Як зробити скло матовим в домашніх умовах?

yak zrobiti sklo matovim v domashn h umovah 1 - Як зробити скло матовим в домашніх умовах?

Матові скла в повсякденному побуті не менш популярні, ніж звичайні. Бархатиста поверхня виглядає незвично і дуже красиво. Віконні і дверні вставки, декор для корпусних меблів, предмети посуду, світильники – ось далеко не повна область використання. З цієї статті ви дізнаєтеся, як зробити скло матовим в домашніх умовах, щоб додати інтер’єру більшу оригінальність і м’якість.

Технології матування

Розрізняють такі методики:

 • З використанням піскоструминної апаратури.
 • З застосуванням хімічних речовин.
 • Механічний вплив на поверхню.

Важливо! Перший спосіб застосовується в промисловості. Інші два цілком підходять для того, щоб зробити матове скло в домашніх умовах, за умови дотримання порядку дій.

Використання піску

У цьому випадку матування скла своїми руками передбачає наявність спеціального верстата або піскоструминного апарату. Якщо ви використовуєте верстат, то за допомогою води і цівки піску виходить матова поверхня, яка здатна тривалий час зберігати свою фактуру.

На відміну від верстата, піскоструменевий пістолет працює за допомогою сухого піску, який подається з сопла під великим тиском. Даний спосіб має обмежену область використання. Застосовувати його можна лише для скла товщиною від 5 мм, так як в процесі обробки знімається 3-міліметровий шар.

Важливо! Ця Методика найбільш дорога вимагає наявності спеціального приміщення і пристосувань для захисту майстра від скляного пилу. Істотним мінусом є і велика енергоємність цього способу. Велика частина апаратури працює від трифазного струму 380 Ст. Крім цього, необхідно, щоб піщинки були однакового розміру. Занадто велика піщинка може залишити на поверхні помітне пошкодження або зовсім розіб’є скло.

Хімічний спосіб

Це — набагато більш доступна методика для тих, кого цікавить виготовлення матового скла своїми руками. Хімічну методику називають ще травленням, оскільки після застосування спеціальних засобів верхня частина скла виявляється непрозорою.

Важливо! Спосіб доступний з тією обмовкою, що в домашніх умовах може застосовуватися тільки нетоксичний розчин або паста. При цьому можна зробити поверхню з різним ступенем прозорості. Більша частина коштів виконана на основі 40%-ної плавикової кислоти.

Паста для матування скла своїми руками – найпоширеніший варіант. Наноситься вона за допомогою шпателя, знімається теж дуже просто. Час витримки вказано на упаковці. Товщина наносного шару пасти становить близько 4 мм.

Важливо! Різновидом хімічного методу є нанесення на поверхню білих або напівпрозорих найдрібніших частинок фарби з поліуретанів. Вслід за нанесенням йде сушка скла у спеціально призначеній для цього камері. Мінус цього методу – нанесена фарба швидко стирається.

Самостійне виготовлення матуючої пасти

Є 2 способи самостійного виготовлення такого складу:

 • З рідким склом.
 • З плавиковою кислотою.

Паста з рідким склом:

 1. Розведіть “рідке скло” невеликою кількістю дистильованої води.
 2. Додайте в суміш зубний порошок і перемішайте до однорідного стану.
 3. Додавання невеликої кількості ультрамарину або сурику дає подкрашивающий ефект.
 4. Нанесіть отриману пасту велюровим валиком.
 5. Після висихання змийте теплою водою.

Важливо! Наносити матуючі пасти потрібно тільки на сухе чисте скло.

yak zrobiti sklo matovim v domashn h umovah 2 - Як зробити скло матовим в домашніх умовах?

Паста з плавиковою кислотою

Вам знадобляться:

 • Вода дистильована – 25 частин.
 • Натрій фтористий – 2 частини.
 • Желатин – 1 частина.

Як приготувати і застосувати:

 1. Перемішайте всі складові, поки не вийде однорідна маса.
 2. Нанесіть суміш на скло валиком, а після висихання змийте водою.
 3. Після висихання обробіть поверхню протягом 1 хвилини шестипроцентной соляною кислотою. В результаті хімічної реакції утворюється плавикова кислота, що створює матовий ефект.

Важливо! Використовувати цей засіб для нанесення малюнків не можна, оскільки воно протікає під трафарет.

Механічний метод

Суть його полягає в гравірування та шліфування скла. Це — досить ефективний спосіб, оскільки скло тривалий час зберігає первинний вигляд і виглядає красиво.

У чому різниця між гравіюванням і шліфуванням:

 • Для шліфування застосовується дрібний пісок і спеціальні шліфувальні круги. У процесі роботи застосовується вода, оскільки при шліфуванні утворюється багато пилу, в тому числі і скляного.
 • Гравірування робиться за допомогою насадки. При натисканні на скло залишається шорсткий слід. Гравірування застосовується для нанесення малюнків і написів.

Важливо! Найпростіший спосіб для тих, кого цікавить, як зробити скло матовим в домашніх умовах, — це використання плівок. Матова плівка наклеюється на скло із зворотного боку, і воно перестає бути прозорим. Мінус використання плівок – в обмеженій області застосування. Використовувати метод можна тільки на плоских чи трохи закруглених поверхнях.

Догляд

Як роблять матове скло, ви впізнали. Тепер – про догляд за матованою поверхнею. Оброблене скло вимагає більш ретельного догляду, ніж звичайне. Дрібні сколи на поверхні затримують бруд, видалити яку варто значного праці. Купуючи миючі засоби, обов’язково ознайомтеся з їх складом і основою:

 • Не можна користуватися препаратами, що мають у своєму складі силікон і фтор.
 • Добре підходить для догляду за матованим склом вода з додаванням невеликої кількості оцту.
 • Для протирання поверхонь краще всього підходять серветки з мікрофібри або замші.

Відеоматеріал

Ось і все, що вам потрібно знати про матировании скла, якщо ви вирішили зробити його в домашніх умовах. Скористайтесь цією інформацією, попрактикувавшись спочатку на непотрібних шматках скла, а коли відточіть навички, сміливо приступайте до декорування задуманої поверхні.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *