Який краще використовувати клей для ремонту меблів?

Домашня меблі, особливо та, яка використовується щодня, часто ламається. На ній можуть з’явитися подряпини, тріщини або сколи. І в цьому випадку ремонт можна зробити своїми руками, не вдаючись до допомоги фахівців. Для цього знадобиться трохи часу і якісний клей, який можна знайти в будь-якому будівельному магазині. Напевно, у тих, хто вперше взявся за таку роботу, виникло питання: який краще клей для ремонту меблів? Відповідь на нього ви знайдете в цій статті.

Особливості вибору

Здавалося б, ремонт расшатавшегося стільця — просте п’ятихвилинне справа. Беруться деталі, наноситься клейовий склад, і готово. Але в цій роботі є свої нюанси, на які важливо знати перед тим, як використовувати клей для ремонту меблів.

Досвідчені фахівці радять звертати увагу на наступні моменти:

  • На упаковці виробники в обов’язковому порядку вказують типи склеюваних поверхонь. Це — важливий момент. Неправильно підібраний склад може призвести до слабкої фіксації. Певні типи клеїв можуть дати хороше зчеплення дерева з деревом, але дерево зі склом вони не з’єднають.
  • Важливо звертати увагу і на компоненти клею для ремонту меблів. Добавки можуть забезпечити кріплення надміцне, але при цьому пошкодити поверхню. Якщо пластик ще може витримати подібні експерименти з різними хімічними сполуками, то, приміром, ДСП не настільки міцна.
  • Якщо ви знайшли у складі таку речовину, як трихлорэтан, відразу відмовтеся від покупки. Цей компонент шкідливий для здоров’я людини. Ще один вагомий мінус — при попаданні води на трихлорэтан починається окислювальний процес, який може назавжди зіпсувати зовнішній вигляд вашої меблів.
  • А от якщо в складі присутні синтетичний каучук і сольвент, то придбайте такий клей для ремонту меблів без роздумів. Ці речовини безпечні і нешкідливі, до того ж, дають надійну фіксацію різних поверхонь.
  • Виробники будівельних матеріалів ведуть активну боротьбу за споживача. Тому вже давно пропонують склади, в які додається пігмент, причому у деяких компаній представлена насичена колірна гамма. Так що підібрати клей для ремонту меблів потрібного відтінку не складе праці. І це буде дуже правильним рішенням, так як жовті плями або білі смуги від звичайних складів не прикрасять вашу меблі, наприклад, з червоного дерева.

Важливо! Звертайте особливу увагу на такий показник, як щільність клею. Мінімальні значення повинні бути в межах 1,1 г/см3. Це — досить рідка консистенція, але її буде достатньо для надійної фіксації. Все, що нижче цієї позначки, не буде на належному рівні забезпечувати зчеплення склеюваних матеріалів.

Види клею

Як ми вже говорили, найперший показник при виборі клею для ремонту — типи поверхонь, що з’єднуються. Від цієї характеристики залежить основний набір компонентів, який використовують виробники. На жаль, інструкції часто буває недостатньо для того, щоб визначитися, який склад підійде для конкретного з’єднання. Для прояснення ситуації докладно розглянемо різновиди клею для меблів.

Популярні:

  • Найпопулярніший і найбільш недорогий складу ПВА чи полівінілацетат. Принцип його роботи простий: водна емульсія, усмоктуючись в деревину, швидко застигає, утворюючи липку плівку. Весь процес проходить швидко, буквально за 5 хвилин. Є види клею, які підходять тільки для внутрішніх робіт, але є і вологостійкі склади, що застосовуються для ремонту садових меблів.

Важливо! Мінус такого складу — жовтий колір, який може виявлятися після завершення робіт. І навіть покриття зверху морилкою або лаком не допоможе усунути цей недолік.

  • На другому місці за популярністю стоїть тваринний клей, який виробляють з шкур та кісток тварин. В них міститься протеїн — завдяки йому склади і отримують відмінні зчіплюють характеристики. Він продається у вигляді зерен або гранул, які потрібно розчинити у воді і підігріти. Також є вже готові склади желеподібної консистенції — їх досить просто розбавити водою.

Важливо! Найголовніше перевага такого клею для ремонту меблів — його екологічність. Після затвердіння поверхню можна шліфувати і навіть стругати.

  • Акрилові склади. Не мають токсичних добавок, вони дуже доречні для застосування в дитячій спальні. Цей клей має більшу проникаючу здатність, ніж ПВА, дає фіксацію, яка може витримувати сильні механічні навантаження. Також він не має запаху і стійкий до впливу вологи.
  • Для з’єднання будь-яких пластикових деталей або поверхонь фахівці радять вибрати контактний складу. Використовувати такий клей для ремонту меблів потрібно максимально точно і акуратно. Схоплювання поверхонь відбувається моментально, і після з’єднання деталей змінити положення однієї з них не вдасться.
  • Поліуретановий клей рідкої консистенції, як правило, застосовують для маслянистої деревини та інших пористих матеріалів. Його плинність дозволяє отримати практично непомітний на поверхнях шов. Головна перевага — вологостійкість, тому для реставрації садових меблів такий клей просто необхідний. Використання струбцини при цьому необов’язково. Час відкритої витримки складає максимум одну хвилину.

Важливо! Після склеювання з’єднання не слід піддавати механічним навантаженням протягом двох, а ще краще — чотирьох діб.

Двокомпонентні

Також виробники різних матеріалів для будівництва та ремонту пропонують покупцям сучасні двокомпонентні склади. При їх з’єднанні йде хімічна реакція, яка і дає надійну фіксацію поверхонь. Тут виділяють дві основні різновиди клею:

  • Мочевин-формальдегідний клей дуже добре зарекомендував себе серед майстрів з ремонту. Він є не тільки вологостійким і міцним, але також їм можна заповнювати порожнини або зазори між деталями. Він продається у вигляді порошку, який перед використанням змішують з водою. Також в комплекті йде рідкий каталізатор — затверджувач. Додатковий компонент наноситься на одну деталь з’єднання, розведений порошок — на другу. Після — місце з’єднання фіксують за допомогою струбцини і витримують до повного затвердіння складу.
  • Резорционный клей для ремонту меблів відрізняється від попередника хіба що за складом. В іншому — володіє такими ж характеристиками: міцний, надійний, водостійкий, переносить різні погодні зміни, тому ідеально підходить для ремонту садових меблів або меблів для ванни. Він продається у вигляді резорционно-формальдегідної смоли і затверджувача. Обидві частини змішуються перед використанням. При застиганні утворює склад червонувато-коричневий шов, тому для ремонту світлої меблів його краще не застосовувати.

Важливо! Застосування двокомпонентних сумішей вимагає особливої обережності. Спецзасоби захисту знадобляться як для шкіри, так і для очей. Після робіт приміщення слід добре провітрити. Випаровування даного клейового складу є токсичними і у великих концентраціях небезпечні для здоров’я.

При появі неприємних відчуттів, наприклад, запаморочення, бажано вийти на повітря. Якщо крапля потрапила в очі, необхідно промити їх проточною водою, а при попаданні на шкіру акуратно витерти її і промити це місце мильному розчином.

Застосування клею

Відповідаючи на питання, який краще використовувати клей для ремонту меблів, потрібно врахувати, що склад повинен бути не тільки якісним і міцним. Зручність застосування теж грає не останню роль. Тут все залежить від того, які поверхні планується реставрувати:

  • Клей з поліуретану підійде для фіксації меблевої кромки. Використовуючи пістолет, можна обробити навіть самі невеликі ділянки у важкодоступних місцях.
  • Тваринний клей підходить для роботи з фанерою. В’язкість складу можна варіювати під різні ситуації, додавши трохи менше або трохи більше води до порошку. Якщо вам не сподобався результат, то цей недолік можна легко усунути. Тваринний клей достатньо нагріти, щоб складу розплавився, знову став тягучим, тоді можна підкоригувати неправильно зафіксовані деталі.
  • Контактний клей на основі каучуку або бутадієну — оптимальний варіант при відновлювальних роботах з м’якою оббивкою, з’єднаннях тканинної основи, дерева, шкіряних, пластикових деталей. Клейовий шов досить еластичний, тому область його застосування так широка, також він стійкий до впливу температур і навіть вологості.
  • Акриловий складу можна сміливо брати в руки при реставрації дитячих меблів, меблів з пластика і ДСП. Він здатний забезпечити надійну фіксацію як маленьким деталей, так і великим поверхонь.
  • Меблевий клей ПВА призначений для приклеювання деревостружкових полотен, шпону, пресованого картону, ламінату, фанери, дерева. Утворює міцну плівку підвищеної еластичності і ніяк не змінює структуру використовуваного в роботі матеріалу. Також може фіксувати поверхні різної площі.
  • Якщо у вашій меблів утворилися великі зазори між деталями, то варто зупинити свій вибір на двокомпонентному складі. Після затвердіння поверхню можна обробити наждачним папером і сліди від реставрації будуть непомітні.

Рейтинг кращих клеїв

Це раніше багато майстри користувалися клеєм власного виготовлення як для ремонту, так і для виробництва меблів. Зараз будівельний ринок пропонує величезний вибір складів. Щоб не заплутатися в цьому різноманітті, представляємо вам рейтинг клеїв, складений на основі відгуків споживачів.

Момент Столяр ПВА універсальний

Вітчизняний виробник, що не може не радувати, очолює цей рейтинг. Клей ПВА Момент Столяр на дисперсійні основі чудово склеює фанеру, МДФ, ДСП, шпон і навіть паперовий пластик. Головне, після використання, затиснути деталі на 15-20 хвилин і витримати їх в лещатах або струбцині добу.

Ще один плюс складу — він не забарвлює поверхні, що склеюються. Працювати з ним можна при температурі від плюс 5 до плюс 30 градусів.

Важливо! Мінуси — низька вологостійкість і неможливість проводити роботи при низьких температурах.

Krass ПВА D3 PVA

Лідируючі позиції також і займає продукція польської компанії. Аналог вітчизняного виробника — Krass ПВА PVA D3:

  • Його використовують при реставрації садової та кухонних меблів, при укладанні паркету і ламінату, при монтажі вікон і дверей.
  • Він дає міцне з’єднання, еластичний і прозорий шов.
  • Він не боїться вологи, тому може фіксувати навіть сиру деревину.
  • Відсутність органічних розчинників робить цей склад екологічно безпечним.

Важливо! Тривалий час висихання компенсується досить бюджетною ціною.

KLEIBERIT 303.0 і 501.0

Німецька марка “Клейберит” зустрічається всюди, де присутня склеювання. Цей продукт фірми, яка існує вже майже 70 років, пройшов перевірку часом. Кращими визнані 2 складу:

  • Водостійкий клей Kleiberit 303.0 скріплює різні види деревини, навіть екзотичну і тверду. Після висихання шар клею має білий колір, а морозостійкість його досягає позначки -30°С. Споживачі також воліють його за міцність і швидкість схоплювання.
  • Клей на поліуретановій основі Kleiberit 501.0 також відрізняється вологостійкістю і термостійкістю. Він може склеювати не тільки дерево з деревом, але також з мінеральними плитками, керамікою і бетоном. Підходить як для використання всередині приміщень, так і зовні. Користувачі відзначають, що він зручний у застосуванні, не стікає, дає міцне з’єднання. Але важко відмивається від рук, після роботи з ним потрібна хороша вентиляція приміщення.

Епоксидний клей ЕДП

З епоксидних складів покупці відзначають як найкращий клей для меблів універсальний засіб ЕДП, яке вже давно присутній на ринку будівельних матеріалів:

  • Його головний плюс — доступна ціна.
  • Якість з’єднання деталей при реставрації меблів — дуже висока, шов виходить міцним і надійним.
  • Цей склад не дає усадку і стійкий до вологи.
  • До складу можна вводити різні наповнювачі, щоб посилити адгезійні здібності.

Важливо! До мінусів майстра відносять довгий час тужавіння і незручність в роботі з даним складом.

SOUDAL 66A

З різноманіття поліуретанових складів споживачі також віддають перевагу і цієї бельгійській фірмі, так як її склад витримує суворі умови застосування:

  • Клей SOUDAL 66A — суперводостойкий матеріал, він може склеювати навіть дуже вологу деревину.
  • У процесі використання він являє собою піну, яка відмінно заповнює будь-які тріщини і нерівності.
  • Міцного шва не страшні тридцятиградусні морози і навіть спека в 100 градусів за Цельсієм.
  • Його висока адгезія дозволяє застосовувати складу для проведення внутрішніх і зовнішніх робіт.

Важливо! Його головний недолік — висока ціна, але для таких відмінних характеристик мінусом це назвати складно.

UHU PLUS ENDFEST 300

Ще одна німецька фірма також є лідером на ринку будматеріалів. UHU випускає двокомпонентний клей, що володіє надміцними здібностями:

  • Епоксидна смола в основі складу дозволяє склеювати різні матеріали будь-яких площ, винятком є лише скло.
  • Час схоплювання складу — 1,5 години, час остаточного застигання добу. Після остаточного затвердіння виходить шов, який відрізняється ударною міцністю і стійкістю до старіння.
  • Волога цього складу не страшна, тому їм можна склеювати вологу деревину і проводити ремонт садових меблів.

Важливо! До мінусів багато відносять потребу приготування робочої суміші, хоча це не займає багато часу. Два компоненти перемішуються до однорідної маси і наносяться шпателем або пензлем.

Підготовка і проведення робіт

Для того щоб використання клею для ремонту меблів дало найкращі результати, потрібно підготувати оброблювану поверхню і добитися того, щоб вона стала однорідною, без дефектів:

  • Склеювані поверхні потрібно, в першу чергу, очистити від пилу і бруду.
  • Пластикові поверхні можна додатково обробити розчинником, щоб видалити жирові відкладення.
  • Дерево краще обробити наждачним папером, самої дрібної зернистості. Шорстка поверхня буде сприяти зчепленню, але не варто захоплюватися обробкою, щоб не пошкодити структуру самого дерева.

Тепер варто трохи сказати про те, які ще моменти потрібно врахувати вже при використанні клейового складу:

  • Якщо в інструкції немає особливих вказівок, то клей потрібно наносити рівним, не дуже товстим шаром на поверхню, причому обидві частини. Це важливо для такого виду з’єднань, як шип з гніздом.
  • При роботі з двокомпонентним складом, як правило, смола наноситься на одну частину, затверджувач — на іншу, якщо немає особливих вказівок щодо використання від виробника.
  • При використанні довго схватывающихся видів клею може знадобитися застосування струбцини. В даному випадку сильно фіксувати пристрій не потрібно, інакше — весь клей видавить назовні.
  • Контактний склад наносять тонким шаром на обидві поверхні, після чого їх з’єднують один з одним і ненадовго фіксують або руками, або притискаючи чимось важким зверху — тут все залежить від різновиду клею.

Важливо! Матеріали, в складі яких є синтетичні добавки, вимагають особливих умов застосування. Крім використання засобів спецзахисту, роботи необхідно проводити далеко від відкритих джерел вогню.

  • Досвідчені майстри радять після нанесення клею з’єднати деталі і потерти їх один про одного. Надлишок складу і повітря віддаляється, при цьому клей більш рівномірно розподіляється між деталями.
  • Якщо виробник не доклав до покупки спеціального аплікатора, то можна використовувати звичайну кисть або навіть ватяну паличку для невеликих деталей.
  • Для реставраційних робіт краще всього застосовувати кисті з дротяним кільцем — воно додає жорсткості ворсинкам і пересувається або знімається по мірі зношування щетини.
  • Для того щоб обробити клеєм важкодоступні місця, або якщо місце з’єднання дуже вузьке, то краще використовувати звичайний пластиковий шприц.
  • Якщо клей вийшов на поверхню, то краще відразу видалити його. Після застигання зробити це буде набагато складніше, на меблях можуть залишитися сліди.

Відеоматеріал

Хімічна промисловість не стоїть на місці, і на сьогоднішній день існує величезна кількість подібних складів. Вирішуючи питання, який краще використовувати клей для ремонту меблів, слід керуватися не тільки його різновидом, але і виробником. Також варто пам’ятати, що у якісної продукції не може бути занадто низький цінник. І ще одна порада: для того щоб отримати хороший результат, використовуйте тільки свіжий клей для ремонту меблів. Перепади температур також згубно впливають на його якість. Постарайтеся тримати упаковку в прохолодному місці, захищеному від сонячних променів.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *