Який матрац краще — пружинний або безпружинний?

yakiy matrac krasche pruzhinniy abo bezpruzhinniy 1 - Який матрац краще — пружинний або безпружинний?

Для відпочинку людині необхідний правильно вибраний матрас. Тільки в цьому випадку можна буде як слід розслабитися вночі, щоб прокинутися вранці повним сил і енергії. Всі матраци поділяються на 2 види:

 

 • Пружинні.
 • Безпружинні.

Кожна різновид має свої особливості, переваги і недоліки. Спробуємо розібратися, який матрац краще — пружинний або безпружинний, якому варіанту бажано віддати перевагу.

Особливості пружинних матраців

Розрізняють пружинні вироби двох видів: з залежними і незалежними пружинами. Розглянемо більш детально кожен з наведених видів.

Залежні

Ці матраци ще називають “боннель”. Пружини великого перерізу пов’язані між собою в єдину конструкцію. Пружинні блоки, як правило, доповнені вставками з пінополіуретану.

Важливо! “Боннель” не володіє ортопедичними властивостями. “Ефект гамака” призводить до того, що порушуються функції хребта.

Маса тіла людини сприймається всією поверхнею, і прогин виробу відбувається по всій площі. Крім того, “боннели” не відрізняються довговічністю. Через 5-6 років пружини починають просідати і скрипіти. Як бачимо, якщо належить вибрати, який матрац краще — пружинний саме такого типу або безпружинний, однозначно перевага буде на користь другого.

yakiy matrac krasche pruzhinniy abo bezpruzhinniy 2 - Який матрац краще — пружинний або безпружинний?

Незалежні

У порівнянні з “боннелями”, незалежні пружини мають менший діаметр, але більше число витків. Кожна з пружин відокремлена від інших текстильним пилом з отворами, і працює автономно.

Важливо! Маса людини рівномірно розподіляється по поверхні спального місця. Матрац з незалежними пружинами володіє ортопедичним ефектом.

Продукція добротна, довговічний, екологічно безпечна. При бажанні можна підібрати матрац за ступенем жорсткості.

Важливо! Якщо продукт, оснащений незалежними пружинами, якісний, то на кожен “квадрат” припадає мінімум 250 пружин. Чим їх більше, тим більше виражений ортопедичний ефект.

Який варіант вибрати? Природно, матрац з незалежними пружинами переважніший. Для двоспального ліжка такий варіант теж бажаний. Коли людина, що спить поруч, перевертається уві сні, ви не будете відчувати дискомфорту.

Види безпружинних матраців

Безпружинні матраци, як і пружинні, бувають різними. Розглянемо тепер їх властивості, щоб вирішити, який матрац краще — пружинний або безпружинний.

Латексні

Матеріал виготовлення (латекс) може бути натуральним або штучним. Ці матеріали суттєво розрізняються за властивостями:

 • Для виготовлення натурального латексу застосовується сік дерев-каучуконосів. Натуральний латекс пружний, з часом не деформується. Він повністю повторює вигини лежить на ньому тіла. Звичайно, така продукція досить дорого, але функціональність і довговічність повністю компенсують цей недолік.
 • Штучний латекс представляє собою спінений полімер або пресовані відходи. Експлуатаційні властивості цих матеріалів, звичайно, програють, але все ж є не найгіршими.

Важливо! Спінений полімер не відрізняється дуже високою міцністю, а пресований латекс з відходів значно поступається пружності натуральному матеріалу.

Пінополіуретан

Основа такої моделі — дрібнопористий полімер. Такі вироби “дихають”, володіють хорошими ортопедичними властивостями. Матеріал, як і натуральний латекс, повторює вигини тіла. Недолік у тому, що він сильно вбирає вологу. Сушити його досить проблематично. Важлива перевага — порівняно низька ціна.

Важливо! Незважаючи на те, що ціни на пінополіуретан доступні, вони не повинні бути демпінговими. Занадто низька ціна — маркер поганої якості виробу. Цілком можливо, що вам намагаються продати за пінополіуретан звичайне поролоновое виріб.

Що вибрати — латекс або пінополіуретан, залежить від ваших індивідуальних переваг. Все залежить від фінансових можливостей.

yakiy matrac krasche pruzhinniy abo bezpruzhinniy 3 - Який матрац краще — пружинний або безпружинний?

Кокосове волокно

Використовується в моделях жорстких. Натуральна кокосова койра просочується латексом. Кокосове волокно — ідеальний варіант для дитячих виробів. Однак у чистому вигляді цей матеріал застосовується рідко.

Набагато частіше використовують комбінування койри з ППУ або латексом. Матеріали розташовані шарами, так що є можливість вибрати модель, згідно своїм перевагам.

Важливо! Зручний варіант — двостороння продукція, в якій є жорстка (кокосова) і м’які (латексна) сторони. Як кажуть, “два в одному”. Ви купуєте два вироби відразу. Чим не економія?

Порівнюємо, вибираємо: пружинний або безпружинний матрац — що краще?

Порівняємо різні види матраців (пружинні і безпружинні) за різними параметрами.

Зручність

Матраци на незалежних пружинах більш м’які, тому вони, безумовно, комфортніше. А ось “боннель” — навпаки, більш жорсткий, але в зручності значно програє.

Важливо! Людям з хворобами хребта купувати таку продукцію категорично протипоказано.

Що стосується безпружинних моделей, то вони жорсткіше пружинних. Конкретна ступінь жорсткості залежить від застосовуваного матеріалу.

Ортопедичні властивості

Тут між двома видами зразкова рівність. Виняток становлять “боннели”. На якому варіанті зупинити вибір — вирішуєте ви. Все залежить від індивідуальних особливостей потенційного власника.

Важливо! Чим більше маса тіла, тим більш суворим повинно бути виріб.

Матрац з пружинами або без — який довговічніше?

 • Матрац, оснащений незалежними пружинами, прослужить 10-12 років.
 • Латексний — 15 років.
 • Продукція зі спіненого поліуретану менш довговічна — 7-8 років.

Маса тіла:

 • Для людей, що мають велику масу тіла (понад 110 кг) рекомендовані безпружинні моделі. Це — гарантія того, що продукт не вийде з ладу в найближчому часі.
 • У людей з невеликою вагою вибір багатший. Вони можуть вибрати для себе будь-яку вподобану модель.

Вартість

“Боннели” за ціною істотно поступаються продукції, оснащеної незалежними пружинами. Серед безпружинних моделей найдорожчі — латексні, а найдешевші — ППУ (з-за низької собівартості).

Кілька базових порад

Поради від фахівців допоможуть вам зробити вибір вірно:

 • Якщо у вас проблеми з хребтом, перед покупкою потрібно проконсультуватися з фахівцем-ортопедом. Можливо, що занадто тверде або м’яке виріб можуть вам нашкодити.
 • Здоровій людині можна керуватися лише міркуваннями зручності. Який матрац здається більш комфортним — той і купувати. І, звичайно ж, не забувати про фінансову складову. Які матраци краще — пружинні або пінополіуретанові, вирішувати вам.
 • Дітям підходять безпружинні матраци на кокосовій койре. Можливий варіант і з матрацом з незалежними пружинами. “Боннели” дитині не підійдуть однозначно!
 • Якщо дозволяють фінансові можливості, то матрац з натуральних матеріалів — оптимальний варіант. Така модель не тільки функціонально, але і екологічно безпечно.

Відеоматеріал

Незалежно від вибору пам’ятайте, що продукція має бути сертифікована. Не забудьте поцікавитися у продавця наявністю сертифікату якості.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *