Яке автокрісло вибрати для дитини від 1 року?

Немає нічого дорожче безпеки власної дитини. Коли в сім’ї народжується дитина, то перед щасливими батьками постає питання не тільки годування, виховання, але і пересування малюка в автомобілі для огляду фахівцями, здачі аналізів, для поїздок по іншим важливим і цікавим заходів. Наявність спеціального посадкового місця для малюка в машині — це реальне підвищення рівня безпеки маленького пасажира. Тому так важливо знати, яке автокрісло вибрати для дитини від 1 року, адже саме з цього віку в основному діти і починають подорожувати разом з батьками. Сьогодні ми розповімо, як вибрати дитяче крісло, щоб воно було максимально комфортним, зручним, безпечним.

Класифікація дитячих крісел

З 1 січня 2007 року почала діяти поправки до ПДР, яка зобов’язує автовласників перевозити дітей до 12 років тільки в спеціальному кріслі. Варто врахувати, що найбільш безпечних автокрісел немає, як немає і самого кращого пристосування для всіх дітей і автомобілів. Кращим вибором для дитини і автомобіліста буде автокрісло, яке відповідає віку, розміру дитини, правильно встановлено, що закріплено, і яке буде використовуватися суворо за призначенням кожен раз при поїздці в автомобілі.

При виборі автокрісла слід звернути увагу на наступні параметри:

  • Надійність, безпека. Це — основний критерій вибору. Крісло повинне бути забезпечене ременями безпеки, додатковим захистом голови.
  • Зручність розміщення в салоні, простота кріплення. Крісло має швидко і легко кріпитися на сидіння машини, так само просто зніматися.
  • Відповідність вазі дитини. Виробники дуже часто вказують вік дитини, але цей показник досить приблизний, розрахований на середньостатистичного малюка. Основний підбір крісла все ж необхідно проводити за вагою конкретного малюка. Існує 5 основних груп, про які ми розповімо нижче.
  • Комфорт, зручність для маленького пасажира. Краще всього, коли крісло може регулюватися по нахилу, щоб дитина міг комфортно сидіти і лежати під час сну.
  • Якість кріплень, довговічність. Варто вибирати моделі крісел перевірених виробників, які гарантують довгий термін експлуатації виробів і надійність фіксації.
  • При виборі автокрісла, звертайте увагу на бічну захист.

Важливо! В цілому, при виборі крісла для малюка, слід звернути увагу на наявність стандарту ECE R44/03 або ECE R44/04 (якщо іноземний виробник) або ГОСТ 41.44 (якщо виріб від вітчизняного виробника). Якщо такі сертифікати є, то це означає, що автокрісло повністю відповідає всім Стандартам Безпеки і пройшов повний цикл випробувань.

Категорії автокрісел для дітей

Всі вироби діляться по ваговому критерію на 5 категорій.

Категорія 0

Виріб призначений для новонароджених малюків і дітей з вагою до 10 кг Часто таке крісло називають автолюлькою:

  • Крісло ставиться на заднє сидіння авто і розташоване воно боком до ходу руху.
  • Кріпиться автолюлька штатними ременями.
  • Немовлята в коробі можуть лежати або перебувати в напівлежачому положенні.

Важливо! Автолюльки часто мають додатковий захист для голови малюка, а спеціальні кріпильні ремені роблять таку конструкцію надійною та зручною. До того ж, таку люльку легко переносити разом з дитиною. Якщо ви не знаєте, яке автокрісло вибрати для дитини від 0 до року, то зупиніть свій вибір на безпечній і зручній люльці.

Категорія 0+

Люлька-переноска розрахована на дітей від народження і до 1,5 років з вагою до 13 кг Зовні крісла групи 0+ схожі на крісла групи 0, але більш універсальні і функціональні:

  • Багатофункціональну конструкцію можна використати в якості колиски-гойдалки, перенесення і навіть стільця.
  • У таких автолюльки дитина знаходиться в напівлежачому положенні, пристебнутий трьохточковими або п’ятиточковими ременями, і розташовується спиною по ходу руху.
  • Автокрісло групи 0+ встановлюється тільки проти руху автомобіля — це робиться для того, щоб захистити шийно-хребетний відділ малюка під час різкого гальмування.

Важливо! Встановлювати крісло-перенесення можна на будь-якому сидінні (на передньому або задньому). Крісло має додатковий захист з боків і розраховане на більш важку вагу, ніж вироби групи 0.

Категорія 1

Розрахована на вагу дитини від 9 до 18 кг і приблизний вік від 9 місяців і до 4 років:

  • Зовні автокрісло групи 1 нагадує звичайне “доросле” посадкове місце і кріпиться по ходу руху автомобіля.
  • Пластикова “мильниця” на силовому каркасі має кілька різних положень — її можна використовувати для неспання і сну дитини.
  • Автокрісла 1 групи мають додаткові триточкові або п’ятиточкові кріплення дитини.
  • Вони оснащені додатковим захистом для голови і бічним захистом на випадок зіткнення автомобіля.

Важливо! Якщо ви не знаєте, як вибрати автокрісло для дитини від 9 місяців, то зверніть увагу на вироби групи 1. В цих кріслах дитина може перебувати до 3-4 років, що дуже зручно і економно.

Категорія 2 — для більш старших дітей:

  • Розраховані вироби на вагу від 15 до 25 кг та вік від 3 до 7 років.
  • Конструкція передбачає перехід від внутрішніх ременів до зовнішніх по мірі росту дитини.
  • Крісло встановлюється по ходу руху автомобіля, тобто дитина перебуває обличчям вперед.
  • Більшість моделей автокрісел групи 2 мають регульовану по висоті спинку, яку в подальшому можна зняти.

Категорія 3:

  • Розрахована на дітей вагою від 22 до 36 кг і віком від 6 до 10 років.
  • Купити крісло групи 3 можна окремо або, як варіант, можна просто зняти спинку у автокрісла категорії 2.
  • Найчастіше такі крісла називаються “бустером”, від англійського Booster, тобто “підсилювач”. Бустери призначені для дітей зі зростанням вище 120 см і являють собою сидіння без спинки, як правило, з підлокітниками. Бустер підводить дитину на висоту, достатню для використання стаціонарного автомобільного ременя безпеки, розрахованого на зростання від 150 див.

Важливо! Існують різні комбіновані варіанти автокрісел, наприклад, 0+/1, 0+/1/2, 1/2/3. Купівля таких моделей, як правило, обходиться дешевше. Проте в даному випадку часто доводиться жертвувати не тільки комфортом, але і безпекою. Як виняток — група 2-3, де просто забирається спинка.

Рекомендації по вибору автокрісла для дитини

Незважаючи на багату класифікацію та різноманітність видів виробів, багато батьків не знають, яке дитяче крісло вибрати. Сподіваємося, що наші рекомендації з вибору допоможуть вам:

  • Перш ніж йти в магазин за кріслом, зважте дитини. Ви повинні знати точну вагу малюка, так як це основний параметр, на який слід орієнтуватися.
  • Візьміть дитину з собою в магазин, щоб малюк сам міг випробувати посадочне місце для подорожей. Нехай дитина сама підтвердить, що йому зручно, інакше — у разі дискомфорту, дитина почне вередувати і відволікати водія.
  • Перевірте наявність значка Стандарту Безпеки ECE R44/03 або ГОСТ 41.44), який гарантує якість та безпеку.
  • Для дітей у віці до 3 років обов’язково наявність внутрішніх ременів Y-образного кріплення. Обов’язково проведіть огляд прокладки, яка кріпить маленького пасажира в області промежини (найчастіше вона матерчатий). Прокладка повинна бути широкою і пружною — особливо це актуально, якщо ви вибираєте крісло для хлопчика.
  • Звертайте увагу на можливість регулювання крісла по нахилу, так як багатогодинні поїздки припускають сон малюка.
  • Чохол на кріслі повинен бути знімним. Діти — великі непосиди, які весь час крутяться, крутяться і забруднюють оббивку крісла. Набагато зручніше буде зняти чохол і випрати його, ніж постійно чистити крісло щіткою вручну.
  • Обов’язково приміряйте крісло в машину і визначитеся з його типом кріплення.

Важливо! Крім штатних ременів, це може бути популярний кріплення isofix. Цей варіант більш надійний і простий у застосуванні. Необхідно лише встановити спеціальні замки. Цей спосіб кріплення виключає ймовірність неправильної установки виробу. Однак доплачувати за isofix варто лише в групі крісел 0+, 0+/1, 1.

  • Крісло повинно бути легким, так як переносити та встановлювати його доведеться вашим домашнім. Крім того, дуже важливий критерій — зручність і простота установки виробу.
  • При виборі керуйтеся основними критеріями: безпека, зручність і комфорт. Вивчіть краш-тести виробів, які надають: автомобільний журнал “Авторевю”, швейцарський клуб “TCS”, німецький клуб “ADAC”, іспанський автомобільний клуб “RACC”, голландська асоціація “ANWB”. Всі ці організації регулярно проводять тести і публікують результати випробувань на параметри безпеки, ергономічності, економічності і зручності користування як для малюка, так і батьків.
  • При купівлі крісла зупиніть свій вибір на тих магазинах, де надають дисконтну картку на купівлю товарів і де є можливість поміняти виріб на іншу групу. Враховуйте той факт, що незабаром дитині по мірі зростання доведеться пересідати в інший, більш комфортне місце, та у магазині повинні бути в продажу вироби всіх п’яти груп зазначеної класифікації.

Рейтинг кращих моделей за краш-тестів:

  • Категорія 0 — Kiddy Evo-Lunafix, Cybex Aton Q i-size;
  • Категорія 0+ — “Хаук Вариогард”, Recaro Zero.1;
  • Категорія 1 — Cybex Sirona M2 i-size, Recaro optiafix;
  • Категорія 2-3 — Britax Roemer Discovery, Maxi-Cosi Rodifix.

Відеоматеріал

Сподіваємося, що інформація і рекомендації, викладені в статті, допоможуть підібрати автокрісло для маленького мандрівника, яке доставить максимум комфорту і гарантовано забезпечить його безпеку. Доброго шляху!

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *