Як звузити штани до низу в домашніх умовах 🥝 як зменшити штани на кілька розмірів

yak zvuziti shtani do nizu v domashn h umovah yak zmenshiti shtani na k l ka rozm r v 1 - Як звузити штани до низу в домашніх умовах 🥝 як зменшити штани на кілька розмірів

Зважитися на перешиття власного одягу здатна не кожна жінка, адже даний процес вимагає наявності певних навичок, досвіду, вмінь, нехай і на початковому рівні. В основному ми стикаємося з подібними проблемами при покупці штанів, коли не можемо підібрати ідеальний варіант по довжині. Їх доводиться підшивати, щоб вони виглядали більш акуратно, стильно, красиво. Не рідше виникає й інша проблема, пов’язана з тим, що штани в поясі занадто широкі, тому їх доводиться вшивати. До речі, частіше такі неприємності виникають у жінок, що активно займаються власною фігурою, адже навіть на ідеальну фігуру часто речі виглядають обвислими. Шити на замовлення одяг — це досить дороге задоволення, тому логічніше буде дізнатися, як вшити (звузити) штани з боків в домашніх умовах. Існує безліч способів зменшення штанів по ширині, по довжині, причому, всі вони різні і потребують особливого підходу.

Найбільш популярні варіанти зменшення штанів

Як перешити штани самостійно? Які складнощі можуть виникнути? Варто братися за справу самому? Тільки з першого погляду здається, що вшити куплені штани в поясі або з боків просто, оскільки тут є маса нюансів, яким необхідно приділити належну увагу. Але маючи невеликий запас сил, терпіння, навичок роботи зі швейними приладдям, можна втілити задумане в реальність.

Зокрема вони стосуються наступного:

 1. Вшивати штани можна не більш, ніж на два розміру, в іншому випадку — брючины просто перекосять або зіпсуватися сама модель.
 2. Якщо ви реально бачите, що доведеться вшивати виріб грунтовно, то розкрою тут не уникнути. Доведеться по швах його розпороти, накласти абсолютно нові лекала, зробити спеціально під них викрійку. Тому оцінюйте свої сили тверезо, інакше — одяг буде повністю зіпсована.
 3. У разі зменшення штанин працювати доведеться повністю зі всіма швами — бічними, задніми і внутрішніми. Якщо ж прибрати трохи тканини необхідно тільки з стегон, то можна вшити їх по зовнішньому шву.
 4. Не поспішайте хапатися за голку, нитки, ножиці, тому як спочатку слід вивернути навиворіт виріб і надіти на себе. Шпильками позначити місця, де штани сидять погано, змітати їх вручну, знову приміряти на лицьову сторону. Якщо вам сподобається побачене, то тільки тоді можна братися за швейну машинку.
 5. Коли модель зовсім трохи велика, швидше за все, вдасться обійтися малими жертвами — вшити тільки бічний шов. Спочатку штани приміряють, заколюють зовнішній шов, злегка рухаються або присідають, щоб зрозуміти, де конкретно тягне.
 6. У будь-якому випадку спочатку відбувається примірка, тільки потім забираються всі надлишки.

Нижче будуть наведені всі можливі варіанти зменшення штанів, які відрізняються один від одного лише місцем, де буде відбуватися зшивання або підшивання.

Як зменшити брюки по боках і в поясі?

Існує три способи, які використовують для зменшення штанів в стегнах і талії, необхідно вибрати якийсь один з них:

 • Вшити їх в районі бічних складок.
 • Зменшити допомогою виточок.
 • Усунення зайвої тканини, шляхом зменшення середнього шва.

Спосіб 1

Зараз давайте розглянемо на прикладі, як правильно покроково вшити штани жіночі в поясі на пару розмірів, використовуючи спосіб обробки середнього шва:

 1. Спочатку слід відпороти шлевку, потім пояс і розрізати його ззаду навпіл.
 2. Далі слід розпірка оздоблювальної строчки на середньому шві, після чого сам шов ушивається.
 3. Потім на поясі забирається все зайве, його зшивають, відновлюється петля і декоративна строчка на поясі.

Все готово, штанці сядуть на вас як влиті!

yak zvuziti shtani do nizu v domashn h umovah yak zmenshiti shtani na k l ka rozm r v 2 - Як звузити штани до низу в домашніх умовах 🥝 як зменшити штани на кілька розмірів

Спосіб 2

Наступний приклад буде стосуватися зменшення вироби з боків. Нічого складного в цьому немає, якщо чітко дотримуватися інструкції:

 1. Необхідно надіти брюки виворітною стороною, встати перед дзеркалом, відмірювати всі надлишки на сідницях, стегнах, штанинах.
 2. Зробити тимчасові рядки тільки на одній штанині, знову приміряти виріб, потім порівняти штанини.
 3. Якщо все намітки зроблені вірно, то штани знову знімаються, распарываются вже непотрібні рядки, все зшивається по намічених лініях. Щоб зберегти модель, доведеться однаково вшити всі шви – зовнішні і внутрішні.
 4. Далі знову відбувається примірка. Якщо все відмінно, то можна пропрасувати штани, відрізати припуски, обмітайте краю.

Як вшити самостійно брюки кльош?

У багатьох випадках зверху штани сидять просто ідеально, але знизу в ногах виглядають трохи дивно. Тому буде доречно також дізнатися, як звузити штани до низу в домашніх умовах. Як класичні брюки кльош перетворити у вузькі?

Важливо! Дотримуватися даної схеми можна не тільки у випадку з моделлю кльош, але й звичайної прямої.

Виглядає процес так:

 1. Все як завжди починається з примірки. Виріб надівається навиворіт, зайве заколюється кравецькі шпильками. Проробляємо все це на одній штанині. Саме на ній слід відміряти однакову відстань з боку бічних швів.
 2. Штани знімаємо, креслимо шматочком мила рівну пряму або звужується лінію вниз, починаючи з самої першої по висоті зарізаного точці.
 3. Обидві штанини поєднуються, лінії нових рядків переміщуються на другу штанину.
 4. Зшиваємо все вручну, здійснюємо знову примірку. Якщо лінія нової строчки вас повністю влаштовує, то зайву тканину можна спокійно обрізати, відступаючи від шва один сантиметр.
 5. Штанини прострачиваются, утюжатся, краї оброблені оверлоком.

Як знизу підшити штани?

У цьому вам допоможе справжня палочка-виручалочка – клейка протяжна стрічка:

 1. Спочатку визначається лінія загину, відрізається зайва тканина, лінія після вигину фіксується за допомогою праски.
 2. Потім прямо в цю лінію закладається стрічка і заутюживается з виворітного боку.
 3. Як тільки стрічка буде зафіксована, можна починати робити рядок по колу низу штанини. Якщо цього не зробити, то під час прання вона може відклеїтися.

Правила зменшення штанів на кілька розмірів

Вам цікаво, як перешити штани на розмір менше або навіть два? В принципі, цей процес ніяких особливих складностей не викликає, хоча і вимагає дотримання основних правил. Тут абсолютно неважливо, які брюки ви виберете:

 1. Пам’ятайте, що переробці підлягати не всі фасони штанів.
 2. Розкрій робити краще в домашніх умовах звичайним обмилки.
 3. Намітку виробляти слід лише білими нитками, оскільки вона не линяє.
 4. У разі відсутності оверлока можна скористатися зигзагоподібним швом або спеціальною насадкою на швейній машинці.
 5. Вшивати штани рекомендується, починаючи зверху.
 6. У разі наявності на тканини декоративних швів необхідно навіть внутрішні рядки прокладати стібком такої ж довжини, що і у декоративної рядки.
 7. Обов’язково після завершення всіх робіт слід пропрасувати виріб.

Відеоматеріал

Розглянуті вище рекомендації та правила стосуються також того, як правильно вшити штани чоловічі, адже головне — правильно зробити всі виміри, намітки, якісно прошити кожен шов, поставитися до роботи з усією відповідальністю. Цей процес не містить якихось надскладних маніпуляцій. Ви можете вшити спортивні штани та штани зі стрілками, не докладаючи особливих зусиль. Але сильно не поспішайте, адже поки фінальна рядок не зроблена, зайва тканина не відрізана, завжди залишається можливість розпороти тимчасові шви і все заново переметать.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *