Який краще вибрати полотенцесушитель водяній: рейтинг виробників

Сьогодні на ринку сантехніки є велика кількість пропозицій, а тому власники будинків і квартир часто не знають, купуючи полотенцесушитель водяній, який краще вибрати. Рейтинг та відгуки користувачів на форумах допоможуть в цьому розібратися. Якщо коли-то він представляв собою звичайну П-образну частину пофарбованої труби, то зараз цей нагрівальний елемент можна порівняти з справжнім витвором мистецтва.

yakiy krasche vibrati polotencesushitel vodyan y reyting virobnik v 1 - Який краще вибрати полотенцесушитель водяній: рейтинг виробників

Особливості вибору

Полотенцесушитель допомагає швидко висушити мокрі речі, знижує в приміщенні високу вологість, не допускає утворення цвілі на поверхнях стін. Крім цього, сучасні моделі допоможуть прикрасити і виділити загальний стиль санвузла.

Перш ніж купити полотенцесушитель, потрібно визначити, виріб якого типу потрібно встановити:

 • електричний — досить енергозатратний, але легко під’єднується до електромережі;
 • водяний — енергоефективне пристрій, яке звично для багатьох споживачів;
 • комбінований — тут циркулює вода, але при необхідності виріб нагрівається встановленим в ньому Теном.

yakiy krasche vibrati polotencesushitel vodyan y reyting virobnik v 2 - Який краще вибрати полотенцесушитель водяній: рейтинг виробників

Тільки після цього можна розглядати, який виробник полотенцесушителей краще вибрати в квартиру або будинок.

Водяне пристрій найчастіше виглядає у формі вигнутої труби, де всередині протікає гаряча вода. Робота рушникосушки залежить безпосередньо від циркуляції рідини, під час її зупинки виріб перестає функціонувати. Перед придбанням потрібно орієнтуватися не тільки привабливий дизайн, але і на якість матеріалу, який використовувався для виготовлення.

Підбираючи водяну сушарку потрібно врахувати тиск, що знаходиться в магістралі. З урахуванням Госту і СНиП тиск води в трубопроводі повинен бути більше 5 атм.

У багатоповерхових будинках тиск знаходиться в межах 3-8 атм. На цей показник впливають поверховість будівлі, якість комунікацій, розташування будівлі. Тиск води в трубопроводі приватного будинку зазвичай варіюється в межах 2,5−4 атм. Тому перед тим як вибирати пристрій, потрібно дізнатися характеристики водопроводу.

Виробники розробили вироби для сушіння, обладнані таймерами та вмикачами. Перший прилад дає можливість встановити час включення рушникосушки до прийняття ванних процедур. Так, рушник або махровий халат будуть теплими, коли це буде потрібно. Пристрої можуть бути вбудованими або бути окремими елементами. У багатьох виробів є опція збереження оптимальної температури, що встановлюється користувачем за допомогою терморегулятора.

Матеріал виготовлення

При виборі водяного рушникосушки необхідно орієнтуватися не тільки на технічні характеристики виробу, але і на матеріал його виготовлення. При цьому можуть використовуватися:

 • алюміній;
 • мідь;
 • латунь;
 • нержавійка;
 • звичайна сталь.

yakiy krasche vibrati polotencesushitel vodyan y reyting virobnik v 3 - Який краще вибрати полотенцесушитель водяній: рейтинг виробників

Характеристика стали буде залежати від додаткових в ній хімічних сполук. Найчастіше прості сталеві вироби майже не відрізняються від обладнання з нержавійки. У них хороша теплопровідність, а зовні пристрої покриті спеціальним складом, що запобігає корозії.

Сталеві сушарки зазвичай відносять до «бюджетним» виробів — це оптимальне рішення для людей, які хочуть заощадити. Головний недолік — відносно нетривалий час експлуатації.

Рушникосушки із нержавійки вважаються досить надійними виробами з тривалим терміном служби. Основна перевага — чинити опір корозії і витримувати підвищений тиск. Крім цього, у них висока теплопровідність. Недоліком цього обладнання є висока вартість, вона на порядок вище мідних або сталевих сушарок.

Вироби з міді або латуні — «золота середина» між сушарками з нержавіючої сталі і сталі. Вони мають гарний зовнішній вигляд з золотистим відтінком. Латунь — сплав алюмінію, цинку, міді та інших елементів. Це найпопулярніший сплав, його основною відмінністю є еластичність.

Ці пристрої не піддаються корозії, коштують трохи дорожче сталевих сушарок. Максимальний тиск, який може витримати виріб з цього матеріалу — 7 Бар. Тому це обладнання є відмінним рішенням для використання в приватному секторі, коли напір не більше 5 атм.

Форма обладнання

За своєю формою сушарки для рушників поділяються на кілька різновидів. Стандартні вироби, які за великим рахунком обігрівальних обладнанням, мають вигнутий вигляд, що нагадує літеру «П» або «М».

Сьогодні дуже популярні рушникосушки незвичайних розмірів і оригінальних форм. В якості декору інтер’єру ванної споживачі все частіше придивляються до виробів з сучасним дизайном.

yakiy krasche vibrati polotencesushitel vodyan y reyting virobnik v 4 - Який краще вибрати полотенцесушитель водяній: рейтинг виробників

З цих моделей на ринку сантехніки представлений досить великий вибір сушарок самих різних конфігурацій:

 • драбинка;
 • двоконтурні;
 • зигзаг;
 • U-, М – і П-подібні;
 • краплеподібні.

Крім стандартних виробів водяних сушарок, можна придбати ексклюзивні дизайнерські пристрою з хитромудрим і унікальним оформленням.

Водяні полотенцесушителі також часто мають додаткові деталі, якими є гачки для білизни, халатів, полички для зберігання різних банних аксесуарів. Перш ніж вибирати сушарку, потрібно добре подумати, чи потрібні всі ці елементи, так як будь-яка додаткова опція істотно збільшує вартість виробу.

Крім дизайну, дуже важливим фактором вважається розмір устаткування. Необхідно дотримуватися балансу між необхідною кількістю рушників для сушіння та габарити приладу.

Огляд кращих моделей

Щоб правильно вибрати потрібний пристрій, можна подивитися огляд найбільш популярних виробів. Сьогоднішній ринок представляє великий асортимент нагрівальних елементів.

Рушникосушки водяні, кращі виробники і моделі 2019 року:

yakiy krasche vibrati polotencesushitel vodyan y reyting virobnik v 5 - Який краще вибрати полотенцесушитель водяній: рейтинг виробників

yakiy krasche vibrati polotencesushitel vodyan y reyting virobnik v 6 - Який краще вибрати полотенцесушитель водяній: рейтинг виробників

 1. Сунержа Фурор. Багатофункціональна, практичний і стильний сушарка з нержавіючої сталі з привабливим дизайном. Додатково комплектується різними елементами — вентилями, полицею, терморегулятором. Ціна — 11 тис. руб.
 2. Margaroli Vento 405. Пристрій має невеликі розміри 61×66 см і низькі вимоги до якості води. Латунна сушарка покрита хромом і стійка до корозії. Модель має оригінальний дизайн і можливість розвороту на 180 градусів. Може витримувати температуру до 115 градусів, тиск — до 8 атмосфер. Вартість — 11500 р.
 3. Термінус Сієна. Вироби цього виробника виготовляються в Росії. Модель має багато секцій — 34 штуки. Водяна «драбинка» з нержавіючої сталі показує відмінні параметри за площею 12,7 м2 і об’єму 31,6 м3 опалювального приміщення. Але досить велика за розмірами — 122х68,4х9 див. Ціна — 44000 р.
 4. Arbonia Karomix. Характеризується великими розмірами — 195×51х21 см, чіткою геометричною формою і оригінальним дизайном. Окремо можна встановити дистанційне керування. Має чудову тепловіддачу, при +55 градусів — 1000 Вт. Але вартість досить висока — 125000 р.
 5. Термінус Астра New Design. Це пристрій має найкраще поєднання якості нержавійки, хорошої функціональності, недорогий вартості і привабливого дизайну. Основна перевага — можна підключити до ГВП і до електричної мережі. Може витримати температуру до 120 градусів, тиск до 8 атмосфер. Ціна — 8500 р.
 6. Modern Energy. Функціональна і практична сушарка з високоякісної харчової сталі, ефективно протистоїть агресивному хімічним складом води. Велика кількість перекладин зможуть прикрасити інтер’єр будь-якого приміщення. Основний недолік — нержавійка негативно реагує на блукаючі струми. Ціна — 6000 р.
 7. Тругор 6П. Пристрій російського виробника, зроблена з нержавіючої сталі, відноситься до бюджетної категорії. Але при цьому якість залишається на висоті, а зовнішній вигляд презентабельним. Габарити — 7x4x3,18 див. Крім восьми секцій, в комплекті полку. Сушарка розрахована на приміщення об’ємом 8,3 м3 і площею 3,27 м2. Вартість — 7500 рублів.

Недоліки рушникосушки

Є безліч моделей сушарок самих різних форм і різної вартості. Але перш ніж вивчати рейтинг водяних полотенцесушителей і вибирати певний виріб, потрібно знати, які характеристики обладнання не підходять під опис кращого устрою:

yakiy krasche vibrati polotencesushitel vodyan y reyting virobnik v 7 - Який краще вибрати полотенцесушитель водяній: рейтинг виробників

 • матеріалом виготовлення труб є чорна сталь (сильно схильна до корозійних процесів);
 • при виробництві використовувалася тонкостінна зварна труба;
 • виріб, де в конструкції знаходиться безліч трубок різного діаметру (високий ризик засмічення);
 • пристрій зарубіжного виробництва, подключающееся до системи опалення (трапляється так, що на цьому устаткуванні не знаходиться антикорозійного покриття всередині);
 • в конструкції немає крана Маєвського, який вимагається для спуску води, тому є великий ризик появи повітряних пробок;
 • обладнання з полімерно-емальованим покриттям, виглядає не так стильно і сучасно, на відміну від хромованих виробів, при цьому має погані експлуатаційні показники.

Установка сушарки

Всі вироби приєднуються до стояків, тому їх необхідно підключити до опалювальної системи та труб подачі гарячої води. Спосіб монтажу безпосередньо залежить від особливостей сушарки і індивідуальних переваг.

yakiy krasche vibrati polotencesushitel vodyan y reyting virobnik v 8 - Який краще вибрати полотенцесушитель водяній: рейтинг виробників

При виборі між способами монтажу мешканці багатоповерхових будинків найчастіше використовують настінну установку. Цей варіант краще всього підходить для маленьких приміщень. У ванній ця конструкція може використовуватися в якості кронштейна для рушників.

Сушарка, встановлена на підлозі, додатково буде обігрівати ванну, причому ця функція поєднується з безконтактної сушінням рушників. Для цього над пристроєм можна закріпити вішалку. Піднімається від приладу тепле повітря просушит речі. До недоліків підлогового обладнання відноситься те, що його можна встановити в маленьких приміщеннях.

Під час вибору водяній сушарки рушників потрібно врахувати спосіб підключення виробу. Існує три основних варіанти:

 1. Діагональне підключення. Цей спосіб дає можливість створити ефективну циркуляцію теплоносія, але щоб його здійснити, додатково буде потрібно прокладати труби. Можна поєднувати з габаритними виробами, драбинками та їх різновидами.
 2. Нижнє підключення. Щоб зробити цей тип підключення, в конструкції обов’язково повинен знаходитися кран Маєвського, крім того потрібен нормальний тиск води. Цей спосіб установки найкраще підходить для габаритних виробів, часто застосовується при монтажі обладнання кшталт «драбинки».
 3. Бокове підключення. Застосовується для виробів, які витягнуті вертикально. Цей спосіб вважається універсальним, його можна поєднувати з окремими пристроями-драбинками, «утоплена» системою труб, стандартними змійками.

Найбільшою популярністю користується вид сушарки з боковим монтажем. Це обумовлено легкістю підключення до водопроводу і особливостями обладнання. При виборі бічного агрегату потрібно не забувати, що певні види виробів можуть не поєднуватися зі стандартними російськими системами.

Найчастіше діаметр стояків у багатоповерхових будинках — 1,2−1,4 дюйма. За європейськими стандартами діаметр труб 1,5 дюйма. Якщо був обраний прилад з цим перетином, потрібно окремо докупити перехідник, він дозволить виконати подальшу установку.

Щоб придбати якісну та надійну водяну сушарку для рушників, потрібно велику увагу звертати на покриття вироби, на те, як зварені окремі елементи, а також на різьбу з торців приладу. Не зайвим буде переконатися в наявності сертифікатів на рушникосушку. Крім гарантійного талона, обладнання зобов’язане комплектуватися гігієнічним підтвердженням з назвою фірми-виробника.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *