Як зшити шкіру вручну?

yak zshiti shk ru vruchnu 1 - Як зшити шкіру вручну?

На жаль, існує помилкова думка про те, що такий матеріал, як шкіра, надзвичайно складний, працювати з ним зможе не кожен досвідчений майстер, не кажучи вже про новачків. Це — досить серйозна помилка, так як навіть володіючи базовими навичками крою та шиття, можна виготовляти з настільки непростого на перший погляд матеріалу, оригінальні й досить нестандартні речі. Найголовніше — це знати, як зшити шкіру вручну, з урахуванням її специфічної структури і особливостей. Про це ми і розповімо вам в цій статті.

Підготовка матеріалу

Перед тим, як приступати безпосередньо до зшивання вироби, такий матеріал необхідно попередньо підготувати. Для цього вам знадобляться спеціальні інструменти, а саме: молоток, пробійник і шило.

Важливо! Крім того, ви ще можете використовувати і додаткові інструменти для роботи з шкіряними виробами, наприклад, “вилку”. Єдиним недоліком є те, що після її застосування отвори доводиться розкривати за допомогою шила.

Послідовність дій наступна:

 1. На оброблюваний вами матеріал нанесіть лінію циркулем, яка в подальшому буде служити вам орієнтиром.
 2. Використовуючи пробійник і молоток, на поверхні шкіри зробіть дрібні отвори з проміжком 3-5 міліметрів по намальованому раніше орієнтиру.

Важливо! Проколи найкраще робити під кутом. Таким чином ви вбережете скріплюють нитки від подальшого їх стирання під час експлуатації вже готового виробу.

Зшиваємо шкіру самостійно — основні способи

Коли підготовчі роботи були виконані, слід приступати до безпосереднього зшивання деталей. Зробити це можна:

 • вручну;
 • за допомогою в’язального гачка;
 • прострочіть на швейній машинці.

Далі більш детально розглянемо кожен з цих варіантів.

Зшиваємо шкіру вручну

Для того щоб шити шкіру руками, необхідно підібрати спеціальну голку:

 • Вона повинна бути міцною і тупоконечной.
 • Що стосується розміру вушка, то в цьому випадку воно не має значення, так як робота вже буде проходити з готовими отворами.

Порядок роботи:

 • Короткий кінець нитки відтягнути і закрутити в петлю. Це слід зробити для того, щоб під час роботи нитка не зіскочила.

Важливо! Зверніть свою увагу на те, що при роботі з шкірою слід використовувати лляні нитки, які необхідно попередньо обробити спеціальним воском.

 • Далі накладіть два раніше підготовлених елемента виробу один на одного таким чином, щоб збігалися отвори.
 • Тепер можете сміливо прошивати заготовку. Для роботи з даним матеріалом слід користуватися швом “вперед голка” або “назад голка”.
 • В кінці шов слід закріпити вузликом.

Важливо! Ви можете зшивати обидві деталі одночасно двома голками. Для цього необхідно в крайнє отвір вставити одну з голок і протягнути. Другу голку продеваете через другий отвір з протилежного боку і протягуєте вгору. Після — обидві голки вставте в наступне отвір і простягніть їх крізь нього.

Крім цього, щоб готовий шов був більш міцним, а процес роботи проходив легше, ви можете попередньо проклеїти деталі за допомогою клею ПВА.

Шиємо шкіру за допомогою в’язального гачка

Якщо у вас немає спеціальної голки, ви можете для шиття використовувати гачок або шило, яким ви попередньо робили отвори.

Важливо! Працювати з гачком слід дуже акуратно, так як їм досить легко пошкодити оброблюваний вами матеріал.

Для того щоб зшити шкіру вручну в’язальних гачком, необхідно дотримуватися наступної послідовності дій:

 • В одній руці затисніть вже попередньо підготовлену обметування, а в іншій — гачок або шило.
 • З зовнішньої сторони заготовки зробіть отвір.
 • В отвір просуньте гачок і зачепите них нитку. Витягніть її на лицьову сторону заготовки.

Важливо! Нитка легше буде зачепити і витягнути, якщо попередньо її скласти і зробити з неї петельку.

 • Гачок від’єднайте, акуратно протягніть кінець нитки таким чином, щоб одна її частина була з зовнішньої сторони, а інша — з внутрішньої сторони заготовки.
 • За допомогою шила проколіть ще один отвір на потрібній відстані.
 • У другий отвір знову вставити в’язальний гачок і захопіть нитку з внутрішньої сторони.
 • Потягніть за нитку таким чином, щоб її кінчик височів над виробом на висоті близько 10 міліметрів.
 • Гачок звільніть.
 • В утворену петлю простягніть кінчик нитки, який вийшов у вас раніше.
 • Як тільки ви закінчили і прошили останнє отвір, шов необхідно закріпити. Для цього перед тим, як обрізати нитку, необхідно, таким же чином, прошити декілька отворів у зворотному порядку.

Зшиваємо шкіру на швейній машинці

Перед початком роботи слід враховувати той факт, що на стандартної побутової швейної машинки можна прошити виключно тонку шкіру. Що стосується більш щільного матеріалу, то в цьому випадку вже знадобляться спеціальні агрегати.

Перед початком роботи необхідно як слід підготувати робоче місце:

 • Для початку потрібно придбати спеціальну машинну голку з круглим наконечником для роботи зі шкірою. За рахунок закругленого кінця, під час штопання голка прорізає волокна матеріалу, при цьому не розсовуючи їх.

Важливо! Якщо стібок не йде, необхідно підібрати голку товстіший або ж матеріал тонший.

 • Якщо нитка не працює, ви можете замінити лляну нитку на капронову.
 • Якщо транспортер не справляється з просуванням матеріалу, в цьому випадку вам буде необхідно придбати тефлонову, фторопластову або роликові лапку.

Важливо! Досвідчені майстри для більш легкого просування матеріалу, під час роботи, викрійку змащують маслом або посипають тальком.

На відміну від шиття шкіри вручну голкою або в’язальних гачком, швейна машинка дозволяє зшити даний матеріал різними варіантами швів.

yak zshiti shk ru vruchnu 2 - Як зшити шкіру вручну?

Основні види машинних швів для роботи з натуральної шкіри:

 • Статочный в заколотку. Складіть деталі лицьовими сторонами всередину, вирівняйте зрізи і з’єднайте їх машинною строчкою. Після цього обріжте припуски і промажте клеєм, після чого заколотите.
 • Статочный в “расколотку”. Готові деталі вироби складіть лицьовими сторонами всередину і з’єднайте їх машинною строчкою. Припуски промажте клеєм і по обидві сторони расколотите.
 • Статочный шов на ребро. Заготовки складіть виворітною стороною всередину і стачайте заданої шириною шва. Обріжте припуски і проутюжьте їх з виворітного боку на ребро.
 • Расстрочный шов. Елементи складіть лицьовими сторонами всередину і вирівняйте зрізи. З’єднайте їх машинною строчкою. Припуски обріжте, промажте клеєм ПВА і расколотите по обидві сторони від простроченного шва. По обидві сторони від шва прострочіть на рівних відстанях оздоблювальні строчки.

Важливо! Якщо готовий шов буде піддаватися навантаженні, ви можете його посилити, приклеївши смужку міцного матеріалу з виворітного боку рядка.

 • Настрочний шов. Він може бути двох видів:
  1. З відкритим зрізом. Для цього деталі складіть лицьовими сторонами вниз і вирівняйте зрізи. З’єднайте їх звичайної рядком. Припуск шва верхньої деталі промажте клеєм і і заколотите на неї шов. З лицьового боку виробу прокладете додаткову оздоблювальну строчку.
  2. Із закритим зрізом. Готові деталі складіть лицьовими сторонами всередину, з’єднайте зрізи машинною строчкою. Припуски верхньої деталі подрежьте і заколотите їх, прокладаючи оздоблювальну строчку вздовж раніше простроченного шва.
 • Накладний шов, як і настрочний, може бути двох видів:
  1. Із закритим зрізом. На обох заготовках намітьте майбутню лінію шва, після чого по цій лінії заколотите припуск верхньої деталі. Промажте виворітну сторону клеєм. На припуск шва нижньої деталі приклейте вузьку стрічку-трансфер з лицьової сторони таким чином, щоб вона доходила до лінії шва. Забитий край накладіть поверх верхньої деталі, заходячи на припуск шва нижній. Поєднуючи краю з лінією, склейте їх клеєм ПВА. З лицьового боку прокладете додаткову оздоблювальну строчку.
  2. З відкритими зрізами. Намітьте майбутню лінію шва на нижній деталі. На припуск приклейте стрічку-трансфер. Приклейте верхню деталь і прострочіть додаткової оздоблювальною строчкою.

Важливо! Машинна строчка не закріплюється зворотним швом. Для того щоб закріпити кінці ниток, вам необхідно їх зав’язати декількома вузлами.

Кілька корисних рекомендацій

Пропонуємо вашій увазі кілька додаткових рекомендацій для того, щоб ви могли зшити шкіру вручну правильно, при цьому не пошкодивши її, а готовий виріб було якісним:

 • Якщо ви працюєте з замшею, при розкрої деталей звертайте свою увагу на напрямок ворсу, в іншому випадку — готові елементи майбутнього виробу будуть відрізнятися за кольором.
 • Прасувати даний матеріал необхідно тільки з виворітного боку через бавовняну тканину або марлю. Температурний режим праски повинен бути невисоким, без пароутворення.
 • Перед проклеюванням заготовок шкіру необхідно попередньо знежирити, а клей наносити за допомогою чистої пензлика.
 • Склеєні деталі необхідно покласти під прес і тримати там до їх повного висихання, після чого залишки клею стерти з допомогою тампона та спирту.
 • Після закінчення роботи всі розмітки можна видалити за допомогою мила або нашатирного спирту.
 • Для того щоб повернути матеріалу блиск, його необхідно обробити вазеліном або гліцерином.

Відеоматеріал

Як бачите, зшити будь-який виріб з натуральної шкіри під силу навіть новачкові. Найголовніше — це дотримуватися вищенаведених порад наших фахівців, завдяки яким ви зможете правильно обробити настільки складний і примхливий матеріал, перетворивши його в оригінальну і якісну річ.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *