Як зшити фартух?

Фартух на кухні – це необхідна приналежність кожної господині. З його допомогою можна залишитися абсолютно чистою, готуючи улюблені страви. Адже ми хочемо виглядати акуратно навіть у себе вдома? Звичайно так! При цьому, коханому чоловікові буде приємно бачити кохану в красивому фартусі за готуванням улюблених пончиків. Деякі фасони фартухів можна виготовити своїми руками лише за кілька годин, і ми вам у цьому допоможемо. Ви хочете самостійно зшити фартух, але не знаєте, як зробити викрійку, чим можна прикрасити такого помічника для роботи на кухні? Не переживайте, нам є що вам запропонувати. Сьогодні ми розповімо, як зшити фартух для себе, дітей і навіть для коханого чоловіка.

Вибір тканини для фартуха

Перед пошиттям фартуха потрібно підібрати тканину. Так як ця річ часто використовується на кухні і вымазывается борошном, іншими продуктами, то потрібно враховувати кілька важливих правил:

  • Фартух доведеться часто прати, тому тканина повинна бути достатньо міцним, легко очищатися, стійкою до впливу миючих засобів.
  • Вибір забарвлення – на ваш розсуд. Ми лише трохи порадимо в цьому питанні. Так, строката тканина однозначно краще однотонною. На такому матеріалі плями практично не помітні, а на тканини одного кольору буде видно навіть найменше забруднення. Однотонні тканини темних відтінків допоможуть сховати забруднення, але іноді вони наганяють тугу, тому ми не рекомендуємо шити фартух з такої тканини.

Важливо! Психологи кажуть, що кольори мають різний вплив на мозок людини. Наприклад, червоний колір піднімає настрій і збуджує апетит не тільки у жінок, але й у представників сильної статі. Багато чоловіків люблять дивитися на дівчину в кокетливому фартусі з рюшами та іншими яскравими елементами.

Тканини, з яких шиють фартух своїми руками:

  • Найоптимальніший варіант – тефлонові тканини, але коштують вони недешево, зате виготовлені з якісного і водовідштовхувального матеріалу, який не пропускає плями на вашу одяг.
  • Для пошиття фартуха відмінно підходять такі тканини, як ситець, льон і сатин. Такі тканини забруднюються частіше, але добре справляються зі своєю брудною роботою.
  • Багато майстрів люблять використовувати джинс при пошитті оригінального і гарного фартуха або як прикраси кишень або шлейки. З ним легко працювати і непотрібні джинсові речі на переробку є майже в кожному будинку.

Важливо! Якщо для пошиття фартуха ви вибрали шовк, то майте на увазі, що така тканина швидко брудниться, на ній можуть з’явитися затяжки. Вона красива, але вимагає дбайливого ставлення.

Фасони фартухів для кухні

Коли ви визначитеся з тканиною, необхідно підібрати такий фасон, який вам не тільки приємний, але і комфортний. Допомоги по крою та шиттю радять починати з пошиття легкого фартуха. Фартух – це найпростіший варіант. Для роботи знадобиться прямокутник і пояс з того ж матеріалу, а пришивати верхню частину, нагрудник — зовсім не обов’язково.

Важливо! Такий аксесуар складається з декількох елементарних деталей, які потрібно зшити один з одним у вірній послідовності, акуратно обробити зрізи, і милуватися результатом роботи.

Розглянемо найпопулярніші фасони фартухів, які легко можна зшити своїми руками:

  • Простий фартух з акцентом на зону ліфа (дуже схожий з сарафаном, шлейки йдуть вниз в області грудей).
  • Простий класичний фартух з єдиної цілісної тканини, де груди і поділ – не викроюються окремо, а вирізають по одному шаблону. Основна частина з однієї тканини, а шлейки і зав’язки — з іншого оздоблювального матеріалу.
  • Модні фартухи, виготовлені з хустки у формі ромба, з невеликою бахромою.
  • Фартух-спідниця має тільки нижню робочу частину, де поділ складається з трьох частин – пояси, основної частини і волани по низу виробу.
  • Фартух у стилі “Мерилін Монро”, дуже приталений з досить пишним подолом (тканина в горошок буде відмінним варіантом). У такий аксесуар кожна дівчина буде просто чарівною.
  • Простий лляної фартух з мереживними оборками і основним кишенею.
  • Сарафан для кухні з щільної джинсової тканини, прямокутної форми, бажано довгий. Такий фартух можна обробити стильною бахромою.

Як бачите, зробити красивий фартух може і новачок в рукоділлі, якщо включити кмітливість і творчу фантазію. Для цього потрібно змінити звичний фасон: десь додати атласну стрічку, мережива, пришити яскраві кишені або змінити форму подолу.

Як зшити фартух своїми руками? Викрійки

Для того щоб правильно зшити фартух, необхідно зробити викрійку. Можна розкреслити всі деталі прямо на тканини — викрійка дуже проста, її можна прикласти до себе і оцінити майбутній результат у дзеркалі. Таким чином, ви виключите неприємні сюрпризи, наприклад, неправильну довжину, що спричинить за собою великий витрата зайвої тканини.

Важливо! Як зшити фартух для кухні, використовуючи викрійку? Готові лекала треба мати, якщо ви хочете шити не з цілісного полотна, а з частини джинсів або сорочки, або із залишків іншого одягу.

Викрійка фартуха для роботи на кухні складається з таких етапів:

  • Зняття розмірів.
  • Складання схематичного малюнка майбутньої одягу.
  • Створення креслення викрійки з розмірними даними або копіювання вподобані моделі з програми з готовими викрійками, які можна знайти у журналах з крою та шиття.
  • Перенесення малюнка на тканину, враховуючи всі припуски на шви, для максимальної витрати обраного матеріалу.
  • Якщо все правильно виконане, можна приступати кроїти тканину.

Важливо! Перед розкриємо тканини переконайтеся в правильності перенесення всіх контурів, напрямку пайових ниток і зображення. Для викрійки різнобічних деталей (правої і лівої), зробіть дві викрійки як би в дзеркальному відображенні, або переверніть одну викрійку таким чином, щоб вийшли правильні елементи з тканини.

Тепер ви знаєте, як зробити викрійку фартуха. Найскладнішу роботу ми вже зробили, тепер залишилося тільки змітати деталі між собою, прострочити все на швейній машинці або зшити фартух вручну, і все, фартух готовий!

Як зшити фартух з чоловічої сорочки?

Так, ви не помилилися, з чоловічої сорочки можна зшити красиві фартухи для кухні своїми руками. Як це зробити — ми розповімо в докладному майстер-класі:

  1. Першим ділом отпариваем бічні лінії сорочки так, щоб вийшов акуратний край, не вимагає додаткової обробки і додаткового вивихів.
  2. За спинки і переду відрізаємо рукав.
  3. На кальку переносимо нашу викрійку, закріплюємо кравецькі шпильками, чітко за її лініях вирізаємо фартух, залишивши комір вироби.
  4. Використовуючи швейну машинку, обтачиваем відрізані шви на рукавах.
  5. Для того щоб фартух, виготовлений з чоловічої сорочки, не виглядав занадто простим, необхідно зробити кишені. Для цих цілей можна використовувати рукави сорочки.
  6. Для створення витонченого образу потрібно зібрати нижню частину виробу на машинці. Можна додати, наприклад, мереживо на кишеню, низ, прикрасити грудну частину так, як підказує вам ваша фантазія.
  7. Використовуючи спинку сорочки, робимо зав’язки вироби, ширина яких 3 см, а довжина – в залежності від вашого обсягу талії.

Важливо! Використовуючи звичайну класичну сорочку, можна зшити не тільки собі незвичайний фартух, але й виготовити фартух для чоловіка своїми руками. Тільки колір сорочки повинен бути обов’язково темним — чорний, коричневий або сірий. Прикрасити такий фартух можна шкіряними кишенями і строгими деталями.

Фартух з хустки своїми руками

Це — самий простий і практичний варіант. Таких аксесуарів на кухню можна зшити кілька і міняти мало не кожен день.

Готуємо необхідні матеріали та інструменти:

  • Швейну машинку.
  • Ножиці.
  • Будь хустку (можна взяти бабушкін).
  • Нитки в тон тканини.
  • Кравецькі шпильки.
  • Атласна стрічка.

Починаємо шити фартух:

  1. Беремо хустку досить великого розміру.
  2. Складаємо хустку по діагоналі таким чином, щоб вийшов трикутник, акуратно обрізаємо кут з верхньої сторони виробу.
  3. Робимо невеликі дуги, які і будуть нашими проймами для майбутнього фартуха своїми руками зі звичайного хустки.
  4. Використовуючи трикутник, який ми відрізали в самому початку, вирізаємо і пристрочуємо кишені на основну частина фартуха.
  5. Прикрашаємо атласною стрічкою верх кишень і горловину, обшиваючи всі сторони виробу.

На цьому все, зшити красивий фартух не так вже й складно. Тепер він сміливо може приступити до виконання своїх обов’язків!

Фартух з тканини для кухні своїми руками

Цей варіант підходить для тих, у кого немає сорочок або хусток, щоб пошити гарний фартух. Заздалегідь придбайте потрібну тканину, з якої можна зробити відмінне пристосування для кухні.

Для пошиття фартуха нам потрібні наступні матеріали:

  • 2 метри будь-якої тканини (однакової довжини і ширини).
  • 3 метра стрічки або тасьми.
  • Лінійка.
  • Нитки в тон.
  • Ножиці.
  • Крейда або мило.

Для пошиття такого фартуха можна використовувати готову викрійку або ж відразу приступити до шиття вироби. З шитвом по лекалу все зрозуміло: переносимо викрійку на тканинне полотно, вирізаємо всі деталі, а після зшиваємо їх.

Як зшити фартух без використання викрійки?

Отже, починаємо роботу:

  1. Складаємо навпіл тканину таким чином, щоб всі її краю збігалися один з одним.
  2. З допомогою крейди малюємо рівну вертикальну лінію, приблизно 2,5 см, роблячи відступ 17 див.
  3. Відзначаємо вниз 43 см – це і буде згин тканини.
  4. Від нижньої точки малюємо лінію в 33 см довжиною в перпендикулярному напрямку.
  5. Продовжуємо 43 см ще на 50 см вниз вироби. Стільки ж додаємо до 33 см паралельної боку. У результаті повинна вийти така картина: зверху тканини йде лінія 2,5 см завдовжки, від неї 17 см по діагоналі і 93 см з лівого боку і правого боку.
  6. Після всіх вимірювань з’єднуємо всі виміри між собою, отримуємо викрійку для фартуха своїми руками відразу з тканини.
  7. Акуратно вирізаємо виріб із зазначених лініях.
  8. Робимо кишеню будь-якого розміру. Його можна зробити різної форми або з іншої тканини.
  9. Далі зазначаємо лінійкою припуски приблизно 3 див. Відступи залежать від обраної ширини стрічки, яка буде проходити через ці шви.
  10. Заутюживаем шви праскою і приступаємо до шиття фартуха.
  11. Розрізаємо стрічку навпіл, протягуємо її через залишені порожні припуски. В результаті — стрічка повинна бути, як зав’язки і петелька на шию.
  12. Ми отримали простий і, в той же час, оригінальний фартух своїми руками.

Важливо! Для функціональності фартуха зробіть великий кишеню, і коли він буде пришита до основної тканини, прокладете ще кілька вертикальних стрічок. Ви отримаєте один великий, складається з декількох дрібних кишень. Обов’язково спробуйте такий варіант оформлення — це дуже зручно роботі.

Як прикрасити фартух своїми руками?

Декорувати фартухи можна різними способами, про які ми вам докладно зараз розповімо:

  • Для оздоблення фартухів можна використовувати куплену аплікацію. Ця техніка досить проста, так як готова аплікація йде на клейовій основі з виворітного боку. Всього лише потрібно докласти малюнок до потрібного місця і запрасувати праскою.

Важливо! Якщо ви вирішили зробити аплікацію самостійно, то виріжте з тканини потрібний малюнок і пристрочите до переднику зигзагоподібної рядком, яка буде йти по краю декору.

  • Будь фартух можна перетворити, використовуючи різні техніки, такі як: вишивка гладдю та хрестиком, в’язання і печворк.
  • Якщо вам дозволяє фантазія і художні здібності, то можна прикрасити фартух і акриловими фарбами по тканині. Можна зобразити абсолютно все, аж до написання апетитних написів.
  • Відрізки джинсової тканини вам дуже знадобляться. Необроблений край з бахромою прикрасити будь-яку нудну одяг.
  • Використовуйте різне поєднання забарвлення обраної тканини. Наприклад, на однотонної тканини ошатно будуть виглядати строкаті кишені і пояс з тієї ж палітри.
  • Оригінальні фартухи виходять, якщо декорувати їх мереживом, стрічками, тасьмою, бантами, намистинами, гудзиками і блискавкою.

Як зробити дитячий фартух своїми руками?

Якщо у вас є діти, то чому б не зшити і для них яскравий фартух. Наявність своєї особистої робочого одягу для приготування страв додасть їм впевненості, почуття власної значущості та незамінності, а батьки ненав’язливо можуть залучати дитину до приємним домашнім клопотам. Шиється такий фартух за тією ж схемою, що і для дорослого, відмінність лише в тому, що в оздобленні можна більше поекспериментувати.

Важливо! Якщо ви вирішили зшити фартух дитині, то не забудьте залучити його до цього цікавого заняття. Він же є власником цього фартуха, нехай теж внесе свою лепту. Йому буде цікаво вибрати тканину і фасон майбутнього фартуха, порадити пришити мами улюблена прикраса, яку можна зробити разом своїми руками.

Отже, починаємо шити дитячий фартух для юного помічника:

  1. Знімаємо мірки з дитини.
  2. Згідно знятим мірками, робимо викрійку на папері.
  3. Вирізаємо викрійку і прикладаємо до тканини, обводимо контур крейдою.
  4. Заздалегідь вирізані кишені, наприклад, у вигляді яблука або груші, пришиваємо до центральної частини дитячого фартуха. Шаблон деталей для декорування можна знайти в інтернеті або створити самостійно.
  5. Беремо атласну стрічку, склавши її навпіл пропрасовуємо праскою – вона буде окантовывать наш фартух там, де необроблені краї, а також буде служити шлейкой для фартуха, через яку протягується голова дитини.

Важливо! Так як практично будь-фартух обшивають стрічкою, то залишати припуски на шви зовсім не обов’язково.

Відеоматеріал

Тепер, знаючи всі секрети, ви зможете зшити фартух не тільки собі, але і для всієї родини. Ваша дитина буде в захваті від участі в такому цікавому процесі. Ви зможете зшити фартух за власним розсудом, а не купувати готовий, де щось хотілося б переробити або додати. З решти матеріалу можна зробити прихватки своїми руками, тим самим отримати комплект для роботи на кухні. Бажаємо впевненості в собі і творчого натхнення!

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *