Як зробити у ванній душ без піддона?

Маленька ванна кімната – це ще не вирок, а, можливо, причина правильно використовувати дане приміщення. Якщо розміри вашого санвузла не дозволяють розташувати ванну або габаритну душову кабінку, то душ без піддона – саме правильне рішення. Душ без піддона може викликати асоціації з громадським місцем для купання, але це не зовсім так. Зараз така конструкція на піку популярності, і багато користувачі прагнуть відповідати новим тенденціям дизайнерських рішень. У нашій статті ви знайдете інформацію про те, як зробити у ванній душ без піддона. Ми ознайомимо вас з достоїнствами і недоліками такого пристосування, поділимося корисними порадами щодо оформлення місця для купання.
Переваги і недоліки без піддону душової кабіни
Зробити душ у ванній без душової кабіни досить просто і швидко, головне — врахувати деякі нюанси. Зараз ми розглянемо основні позитивні та негативні сторони даної конструкції, щоб ви мали уявлення, з чим маєте справу і на що орієнтуватися при виборі такого пристосування для купання.
Плюси:
- Привабливий зовнішній вигляд і сучасне дизайнерське рішення. Оскільки такі душові кабіни тільки входять у моду, ви зможете приємно здивувати гостей вашого будинку, наприклад, оригінальної висувний дверима, скляної шторкою.
- Відчуття почуття комфорту і простору завдяки вільному простору, де кордони встановлюють лише стіни і невелика перегородка, якої може і не бути. Відсутність піддону заощадить невелику площу.
- Простота у догляді за місцем для купання, яке зводиться до чищення перегородки, кахлю і миття підлоги. Після прийняття душу плитка на підлозі та на стінах через деякий час швидко висохне через відсутність дверей і потоку свіжого повітря. Завдяки цьому, душ без піддона не вимагає постійних протирань після кожного купання.
- Простота особливостей даної конструкції, що дозволяє виключити серйозні поломки та можливі несправності.
- Можливість проявити свої творчі ідеї при оформленні душа без піддона.
- Гарантована довговічність душової кабіни без додаткового піддону. Навіть якщо поставка для води виготовлена з таких матеріалів, як мармур або акрил, то повірте, вона прослужить набагато менше, ніж конструкція без такого пристосування.
- Таке місце для купання дуже зручно для самих маленьких і літніх людей. Деякими з них важко пересуватися і долати громіздкі огорожі. Тому така конструкція дуже прийнятна в такому випадку.
- З-за відсутності піддону в душі, є мінімальна кількість щілин і стиків, тому місць для розмноження бактерій практично немає. З цього випливає, що місце для купання буде чистим і безпечним.
Мінуси:
- Якщо душова кабіна без піддону неправильно змонтована або встановлено недостатній рівень нахилу поверхні, то після купання постійно буде накопичуватися вода на підлозі. Це загрожує затопленням сусідів знизу або появою вогкості, а може навіть і цвілі з-за високої вологості в приміщенні для купання. Саме тому правильно створений злив і нахил відіграють більшу роль, ніж додаткові аксесуари ванної кімнати.
- Якщо ви зупинилися на душовій кабіні з відсутністю піддону, де навколо покладений паркет, то не виключений ризик короткого замикання, яке може привести до різних травм і іноді до більш трагічних наслідків. Тому гідроізоляція повинна бути виконана якісно тільки кваліфікованим фахівцем.
- При неправильному встановленні сифона ви можете відчувати досить неприємний запах трубопроводу, який зіпсує аромат в квартирі в цілому. Не поскупіться придбати злив високої якості перевіреного виробника.
Як бачимо, переваг душа без піддона набагато більше, ніж недоліків. Мінуси такої конструкції можуть виникнути в тому випадку, якщо ремонтні роботи проводить недосвідчений майстер своєї справи. Тому рекомендуємо для монтажу такого пристрою звернутися до перевірених сантехнікам або довірити душову кабіну перевіреної компанії.
Різновиди кабінок і стекол для душу
Існують такі різновиди кабін без піддону:
- На каркасній основі, з профілями під золото, срібло, мідь, латунь або хромованими.
- З відсутністю каркаса.
- Душове місце без вертикальних профілів.
- Зі складаними, розпашними, відкидними або поворотно-зсувними дверима.
- Скло двері може бути закріплено в пластик або метал.
- З вініловими шторками замість дверей.
Як зробити душ у ванній без піддона?
Особливістю душової кабіни без піддона є те, що розташування його заснування знаходиться на одному рівні з підлогою приміщення. Тобто, ця зона для купання входить у загальну площу ванної кімнати.
Підлога в цьому випадку складається з наступних деталей:
- Основу.
- Теплоізоляційна система з пінополістиролу.
- Гідроізоляція.
- Стяжка.
- Плитка лицювальна.
Така підлога слід прокладати шарами, дотримуючись точну черговість кожного процесу. Виконуються роботи за наступною схемою:
- Укладаємо на бетонну основу пінополістирол, товщина якого 50 мм. Це і буде утеплюючим шаром для підлоги в душі.
- Тепер робимо відводи для води, до яких закріплюємо лоток або спеціальний водособирающий трап. Остання деталь (трап) буває як горизонтальної, так і вертикальної, квадратної або круглої.
Важливо! У міській квартирі його монтують у отвір, яке розташоване в підлозі кабіни, а для приватного будинку більше підійде горизонтальний лоток довжиною від 0,5 до 1 метра.
- Далі необхідно сформувати бетонну стяжку. Гідроізоляцію укладають в 2 або 3 шари так, щоб вона захопила частину стін і прилеглих кутів. Після цього обробляємо флізеліновій стрічкою місця дотику підлоги зі стіною.
- Облицювання – заключний етап. Найчастіше для обробки підлоги використовують керамічну плитку, але можна покласти і мозаїку, плоский камінь або гальку. Найголовніше – не забути зробити ухил в бік зливу, інакше — вода заллє всю квартиру.
- Після того, як ми поклали підлогу, встановлюємо стулки або відокремлюємо зону душу скляними дверима, ширмою або шторкою.
Важливо! Якщо розсувна перегородка, то спочатку фіксують напрямні на підлозі і на стіні за наміченим розмітці. При цьому потрібно постійно стежити за вертикальністю і горизонтальністю стулок, використовуючи будівельний рівень.
- Наносимо герметик в місцях дотику напрямних на стіні, чекаємо повного висихання, монтуємо стулки і перевіряємо, як рухається ширма.
- Після завершення перерахованих вище робіт вішаємо душову стійку, перевіряємо надійність кріплень, підводимо воду і відчуваємо душову кабінку без піддону на предмет протікання.
Важливо! При виборі трапа, грунтуйтеся на витрату води і пропускної
можливості зливу, інакше – лоток не впорається з кількістю напору з душу. Трап повинен бути оснащений надійними затворами, які будуть утримувати неприємні каналізаційні запахи всередині трубопроводу.
Як правильно вибрати і поставити двері для душової без піддона?
Як зробити у ванній душ без піддона і встановити відповідну двері для перегородки? Найбільш привабливими є перегородки зі скла, які добре переносять високі температури, так і підвищену вологість повітря, а головне – легко миються.
Як вибрати скло для душової кабіни?
Звичайно, місце для купання можна зробити і без цього огородження. Якщо ж ви вирішили додатково убезпечити себе від потрапляння води в приміщення, то ми вам в цьому допоможемо, ознайомивши з основними різновидами використовуваного душового скла:
- Матове скло. Цей варіант дозволить надійно сховати вас всередині душової кабіни, що дуже зручно, коли в будинку присутні гості, які знаходяться в найближчих приміщеннях. Такий пристрій ідеально підійде і для тих, у чиєму будинку проживають діти або літні батьки.
- Тоноване. Досить сучасна і стильна двері, яка шикарно виглядає і підходить для самих “просунутих” кімнат для купання.
- Вітражні. Це — найдорожче огороджувальні пристрої, здатне вбити вас наповал своїм розкішним зовнішнім виглядом. Такий варіант оформлення більше підходить для класичного або історичного (Бароко, Ампір, Рококо) оформлення санвузла в цілому. Врахуйте, що з сучасними інтер’єрами вітражі не поєднуються.
- З фотодруком. Використовуючи цей прийом, ви легко можете перетворити місце для купання у водоспад, джунглі, і навіть ляльковий замок для Барбі. У даний момент сучасні можливості такої послуги вражають уяву. Такий стильний дизайн ванною з душем без піддону здивує не тільки вас, але і гостей вашого будинку.
- З дзеркальним напиленням. Це — пластикове скло, на поверхню якого нанесено спеціальне дзеркальне покриття. Таке душове скло дозволить бути схованим від просторих очей і може замінити звичайне дзеркало, яке іноді так важко знайти.
- З цим зображенням. Такий варіант служить більше як декорирующий елемент, який лише трохи прикриває тіло купається в душі. Можна підібрати скло, де малюнок займе основну площу конструкції, щоб приховати просвіти від сторонніх очей.
Додаткові поради щодо вибору дверки:
- Потрібно вибрати якісні кріплення для дверей (краще зупинитися на італійських, німецьких та польських виробників) і встановити ширму максимально герметично, особливо якщо душ знаходиться на подіумі.
- В орних дверях повинні бути вмонтовані позиційні механізми, які будуть утримувати скляне полотно від розорювання під впливом сильного струменя.
- Відкатні двері можна поставити на спеціальні ролики, і їх заховати під профіль.
- У поворотно-зсувних дверей сама погана герметичність.
- Якщо душове простір прямокутне, то можна вирізати скло для дверей в майстерні, попередньо підібравши відповідні навіси. Під ці навіси і будуть свердлитись отвори в склі, тому не забудьте узяти з собою.
- Зупиніть свій вибір на загартованому склі. Навіть якщо вона розіб’ється, то це будуть осколки з тупими гранями, якими важко поранитися. Єдиний недолік такого скла – це висока ціна. Але вихід є з цієї ситуації. Відмінною заміною послужить звичайне товсте скло товщиною 6-7 мм, що ви зможете обклеїти будинку напівпрозорої полімерної плівкою з двох сторін. Доведеться, звичайно, попрацювати, але ефект буде такий же, як і з дорогим загартованим склом – розбите скло залишиться всередині плівки.
Важливо! Не забудьте помити душове скло перед нанесенням плівки і знежирити. Захисне покриття наклеюють на мокру поверхню ширми, щоб легше було виганяти бульбашки повітря.
- Якщо ви не хочете робити скляні двері, але потрібні схожого плану, то зробіть їх з листового полікарбонату. Знайдіть меблевий профіль, створити з нього каркас і туди ж, використовуючи герметик, посадіть полікарбонат.
- Останній варіант – купити готові двері для душа. Вони бувають скляні для душових кабін або пластикові складні по системі “гармошка”.
Корисні рекомендації по установці душа без піддона:
- Якщо ви бажаєте покласти на підлогу кабіни плитку, то в цьому випадку доцільно використовувати нековзний варіант матеріалу. Гладкий кахель не використовують, так як вода зробить поверхню слизькою і зовсім небезпечною для купання. Для цих цілей добре підійде керамічна плитка, яка має фактурну (об’ємну) поверхню.
- Встановити душ без піддона можна навіть в кімнаті. Це підходить тим, хто не хоче довго йти до місця купання, щоб здійснити необхідні гігієнічні процедури. Подібний варіант також підходить для людей з обмеженими можливостями в русі. В даному випадку в спальні потрібно встановити додаткову вентиляцію і хороший слив, щоб уникнути скупчування вологи.
- Дуже гарно можна виділити душову зону різнобарвною мозаїкою або яскравим кольором, який виглядає контрастно на тлі всього приміщення.
- Акуратно поставлена легка ширма додасть вишуканості і завершеності всього інтер’єру квартири.
- Відокремте зону для купання оригінальним підсвічуванням на стелі або на стінах за межами душовою.
- Не вішайте дзеркало в зоні для купання, так як воно постійно буде в воді і згодом швидко зіпсується.
Відеоматеріал
Тепер ви знаєте все про душових кабінах без піддонів. Ви думали, як вирішити проблему малогабаритного санвузла і не знали, як зробити душ у ванній без душової кабіни? Сподіваємося, ми вам в цьому дуже допомогли! Тепер ваше місце для купання не тільки комфортне, але і дуже модне дизайнерське рішення! Бажаємо удачі і втілення всього задуманого!