Яким валиком краще фарбувати стелю водоемульсійною фарбою?

yakim valikom krasche farbuvati stelyu vodoemul s ynoyu farboyu 1 - Яким валиком краще фарбувати стелю водоемульсійною фарбою?

Коли починається ремонт, доводиться задуматися над питанням, яким валиком краще фарбувати стелю водоемульсійною фарбою, так як саме їй віддають перевагу більшість людей при обробці стелі або стін. Від правильно підібраного інструменту і матеріалу залежить основна частина успіху всього ремонту. Тому сьогодні ми розповімо, як вибрати підходящий валик, і відкриємо кілька секретів ідеальної фарбування.

Властивості і переваги валиків

Іноді трапляється, що прагнення заощадити, купують перший-ліпший або найдешевший валик. Якщо вам не страшні напливи, патьоки фарби, її неекономний витрата, непрофарбовані ділянки, розлучення, забризкані краплями фарби поверхні, то сміливо можете діяти таким же чином. Однак найчастіше якість результату має значення, і люди вибирають інструмент усвідомлено, виходячи зі своїх цілей і матеріалів. Саме тому й треба заздалегідь визначитися, яким валиком краще фарбувати стелю водоемульсійною фарбою, щоб вирушати в будівельний магазин з власним комплексом певних критеріїв, вимог.

Валики володіють серйозними перевагами перед кистями:

 • зручність, практичність — валики зручніше самі по собі, фарбують більш великі ділянки;
 • розподіляють фарбу по поверхні рівномірно;
 • набагато краще вбирають, дозволяючи скоротити час роботи.

Важливо! Вважається, що поряд з достоїнствами вони володіють і недоліками, але це скоріше ознаки неякісних примірників:

 • деякі пластикові ручки не витримують великого тиску;
 • слабо закріплений барабан під час фарбування може зіскочити.

Параметри вибору валиків

Асортимент продаються валиків величезний. Перш ніж дізнатися, яким валиком фарбувати стелю акрилової або водоемульсійною фарбою, ознайомтеся з їх основними характеристиками.

Виробник

Моделі вітчизняних і зарубіжних виробників володіють майже однаковими показниками, відрізняються в основному розмірами — валики іноземного виробництва найчастіше менше.

Довжина ручки

Ручка, або бюгель, має довжину у районі 15-50 см, оптимально для роботи вибирати 30-50 див. Валики з ручками в 15-20 см, зазвичай від закордонного виробника, використовуються не стільки для фарбування, скільки для створення декоративної складової.

Важливо! Чим довше ручка, тим зручніше діставати до високої стелі.

Розмір барабана

Стандартні розміри валика, призначеного для самостійної роботи, коливаються в діапазоні 20-40 см

Шубка

Тут існує поділ на 4 групи:

 • матеріал на основі поліестеру (поролон, штучне хутро);
 • хутряні та велюрові (повсть, хутра тварин, каучук, мохер);
 • поліакрилові;
 • поліамідні (нейлон і перлон).

Якщо ви спитайте поради у людей, яким доводилося це робити, більшість дадуть відповідь на користь натурального ворсу. Чому в питанні, яким валиком фарбувати стіни водоемульсійною фарбою, вона роблять такий вибір? Тому що:

 • Натуральне волокно вбирає стільки фарби, скільки потрібно, і дуже добре її утримує — вам не загрожують надлишки фарби на поверхні, що фарбується.
 • Цей матеріал легко віджимати і мити (особливо після водоемульсійною фарби).
 • Валики з подібним видом шубки рівномірно накладають фарбу і не залишають слідів завдяки своїй м’якості.

Важливо! Сфера їх застосування дуже широка — вони згодяться, в тому числі і для лаку.

У свою чергу, хутряні валики мають ворс різної довжини:

 • короткий;
 • середній;
 • довгий;
 • велюр.

Важливо! Очищати валики необхідно відразу після використання, інакше потім зробити це буде набагато важче і інструмент ризикує бути зіпсованим.

Велюрові та поліамідні інструменти

Поліамідні валики дуже улюблені професіоналами малярської справи, цінується їхня довговічність і універсальність — їх запросто можна використовувати для яких завгодно лаків і фарб.

Важливо! Якщо вас цікавить, яким валиком фарбувати стелю акриловою фарбою, чи як оригінально оформити стелю, наприклад, пофарбувати його в неоднорідний відтінок, додати фактури або нанести малюнок, скористайтесь поліамідними структурними валиками.

У взаємодії навіть з агресивними лаками, фарбами і розчинниками велюр показує себе гідно. Приймаючи рішення, придбайте цей інструмент і не прогадаєте.

Важливо! Навіть наситившись фарбою, він не стане важким, але і занурювати у фарбу його доведеться частіше.

Ворс або поролон?

Багаторічна практика показала, яким валиком фарбувати стелю і стіни: з натуральним ворсом. Поролоновий інструмент швидко вбере багато фарби, яка буде щедро текти і капати на вас зверху, а на стелі залишаться бульбашки. Крім того, валик з ворсу прослужить довше.

Важливо! Щоб якісно провести фарбування водоемульсійною фарбою за допомогою валика, використовуйте інструмент із середнім ворсом. Поролонові інструменти призначені для клею або більш щільною фарби — наприклад, акрилової.

Загальні рекомендації з придбання валика

На якому б вигляді валиків ви не зупинили свій вибір, перед покупкою уважно огляньте інструмент:

 • Ручка повинна бути цілою, без тріщин.
 • Ворс не повинен стовбурчитися в різні сторони.
 • Шубі належить бути рівною, однорідною.
 • Шви хорошої якості будуть майже непомітні.

Тепер ви точно знаєте, яким валиком краще фарбувати стелю водоемульсійною фарбою. Наостанок розкриємо кілька професійних секретів.

Особливості фарбування стелі та стін:

 • Перед фарбуванням підготуйте поверхню: вона повинна бути рівною, чистою і бажано заґрунтованій — це дозволить фарбі краще схопитися з поверхнею.

Важливо! При необхідності помийте і висушіть поверхню.

 • Зануривши валик у фарбу, розкачайте його по рівній поверхні — листу лінолеуму, картону. Зручніше за все робити це в малярському лотку. Найголовніше — не на стелі або стіні, інакше залишаться небажані напливи фарби.

Важливо! Зупинити вибір на водоемульсійною фарбі варто хоча б тому, що вона нетоксична, не виділяє шкідливих елементів та різкого запаху ні на одному з етапів фарбування. Крім цього, розбавляється чистою водою, без проблем відмивається з меблів і швидко сохне.

 • Захистити від фарби меблі і суміжні площині допоможе малярний скотч.

Важливо! Наносьте фарбу мінімум в два шари — так ви отримаєте глибокий рівномірний колір.

 • Шар наносити в один прийом, дофарбовували підсохлі ділянки не варто — буде видно розводи.

Важливо! Якщо рухатися по напряму від вікна, дрібні нерівності будуть майже непомітні.

 • Дочекайтеся повного висихання шару перед тим, як наносити наступний.

Важливо! Всі важкодоступні місця, наприклад, кути прокрасьте заздалегідь пензлем.

 • На завершення процедури не забудьте очистити валик. Якщо фарба водоемульсійна, достатньо потримати його 15-20 хвилин в простій воді, в іншому випадку — в розчиннику.

Відеоматеріал

Використовуйте поради про те, яким валиком краще фарбувати стелю і стін водоемульсійною фарбою, на практиці, робіть свій будинок ще затишніше і красивіше. Успіхів!

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *