Як зробити стіл з паперу?

yak zrobiti st l z paperu 1 - Як зробити стіл з паперу?

За своє життя практично кожна людина стикався з переїздом або проводив ремонт своїми силами, після чого залишалося дуже багато щільного картону. Велика кількість паперового матеріалу не варто відразу викидати, для нього можна знайти практичне застосування. У даній статті ми розглянемо, як зробити стіл з паперу своїми руками.

Меблі з картону — варто ідея витраченого часу?

Альтернативою звичайної меблів є самостійно стіл виготовлений з картону. Який ми дуже часто викидаємо, не замислюючись про те, що даний матеріал можна застосувати для створення незвичайного вироби. Щоб предмет інтер’єру був міцним і не прогнувся під вагою поставленої на нього речі, для цього необхідно правильно обробити картон. Як саме — розповімо трохи нижче по тексту.

Паперова меблі володіє масою позитивних плюсів:

 • Стильний дизайн. Для своєї квартири можна сконструювати будь столик, виходячи з своєї переваги і смаку.
 • Економічність. При виготовленні такого предмету меблів витрати є мінімальними, адже йдуть лише на придбання необхідних інструментів.
 • Мобільність. При виниклому переїзді вам не доведеться відчути на собі весь жах збирання речей. Легко складана меблі не доставляє ніяких турбот.
 • Ергономічність. Немає потреби ходити по просторах магазинів у пошуках відповідного предмета меблів, який би ідеально вписався в інтер’єр і був би дуже зручним.
 • Безпека. Картонна меблі не містить жодних шкідливих елементів. А так як ви виготовляєте її самі, то цілком можете перевірити всі складові.
 • Екологічність. Якщо предмет меблів втратив привабливість і колишній зовнішній вигляд, або з якоїсь причини вам захотілося змінити дизайн, то можна просто розібрати і викинути, оскільки картонний матеріал не здатний завдати шкоди навколишньому середовищу.
 • Міцність. Правильна обробка картону дозволяє продовжити термін експлуатації виготовленого предмета меблів.

Важливо! Незважаючи на багато переваг, конструкції з картону мають один неприємний недолік. Тривале перебування у вологому середовищі приносить істотні пошкодження, і меблі стає надалі непридатною для використання. Тому завжди потрібно прибирати паперову конструкцію з вулиці.

Виготовлення столика в техніці орігамі

Паперовий іграшковий столик, який виконаний в техніці орігамі, не може витримати велику вагу, оскільки він виконаний з простої паперу. Якщо роздрукувати на принтері папір, яка імітує дерево, то зовнішній вигляд папери не відрізниш від справжнього, і він виглядає цілком правдоподібно. Такий столик чудово виглядає в комплекті зі стільцями, які також можна виготовити своїми руками, застосувавши при цьому техніку орігамі.

Як зробити стіл з паперу в техніці орігамі своїми руками:

 • Готуємо аркуш паперу, який потрібно згорнути навпіл.

Важливо! Для виготовлення столика необхідно використовувати лише квадратний аркуш. Якщо у вас папір стандартного формату А4, то необхідно скласти її навпіл по діагоналі. В результаті вийде подвійний трикутник і одинарний прямокутник. Саме його і потрібно відрізати, щоб отримати листочок квадратної форми.

 • Далі треба відкрити зігнутий лист.
 • Бічні частини вашої деталі необхідно зігнути до вертикальної лінії.
 • Після цього — відігнути її навпіл вниз, розкрити заготовку.
 • Верхню і нижню частину заготовки зігнути до горизонтальної лінії.
 • Тепер розгорнути нашу заготовку.
 • По діагоналі потрібно звернути праву частину і відігнути її в бік.
 • З лівою стороною слід зробити точно таку ж процедуру.
 • Нижню частину заготовки згорнути вгору.
 • На верхній ділянці папери повторити точно такі ж дії, як і з нижньою частиною.
 • Тепер потрібно розгорнути нашу фігуру.
 • Правий куточок, який знаходиться вгорі, необхідно зігнути вниз по діагоналі.
 • Далі — відкрити серединку нашої фігури.
 • Тепер бічні частини потрібно повернути таким чином, щоб утворився квадрат.
 • З іншими куточками необхідно здійснити точно такі ж дії
 • Далі працюємо з одним квадратом, у якого до діагональної лінії треба загорнути бічні сторони (загинання сторін нагадує методику складання літачка).
 • Тепер потрібно розкрити заготовку.
 • З отриманої заготовки зігнути фігуру, яка б мала вигляд ромба. В кінцевому підсумку у нас повинно вийти чотири фігури ромба, які будуть розміщуватися під великим квадратом зі сторони кутів.
 • Тепер потрібно відігнути отримані ромби навпіл вгору.

Стіл з паперу готовий! Його можна використовувати для гри з ляльками. Дитина буде в захваті від такого нового придбання для своїх іграшок.

Як зробити ляльковий столик з паперу?

Розглянемо ще один варіант, як зробити ляльковий стіл з паперу, який принесе радість вашій дитині:

 1. Заготовку у формі квадрата зігнути три рази, потім два рази розгорнути в зворотному напрямку, після чого перевернути. Таким чином, у нас виходить перша заготівля з наміченими лініями згину.
 2. Потім середину кожної із сторін квадрата загніть до центру. В результаті — кути квадрата піднімаються вгору, таким чином оформляються ніжки столика.
 3. Всі згини рекомендується ретельно пропрасувати руками, щоб були чітко позначені ніжки столу.

Залишилося перевернути наше виготовлене виріб і прикрасити їм ляльковий інтер’єр.

Стіл-підставка під ноутбук з паперу

Нині практично кожен користувач має незамінним засобом для роботи і спілкування, яким є ноутбук. Крім самого комп’ютера, до нього додаються різні периферійні пристрої. Присутність знімних жорстких дисків, мишки, флешки та інших необхідних елементів викликає бажання придбати для зручності столик. Хто не хоче бігти у магазин, але хоче мати зручну підставку для ноутбука, є відмінне рішення — зробити стіл з паперу своїми руками.

Матеріали та інструменти:

 1. ноутбук, наявність якого дозволить правильно провести вимірювання майбутньої підставки;
 2. вимірювальна рулетка;
 3. аркуші паперу або газети, які будуть використані для трафарету;
 4. картон щільної основи, з якого буде виготовлятися сама підставка (може підійти непотрібна коробка);
 5. довга лінійка;
 6. олівець або маркер;
 7. канцелярський ніж або великі ножиці.

Як зробити столик для ноутбука з паперу:

 • Газету чи папір потрібно розстелити на горизонтальній поверхні. Далі ретельно провести дії з вимірювання розмірів столика і виготовити трафарет.

Важливо! Якщо заміри будуть зроблені неправильно, то в кращому випадку столик виявиться кривим, а в гіршому — підставка не витримає ноутбук.

 • В першу чергу будемо виготовляти проножку, яка є перекладиною між ніжками підставки для додання столу більшої жорсткості. Рулеткою виміряйте довжину комп’ютерного пристрою вздовж клавіатури від одного кута до іншого. На папері відзначити половину цієї довжини, застосувавши при цьому маркер. Далі треба провести лінію, яка буде половиною підстави проножки. Цю деталь не варто викреслювати повністю, оскільки при допущенні найменшій неточності ноутбук буде криво стояти.
 • Від країв відрізка потрібно вгору відміряти 4 см і 7 см, після чого слід накреслити прямокутник. Подумки розділити нашу фігуру на 3 частини. Перша третина є практично прямою лінією на висоті 4 см, для другої третини частини потрібно зробити вигин до лінії 7 см під кутом 45 градусів, застосувавши при цьому лекало, або просто накреслити від руки. У точці дотику двох ламаних ліній потрібно зробити вузьку втулку, що буде вирізом для суміщення деталей
 • Переходимо до оформлення шаблону ніжок підставки. Кут нахилу столу можна вибрати будь-який, в залежності від ваших особистих переваг. Від цього буде залежати висота лівого і правого боку ніжки.

Важливо! Коли будете будувати на основі шаблон, необхідно звернути увагу на виступаючий зубчик. Він буде служити для запобігання ноутбука від падіння. По висоті він повинен становити близько третьої частини товщини ноутбука.

 • Проріз в ніжці, яка буде зчіплюватися з проножкой, повинна бути не посередині, а знаходитися на відстані близько ⅓ від далекого краю. Це впливає на стійкість виробу.
 • Вигини вычерчиваем у довільній формі на ваш розсуд. Прорізи, які будуть перебувати в ніжках і проножке, повинні бути не більше 3,5-4 см по висоті. В залежності від товщини картону, по ширині вони мають складати близько 4-5 див. Обидві деталі при цьому повинні бути однаковими.
 • Переходимо до вирізання паперових шаблонів. В якості вихідного матеріалу може підійти непотрібна коробка, яка має порівняно товстий картон.
 • Нижнім зрізом потрібно докласти шаблон першої деталі до ідеально рівного краю картону, в іншому випадку — підставка буде гойдатися.
 • Однією стороною потрібно акуратно обведіть шаблон, потім дзеркально перевернути його на іншу сторону і точно так само обвести його. В результаті утворилася одна деталь симетрична, яка є проножкой.
 • Тепер вычерчиваем ніжки. На інший картон потрібно викласти другий шаблон і викреслити ніжки, які повинні бути повністю однаковими.
 • Всі деталі вирізати ножицями або канцелярським ножем.

Якщо ви все робили правильно і акуратно поєднали всі деталі, то столик у формі підставки для ноутбука готовий. Залишилося тільки встановити на столик вашого цифрового одного.

