Як зшити чоловічі штани?

yak zshiti cholov ch shtani 1 - Як зшити чоловічі штани?

Погодьтеся, дуже здорово буде, якщо ваш син, брат, чоловік або батько отримає в подарунок чудові штани, пошиті вашими руками з любов’ю. Такі штани будуть ідеально сидіти на фігурі, відповідати всім вимогам, так як тканина та інші деталі ви можете вибрати по своєму смаку. Залишається тільки дізнатися, як зшити чоловічі штани, щоб вони мали гарний і елегантний вигляд. Саме про це і піде мова в статті. Хочеться відразу відзначити, що на відміну від жіночих, чоловічі штани мають ряд виняткових особливостей. Збереження класичними брюками довгий час прекрасного і акуратного зовнішнього вигляду пов’язана саме з цими особливостями пошиття. Штани для чоловіків повинні бути міцними і, в той же час, елегантними, тому так важливо при шитті приділити особливу увагу деталям.

Пошиття чоловічих штанів своїми руками — порядок роботи

Пошиття будь одягу починається з побудови креслення (викрійки). Виконати розкрій штанів ви можете самостійно чи використовувати готові лекала.

Важливо! Використовуючи готову викрійку, обов’язково перевірте збіг креслення з контрольними лініями талії, низу, коліна, стегна і кроку.

Крім побудови викрійки, технологія пошиття чоловічих штанів передбачає наступні додаткові операції:

 • Викроювання підкладки — для класичної моделі.
 • Оформлення стрілок.
 • Обробка бокових кишень.
 • Обробка верхнього зрізу притачным поясом на корсажной стрічці.
 • Обробка гульфика.
 • Обробка низу штанів.

Зупинимося докладно на кожній з вищеперелічених пошивних процедур.

Правила крою штанів з урахуванням моделі, розміру і малюнка тканини

Спочатку, щоб зшити чоловічі штани, треба правильно виконати розрахунок тканини. Тут є такі рекомендації:

 • Стандартні чоловічі штани можна викроїти з 120-130 см тканини шириною 150 див. Такий витрата тканини можна вважати нормою для маленьких розмірів (до 44 включно).
 • Для брюк з об’ємом понад 115 см витрата матеріалу збільшується до 1,5-2 м.
 • Для крою штанів вільного покрою норма витрати тканини може збільшитися вдвічі, і тоді буде потрібно 2,5-2,6 м тканини.

Важливо! Щоб точно прорахувати необхідну кількість тканини, намітьте на підлозі ширину тканини 150 см і розкладіть викрійки. Важливо лише вмістити лекала в ширину, з урахуванням зрізів кромки тканини і припусків. Не забувайте і про припуски по лінії талії (1,5-2 см) і низу (4-6 см). Всі інші деталі виробу розмістяться в утворилися випадах.

Пару слів про вільний крій

Штани вільного покрою відрізняються від інших моделей тим, що як би ви не намагалися вмістити деталі викрійки до 1,5 м довжини, нічого не вийде. Тому рекомендуємо відразу купити дві довжини з урахуванням всіх припусків, і тоді ви зможете вільно розташувати відразу обидві частини викрійки виробу по одній стороні (по кромці). Для викроювання пояса та інших деталей використовуйте залишився, складений навпіл, великий випад.

Робимо розкладка на тканині

Щоб правильно розкроїти тканину на штани, скористайтеся наступними порадами:

 • Розкладку лекал виконуйте на тканину з виворітного боку.
 • Для побудови викрійки необхідно зняти такі мірки:
  1. Напівобхват талії.
  2. Напівобхват стегон.
  3. Напівобхват коліна.
  4. Висота сидіння.
  5. Довжина штанів до коліна.
  6. Довжина штанів збоку.

Важливо! За даними мірками відбувається побудова креслення викрійки передньої і задньої половинки штанів. Якщо ви використовуєте готові лекала, то перевірте основні лінії за знятими мірками, змінити або модернізуйте креслення під свою модель.

 • Лекала на тканину нанести крейдою або тонким шматочком мила. Можна скористатися олівцем на світлих тканинах, але лінії повинні бути тонкими і майже непомітними.
 • Перед нанесенням викрійки складіть тканину навпіл лицьовою стороною всередину, а крайку сколите шпильками, щоб під час роботи (обмеловки і розкрою) тканина не зміщувалася. Якщо малюнок тканини в клітку або смужку, то вирівняйте його ще й по краях (поперечних). Крайку сколите шпильками.
 • На тканинах з одностороннім малюнком або ворсових тканинах з начосом або з асиметричною кліткою розташовуйте лекала в одному напрямку.
 • Ворсові тканини розкроюють так, щоб ворс на виробі лежав зверху вниз.
 • Розраховуйте величину припусків на шви, в залежності від виду матеріалу і способу обробки зрізів. На сипучих тканинах збільште припуски на шви на 0,5-1 див зріжте Надлишки матеріалу при обметування.
 • Перед тим, як приступати безпосередньо до розкрою, обробіть тканину пором з виворітного боку. При цьому необхідно враховувати вид тканини, так як для кожного усадка матеріалу різна.
 • Розкладайте деталі обох половин штанів так, щоб часткова нитка йшла вздовж лінії заутюжки. Для цього виміряйте відстань від кромки тканини до лінії заутюжки в декількох місцях викрійки. Ці точки з’єднайте з допомогою крейдяної лінії. Таким чином, ви лінію заутюжки перенесете на тканину.
 • Після того, як розкрій буде завершено, намітьте всі контрольні лінії прокладочными стібками, а лінію заутюжки — проутюжьте.
 • На завершальному етапі розкрою виробу, змітайте і стачайте виточки на задній половині і на талії. Після цього виконайте вологу теплову обробку і приступайте безпосередньо до пошиття брюк.

Викроювання підкладки для штанів

Одне з головних відмінностей класичної моделі брюк — наявність підкладки на передніх половинках. Підкладка оберігає виріб від “витягнутих колін” під час роботи за столом. Викроюється підкладка за формою передніх деталей штанів. Довжина підкладки повинна бути трохи нижче коліна.

Після викроювання підкладки приступайте до з’єднання передніх і задніх деталей штанів:

 1. З’єднайте підкладку з передніми і задніми половинками одночасно.
 2. Обробіть на оверлоці нижні зрізи підкладки.
 3. Штани змітайте і підготуйте до першої примірки, на якій визначте ширину і довжину штанин, висоту штанів на рівні талії, лінії входу в бічну кишеню, і усуньте дефекти посадки.

Оформлення стрілок на брюках

Внесіть зміни після першої примірки і зробіть оснаровку штанів: стачайте шви і разутюжьте їх (крім середнього шва).

Щоб оформити стрілки на брюках, дійте наступним чином:

 1. Складіть кожну брючину окремо таким чином, щоб кроковий шов збігався з боковим.
 2. Сколите шпильками тканина.
 3. Проутюжьте праскою (через шматок бавовняної тканини) по центрам, для отримання рівних стрілок.

Обробка бокових кишень

Чоловіки люблять зберігати в кишенях самі різні речі — ключі, телефон, гроші, кредитні карти, тому кишені повинні бути досить міцними і помірно глибокими. Тканина для мішковини кишені повинна бути щільною. Зазвичай вибирають для цієї мети щільну саржу під колір брюк (або контрастних відтінків, в залежності від моделі).

Щоб оформити бічні кишені, необхідно виконати наступні дії:

 1. Заготовити мішковини для кишень.
 2. Обробити нижні частини мішковини подзоров.
 3. Обробити верхню частину мішковини.

Про всі деталі обробки кишень ми розповімо нижче:

 • Мішковина складається з двох деталей на один кишеню — нижній і верхній. Глибина мішковини дорівнює довжині кисті + додатковий запас на свободу руху кисті. Для того щоб викроїти деталі мішковини, прикладіть кисть руки на папір (тканина) і обведіть по контуру. В залежності від побажань, кишеню можна зробити будь-якої форми і розміру.
 • Деталей, розташованих в дзеркальному відображенні, на один кишеню повинно бути дві.

Важливо! При розкрої деталей не забудьте додати припуски по низу мішковини (1-1,5 см).

Для обробки нижній частині мішковини подзоров дійте наступним чином:

 1. Викроїте підзор уздовж нитки основи з тієї ж тканини, що шиються штани. Підзор повинен бути не занадто маленьким, але і не занадто великим, щоб при обробці кишені не було видно самої мішковини. Одна сторона підзора повинна бути оформлена плавною лінією, що повторює кут на брюках в області місця розташування кишені.
 2. Закруглений зріз підзора обмітайте.
 3. Нашийте підзор на деталь мішковини.

yak zshiti cholov ch shtani 2 - Як зшити чоловічі штани?

Другу деталь мішковини необхідно з’єднати з брюками з бічного і верхнього шву, попередньо підпорів бічний шов зверху. Дійте таким чином:

 1. Поєднайте кут мішковини з верхнім кутом брюк по боковому шву і з’єднайте по наміченій лінії входу в кишеню.
 2. Утворився припуск на мішковині зріжте до 1-1,5 см.
 3. Відігніть мішковину і настрочив на неї верхній кут брючины. Припуск мішковини повинен опинитися всередині.
 4. Перегніть мішковину всередину брючины точно по лінії входу в кишеню.
 5. Зафіксуйте праскою вхід у кишеню.
 6. Закріпіть лінію входу в кишеню з лицьової сторони оздоблювальною строчкою (на 0,5 см від згину).
 7. З’єднайте верхню і нижню частини мішковини машинною строчкою, поєднуючи всі зрізи.
 8. Плавно оформіть кут мішковини. Обробіть зрізи на оверлоці.
 9. З’єднайте бічні шви разом з мішковиною.
 10. Після обробки кишень з’єднайте брючины по середньому шву і стачайте їх подвійною строчкою для міцності.

Важливо! Щоб вхід у кишеню тримався міцно, поставте поперечні машинні закріпки по кишені — біля бічного шва і верхнього зрізу штанів.

Обробка гульфика

Застібка на чоловічих штанах обробляється таким же чином, як і в звичайних, одна особливість — гульфик. Звичайна обробка застібки передбачає гульфик, виготовлений з тієї ж тканини, що і штани. У класичному ж варіанті ця деталь складається з двох частин, виготовлених таким чином:

 • 1 частина викроюється з основного матеріалу (брючного) в один шар без згину. Край гульфика необхідно обмітати.
 • 2 частина деталі викроюються з підкладкової тканини у два шари і довшим на 15-18 див. В кінці гульфик повинен бути трохи звужений.

Щоб зшити чоловічі штани з правильною посадкою, обидві частини деталі з’єднайте між собою по прямій лінії. Обробка обох частин ведеться таким же чином, як у звичайних штанях. Виняток становить тільки подовжена частина гульфика, оскільки нею потрібно окантувати середній шов, закріплюючи в декількох місцях машинними заклепками.

Обробка верхнього зрізу штанів

Особливість притачування пояса на чоловічому виробі полягає в тому, що один кінець деталі повинен бути довшим. Ця частина поясу обточується і настрочується на корсажную стрічку. Потім на цю частину пояса пришивається застібка або выметывается петля. Другий кінець пояса обробляється як зазвичай.

Притачування пояса користуйтесь наступним чином:

 1. Щоб корсажная стрічка не дала усадку, проутюжьте її.
 2. Заготовте шлевкі для пояса.
 3. Пояс з’єднайте з корсажной стрічкою.
 4. З’єднайте пояс з брюками. Складки закладайте спереду по стрілках. Шлевкі також прітачать.
 5. Закріпіть пояс оздоблювальною строчкою з лицьового боку (шов в шов), захоплюючи корсажную стрічку.
 6. Вільний кінець шлевок пришийте до пояса машинними заклепками.

Обробка низу штанів

По низу брюки сильно зношуються. Щоб запобігти цю проблему, за заднім половинкам вироби пришийте брючную тасьму на відстані ширини припуску (3,5-4 см).

Процес обробки низу виробу виглядає наступним чином:

 1. Тасьму попередньо обробіть праскою, під уникнення усадки.
 2. На відстані ширини припуску пришийте двома машинними строчками брючную тасьму з обох сторін.
 3. Низ штанів обробіть на оверлоці.
 4. Підігніть припуск на виворітну сторону і зафіксуйте шпильками.
 5. Підшийте низ штанин потайними стібками.

Важливо! По закінченні роботи зробіть волого-теплову обробку виробу.

Відеоматеріал

Штани власного пошиття готові, і тепер ви можете порадувати близьку чоловіка виробом, створеним з любов’ю. Повірте, ваш обранець обов’язково оцінить вашу турботу і старання. Удачі і творчих успіхів!

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *