Як зробити викрійку сукні?

yak zrobiti vikr yku sukn 1 - Як зробити викрійку сукні?

Будь-яка починаюча швачка, яка вирішила зайнятися пошиттям одягу, стикається з досить непростою роботою, пов’язаної із складанням викрійки. Це — невід’ємна частина створення нових речей, до того ж, існують певні правила, згідно яких їх виготовляють. Сьогодні ми дізнаємося, як зробити викрійку сукні самостійно, адже без неї створити красивий і стильний наряд по фігурі не вийде.

З чого почати виготовлення одягу?

Перш ніж почати шити будь-яку річ, наприклад, жіноче плаття або літній сарафан необхідно, в першу чергу, визначитися з найбільш підходящою моделлю. Максимум уваги слід приділити і фасону одягу, визначитися, вільний облягаюче плаття або ви хочете отримати в результаті.

Якщо правильно визначити фасон, то потім простіше зробити при розрахунках надбавку. Наприклад, ви хочете зшити облягаючий наряд конкретного розміру, визначилися з моделлю, далі необхідно взяти сантиметр, щоб зняти мірки з себе або людини, якій він призначається. Як правильно це робити? Що конкретно вимірювати? Як навчитися робити викрійки одягу самостійно за допомогою підручних матеріалів?

Крім сантиметри, вам знадобиться ще ручка, олівець або крейда і аркуш паперу. Потім сантиметр слід прикласти до лінії плеча і вести його до місця, в якому повинно закінчуватися сукню, в результаті — ви отримаєте довжину виробу. Далі необхідно зробити розрахунки, всі виміри і зафіксувати такі дані:

 • Довжину і ширину спини.
 • Довжину, ширину і висоту плеча.
 • Напівобхват шиї і грудей.
 • Напівобхват над грудьми.
 • Напівобхват талії і стегон.
 • Глибину пройми.

Правила виконання ключових вимірів

Щоб зробити викрійку сукні, необхідно виконати правильно ключові виміри. Тому важливо чітко знати, від якої до якої точки проводити сантиметр.

Дотримуйтесь наступних рекомендацій, проводячи необхідні виміри:

 • Довжина спини повинна вимірюватися, починаючи від сьомого хребця до лінії, яка обмежує талію.
 • Висота плеча виходить в результаті ведення сантиметри від самої верхньої точки плеча до місця, що з’єднує лінію талії з хребтом. Тобто, в кінці ви отримаєте косу лінію.
 • Ширина плеча, яка знадобиться для побудови викрійки, вимірюється шляхом прикладання однієї частини сантиметра до найвищої точки майбутнього плечового шва та веденням його до точки, де закінчується плече.
 • Щоб отримати обхват рукави, слід визначити найбільш повну частина плеча, потім обхопити її сантиметром. Замкнутися стрічка повинна зовні поверхні руки.
 • Довжина рукава вимірюється від найвищої точки плеча, потім пропускається стрічка з зовнішньої частини руки, проходить по передпліччю і закінчується на межі бажаної довжини.
 • Обчислити напівобхват шиї, враховуючи її обхват. Досить обернути навколо шиї вимірювальну стрічку і поділити навпіл отриману цифру.
 • Інші виміри напівобхват грудей, талії, стегон виробляються за аналогічним принципом.
 • Ширина спини розраховується за простою формулою. Тут важливо звернути увагу на виступи в області лопаток, тому що вимір здійснюється від однієї до другої лопатки. Потім отримана цифра ділиться навпіл.
 • Ширина грудей визначається в два підходи. Спочатку отримуємо величину допомогою виміру від переднього кута однієї до іншої пахвової западини, пропускаючи виступаючі частини бюста. У вас вийде ширина грудної клітки. Далі необхідно визначити ширину передньої частини тулуба враховуючи відстань між виступаючими точками грудей.

Як самостійно виготовити викрійку?

Після отримання всіх необхідних вимірів можна приступати до створення нашого головного елемента. Розглянемо, як зробити викрійку сукні поетапно. Для роботи вам знадобиться тонкий папір або калька. Візьміть фотографію, де зображено наряд, який ви хочете пошити, дивлячись на нього, переносите свої вимірювання на папір.

Важливо! Врахуйте, що складатися викрійка має з двох частин – спинка, поличка (передня частина виробу). Поставтеся уважно до виготовлення ескізу.

Перенесення всіх цифр на кальку виглядає так:

 1. Візьміть аркуш паперу по довжині відповідний довжині вашого наряду, зверху зробіть відступ приблизно 10 см, поставте крапку А в лівому верхньому кутку.
 2. Від точки А по вертикалі вниз проведіть лінію поставте точку Д, щоб по довжині вона дорівнювала довжині плаття.
 3. По горизонталі від точки А проведіть лінію, довжина якої дорівнює полуобхвату грудей з припуском в 1,5 см поставте крапку Б.
 4. Від точки Б по вертикалі проведіть лінію встановіть точку С так, щоб вона розташовувалася паралельно точці Д.
 5. З’єднайте отримані точки, щоб отримати відрізок СД.
 6. Відкладіть по відрізку ПЕКЛО від точки А точку М, яка відповідає глибині пройми з припуском в пів сантиметра.
 7. Такі ж дії виконайте на другій стороні і встановіть точку Г1.
 8. З’єднайте точки і отримаєте відрізок ГГ1.
 9. Від точки Р відміряйте ширину спини, поставте в кінці крапку ШС.
 10. Відрахуйте від точки ШС ширину пройми з припуском в півсантиметра і ширину грудей з припуском в 1 див.
 11. Потім згідно зробленим вимірами позначте на малюнку лінії стегон і талії, намалюйте передбачуваний виріз для горловини, намітьте лінії виточок.

Тепер ви в курсі, як робити викрійку сукні, які ж дії слідують далі? Після виготовлення викрійки необхідно перевірити, наскільки правильно ви її склали, потім акуратно вирізати по контуру папери. Потім слід докласти папір до тканини, прихопити її невидимками, обвести крейдою або олівцем. На останньому етапі необхідно вирізати всі деталі виробу за отриманими контурах. Залишиться лише зшити всі деталі за допомогою швейної машинки.

Роль виточок на готових виробах

Початківцям швачкам обов’язково необхідно ознайомитися з інформацією про те, як зробити виточки на готовому плаття, оскільки з їх допомогою можна робити плавні переходи від вузьких місць до точок, мають обсяг. Витачками являє собою надлишок тканини, який просто застрачивается, надаючи тим самим виробу необхідну форму:

 • Найголовнішою є нагрудна витачками, оскільки вона призначена для додання лінії грудей округлої форми. Розташовується вона, як правило, на поличці викрійки вниз від плечового шва до центру грудей. Нагрудна витачками може починатися з будь-якого шва полички, але закінчується вона завжди в напрямку опуклості грудей.
 • Крім нагрудних виточок існує також плечова, що надає округлість спинці, витачками талії, що дозволяє прибрати надлишки в області талії і створює плавний перехід до стегон.

Відеоматеріал

Тепер ви ознайомлені з особливостями побудови викройок для суконь. Сподіваємося, результат виконаної роботи вас приємно порадує красивою, зручною і добре сидить на вас річчю!

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *