Яких рибок вибрати для акваріума?

Для того щоб акваріумні рибки могли радувати своїх власників і максимально розкрити аквариумисту дивовижний підводний світ, їм потрібно забезпечити комфортні умови утримання. При цьому рибки повинні відчувати себе в безпеці і не бути обмеженими у своєму пересуванні. Крім того, вперше заводячи таких вихованців, вкрай важливо дізнатися, яких рибок вибрати для акваріума. Ось про останній і піде мова в цій статті.

Попередня підготовка перед покупкою рибок

Якщо ви ніколи не мали акваріума і у вас немає досвіду утримання рибок, то найкраще заводити такі види, які потребують мінімального догляду і не занадто вимогливі до умов утримання. Це дасть можливість уникнути загибелі ваших вихованців, а також набратися знань і досвіду в змісті акваріума.

Багато тропічні різновиди рибок потребують підтримці певної кількості води (температури, кислотності, жорсткості) відсутності або наявності рослин, визначеної яскравості освітлення або його відсутності.

У менш вибагливих рибок діапазон комфортних умов значно ширше, що дає змогу їх утримувати в менш якісної середовищі. Крім того, вони менш схильні до впливу таких негативних факторів, як несвоєчасна підміна води, неправильне годування і т. д.

Важливо! Подумайте відразу про місцезнаходження вашого штучного водоймища. Можливо, вам буде зручно і вигідно з наших майстер-класів зробити тумбу під акваріум своїми руками.

Існує кілька основних факторів при виборі акваріумних рибок:

  • Габарити акваріума.
  • Сумісність різних видів риб.
  • Темперамент і розмір особин.

Важливо! Якщо у вас вже є акваріум, то слід визначити, скільки і яких риб можна у нього запустити. Це дасть можливість уникнути перенаселення, яке може призвести до зайвих бійкам, поїдання хижаками миролюбних риб і кисневого голодування.

Габарити акваріума

Якщо у вас достатня кількість вільного простору і грошових засобів для встановлення акваріума будь-яких прийнятних розмірів, а також всього необхідного обладнання для забезпечення комфортної діяльності його мешканців, то можна переходити до вибору акваріумних рибок.

Однак якщо ви чим-небудь обмежені, то необхідно визначити свої бажання, з урахуванням того, що невеликі акваріуми містити значно складніше, але великі потребують набагато більшого часу на обслуговування.

Важливо! Наприклад, акваріум на 100 літрів для початківця акваріуміста підійде краще, ніж ємність на 50 літрів.

Великий акваріум у змісті краще і простіше з декількох об’єктивних причин:

  • Якість і температура води більш стабільні.
  • Вплив негативних факторів на мешканців акваріума відбувається довше, що надає починаючому аквариумисту можливість впливати на них вчасно. Приміром, у зимову пору зламався нагрівач води, процес охолодження відбувається повільніше, і можна встигнути сходити і купити новий до того моменту, поки рибки не переохладятся. Або ж від старості у заростях невеликого акваріума померла ампулярій, з’явився запах, вода помутніла, почали гинути інші риби. У великому акваріумі даний процес буде відбуватися значно повільніше, і можна видалити з ємності загиблу равлика без особливої шкоди для рибок.

Важливо! До речі, на випадок подібних неприємних ситуацій збережіть собі в закладки корисну інформацію щодо вирішення проблем:

  • Як боротися з чорною пліснявою в акваріумі?
  • Як прибрати зелень в акваріумі?
  • Як прибрати неприємних запах від акваріума?
  • В маленьких акваріумах мало місця для вільного плавання, відповідно — не всякий вподобаний декор в ньому вийде розмістити.
  • Великий акваріум може в себе вмістити багато великих риб або велику кількість дрібних, а також дозволить тримати різноманітні різновиди рибок.
  • Широкі можливості для декорування та дизайну. Наприклад, пропонуємо вам такі ідеї:
    • Декоративне підсвічування акваріума своїми руками.
    • Ідеї оригінального фону на задній стінці акваріума.

При всіх перевагах великих ємностей, буває так, що з якихось причин немає можливості його встановити. Невеликі ж ємності чудово підходять для дачних будиночків, квартир, гуртожитків або других поверхів приватних будинків. Габаритні акваріуми важать багато, їх важко транспортувати, вони займають багато місця і в непередбачених ситуаціях завдають більшої шкоди.

Важливо! Головною перевагою маленького акваріума є фінансове питання. Сама ємність, декорації, обладнання, рослини, грунт, а також витрати на лікування рибок і електрика обходяться значно дешевше.

Перед тим, як зрозуміти, яких рибок вибрати для акваріума, слід правильно оцінити переваги і недоліки і великих і маленьких акваріумів. Якщо фінанси не занадто важливі, в найближчому майбутньому ви не збираєтеся нікуди переїжджати, то вибір очевидний. Але якщо ви не хочете або не можете з якихось причин дозволити собі велику ємність, то маленький акваріум — хороший варіант для вас. У будь-якому випадку головне — створити рибкам комфортні умови.

Вибір і сумісність різних видів рибок

Для того щоб визначитися, яких рибок вибрати для свого акваріума, варто почитати спеціалізовану літературу, подивитися відеоматеріали, піти на пташиний ринок або в зоомагазин, і на основі отриманої інформації скласти список вподобаних вам видів.

Даний список повинен бути трохи більше, ніж ви будете купувати, оскільки згодом обов’язково виявиться, що не всі ці рибки є придатними для вашого акваріума: деякі — будуть несумісні один з одним, іншим — не підійде температурний режим або інші параметри. Однак широкий асортимент рибок все-таки дозволить вам сформувати список вихованців.

На одночасне утримання різних видів необхідно звернути увагу ще до їх купівлі. Запорукою гарного вибору акваріумних рибок є виконання таких умов:

  • Схожість кліматичних умов — категорично не можна поєднувати морських і прісноводних рибок, прісноводних і солонуватих водойм.
  • Однаковий температурний режим.
  • Приблизно однакова кислотність та жорсткість води.
  • Схожі умови за якістю ґрунту, швидкості течії, освітлення, наявності заростей і укриттів.

Важливо! Рибки прекрасно себе почуваю в умовах утримання, які максимально наближені до їх природного ареалу проживання.

При заселенні акваріума необхідно також враховувати переваги тих або інших видів стосовно їх місцезнаходження в шарах товщі води і намагатися їх рівномірно розподілити.

Темперамент і розміри рибок

Важливими параметрами при правильному виборі рибок в акваріум є їх темперамент і розмір. Зрозуміло, не можна в одній ємності містити травоїдних і хижаків, в іншому випадку — перші просто стануть кормом останніх. У природному середовищі більш великі види поїдають дрібних.

Навіть якщо у вас містяться тільки травоїдні рибки, варто проконтролювати, щоб розмір самих маленьких рибок був більше самого великого ротового отвору рибок, які перебувають з ними в одному акваріумі. Це дасть можливість уникнути зайвих жертв.

Певні види територіальні і не допускають близько до свого місця проживання рибок інших видів. Причин для цього може бути безліч:

  • Облаштування нерестовища (пара, яка здійснює кладку, ревно охороняє своє житло).
  • Відповідна кормова база.
  • Наявність водних завихрень з найбільш оптимальними температурними параметрами.

Відмінності у видах можуть проявлятися у способи і режими годування. Приміром, сомобразные вживають їжу з дна, а пицилиевидные — з поверхні. Якийсь вид більш моторний і швидкий, а якийсь- неквапливий і повільний. Різні рибки потребують різному кормі, і якщо вас це не влаштовує, то варто підібрати вихованців, у яких однаковий спосіб харчування.

Важливо! Якщо не дотримувати певний режим годування, то одні види будуть перекормленными, а інші — весь час голодними, що неодмінно призведе до скорочення терміну життя всіх мешканців.

Як правило, купуються рибки, які ще не досягли статевої зрілості, що може призвести до невірних суджень про їх темпераменті. Тому, щоб зрозуміти, чи підходить вам та або інша рибка, вона повинна вирости і перебувати в комфортних для неї умовах.

Важливо! Якщо якийсь представник неприродно забіякуватий, забиває інших рибок або обриває їм плавники, його слід ізолювати.

Рибки, які найбільше підійдуть для новачків

Отже, багато новачків-акваріумісти задаються питанням: яких рибок вибрати для акваріума? Існує маси, видів, які потребують мінімального догляду. Це дає можливість вибрати найбільш підходящих для новачка в акваріумістиці вихованців як за забарвленням, так і за розміром. Акваріум можна оформити з рослинами і красивим рельєфом, і додадуть оригінальності контрастного забарвлення риби.

Нерідко новачки вибирають живонароджених рибок типу пецилий, мечоносців, моллинезий. І це — дуже хороший вибір, оскільки вони мають хорошу виживання, активні, легкі в догляді, мають тривалий термін життя і не потребують в суворих умовах утримання.

Серед всіх різновидів можна виділити кілька типів, які стануть ідеальним варіантом для новачків.

Гуппі

Відносяться до сімейства Пецилиевых. Мають миролюбний характер, неквапливі і спокійні в поведінці. Можуть мати красивий і різноманітний забарвлення. До складу води не висувають ніяких вимог — просто періодично воду потрібно підмінювати. Живородні і дуже легко розрізняються за статевою ознакою: самці значно красивіше, яскравіше і менше. Всеїдні, але перегодовувати їх небажано. Без проблем переносять зниження температури води до 15 градусів.

Мечоносці

Представники сімейства Пецилиевых. Мають більше 25-ти декоративних різновидів. У самців хвостовий плавець у формі меча. Красиві рибки, які не вимагають особливих умов і якихось конкретних розмірів акваріума. Легко розмножуються, живородні.

Важливо! При появі мальків батьків слід відсадити в іншу ємність, щоб уникнути поїдання дітей.

Гурамі

Дуже рухливі і цікаві, відрізняються цікавим плямистим забарвленням. Терпимо ставляться до інших мешканців акваріума. Здатні дихати не тільки повітрям, який розчинений у воді, але і киснем з поверхні. Ікромечущіе.

Сомики

Особливо відрізняються зовнішньої оригінальністю. Миролюбні, невибагливі, харчуються будь-яким кормом з дна. Підчищають залишки корму, який не був з’їдений іншими мешканцями — їх ще називають санітарами акваріума. Легко уживаються з іншими видами і воліють донний спосіб життя.

Неони

Налічується більше 150 різновидів, представники харацінових. Найбільш поширеними серед новачків вважаються блакитні і червоні. Прості в утриманні і невибагливі до води. Однак люблять простір — довжина акваріума повинна бути не менше 50 мм.

Важливо! Добре стрибають, тому поверхня води потрібно накривати кришкою або склом.

Даніо

Яскрава, зграйна, дуже красива рибка. Для неї потрібен акваріум не менше 55 див. Люблять простір і дуже рухливі. Потребують регулярної підміні води і хорошої аерації. Стрибають, тому потрібен акваріум зі склом або кришкою. Воліють чисту, прозору воду і хороше освітлення.

Барбуси

Стайня рибки і мають величезну різноманітність — понад 200 видів. У стайном утриманні дуже активні і миролюбні. Небажано їх утримувати з рибками, у яких хвостове оперення має вуалевые або ниткоподібні форми. Дуже люблять плаваючі рослини.

Золоті рибки

Представники сімейства коропових. Дуже популярні, але потребують великого обсягу акваріума (35 л води на одну дорослу особину). Воліють чисту, прозору воду, потребують регулярної підміні. Дуже ненажерливі, тому з годуванням слід бути вкрай обережним, так як вони схильні до переїдання.

Важливо! Якщо ви вирішите вибрати саме таких водних тварин, то скористайтеся нашим докладним керівництвом, як доглядати за золотою рибкою.

Анцитрус

Травоядная, сомообразная. Відмінний санітар, так як обгризає дрібну поросль з внутрішніх поверхонь акваріума. Ротовий отвір схоже на присоску. У самців є велика кількість вусиків. Мирна. Бажано підгодовувати рослинної таблетованій спіруліною.

Кілька порад:

  1. При покупці рекомендується вибирати здорових і молодих особин (активних і без яких-небудь зовнішній ознак хвороб).
  2. Перед тим, як запускати їх в акваріум, варто витримати протягом 3-5 днів в якійсь окремій ємності.
  3. Купувати краще по 5-10 штук, щоб уникнути однополости.
  4. Вибирати бажано 2-3 види рибок, серед яких 1-2 основні, а третій — буде додатковим. Приміром, гурамі з моллинезиями як основні види, а анцитрусов в якості додаткового. Перші два види рухливі і активні, чудово контрастують, а анцитрусы будуть виконувати роль санітарів.
  5. Купувати на пташиних ринках рибок, акваріум та обладнання для нього краще в одного продавця. Надалі ви зможете консультуватися у нього з будь-яких питань.

Відеоматеріал

Ми представили найпоширеніші і невибагливі види рибок, які будуть придатними для тих, хто вперше вирішив облаштувати акваріум. Але це зовсім не означає, що за ними не потрібно стежити, контролювати температуру води, знати їх уподобання. Сподіваємося, наша стаття допоможе вам правильно вибрати рибок в акваріум і отримувати задоволення від цього хобі.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *