Як зшити спідницю з трикотажу?

yak zshiti sp dnicyu z trikotazhu 1 - Як зшити спідницю з трикотажу?

Трикотажний матеріал є дуже популярною тканиною, з якої порівняно часто виготовляють різну одяг. Завдяки м’якості на дотик та своїм еластичним властивостям, трикотаж завоював свою широку популярність. Одяг, зшитий з трикотажної тканини, виглядає витончено і чудово підкреслює силует фігури. У даній статті ми розглянемо, як зшити і підшити спідницю з в’язаного трикотажу, футера і джерсі.

Визначення еластичності трикотажу

Перш ніж приступити до роботи, слід визначити еластичність трикотажного полотна. За цим принципом розрізняють два виду:

 1. слабоэластичное полотно;
 2. високоеластичний трикотаж.

Важливо! Для пошиття одягу переважніше застосовувати високоеластичний матеріал, який є м’якої тканиною, добре піддається обробці в процесі шиття.

Для того щоб зорієнтуватися, яку можна створити модель з цієї тканини, необхідно провести невеликий тест на визначення типу трикотажного полотна:

 1. Беремо трикотажне полотно.
 2. Від зрізу матеріалу в поперечному напрямку відступаємо приблизно 10 див.
 3. Вимірюємо ділянку з потрібною довжиною.

Важливо! Якщо тест проводиться в магазині, то двома руками беремо трикотаж, залишивши при цьому відстань між ними близько 10 див.

 1. Розтягнувши наскільки дозволяє тканина, заміряємо отримане відстань:
  • слабоэластичное полотно здатне розтягнутися на 1-2,5 см, при цьому еластичність складає 10-25%;
  • матеріал середньої еластичності розтягується на 3-5 см з відповідною еластичністю 30-50%;
  • тканина з високою еластичністю має здатність розтягуватися до 20 см, еластичності у цьому разі становить 50-100%.

Важливо! Створюючи викрійку трикотажного полотна, яке має еластичним властивістю, можна зробити спрощення при кресленні. Завдяки растягиваемости матеріалу, одяг чудово сідає на фігуру, при цьому не потрібно додатково проектувати шви і виточки. Крім того, можна не застосовувати блискавки-застібки, оскільки матеріал легко тягнеться, після чого швидко повертається в початковий стан. Саме тому можна сміливо приступати навіть початкової майстрині до шиття спідниці з трикотажу своїми руками.

Пошиття трикотажу — корисні поради

Іноді дуже складно шити трикотажне полотно, в процесі шиття швейна машинка може створювати пропуски стібків. В основному така ситуація відбувається при шитті щільних матеріалів. В трикотажному полотні швейна голка рухається не вільно, вона не ковзає, а ніби “прилипає” до тканини і тягне її за собою. У цьому випадку не спрацьовує механізм утворення стібка.

Щоб уникнути такої ситуації:

 • Для пошиття трикотажних матеріалів потрібно застосовувати спеціальні голки, які без проблем можна придбати в будь-якому галантерейному магазині. Такі голки мають закругленим вістрям, завдяки якому нитки тканини не проколюються, а розсуваються. Така конструкція голки полегшує процес шиття, уникає розривів ниток в місцях проколів, оберігає трикотаж від освіти “стрілок”.

Важливо! Такі похибки можуть проявитися не відразу, а в процесі шкарпетки, в результаті — річ буде безнадійно зіпсована.

 • Якщо придбавши трикотажну голку, швейна машинка як і раніше робить пропуски, то можливий варіант творчого підходу до справи. Можна спробувати поміняти голку — при різній товщині голки може бути різний результат.
 • На якість шва також впливає і товщина нитки.

Важливо! Існує ще один варіант: під лапку голки по шву прокладають смужку паперу, за якою прокладають строчку. Такий метод є трудомістким, але шов виходить якісним, папір після прострачивания можна легко видалити.

Трикотажні шви

При роботі з трикотажним матеріалом необхідно використовувати еластичні шви. В іншому випадку — виготовлена річ у районі швів буде стягнута, що в подальшому призведе до того, що на швах буде відбуватися пошкодження ниток.

Важливо! Звичайно, ідеальним варіантом для пошиття трикотажного полотна є оверлок. Щоб підігнути краї виробу, застосовують распошивальную машину.

Зазвичай в домашніх умовах умільці користуються звичайною швейною машинкою, завдяки якій майстрині творять різні шедеври:

 • При пошитті трикотажної спідниці олівець своїми руками, головною метою будь-кравчині є присутність еластичності швів. Кожна сучасна швейна машинка оснащена еластичною стрічкою. Найпростішим видом є “зигзаг”. При шитті ширини зигзага потрібно вибирати невелику близько 1-2 мм при середньому кроці, що відповідає 2-3 мм.
 • Для пошиття трикотажного матеріалу можна користуватися і звичайної прямої рядком. У цьому випадку В процесі шиття тканина повинна подаватися в трохи розтягнутому положенні. Однією рукою тримаємо матеріал перед лапкою, друга рука знаходиться позаду лапки, причому тканина повинна бути натягнута. Таку процедуру можна проводити і пальцями лівої руки. У результаті повинна вийти не натягнута, вільна рядок.

Важливо! Також потрібно відрегулювати натяг нитки, при необхідності, її можна послабити. Після цього на клаптиках трикотажної тканини слід спробувати різні шви, до отримання шва з ідеальною рядком.

 • Щоб підігнути низ виробу, можна скористатися подвійною голкою, яка з виворітного боку дає зигзагоподібний шов, а на лицьовій стороні спостерігається подвійна строчка. У підсумку — виходить еластичний шов, що нагадує сходинку распошивалки.
 • Для обробки країв виробу застосовують різні варіанти. Наприклад, низ спідниці можна оформити щільним зигзагом, а можна використовувати якусь декоративну строчку, якою пристрочивши подгибку. Для низу рукавів застосовують вузькі манжети, завдяки яким позбавляються від обробки подгибки.
 • Трикотаж має властивість закручування по зрізах. Використовуючи цю властивість, вирізаємо трикотажні смужки таким чином, щоб відбулося закручування країв назустріч один одному, після чого їх можна настрочити по краях виготовлених виробів, наприклад, по низу рукавів або по горловині. В результаті на готовій трикотажного одягу не видно оброблюваний зріз.
 • Якщо вам доводиться виготовляти теплу і об’ємну річ, то подгибку низу виробу можна зробити потайним швом ручним варіантом.

Покрокові інструкції з пошиття спідниці-олівець своїми руками

Спідниця-олівець, виготовлена з трикотажного полотна, облягає фігуру. Тому матеріал для виробу вибирають щільний, який володіє еластичними волокнами.

Розглянемо основні рекомендації, ознайомившись з якими можна правильно здійснити вибір:

 1. Якщо трикотажне полотно має ширину 1,4-1,5 метра, то для пошиття виробу вам необхідно набрати довжину спідниці і додати кілька сантиметрів для подгибки.
 2. Викрійка спідниці-олівця має завуженим силуетом. Креслення викрійки спідниці-олівець викреслюється, виходячи з лекала прямий моделі спідниці.

Важливо! Пошиття спідниці може ускладнитися, якщо для фасону застосовують додаткові елементи, такі як шліци, кишені.

Матеріали для роботи

Для того щоб зшити трикотажний спідницю-олівець необхідно попередньо підготувати наступні матеріали та інструменти:

 1. побудовану викрійку;
 2. трикотажну тканину необхідної довжини;
 3. підкладкову тканину;
 4. сантиметрову стрічку;
 5. крейда для розкрою або невеликий шматок мила;
 6. дублерин;
 7. нитки відповідного кольору;
 8. швейні шпильки;
 9. лінійку;
 10. кравецькі ножиці;
 11. застібку-блискавку;
 12. при пошитті спідниці з завищеною талією необхідні корсетні кісточки.

yak zshiti sp dnicyu z trikotazhu 2 - Як зшити спідницю з трикотажу?

Робимо викрійку

Щоб самостійно зшити спідницю-олівець з трикотажу, потрібно побудувати викрійку звуженою моделі. Розглянемо порядок її виготовлення:

 • По низу виробу у напрямку до центру відкладаємо 2-3 см з боків. На кількість відкладених сантиметрів впливає розмір спідниці і те, наскільки виріб буде заужено.
 • Відзначаємо точки, які знаходяться нижче лінії стегна на відстані 7-8 див.
 • Плавними лініями з’єднуємо позначки.
 • Зайве зрізуємо.

Як просто зшити трикотажний спідницю?

В основному з трикотажного полотна шиють спідницю-олівець, оскільки ця тканина здатна підкреслити всі принади фігури. Як зшити спідницю-олівець з трикотажу своїми руками:

 1. Визначаємося з довжиною виробу.
 2. За допомогою сантиметрової стрічки знімаємо мірку стегон, оскільки трикотажна тканина є тягнеться матеріалом, то обсяг стегон можна трохи зменшити, так, наприклад, якщо ви заміряли 102 см, то при побудові викрійки це значення зменшуємо до 94 див.
 3. Матеріал складаємо навпіл по ширині, відкладаємо 24 см з додаванням припусків на шов.
 4. Проводимо вертикальну лінію.
 5. Після рівня стегон виробляємо звуження лінії на 2 див.
 6. Задню половинку вычерчиваем точно таким же чином.
 7. На передній частині спідниці, бажано верхню лінію опустити на 1,5 см, завдяки чому в той момент, коли потрібно присісти, виріб не буде підніматися.
 8. Скріпивши бічні шви, робимо примірку.
 9. Якщо спідниця ідеально облягає фігуру, то можна приступити до обробки швів. Повільно, не поспішаючи прошиваємо бокові шви.
 10. Обробляємо низ виробу.
 11. Вшиваємо гумку потрібної довжини, яку прикладаємо до верхнього зрізу і прострочуємо.

Спідниця-олівець готова!

Як зшити спідницю-олівець із завищеною талією?

Спідниці-олівець, що володіють високою талією і завужені низом, візуально подовжують зростання людини.

Важливо! Такий фасон спідниці ідеально підходить жінкам, що володіють зайвою вагою, оскільки вся увага переходить на область грудей.

Розглянемо, як зшити таку спідницю-олівець:

 1. На викрійці вгору відкладаємо 5-7 див.
 2. Проводимо горизонтальну лінію, щоб подовжити бічні зрізи.
 3. З кожної сторони зменшуємо на 0,5 см розріз виточок.
 4. Розкроюємо трикотажний матеріал, не забувши при цьому додати 1,5 см на припуски на шви.
 5. Сточуємо виточки.
 6. Заутюживаем шви.
 7. Прокладаємо бічні шви, залишивши при цьому місце для блискавки.
 8. Отутюживаем спідницю.
 9. Приміряємо виробу.
 10. При необхідності — виправляємо недоліки.
 11. Вшиваємо блискавку-застібку.
 12. Обробляємо верх і низ спідниці.
 13. Пришиваємо підкладкову тканину.

Спідниця-олівець із завищеною талією готова!

yak zshiti sp dnicyu z trikotazhu 3 - Як зшити спідницю з трикотажу?

Як зшити спідницю з трикотажу на гумці?

Якщо ви визначилися з фасоном, то можна приступати до роботи. Як зшити спідницю-олівець на резинці своїми руками:

 1. Для зручності можна застосувати улюблену спідницю, яку можна прикласти до трикотажної тканини, складеної навпіл, і обвести виріб крейдою.
 2. На шви додаємо близько 2 см, на пояс — 2 см, для подгибки низу додаємо 3 див.
 3. Всі скріплюємо швацькими шпильками.
 4. Із залишків матеріалу вирізаємо пояс, який відповідає 10 см, враховуючи при цьому всі припуски.
 5. Тепер приступаємо до шиття. При прострачивании вироби на швейній машинці користуємося еластичною стрічкою, не забувши при цьому придбати спеціальну голку.
 6. Отутюживаем всі шви.
 7. Вирізаний пояс складаємо навпіл і шпильками прикріпляємо до верхнього зрізу виробу.
 8. Пояс прострочуємо на швейній машинці, залишивши при цьому місце для гумки.
 9. Протягуємо гумку потрібної довжини в пояс, при цьому вона повинна бути на 3 см коротший пояса.
 10. Приміряємо спідницю — якщо виріб добре сидить на фігурі, прострочуємо подвійною голкою низ виробу.
 11. Отпариваем шви.

Трикотажна спідниця на гумці готова!

Як зшити спідницю-олівець без бічних швів?

Можна зшити спідницю без бічних швів, при відсутності яких немає необхідності проводити поєднання узору. Для виготовлення такої моделі вимагається мінімальна кількість прокладаються рядків.

Розглянемо, як зшити спідницю-олівець з трикотажу, не прокладаючи бічні шви:

 1. Переносимо викрійку на тканину.
 2. Додаючи припуски на шви, вирізаємо деталь.
 3. За допомогою голки з ниткою сметываем, а потім прострочуємо на швейній машинці задні, передні і бічні виточки, не забувши залишити при цьому місце для блискавки.
 4. Заутюживаем всі шви.
 5. Сметываем полотнище ззаду.
 6. Приміряємо спідницю.
 7. Отстрачиваем шов.
 8. Разутюживаем зрізи.
 9. Втачіваем блискавку.
 10. Вирізаємо пояс і проклеюємо його дублерином, після чого складаємо заготовку навпіл і пришиваємо до спідниці.
 11. Обробляємо низ виробу.

Спідниця-олівець без бічних швів готова!

Як зшити трикотажний спідницю-олівець без викрійки?

Можна пошити спідницю-олівець і без викрійки. Для виготовлення такого виробу слід попередньо підготувати наступні матеріали та інструменти:

 • швейна машинка;
 • трикотажне полотно;
 • крейда для розкрою матеріалу;
 • ножиці;
 • еластична гумка;
 • швейні шпильки
 • ідеально сидить на вас спідниця, яку будемо застосовувати в якості викрійки.

Як зшити спідницю-олівець з трикотажу без викрійки:

 1. Улюблену спідницю прикладаємо на виворітну сторону трикотажної тканини, яка складена навпіл.
 2. Обводимо крейдою, при цьому довжину можна робити як менше, так і більше.
 3. Вирізаємо заготовку.
 4. Щоб виріб відповідав на всі 100% спідниці-олівець, його потрібно зробити однаковим по ширині як знизу, так і зверху, а відрізаємо зайве.
 5. Поєднуємо зрізи і прострочуємо на швейній машинці задній шов. В результаті — виріб нагадує трубу з тканини.
 6. Вимірюємо талію і відрізаємо гумку необхідного розміру.
 7. Зшиваємо гумку, на 1,5 см відступивши від краю.
 8. Розгорнувши краю, до резинці пришиваємо обидві стулки.
 9. Поєднуємо гумку з верхнім зрізом спідниці і закріплюємо в 4-х місцях.
 10. Пришиваємо гумку до спідниці, розтягуючи її в процесі шиття.

Спідниця-олівець з трикотажного полотна без викрійки готова!

Як зробити викрійку спідниці на кокетці?

Щоб змоделювати спідницю на кокетці, можна звернутися до викрійці прямий моделі.

Розглянемо, як зшити спідницю-олівець на кокетці з завужені низом:

 1. Викрійку переднього полотнища переводимо на папір.
 2. Вирізаємо По контуру лекало.
 3. Малюємо кокетку потрібної довжини.
 4. По лінії деталі розрізаємо ножицями до точки закінчення виточки.
 5. Закриваємо складку.
 6. Якщо на задньому полотнищі передбачена кокетка, то точно таку ж процедуру проробляємо з другою деталлю викрійки.
 7. Відступаємо 1,5 см з боків до центру з нижнім лініях.
 8. Перевіряємо деталі.
 9. Позначаємо напрямок частковій нитки.
 10. Прострочуємо всі шви.

Спідниця на кокетці з завужені низом готова!

Відеоматеріал

Як бачите, трикотаж — відмінний матеріал для моделювання, в деяких фасони спідниць можна навіть обійтися без викрійки. Спробуйте почати шити з простих моделей, наприклад, без бічних швів або на резинці, а потім вже проявляйте свою фантазію і доповнюйте свій гардероб придатними вам речами.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *