Який килимок для йоги краще вибрати?

Рано чи пізно перед людиною, який прийняв рішення практикувати йогу регулярно, постає питання вибору килимка. На сьогоднішній день представлений величезний вибір різних килимків. Однак переглянувши безліч фотографій всіляких килимків, які деколи сильно відрізняються один від одного за ціною, багато хто задається питанням, який килимок для йоги краще вибрати, адже найдорожчий – не завжди найкращий. Давайте розбиратися разом.

Потрібен взагалі килимок для йоги?

Практично у всіх школах йоги є свої килимки для загального користування. Однак мати свій особистий килимок для занять йогою просто необхідно, і ось чому:

  • Будь-яка тілесна підстилка, крім поту, здатна вбирати ще й енергію людини, з-за чого, використовуючи “казенні” килимки, ви ризикуєте зарядитися енергетикою когось іншого. У підсумку це може позначитися на вас не найкращим чином.
  • Підручні матеріали типу пледів, плетених доріжок ніколи не зможуть замінити професійний мат, так як вони не володіють необхідними вимогами.
  • Наявність спеціального пристосування для занять йогою в деякому сенсі дисциплінує – ви починаєте більш відповідально і регулярно практикувати.
  • Маючи особистий йога-мат, ви можете де і коли завгодно займатися, а також брати його з собою на фестивалі, семінари, подорожі.

Параметри ідеального килимка

Можливо, перфекціоністи будуть засмучені, але ідеальних килимків не буває. А все тому, що справжня ідеальність полягає не в симетричності або відповідності стандартам, а в їх індивідуальності й наявності своїх особливостей.

Простіше кажучи, для кожного свій ідеал, тому можна лише перелічити параметри, які допоможуть вибрати найбільш якісний виріб. Отже, який килимок для йоги краще вибрати? Дивимося на такі особливості виробу:

  • Екологічність. Справжній йог прагне не тільки до внутрішньої чистоти, але і чистоту навколо себе. Виходячи з цього, постарайтеся відшукати килимок з натуральних матеріалів, який не буде шкідливий для вас під час використання.
  • Вбираність. При будь-яких фізичних навантаженнях потіти абсолютно нормально, тому варто вибирати такий килимок для йоги, зовнішній чи внутрішній шар якого має властивість вбирати рідину. Часто для цих цілей виробники використовують мікрофібру.
  • Зчеплення з шкірою. Для будь-якого практикуючого йогу важливо не ковзати на спітнілих стопах і долонях, адже від цього залежить правильність та ефективність виконання асани. Хороше зчеплення можуть дати вироби з силікону або джуту.
  • Товщина. Якщо ви ведете кочовий спосіб життя, легкий килимок товщиною 1-3 мм буде для вас ідеальним. А для тих людей, кому упор на випирають кістки доставляє дискомфорт, рекомендуються більш товсті килимки 4-6 див.
  • Зовнішня привабливість. Мається на увазі ваше особисте ставлення до йога-мату на інтуїтивному рівні. Його малюнок (якщо такий є) і колір повинні вам подобається.

Важливо! З нинішнім рівнем попиту на подібні вироби існують і більш дешеві полівінілхлоридні килимки, і килимки середньої цінової категорії, і дорогі ексклюзивні моделі зі спеціально вбудованими датчиками, які вимірюють безліч параметрів тіла і тренування.

Підбираємо правильну товщину

Як відомо, успіху в йозі може досягти кожен, хто подолає власну лінь. Але іноді, коли поверхня килимка абсолютно не радує, виконувати асани пропадає бажання.

Багато в чому такі незручності можуть виникнути із-за товщини килимка. Тут треба відзначити три головних типи:

  • 3-4 мм – найбільш тонкі, підійдуть для походів;
  • 4-6 мм – середні, більш доречні в залі;
  • від 8 мм – гарні для занять на вулиці і на нерівних поверхнях.

Важливо! Складно сказати, який килимок для йоги краще – вибирайте, виходячи з власної чутливості:

  • Якщо ви можете виконувати асани на досить твердої поверхні, не відчуваючи при цьому дискомфорту, то можна сміливо брати килимок середньої товщини.
  • Однак якщо вам хочеться розслабитися, не відчуваючи ніяких больових відчуттів при упорах підборіддям і суглобами, то виберіть варіант товстіший.

 

Розмір:

  • Найпоширенішим розміром килимка вважається 183 см при ширині 60 см
  • Оптимальну довжину визначають виходячи з росту людини плюс 10-15 див.
  • Для виконання динамічних практик застосовують килимки, довжина яких становить не менше 220 див.
  • Багатьом подобаються килимки з шириною 80 див.

Важливо! Збільшені розміри йога-мата можуть розширити корисний простір для практик, проте значно ускладнять їх транспортування.

Липкість

При виконанні динамічних вправ, практикуючі часто приймають нестійкі пози. Захист тіла від падіння під час практики забезпечується завдяки липкості килимка.

Липкість йога-мата – ступінь зчеплення поверхні килимка з підлогою і тілом людини.

Важливо! Варто пам’ятати, що більш липкі вироби зношуються значно швидше.

Вбираність

Багато люди, які займаються йогою, рясно потіють. Для них дуже важливим чинником є вбирання вологи, так як підвищена вологість поверхонь килимка може викликати прослизання.

Важливо! У цьому випадку бажано купувати килимок з латексу або натуральних матеріалів. У таких килимків пориста структура і вони чудово вбирають вологу.

Розтяжність

Якісний, найкращий килимок для йоги обов’язково повинен розтягуватися. Для цього виробники армують їх лавсановыми волокнами. Вони виконують функції внутрішнього каркасу, який перешкоджає розтягуванню .

Рекомендації по використанню

Вибрати найкращий варіант – це половина справи. Потрібно ще й правильно до нього ставитися, знати секрети збереження довговічності.

Дещо ми наведемо вам прямо тут:

  • Відразу після придбання протріть килимок з обох сторін вологою ганчіркою. Це зніме з нього виробничий віск. Таку ж процедури намагайтеся проводити після кожного тренування.
  • Прати виріб в пральній машині не рекомендується, проте все ж таки деякі виробники дають гарантію, що прання ніяк не зашкодить.
  • При пранні і протиранні не використовуйте хімічні засоби для чищення. Це може негативно позначитися як на самому килимку, так і на вашій шкірі.
  • Купіть спеціальний чохол. Він захистить килимок від сонячних променів, пилу та інших негативних факторів.
  • Якщо ви робите покупку через інтернет, вибирайте перевірений магазин з усталеною репутацією, який спеціалізується на товарах для йоги.

Відеоматеріал

Ось і всі премудрості, про яких треба мати уявлення, щоб вибрати хороший килимок і займатися йогою зручно, легко і невимушено, отримуючи справжнє задоволення від тренувань.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *