Як зшити тюль на стрічці?

yak zshiti tyul na str chc 1 - Як зшити тюль на стрічці?

Шторна стрічка – незамінний помічник при формуванні шторних складок. Використовуючи таку чудову тасьму, ви остаточно відмовитеся від вивішування тюлі на металеві гачки, які можуть порвати стільки ніжну тканину. Завдяки шторної смузі, ви легко і швидко повісите абсолютно будь-який матеріал. Пришити тасьму може будь-яка жінка, незалежно від того, є у неї досвід у крою та шиття або ж ні. Її потрібно просто пристрочите до виробу, а потім формувати бажані хвилі складками. Якщо ви хочете дізнатися, як зшити тюль на стрічці, що ця стаття вам точно буде корисною.

Що таке шторна стрічка?

Отже, давайте розбиратися, що ж таке шторна тасьма. Цю первинну інформацію необхідно знати перед тим, як пришити стрічку до гардин.

Визначення

Шторна стрічка – це смуга тканини, яка може бути виготовлена з різного матеріалу — від прозорого капронового до самого щільного натурального волокна. В цю тканинну стрічку вшиті міцні нитки, які і формують ті самі красиві складки на шторі.

Дуже зручно те, що відстань кріплення може бути абсолютно різним. Від цього показника залежить величина утворилася драпірування. Залежно від різновиду шторної смужки і різного розташування ниток, можна сформувати як прості однорядні складки, так і складні буфи (подвійні або потрійні хвилі).

Важливо! Шторна стрічка може бути різної ширини: чим ширше тасьма, тим дорожче вона обійдеться з-за великих можливостей драпірування:

 • Вузька тасьма має завширшки 2-4 див.
 • Широка – 4-10см.

yak zshiti tyul na str chc 2 - Як зшити тюль на стрічці?

Види

Важливим етапом є вивішування штори на карниз. Найпоширеніша шторна стрічка – з горизонтальними нитками для гачків, але існують і інші варіанти.

Важливо! Завдяки шторної смужці можна зробити не тільки звичайні хвилі олівцевого типу, з однаковою чи різною відстанню, але і формувати великі бантовими складками, буфовые хвилі, фламандську або французьку драпіровку, вертикально об’єднані складання.

Зараз ми розглянемо існуючі варіанти шторної стрічки без драпірування:

 • Для підвішування кордів різних підйомних конструкцій — англійських, римських, французьких і австрійських штор.
 • Для кріплення куліскі під штангу і струну карниз – для створення вільних, але надійних складок.
 • Шторна люверсная стрічка – для підвішування гардин за допомогою люверсів, але з відсутністю виходу кільця на зовнішню сторону штори.

Важливо! Для стельових карнизів немає сенсу використовувати тасьму, так як в будь-якому разі з-за широкої конструкції ви не побачите сформовані вами складки.

Як підібрати шторну тасьму під тканину?

Не для всіх гардин підходить будь-який вид шторної стрічки. Для того щоб правильно вибрати стрічку, потрібно враховувати наступні моменти:

 • Для легких і прозорих полотен, наприклад, органзи або тюлю потрібно підібрати малопомітну тасьму з тонкої волосіні або капрону.
 • Для щільних тканин добре підходить непрозора бавовняна або поліестерова стрічка.

Маркування

На кожній новій шторної тасьмі є відповідне маркування. Наприклад, співвідношення незібраного матеріалу до вже драпированному позначають буквою К (коефіцієнт збірки).

Важливо! Для звичайних складок слід брати тасьму з коефіцієнтом 1,5, а для найбільш складних візерунків – зупинитися на широкій стрічці з позначенням 3.

По маркуванню шторної смуги можна визначити те, для якої тканини вона призначена. Розглянемо ж ці позначення:

 • U – підходить для всіх тканин.
 • / Z – для прозорих тканин.
 • Z – для щільних тканин.
 • F – для непрозорих, але легких полотен.
 • T – призначена для органзи.

Тепер ви знаєте, що таке шторна стрічка, її основні види та інші нюанси щодо вибору даного аксесуара. Після покупки підходящої тасьми можна приступати до пошиву, а ми вам допоможемо у питанні, як зшити штори для гачків.

Як зшити тюль своїми руками на шторну стрічку? Майстер-клас

Ми підійшли до найголовнішого моменту – до процесу кріплення стрічки на гардину. Представляємо вашій увазі докладний опис цього нескладного процесу на прикладі тюлі – для неї потрібно придбати прозору тасьму.

Отже, почнемо:

 • Необхідно розкроїти тканину по заздалегідь виміряним розмірами і викрійці, враховуючи припуски і надбавки на краю.
 • Після цього нам потрібно обробити край нашої фіранки. Підверніть верхню частину тканини на виворітну сторону на ширину рівній ширині шторної стрічки. Якщо ви зробите більший підгин, то вам доведеться додатково обробити край полотна, щоб надалі він не обсипався. Це легко зробити за допомогою оверлока. Якщо тканина не дуже “сипка”, то край можна не обробляти. Але ми рекомендуємо зробити хоча б один підгин для того, щоб відкритий зріз зник за стрічкою. Після всіх перерахованих дій – заутюживаем верхній край на виворітну сторону.
 • Тепер нам потрібно правильно відрізати стрічку. Визначити це просто: довжина смужки дорівнює ширині гардини за вирахуванням ширини на подгибку бічних сторін.

Важливо! Не забудьте врахувати припуски на подгибку самої тасьми (4-6 см) і те, яка кількість складок ви хочете бачити в підсумку. Від цього показника залежить надбавка на довжину шторної стрічки, якщо це знадобиться.

 • Далі треба прибрати трохи шнурів з обох сторін тасьми – для подгибки, відступивши від краю приблизно 2-3 див. Накладаємо стрічку на виворітну сторону тканини, відступивши 1 см від верхнього краю штори і 3-4 см від бічних сторін (де подвійна подгибка).

Важливо! Не забудьте заколоти шпилькою закінчення ниток на шторної стрічці, щоб вони не розпустилися.

 • Тепер нам потрібно зробити одну машинну строчку по всій смузі — з верхньої та нижньої сторін. Якщо ваша стрічка має три або чотири затяжних шнурка, то зробіть сходинку уздовж кожного з них. Прокладайте рівну строчку, яка не буде перетинати горизонтальні нитки, щоб штора виглядала максимально акуратно, без видимих перекосів шнурка. Якщо ви добре володієте швейною машинкою, то можна і не сметывать виріб, а якщо ви тільки вчитеся шиттю – сколите, а після приметайте шторну тасьму до виробу.
 • Далі необхідно підігнути два рази бічні краї стрічки і прострочіть на швейній машинці, залишаючи вільними висять шнури.
 • Після обробки всіх наявних швів нам залишилося пропрасувати виріб.
 • Настав час додати гарну форму нашої гардин. Для цього нам потрібно, починаючи з краю, взяти тасьму за шнурок і починати процес поступового стягування. Так, збираючи нитка, ми самостійно формуємо бажану величину і кількість хвиль, рівномірно розподіляючи їх по всій довжині виробу.

Важливо! Добре б знайти помічника, який буде тримати зафіксований край шторної стрічки з одного боку, а ви тим часом – формувати складки з іншого. Якщо ви будете робити цю операцію самі, то після затягування ниток з одного краю – зав’яжіть їх вузлом, який точно не розв’яжеться (можете зав’язати на бантик для подальшого видозміни складок).

 • В процесі присборивания шторної стрічки намотуємо залишилися нитки на цупку картонку. Розправляємо утворилися складки, рівномірно розподіливши по всій довжині штори. Якщо вас влаштовує кінцевий результат, зав’язуємо шнурки з іншого боку виробу.
 • Штору можна прати, не розправляючи утворилися хвилі. Але ми рекомендуємо розправити складки перед пранням, тому що потім вам буде легше гладити штори. Цей момент потрібно врахувати при фіксуванні вже зібраної тасьми, яку не потрібно зав’язати, а сколоти з виворітного боку виробу.

Шторна стрічка пришита до гардин. Тепер можна навісити на неї гачки і повісити свої красиві штори!

Важливо! Якщо залишилися кінці тасьми занадто довгі, то їх можна заховати в спеціальний капронову мішечок з виворітного боку виробу. Його легко можна розв’язати перед кожним пранням. Це роблять для того, щоб нитки не заплуталися в пральній машині, що може зіпсувати не тільки сформовану тасьму, але і саму штору.

Як зшити тюль на стрічці? Другий спосіб

Цей варіант вивішування не складніше попереднього, але має свої характерні відмінності. Давайте ж розглянемо, як це відбувається:

 • Робимо подвійний підгин з боків штори, прострочуємо на швейній машинці.
 • Вимірюємо ширину купленої тасьми, робимо на виробі підгин відповідно до отриманої цифри.
 • Далі добре проутюживаем крайку, щоб міцно закріпити її.
 • Перед прикладанням стрічки до шторі робимо в загин 2 см з кожного її краю, попередньо вийнявши звідти нитки.
 • Поступово стягаємо тасьму, накладаючи одну її частину на іншу, тим самим формуючи не просто складки, а плоскі хвилі, які знаходять один на одного.
 • Після нехитрих маніпуляцій пришиваємо тасьму до виробу, викладаючи щільно до бічної її частини.

Важливо! Ми рекомендуємо зверху залишити припуск 1 см — так ви не тільки прикриєте стирчить край шторної смужки, але і сформуєте невеликий рюш.

 • Навіть якщо ви — дослідна швачка, ми все-таки радимо перед машинною строчкою сколоти і змітати виріб. Так ви гарантовано отримаєте щільне прилягання стрічки до тканини і не будете переживати за можливий зсув при прокладанні остаточної рядки.
 • Прокладаємо всі перераховані вище рядки, враховуючи всі правила накладання шторної тасьми. Пристрочуємо шторну стрічку 2, 3, 4 рази – кількість горизонтальних рядків залежить від ширини тасьми.

Тепер ви знаєте, як зшити штори для гачків. Відмінність такого способу кріплення – всі рядки будуть видні з обох сторін виробу. Але в разі формування великих складок це зовсім не буде помітно, тому можна сміливо використовувати такий варіант. Тим більше, що рядки на лицьовій стороні нітрохи не зіпсують привабливість гардини, а навпаки – стануть її прикрасою (якщо використовувати зигзагоподібну лінію).

Рекомендації по шиттю

Зараз ми поділимося з вами невеликими хитрощами з пошиття тюлі та портьєр на шторної стрічці:

 • Приділіть особливу увагу підбору швейних ниток. Наприклад, для щільних штор підійдуть кольорові нитки, які підібрані в тон тканини (якщо ви не плануєте робити акцент на кольорі ниток). Для прозорої тюлі слід брати найтонші нитки, так як щільні можуть порушити цілісність тканини. Тасьма найчастіше представлена в білому кольорі, тому і нитки потрібно брати відповідні.
 • Щоб на тканині не залишилося затяжок, перед остаточним закріпленням шторної стрічки на тюль необхідно прокласти кілька рядків на пробному відрізку тканини. Для роботи з делікатними тканинами слід брати тонку й гостру голку, без задирок.
 • Перед роботою не забудьте відрегулювати натяг швейної нитки, тиск лапки на тканину і довжину стібка.
 • Шторна тасьма на тюлі повинна бути майже непомітною. Для цих цілей ми рекомендуємо брати жорсткий капронову матеріал. Ширина стрічки для легких і прозорих матеріалів повинна бути не більше 5 див. Цієї величини цілком достатньо для того, щоб стрічка утворила складання і добре тримала тканина.
 • Бавовняна кріплення потрібно випрати перед тим, як пришити до шторі, так як цей матеріал може дати невелику усадку.
 • Навіть добре володіючи інформацією про те, як зшити тюль на стрічці, не рекомендується шити прикраса на вікно з дорогої тканини. Перед відповідальною справою краще відпрацювати навички на невеликому відрізку самого звичайного полотна.

Відеоматеріал

Погодьтеся, пришити шторну стрічку не так вже й складно, як здавалося. Відштовхуйтеся від виду тканини, від бажаних переваг щодо формування складок, і у вас обов’язково все вийде! Витративши трохи часу, ви заощадите час на зняття та вивішування штор на карнизі. Вдалого вам пошиття та творчого натхнення!

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *