Який килимок для миші краще вибрати?

yakiy kilimok dlya mish krasche vibrati 1 - Який килимок для миші краще вибрати?

Люди, які активно використовують комп’ютерні пристрої для роботи і розваг, знають, наскільки велике значення для зручності застосування комп’ютерної миші має килимок, на якому вона переміщується. Найбільше питань виникає навколо вибору аксесуарів для лазерних та оптичних пристроїв, оскільки багато користувачів переконані, що вони взагалі не потребують застосування спеціальної робочої поверхні. Але якщо для вас особливе значення мають точність і швидкість позиціонування, то вам потрібно точно для себе вирішити, який килимок для миші краще вибрати. Власне вирішенням даного питання ми займемося в даній статті.

Як правильно підібрати килимок для комп’ютерної миші?

Якщо ніяких підвищених вимог у вас немає, і в основному ви займаєтеся за комп’ютером тим, що працюєте з документами і переміщаєтеся по сторінках інтернету, то можна купити самий звичайний і дешевий килимок. Але займаючись чимось більш серйозним і відповідальним, необхідно уважніше підійти до його вибору, вивчити основні аспекти, якими треба керуватися.

Пам’ятайте, що правильний і коректну роботу здатний забезпечити тільки ідеально підібраний килимок для миші. Який краще, а який гірше, можна визначити, вивчивши детальніше кожен критерій вибору цього аксесуара.

Основними з них є наступні.

Основне призначення килимка

Умовно всі вони діляться на дві групи – робітники і ігрові:

 • До першої категорії відносяться найбільш зручні моделі, що запобігають затікання кистей рук під час роботи. Спеціально для цього їх оснащують м’якими подушечками під зап’ястя. За рахунок цієї подушки можна без втоми довго працювати за комп’ютером, але от пограти у вас не вийде, рука буде постійно скута в русі, і перебувати занадто високої над мишкою.
 • Ігрові килимки відповідають більш високим вимогам, оскільки саме під час ігор важливі такі параметри, як точність позиціонування і прицілювання. За розміром вони бувають найрізноманітніші, вибір при цьому залежить від уподобань в іграх.

Структура килимків

Виготовляють їх з гуми, пластика і тканини.

Важливо! Рідше зустрічаються коркові і гелеві килимки.

Розглянемо особливості кожного варіанту:

 • Моделі з тканини мають більш гладку поверхню, але не забезпечують високих показників точності руху миші. Головний їх плюс – дешевизна.
 • Пластикові — за рахунок своєї щільної структури забезпечують хороше позиціонування курсору, дозволяють створити ідеальні умови для гри. Їх вважають універсальними, оскільки вони можуть використовуватися і з оптичними, і з лазерними пахвами.
 • Прогумовані моделі мають відмінне зчеплення з мишею, коштують недорого і відрізняються найбільшою колірною гамою. Тому використовують їх і для ігор, і для роботи.

Зручність у застосуванні

Потрібно врахувати, що для конкретних цілей слід вибирати килимок з потрібними характеристиками. Наприклад:

 • Для ноутбука, постійно використовується в обмеженому просторі, краще вибрати невеликий жорсткий килимок, який не потребує наявність ідеально рівній поверхні.
 • Якщо ви любите пограти в різні ігри, то можна купити килимок з двома різними поверхнями. Тобто, одна сприятиме точності переміщення курсору, а друга — забезпечувати найвищу швидкість переміщення миші.

Додаткові критерії вибору

Фанати комп’ютерних ігор багато уваги приділяють вибору не самого килимка, а зображення, нанесеного на нього. Звичайний користувач не додасть цьому значення, а ось досвідчений геймер точно знає, що яскравий килимок з часом швидко зблякне і покриється плямами. Значення має і форма килимка, адже вони можуть бути прямокутні, овальні і круглі.

Правила вибору килимок для оптичної, лазерної та ігрової миші

Оскільки найбільш популярними сьогодні є саме ігрові, лазерні оптичні миші, потрібно обов’язково з’ясувати, як вибрати кращий килимок для кожної з цих моделей.Тільки для професіонала в комп’ютерній техніці — це справа нескладна, а починаючим користувачам буває досить важко визначитися з вибором самостійно.

Який вибрати килимок для оптичної миші?

Не тільки завзяті гравці, але і звичайні користувачі цікавляться тим, який килимок краще для оптичної миші, і чи потрібен він взагалі.

Якщо ви плануєте використовувати його вдома або на робочому місці, то краще взяти тканинний варіант, оскільки він найбільш дбайливо ставиться до оптичних елементів виробу. Сенсор при цьому працює більш чітко, за рахунок того, що такі килимки мають велику структуру. А наявні на них поглиблення і опуклості тільки позитивно позначаються на їх роботі.

Червоний світлодіод миттєво розпізнає такий візерунок, завдяки чому рухи стають більш плавними і чіткими. Отже, ми з’ясували, що для оптичних пристроїв ідеальні тканинні або текстильні моделі.

Який килимок підхід для лазерної миші?

Пристрої, що працюють за допомогою лазера, потребують вже зовсім в інших аксесуарах. В такому випадку слід вибирати виключно серед самих твердих моделей.

Найбільш ефективними і універсальними вважаються пластикові килимки, що володіють потрібним рівнем відображення лазера і не мають ніяких заглиблень. Саме за рахунок ідеально рівній поверхні лазер працює чітко, що добре відчувається при піднятті миші або натискання на головні кнопки.

Важливо! Цим гравцям краще придивитися до алюмінієвих або скляних килимках, що має максимально слизьку поверхню.

Як вибрати килимок для справжнього геймера?

Зараз ми дізнаємося, як вибрати килимок для миші ігрової:

 • Ви часто граєте в CS? Тоді вам краще вибрати пластиковий килимок, який зможе забезпечити найнижчу силу зчеплення, за рахунок чого руху значно прискорюються.
 • Неспішним гравцям, які сідають за комп’ютер не кожен день, підходять найкраще чіпкі килимки, тобто тканинні моделі.
 • Любителям більш серйозних стратегій ідеально підходять аксесуари з середнім рівнем тертя, оскільки лише вони здатні забезпечити баланс між швидкістю і комфортом.

Найпопулярніші виробники килимків для миші

Найбільшим попитом серед користувачів сьогодні користується продукція таких торгівельних марок:

 1. A4Tech – цей бренд виготовляє високоякісні й доступні за ціною килимки. А головною відмінною особливістю його моделей є найвищий коефіцієнт тертя поверхні, за рахунок чого забезпечується точна передача сигналу.

Важливо! Їх єдиний мінус – недостатнє зчеплення з поверхнею і можливість згинання по краях.

 1. Tex Mat – німецький виробник комп’ютерних аксесуарів, який тісно співпрацює з багатьма відомими розробниками ігор. Він зображує на своїй продукції символіку і малюнки з найпопулярніших комп’ютерних ігор. Коштують такі килимки недорого, але при цьому мають гідне якість і стали дуже популярними серед геймерів.
 2. Roccat Sense – цей виробник поставляє на ринок найтонші килимки для мишей. Незважаючи на найтонший шар прогумованої поверхні, вони добре зчіплюються з столом, тим самим, забезпечуючи гідний рівень точності в управлінні мишею.

Важливо! До їх мінусів відносять шорстку поверхню, яка багатьом користувачам не доводиться по душі.

Відеоматеріал

Ми докладно відповіли на питання, яке хвилює багатьох користувачів, і тепер ви точно знаєте, який килимок для миші краще вибрати. Але хотілося б обов’язково зазначити, що вибираючи цей, здавалося б, не настільки важливий аксесуар для свого комп’ютера, не варто занадто економити. Купивши дійсно високоякісний килимок, ви гарантовано відчуєте, наскільки зручно і приємно стало користуватися мишею.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *