи-палицю своїми руками.
Селфи-палиця з пластикової труби
Самий практичний, але при цьому, самий трудомісткий варіант.
Для створення селфи-палиці знадобляться:
- пластикова труба діаметром 2 см;
- дриль або шуруповерт, болт 6 мм;
- поролон;
- фен будівельний;
- струбцина;
- термопластичний клей;
- канцелярський ніж.
Порядок роботи, щоб зробити селфи-палицю своїми руками, буде наступний:
- Для початку розігрійте один з кінців труби будівельним феном до розм’якшення. Після цього потрібно стиснути його струбциною, дочекатися остигання. В результаті — один з кінців буде мати плоску форму.
- Після цього треба знову нагріти цей кінець і зігнути його таким чином, щоб кут нахилу відповідав вашому зростанню і перевагам — для кожного він індивідуальний.
- Після охолодження частину потрібно акуратно обробити ножем.
- За допомогою дриля або шуруповерта робимо отвір в плоскій частині труби.
- Тепер потрібно зробити ручку майбутнього монопода. Для цього обмотуємо другу сторони труби поролоном за допомогою термоклея.
- Камера прикріплюється за допомогою болта.
Практичний монопод готовий!
Важливо! Єдиним значущим недоліком такої саморобки є його некомпактность, так що брати його в дорогу буде не надто зручно. В іншому — це хороший бюджетний варіант, який сподобається любителям робити все своїми руками.
Селфи-палиця з бамбука
Якщо перший спосіб для вас занадто складний, ось ще одна порада, як зробити селфи-палицю в домашніх умовах.
Для цього знадобляться:
- бамбуковий стебло;
- автомобільний тримач для смартфона;
- Bluetooth-пульт;
- пара магнітів 30х5 мм;
- шпагат або будь-яка міцна нитка;
- клей і епоксидна смола.
Щоб зробити селфи-палицю:
- Треба відрізати бамбукову палицю потрібної довжини, потім розрізати її навпіл уздовж за допомогою ножівки. Кожен з кінців треба зашкурити.
- До одного з кінців кожної палиці потрібно приклеїти магніти, використовуючи епоксидну смолу.
- Далі зробимо ручку: змастіть частину від вільного кінця однією з палиць клеєм і зверху щільно намотайте шпагат (при відсутності — можна використовувати щільну нитка). До кінця шпагату прив’яжіть Bluetooth-пульт.
- До вільного краю іншій палиці прикріпіть тримач для телефону. Використовуєте епоксидну смолу.
Важливо! Така селфи-палиця має перевагу перед першою у плані компактності, проте, поступається в міцності, бо з поганими магнітами може розвалитися, і вашого телефону доведеться несолодко. Однак в якості монопода для подорожей — саме те.
Незвичайні бюджетні селфи-палиці
Якщо ж під рукою у вас тільки скотч або ви не хочете витрачати багато часу на виготовлення даного приладу, ось кілька незвичайних порад по створенню монопода всього за пару секунд з підручних матеріалів.
Палиця-рогатка
Найпростіше і при цьому не особливо очевидне рішення — зробити монопод з гілки дерева, бажано нагадує рогатку за формою. Потрібно лише примотати акуратно телефон скотчем, і все — бюджетна селфи-палиця готова!
Селфи-швабра
Не тільки гілка — будь довгий предмет можна перетворити на монопод при бажанні. Головне — запастися скотчем.
Монопод на дощовий день
Якщо у вас є парасолю з закрученої ручкою, можна розмістити телефон в ній. Правда для цього телефон повинен хоча б приблизно підходити за розміром.
Важливо! Пам’ятайте, що при використанні будь-якого монопода — саморобного або покупного, краще, щоб телефон був у відповідному захисному чохлі і мав захисне покриття екрану.
Купуємо готовий гаджет і лагодимо його при поломці
Але припустимо, що ви хочете купити нормальний монопод і не знаєте, з чого вибрати. Припустимо, у вас вже є такий, але він з якоїсь причини перестав працювати. Зараз ви дізнаєтеся, які бувають моноподи, як полагодити селфи-палицю і багато іншого.
Вибираємо правильно пристрій
Перше, на що варто звернути увагу при покупці девайса, — чим відрізняються різні типи селфи-палиць один від одного. Класифікувати їх можна наступним чином:
- Селфи-палиця з вбудованою кнопкою. Вважається найбільш оптимальним і найбільш зручним варіантом, бо потреба використання таймера на камері або додаткових Bluetooth-пультів відпадає. Одне натискання на кнопку, і знімок готовий!
- Монопод з Bluetooth-пультом, який йде в комплекті. Менш зручним варіант палиці, так як у вас в результаті будуть зайняті обидві руки (якщо ви не попросите потримати пульт когось з друзів). В іншому — досить практичний варіант.
- Громіздкий і незручний, але найдешевший монопод без кнопки. Основним мінусом є те, що вам доведеться або шукати десь Bluetooth-пульт самостійно, або ставити на телефон таймер, що не особливо зручно.
- Провідна модель. На відміну від інших моноподів, яким необхідна підзарядка, селфи-палиці цієї моделі приєднуються дротом до телефону через роз’єм для навушників і не вимагають додаткової підзарядки. Плюс до всього, палиця має розташовану на рукояті кнопку для зручного використання та дзеркало для задньої камери.
- Штативи з надійним кріпленням для камери. Самий міцний і безпечний варіант, однак, і коштує такий монопод недешево. Важить цей агрегат до двох кілограм, при розмірах до двох метрів.
Важливо! Якщо ви все ж зважитеся на покупку готового виробу, скористайтеся інформацією з нашого спеціального огляду «Вибір селфи-палиці і кращі моделі».
Ремонтуємо
Отже, ви визначилися з вибором, купили найкрасивішу селфи-палицю, встигли вже їй покористуватися, але раптом прилад, на який ви витратили чималу суму, перестав відповідати на ваші команди. Не варто відразу розводити істерику з приводу витрачених даремно грошей. Просто дотримуйтесь нашої інструкції і дізнаєтеся, як полагодити селфи палицю в домашніх умовах:
- Перш за все, перевірте рівень заряду палиці для селфи.
- Якщо навіть після повної підзарядки кнопка на моноподе не працює, перевірте щільність підключення контактів і деталей кріплення.
- Можливо, у вашому телефоні або відсутні налаштування і додаток, або вони недостатньо високого рівня. Якщо це так, то можете сміливо відмовлятися від Bluetooth-кнопки і переходити на старий добрий таймер.
Відеоматеріал
З цієї статті ви дізналися багато корисної інформації про моноподах. Сподіваємося, вам вдалося вирішити всі питання, пов’язані з придбанням, виготовленням, ремонтом та використанням такого гаджета. Тепер ви сміливо можете виставляти свої яскраві фото в будь-інтернет-ресурс!