Столик з простого картону

Самостійно виготовлений стіл приносить у вашу квартиру оригінальну нотку. При правильній обробці картону ваш стіл може витримати певні навантаження. Розглянемо ще один варіант виготовлення предмета інтер’єру.

Необхідні інструменти та матеріали:

 1. пакувальний картон;
 2. звичайний і кольоровий скотч;
 3. паперовий скотч;
 4. двосторонній скотч;
 5. канцелярський ніж;
 6. гострі ножиці;
 7. тупий ніж;
 8. залізна лінійка або рулетка;
 9. простий олівець;
 10. ластик;
 11. клей для шпалер або ПВА;
 12. наждачний папір;
 13. крафт-папір і калька.

yak zrobiti st l z paperu 2 - Як зробити стіл з паперу?

Як зробити стіл з паперу своїми руками:

 • Для початку слід сконструювати стільницю. Для міцності її краще всього виготовити дворівневою. За допомогою канцелярського ножа з картону слід вирізати три заготовки, форма яких нагадувала б проектовану стільницю. Перша частина є верхнім рівнем, а друга і третя — будуть нижньому рівнем.
 • Потім з картону нарізати смужки, які потрібно зігнути гармошкою і закріпити за допомогою клею до нижніх частин стільниці. Смужки повинні бути однаковими по ширині, інакше з’являться вм’ятини.
 • Далі закріплюємо другу частину нижньої стільниці.
 • Тепер виготовляємо верхній рівень, на який теж приклеюємо картонні смужки.
 • Коли повністю висохне клей, потрібно з’єднати обидві частини стільниці.
 • Щоб підвищити міцність стільниці, за допомогою скотча необхідно зафіксувати картонні смужки і кути.
 • Тепер переходимо до конструювання підстави. Для кутового столика вам потрібно виготовити всього дві ніжки. Щоб підвищити функціональність столу, можна додатково сконструювати кілька поличок.
 • Для спорудження ніжок вам потрібно підготувати 4 однакових листа картону. Вони можуть мати прямокутну, так і квадратну форму, оскільки все залежить від розмірів ніжки. Прикріпити їх можна клеєм. На стику в обов’язковому порядку робляться пази, які закріплюються за допомогою клею.

Важливо! Якщо ніжка столу буде глухий, то в цьому випадку для ребер жорсткості досить одношарового картону, тільки вони повинні знаходитися дуже щільно один біля одного. Для того щоб був більш надійний результат, ребра жорсткості і полиці найкраще приклеювати по 3-4 штучки одночасно.

 • Для зміцнення країв картонній меблів необхідно використовувати крафт-папір, яка має темний колір. За допомогою клею для шпалер нею потрібно проклеїти всі шви.
 • Далі виробляємо обробку. Спочатку всі елементи потрібно обклеїти старими газетами, потім поверхню потрібно вирівняти калькою, обгортковим папером або крафт-папером.
 • Білий папір (або калька) наклеюється на весь предмет меблів, оскільки таким чином набагато легше проводити декорування меблів.

Важливо! Перед приклеюванням крафт-паперу та картону їх не слід різати, а рвати руками.

 • І тільки тепер після шару паперу можна нанести акрилову фарбу. Таким чином готова основа для декорування. Тепер починається робота вашої фантазії, головне — щоб після оздоблювальних робіт сконструйований столик гармонійно вписався в ваш інтер’єр.

Важливо! Також стільницю можна виготовити з газетних трубочок. Такий варіант створить у вашому приміщенні особливий колорит. В цьому випадку вам доведеться придбати додаткові навички плетіння.

Як зробити столик з картону більш міцним?

 • Якщо ви виготовили стіл з паперу своїми руками, то щоб надати міцність картону і захистити його від вологості, можна скористатися паркетним лаком, який потрібно нанести на вже готові частини.
 • Виготовляючи меблі, стежте, щоб вона була симетричною. У разі створення несиметричного предмета меблів необхідно додати до нього додаткові опори, які б зміцнили конструкцію.
 • Наявність великої кількості поперечних опор дозволяє зробити предмет меблів більш стійким.
 • При виготовленні предмета меблів вибирають різний картон, який може бути одношаровим, двошаровим або тришаровим. Чим товще матеріал, тим він міцніший.
 • Для більшої міцності конструкції можна застосувати невелику хитрість, яка полягає у використанні двох шарів картону. При цьому повинні бути абсолютно різні шари: один шар картону має горизонтальні хвилі, в іншого — вони повинні бути вертикальні.

Важливо! Коли вибираєте коробку для створення столу, зверніть увагу, що світлий картон не такий міцний, як темний.

Відеоматеріал

В принципі, навіть з картону можна створити практичну меблі для побутового застосування. А що вже говорити про облаштувань лялькового будиночка — тут немає межі фантазії. Використовувати настільки простий і доступний матеріал, щоб створювати різні вироби — красиві, оригінальні, застосовні не тільки для декору, але і в побуті.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *