Як зв’язати чоловічі шкарпетки спицями?

yak zv yazati cholov ch shkarpetki spicyami 1 - Як зв’язати чоловічі шкарпетки спицями?

В’язані речі користувалися у всі часи великим попитом, вони неймовірно теплі, м’які, приємні на дотик. Якщо людина вміє працювати зі спицями, то він легко зможе виготовити такий оригінальний і корисний подарунок для коханої людини. Сьогодні ми поговоримо про те, як зв’язати чоловічі шкарпетки спицями. Так, мова піде саме про таких чудових предметах гардеробу. Новачкам може здатися занадто складною роботою, але ми запропонуємо докладні схеми для початківців, які дозволять зробити все правильно і якісно.

Як правильно підібрати інструменти для в’язання?

Природно, перш ніж починати роботу, слід підготувати всі необхідні інструменти і матеріали. Максимум уваги необхідно приділити саме вибір спиць і пряжі.

Враховуйте такі фактори:

 • Матеріал. Виготовляються сьогодні спиці з дерева (часто залишають затяжки), пластмаси (гнутися або ламаються в процесі роботи), стали (найбільш надійні і міцні), алюмінію (залишають на пряжу темні сліди).
 • Розмір. Вибір цього параметра залежить від обраного візерунка і товщини пряжі.
 • Краще відмовитися від покупки занадто гострих інструментів — ними можна пошкодити не тільки самі шкарпетки і скручену пряжу, а й власні пальці.
 • Спиці можуть мати закриті кінці (дріт або колечка на кінцях). Це — ідеальний варіант для в’язання великогабаритних виробів.
 • Пряжа. Оскільки сьогодні нитки для в’язання виробляються масово десятками виробників, вибрати щось одне складно. Розрізняють вовняні, синтетичні нитки, ірис.

Важливо! Найбільшим попитом користуються вироби на вовняній основі, адже завдяки їм готові вироби добре тримають форму, будь-який малюнок виглядає на них чітко і красиво.

В’яжемо прості чоловічі шкарпетки своїми руками

Зараз ми запропонуємо вам майстер-клас, в якому розповімо, як зв’язати чоловічі шкарпетки спицями 42 розмір для початківців, докладно опишемо кожен етап роботи.

Вам знадобиться для роботи наступне:

 • П’ять панчішних спиць під номером 4.
 • Два види м’якої пряжі сірого і світло-зеленого кольору.

Виконайте в’язання шкарпеток по схемі:

 1. Наберіть 52 петлі. Розподіліть набрані петлі порівну на 4 спиці. В результаті — на кожній з них виявиться по 13 петель.
 2. Приблизно 12 см провяжите гумкою, чергуючи нитки різних відтінків. Провяжите 2 см лицьовою гладдю, щоб перейти до п’яти.
 3. Петлі з самої першої і останньої спиці перенесіть на одну. Провяжите п’яту 5 см лицьової в’язкою.
 4. Щоб у вас утворилася нижня частина п’яти, розділіть 26 петель, з якими ви працюєте, на три рівні частини. У вас вийде 8, 9, 8 петель. Продовжуйте в’язати лицьовій гладдю виключно центральну частину з тих, що ви поділяли. Останню петлю в кожному ряду провязывайте разом з попередньої петлею.
 5. Ось таким чином в’яжіть до того моменту, поки всі петлі з боків не закінчаться. В результаті — на спиці у вас залишаться тільки петлі нижній частині п’яти.
 6. Продовжуйте круговий в’язання. Набирайте по бічних краях стінки нашої п’яти петлі.
 7. Зменшіть додатково набрані на попередньому етапі петлі наступним чином: провяжите на першій спиці разом 2 і 3 за рахунком петлі від кінця, потім на четвертій спиці разом провяжите 2 і 3 петлі. Такі збавляння робіть в кожному другому ряду до тих пір, поки на всіх спицях не виявиться однакову кількість петель. Лицьовою гладдю провяжите ще 15 див.
 8. Робочу нитку змініть на нитку темно-зеленого кольору, потім провяжите на 1 і 3 спиці разом 3 і 2 петлю від кінця лицьової в’язкою, на 2 і 3 — також 2 і 3 петлю. На кожному другому круговому ряду робіть збавляння, поки у вас на спицях не виявиться рівно половина петель від загального обсягу.
 9. Продовжуйте збавляти петлі в кожному ряду. В той момент, коли на кожній спиці у вас виявиться по дві петлі, можете завершити в’язання, що залишилися петлі простягніть нитку, стягніть.
 10. За аналогією зв’яжіть другий носок.

В кінці у вас вийдуть відмінні шкарпетки, які можна презентувати дорогому серцю чоловіка на будь яке свято.

Створення шкарпеток з допомогою двох спиць

Багато умільці цікавляться, як зв’язати шкарпетки чоловічі двома спицями на 42 розмір. З описом ми представимо схему в’язання трохи нижче, але перед цим давайте розберемося, чому ж такий величезний інтерес викликає процес створення шкарпеток з допомогою лише двох спиць.

До їх переваг можна віднести наступне:

 • Простота в’язання.
 • Можливість вибору будь-якого візерунка і схеми для роботи.
 • Виріб в зібраному вигляді не має швів, тому часто їх носять дітки.

Щоб вам було легше, у цьому майстер-класі ми розповімо, як виготовити саме дитячі шкарпетки, адже потім за аналогією ви вже самостійно зможете зв’язати вироби будь-якого розміру, головне — чітко зрозуміти схему.

Використовуючи цю покрокову інструкцію, ви зв’яжіть чудові шкарпетки:

 1. Підготуйте інструменти середньої довжини і пряжу двох кольорів.
 2. Починайте в’язати з задньої частини манжети. Наберіть спочатку 22 петельки на обидві спиці, провяжите гумку один на один приблизно 15 рядів, щоб вийшло полотно розміром 4 див. Таку ж відстань провяжите лицьовій гладдю, щоб вийшла задня частина носка.
 3. Починаємо в’язати п’яту. Щоб її сформувати, при в’язанні кожного лицьового ряду робіть зменшення, тобто провязывайте разом 2 і 3 петлю і дві останні. Продовжуйте в’язати за схемою, збавляючи до тих пір, поки у вас на спицях не залишиться 12 петельок.
 4. Тепер роботу слід розширити, збільшити розміри полотна. З кожної кромочной петлі провяжите з однієї сторони, ряди на виворітній стороні в’яжіть за схемою без додатків. Додавайте до того моменту, поки у вас знову не виявиться 22 петлі на спиці. Таким чином, ви сформуєте п’яту.
 5. Лицьовою гладдю провяжите стопу приблизно 8 див. Щоб по ходу створювався малюнок, чергуйте кольору, тобто провязывайте по 2 рядки кожного відтінку. Тепер у вас готова підошва і нижня частина.
 6. За аналогією в’язання п’яти сформуйте носок: спочатку зменшіть петлі до 12, потім знову починайте додавати до початкової кількості.
 7. Провяжите 8 см верху носка, поєднуючи в кожному ряду кромочні петлі з першими і останніми. Такий варіант в’язання дозволить вам з’єднати підошву з верхом носка, він набуде завершеного вигляду.
 8. Провяжите манжету лицьовій гладдю з передньої сторони, з’єднуючи основне полотно з задньою частиною. Провяжите 4 см гумкою, завершіть роботу.
 9. Таким же чином провяжите другий носок.

Відеоматеріал

Шкарпетки, пов’язані зі всієї турботою і любов’ю, неодмінно будуть зігрівати, радувати душу і погляд вашого улюбленого людини. Ви все зможете зробити самостійно, головне — вивчити основні принципи в’язання, спочатку використовуючи найпростіші і легкі схеми, потім ви вже зможете експериментувати з різними малюнками і візерунками. Красиві шкарпетки будуть радувати їх володаря. На прикладі в’язання 42 розміру, ви з легкістю можете зв’язати 41, 43, 44, 45 розмір, лише змінюючи схему.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *