Як зшити джемпер з трикотажу?

Осінь і зима — холодні і одночасно прекрасні часи року. Але чарівне в’янення природи зовсім не привід впадати в зневіру, оскільки осінь завжди радує нас чимось новим. Багато людей в цей період починають мобілізувати нові проекти, реалізовувати задумане раніше, але з якихось причин відкладене до кращого часу. Між тим, у життя жінок осінь вносить певні труднощі, оскільки доводиться кардинально міняти гардероб. Сарафани та сукні відправляються на полиці, на перший план виходять теплі, затишні речі. Відмінною альтернативою їм може стати кофта або светр. У цій статті ми розповімо, як зшити джемпер з трикотажу самостійно.

Пошиття легкого трикотажного кардігана своїми руками

Насамперед давайте дізнаємося, як зшити стильний річний джемпер з тонкого трикотажу за типом кардігана, адже літо ще не повністю відступило, але вечорами буває досить прохолодно. Якщо ви вирішили зайнятися виготовленням одягу самостійно, то краще скористатися варіантом без застосування викрійки. Навіть не маючи навичок шиття, ви отримаєте чудову річ. Робота займе буквально тридцять хвилин. Шити краще з прямокутників, оскільки в такому випадку ви отримаєте річ-трансформер.

Виготовляється кардиган за даною схемою:

  1. На тканини намалюйте прямокутник довжиною 100 см і шириною 140 см, потім виріжте його.
  2. Заміряйте ширину своєї спини.
  3. Лицьовою стороною всередину складіть тканину, від лінії згину відкладіть половину мірки (ширина спини) проведіть пряму лінію, приблизно 30 см завдовжки. Це дозволить отримати точку плеча.
  4. Намалюйте пройми. Досить відміряти від точки плеча 13 см і зробити розріз.
  5. З двох прямокутників шириною 30 см і довжиною 70 см зробіть рукава. Просто складіть тканину навпіл, потім на машинці зшийте. Всі рядки робіть зигзагоподібним швом.
  6. Зшийте всі деталі.

Важливо! Такий легкий кардиган можна носити навстіж або заколоти брошкою.

Виготовлення трикотажного пуловера

Ви хочете урізноманітнити свій гардероб ультрамодного одягом? Тоді зшийте джемпер з трикотажу своїми руками. Готова викрійка вам не знадобиться, ми її побудуємо по ходу дій.

Даний майстер-клас включає наступні етапи:

  1. Візьміть за основу для побудови викрійки старий одяг, яка ідеально на вас сидить. Або зробіть всі необхідні виміри, перенесіть їх на тканину, потім виріжте звичайними ножицями. В результаті у вас повинні вийти деталі спинки, переду, рукавів, коміра.
  2. Далі всі зрізи спинки, переду і рукавів обмітайте. Спинку і передню частину складіть обличчям один до одного, точно поєднуючи верхні краї, сколите шпильками. Виконайте плечові шви, залишивши посередині незашитым ділянку для горловини довжиною 35 см По краях всіх швів зробіть закріпки. Разутюжьте припуски швів.
  3. Виконайте бокові шви, при цьому залишивши зверху кожної сторони відкритим ділянку для пройм довжиною 25-27 див Не доходячи до нижнього краю спинки 31 см, закінчите кожну сходинку. Разутюжьте припуски на шви по краях розрізів на виворітну сторону.
  4. Складіть деталь коміра лицьовою стороною всередину, стачайте зрізи по довжині 39 див. Розгладьте праскою припуски шва. Виворотом усередину складіть навпіл комір. Обмітайте разом відкриті зрізи.
  5. Вкол відкриті краю готового коміра в горловину обличчям до обличчя, поєднуючи при цьому шов коміра з серединою спинки. Вшитої комір, перериваючи сходинку тільки на плечових швах.
  6. Складіть уздовж навпіл кожен рукав обличчям всередину. Стачайте їх по довжині на 58 див. Припуски таким же способом, як і інші деталі, разутюжьте. Рукав уколів в пройму лицевою частиною до лицевої стороні, поєднавши з бічним швом шов рукава. Вшитої рукав, починаючи і закінчуючи сходинку поблизу бічного шва.
  7. Розкладіть припуски на краях зрізів. Заутюжьте припуски на подгибку на виворіт, на відстані 1,2 см настрочив. Знову відверніть на виворітну сторону припуски і таким же чином настрочив, прокладаючи строчку на кінцях розрізів поперек. За такою ж схемою виконайте обробку подгибки.

Шиємо самостійно в’язаний джемпер трикотажний

Можливо, вам ніколи не доводилося шити щось з плетеного полотна. Насправді, це — велике задоволення працювати з таким матеріалом. У цьому розділі ми розповімо, як зшити джемпер з в’язаного трикотажу, використовуючи старі речі, давно завалящі на полицях у шафі. Кожна господиня може знайти у себе вдома трикотажні вироби, які можна неймовірним чином перетворити. Робота ділиться на три найважливіших етапи, кожний з них ми розглянемо детально.

Перший етап – розкрій

Нічого складного в складанні викрійки немає, це відбувається за наступним сценарієм:

  1. Першим ділом виперіть тканина, щоб вона не сіла і не деформувалася в процесі носіння. Прати краще засобом для вовни, потім висушити на горизонтальній поверхні.
  2. Потім можна братися за ножиці. Щоб швидше виконати роботу і забезпечити ідеальну посадку вироби, скористайтеся старим, добре сидить на вас джемпером. Розкладіть його на складену вдвічі тканина, обведіть без рукавів з урахуванням плечей. По довжині вирішуйте самі, яка вам більше до душі.
  3. Сформуйте на свій розсуд горловину.
  4. Швів вийде трохи — по боках і по низу рукавів, тобто два довгих шва — від початку до самого низу рукавів джемпера. Тому викроювати виріб рекомендується таким чином, щоб верхня лінія кожного рукава припадала на згин матеріалу.
  5. Потім зміряйте довжину своєї руки від плеча, отриману величину відкладіть на тканини від плеча в дві протилежні сторони.
  6. Виміряйте ширину рукава в області кисті, відкладіть її перпендикулярно вниз від лінії рукава.
  7. Проведіть лінію від кінчика рукава до початку талії, щоб сформувати необхідний силует. Додайте по 1 см на припуски на шви, по низу і на рукавах по 4 див.

Другий етап – пошиття

Як же шити, адже тканина ця своєрідна, досить мохнатенькая і дырчатая, напевно вилізе з-під лапки, розподілитися нерівномірно, голка захоплювати її не зможе? Рішення є — залишається займатися пошиттям вручну.

Робити це краще обметочным швом, щоб потім краю не розпускалися, і все виглядало акуратніше з вивороту. Сама робота полягає в зшиванні підібраними в тон нитками та голкою всіх деталей, нічого складного в цьому немає. Благо, на такій тканині шви не виділяються.

Третій етап – обробка краю

Краї рукавів і низ джемпера спочатку підігніть, акуратно наживите, потім через тканину отпарьте. Потім обережно прошийте обметочным швом, при цьому підхоплюючи за кілька ниточок від основного в’язаного полотна. Це дозволить максимально приховати шви.

Важливо! Горловину краще обробляти гачком і швейної ниткою. Необхідно обв’язати її трьома рядами стовпчиків без накиду, тоді все вийде гарно.

Відеоматеріал

Дана інформація є неймовірно корисною для початківців рукодільниць, завдяки їй кожна охоча зможе самостійно розібратися в тому, як зшити трикотажний джемпер в домашніх умовах. Сподіваємося, у вас все вийшло, і тепер ваш гардероб поповнився ще парою красивих речей.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *