Який праска вибрати для дому?

yakiy praska vibrati dlya domu 1 - Який праска вибрати для дому?

Вибір праски сьогодні, серед величезного різноманіття моделей, — заняття не з простих. Праска для кожної сім’ї є незамінним атрибутом, який відповідає за зовнішній вигляд своїх господарів. Практично всі сучасні праски оснащені функцією пара, яка просто незамінна, якщо мова йде про сильно измятом або пересушенном білизна. Але між приладами як різних виробників, так і між моделями однієї марки існує безліч відмінностей щодо покриття підошви, ваги, потужності, температурних режимів. Багато праски оснащені додатковими вбудованими функціями. Який праска вибрати для будинку, щоб він відповідав усім вашим вимогам? Спробуємо розібратися.

Види пристроїв для прасування

Всю техніку для прасування білизни можна умовно розділити на 4 види:

 • “Звичайні” праски без функції пари, які вже навряд чи зустрінеш на вітрині сучасного магазину.
 • Моделі з вбудованою опцією пара. Сюди можна віднести практично всі парові праски, розраховані на використання в домашніх умовах.
 • Дорожні прилади. Компактні та зручні моделі для періодичного використання, розраховані на невелику кількість речей.
 • Праски з вбудованими парогенераторами. Популярність таких пристроїв в даний час зростає, незважаючи на більш високу вартість парогенераторів порівняно з “простими” прасками. Це пояснюється відмінною якістю прасування речей, завдяки безперервній подачі пари під час роботи пристрою.

Критерії вибору

Зупинимося на найважливіших характеристиках прасок, на які варто звертати увагу при покупці. Ми зібрали повний перелік критеріїв. Серед них ви обов’язково знайдете свої орієнтири, здатні допомогти придбати хороший недорогий праска.

Підошва

Найважливіша складова праски, оскільки саме від підошви багато в чому залежить якість прасування одягу.

Важливо, щоб вона мала делікатну поверхню, яка б дбайливо контактувала з тканиною, не пошкоджуючи і не змінюючи її зовнішній вигляд. Основними матеріалами, з яких виконується підошва пристроїв для прасування білизни, є наступні.

yakiy praska vibrati dlya domu 2 - Який праска вибрати для дому?

Кераміка

Дуже поширений варіант покриття, представлену майже всіма виробниками такої побутової техніки. І це не дивно:

 • керамічна підошва легко наноситься;
 • рівномірно нагрівається;
 • не залишає слідів на тканини.

Важливо! За керамікою легко доглядати, але при експлуатації праски з таким покриттям не можна забувати про її крихкості. Щоб керамічні підошви справлялися з ушкодженнями, багато виробники придумали цікавий хід у вигляді додавання на підошву сталевих поперечних смуг.

yakiy praska vibrati dlya domu 3 - Який праска вибрати для дому?

Алюміній

Легкий і бюджетний матеріал, що володіє відмінними теплопровідними властивостями. Якщо зробити огляд прасок, з алюмінію і сталі виготовляються абсолютно всі підошви прасок. Надалі відбувається покриття різними матеріалами.

Чисто алюмінієва підошва має свої недоліки. Наприклад, алюміній може залишити на деяких делікатних тканинах непотрібний блиск. Здійснюючи прасування таким праскою, краще користуватися марлею або ганчірочкою, щоб уникнути цього ефекту.

Важливо! Із-за схильності матеріалу деформацій, сучасні виробники придумали використовувати для виготовлення підошов прасок алюміній, який пройшов спеціальну термічну обробку — “Анодилиум”. Анодований алюміній володіє більшою міцністю і краще ковзає на тканини, що робить процес прасування легким і приємним.

yakiy praska vibrati dlya domu 4 - Який праска вибрати для дому?

Важливо! А ще є інноваційні комбіновані варіанти, для опису яких ми створили окремі статті:

 • Steamglide підошва праски.
 • Підошва праски еloxal.

Нержавіюча сталь

Самий міцний і практичний варіант за невеликі гроші:

 1. Праски з підошвою з нержавіючої сталі практично не вимагають особливого догляду, так як метал не піддається корозії і деформацій.
 2. Нержавіюча сталь володіє хорошими теплоізоляційними властивостями, саме тому праски з таким покриттям завжди входять в ТОП кращих прасок.

Важливо! Основним недоліком поверхонь з нержавіючої сталі є невисокий показник ковзання. Для його усунення сучасний виробники прасок придумують різні інноваційні рішення:

 • повітряні подушки від Rowenta, які утворюють спеціальні поглиблення на підошві;
 • сапфірове покриття від марки Braun;
 • хромовані поверхні від бренду Samsung.

Всі ці та інші хитрощі дозволяють зберегти відмінні властивості нержавійки, знівелювавши її недоліки. При цьому ціна прасувального пристрою залишається цілком доступною.

yakiy praska vibrati dlya domu 5 - Який праска вибрати для дому?

Тефлон

Відповісти на питання, який праска найкращий, непросто. Але одне можна сказати точно: тефлон є лідером в делікатному поводженні з речами. Праскою з тефлоновим поверхнею неможливо зіпсувати тканину.

Але разом з цим вагомою перевагою є важливий недолік: тефлон легко подряпати навіть простим незграбним рухом, зачепивши при прасуванні гудзик або іншу фурнітуру на одязі. Це робить тефлонове покриття менш популярним серед своїх конкурентів: нержавійки та кераміки.

yakiy praska vibrati dlya domu 6 - Який праска вибрати для дому?

Потужність пристрою для прасування

Від потужності праски безпосередньо залежить швидкість його нагрівання і витрата електроенергії. За цим показником праски можна умовно розділити на три категорії:

 1. Пристрої малої потужності. Діапазон в таких моделях складає від 1300 до 1600 Вт. Варіант підійде для невеликих сімей або холостяків, яким не потрібно прасувати велику кількість одягу. Дані праски не відрізняються високою продуктивністю.
 2. Праски середньої потужності. Показник продуктивності цих пристроїв складає 1600-2000 Вт. Моделі з такою потужністю легко справляються з найскладнішими завданнями: розгладженням пересушеною і сильно зім’ятому одягу, роботою з делікатними тканинами.
 3. Високопотужні пристрою. Володіють потужністю 2000 Вт і вище. Нагріваються в лічені секунди і бездоганно справляються з дуже великими обсягами білизни. Якщо зробити огляд найбільш якісних прасок, то в лідерах за якістю прасування і продуктивності опиняться пристрої з високою потужністю.

Важливо! При виборі праски необхідно пам’ятати про тісний взаємозв’язок потужності і споживанні електрики. Чим вище потужність праски, тим більше витрат на вас чекає.

Для сім’ї радимо вибирати праска середньої і високої потужності. Сучасні моделі володіють різними енергозберігаючими функціями, тому експлуатація такого праски особливо не позначиться на вашому гаманці.

yakiy praska vibrati dlya domu 7 - Який праска вибрати для дому?

Режими температур

Сучасні пристрої для прасування, як правило, мають кілька температурних режимів, розрахованих на різні тканини. Це важливо, так як температура, необхідна для прасування бавовняної та лляної тканини, зовсім не підходить для делікатних речей. Діапазон температур складає в середньому від 100 від 240 C.

Подача пара функція розбризкування води

Сьогодні вже складно зустріти праска без цих опцій: рейтинг бюджетних прасок тому підтвердження. Відпарювання і зволоження під час процесу прасування дозволяє розгладити самі “вибагливі” складки на одязі. Наявність пари гарантує якісний результат, яким ви залишитеся задоволені.

Важливо! Все ще не знаєте, чи вам потрібен саме праска, адже на ринку сьогодні представлено чимало альтернативної техніки? Ми допоможемо вам прийняти остаточне рішення з допомогою детального порівняльного огляду «Праска або парогенератор — що вибрати?».

yakiy praska vibrati dlya domu 8 - Який праска вибрати для дому?

Функція автовідключення

Дуже корисна функція, яка відповідає за безпеку використання праски. Особливо про її наявність у пристрої варто подбати забудькуватим натурам. Сучасні моделі виробники все частіше оснащують даною опцією, оскільки це дуже зручна знахідка для користувачів.

Праска, навіть будучи підключеним до мережі живлення, відключається сам після закінчення однієї хвилини в горизонтальному положенні і п’яти хвилин — у вертикальному.

yakiy praska vibrati dlya domu 9 - Який праска вибрати для дому?

Протикраплинна система

Наявність даної опції запобігає витіканню води з отворів в підошві праски під час прасування при низькій температурі. Протикрапельна система дозволяє виключити появу плям на одязі під час робочого процесу. Даною опцією має вже майже будь-який хороший недорогий праска.

Опція захисту праски від накипу

Захист від накипу в сучасних прасках забезпечують змінні касети, які легко витягуються з пристрою з метою промивки. Також праска може бути оснащений функцією самоочищення, при активації якої під тиском пари з отворів видаляються частинки сміття і накипу.

Важливо! Якщо таких функцій немає, праска варто заливати тільки очищену воду, так як згодом він може залишати плями на тканинах і зовсім вийти з ладу.

yakiy praska vibrati dlya domu 10 - Який праска вибрати для дому?

Вага пристрою

Як відомо, чим менше вага праски, тим він більш мобільний, маневрений і, що важливо, при вчиненні одноманітних дій буде менше втомлюватися рука. Поряд з цим, необхідно, щоб при всій легкості праска добре справлявся з розгладженням складок.

На вага праски безпосередньо впливає матеріал, з якого зроблена підошва:

 • Найлегші праски — з алюмінієвою підошвою.
 • Поважче — з керамічних і металокерамічних покриттям.
 • Нержавійка буде обтяжувати праска більше всього.

Однак важливо пам’ятати, що уподобання за вагою праски є дуже суб’єктивними. Є господині, спеціально вибирають праски поважче. Що ж, який праска найкращий і яку вагу має бути у вашого прасувального пристрою — вирішувати тільки вам.

yakiy praska vibrati dlya domu 11 - Який праска вибрати для дому?

Довжина шнура

Довжина шнура — те, що теж вимагає великої уваги на етапі покупки, якщо ви згодом не хочете вдаватися до допомоги різних подовжувачів, що не завжди зручно.

Також на сьогоднішньому ринку представлені бездротові моделі прасок, які також потребують вашої уваги.

Важливо! Щоб уникнути заломів і скручувань, виробники багатьох сучасних моделей забезпечують шнур функцією обертання. Її наявність може істотно продовжити термін експлуатації пристрою.

yakiy praska vibrati dlya domu 12 - Який праска вибрати для дому?

Ергономічність

Показник зручності також не можна скидати з рахунків, оскільки він в якійсь мірі відповідає за безпеку та здоров’я користувачів. Вирішуючи, який праска вибрати для будинку, зверніть увагу на ручку моделі. Для оцінки зручності краще всього при купівлі потримати праска в руці.

Важливо! Багато виробників роблять ручки особливої форми або зі спеціальним покриттям з різними отворами, які дозволяють руці відчувати себе комфортно і менше втомлюватися. Зручний праска — запорука комфортного прасування і гарного настрою, навіть якщо вона затягується на тривалий час.

yakiy praska vibrati dlya domu 13 - Який праска вибрати для дому?

Найпопулярніші марки прасок

На підставі численних відгуків на таких популярних майданчиках як Яндекс Маркет, Отzоviк.com, GidTorg.ru і IRecommend.ru ми склали рейтинг, куди увійшли кращі виробники прасок.

Список торговельних марок виглядає так:

 • Philips;
 • Tefal;
 • Braun;
 • Zelmer;
 • Vitek;
 • Rowenta;
 • Scarlett;
 • Polaris;
 • REDMOND.

yakiy praska vibrati dlya domu 14 - Який праска вибрати для дому?

Огляд популярних моделей прасок

Пропонуємо вашій увазі рейтинг прасок за якістю і надійності. До нього увійшли пристрої для прасування у різних цінових категоріях трьох основних видів:

 • Праски з функцією пара для домашнього використання;
 • Дорожні пристрої;
 • Апарати з вбудованим парогенератором.

Топові парові моделі прасок

За ступенем популярності вони стають на 1 місце, так як саме з цих моделей належить вибрати праску для будинку.

yakiy praska vibrati dlya domu 15 - Який праска вибрати для дому?

Bosch TDA 2325

Бюджетний праска відомої надійної німецької марки, потужність якого становить 1800 Вт. Виконаний у лаконічному простому напівпрозорому корпусі.

Має всі необхідні функції і можливості:

 • Ємність для води;
 • Терморегулятор;
 • Регулятор інтенсивності пари;
 • Кнопки розбризкування води і подачі пари;
 • Систему обертання шнура для запобігання скручувань і заломів.

Завдяки металокерамічної підошві Palladium-glissee, праска добре ковзає і на “відмінно” справляється зі своїми завданнями. Оснащений опцією вертикального відпарювання і можливістю самоочищення від накипу.

Важливо! В якості мінуса споживачі вказують відсутність противокрапельной системи. Однак за таку ціну праска Bosch TDA 2325 виконує всі свої функції на вищу оцінку.

yakiy praska vibrati dlya domu 16 - Який праска вибрати для дому?

Redmond RI-S220

Є недорогою моделлю, якою також можна очолити рейтинг бюджетних прасок:

 • Як і попередній варіант, з усіма необхідними функціями і високою потужністю — 2200 Вт.
 • Праска оснащений регулятором температури для різних типів тканини, функцією подачі пари і можливістю його регулювати.
 • Підошва праски виконана з нержавіючої сталі, яка відмінно розгладжувати складки.
 • Вагомими перевагами моделі є вбудована опція захисту від накипу, протикапельна система і функція автовідключення.
 • У комплектації — мірний стаканчик для затоки води.

yakiy praska vibrati dlya domu 17 - Який праска вибрати для дому?

Tefal FV 3925

Цей праска французького якості подорожче попередніх моделей вважається одним з кращих в своєму ціновому сегменті:

 • Потужність пристрою дорівнює 2300 Вт.
 • Металокерамічна підошва Durillium Tefal дозволяє праски граючись справлятися з самими пом’ятими речами.

В якості додаткових плюсів назвемо:

 • Автонастроювання пара, який підлаштовується під використовуваний режим прасування.
 • Систему самоочищення;
 • Противапняний стрижень;
 • Противокапельную систему;
 • Ергономічний дизайн.

Важливо! З мінусів, мабуть, можна назвати лише відсутність в комплектації мірного стаканчика, що є не особливо істотним і ніяк не відбивається на роботі пристрою.

yakiy praska vibrati dlya domu 18 - Який праска вибрати для дому?

Philips GC 4425

Зручний пристрій з високою потужністю — 2400 Вт. Так само, як і вищеподані моделі, входить в рейтинг прасок за якістю і надійності.

Має всі необхідні можливості для комфортної прасування:

 • Резервуар для води;
 • Функцію розбризкування (спрей);
 • Регулятори температури і пари.

Важливо! Дану модель вигідно виділяє спеціальне покриття підошви SteamGlide. Воно запобігає псуванню тканин, легко наноситься і справляється з найскладнішими завданнями в області гудзиків і фурнітури. Це допомагає робити і паровий носик SteamGlide з поглибленнями для пари.

В комплектації є спеціальна насадка для делікатних тканин, що запобігає утворення зайвого блиску на одязі.

До плюсів цього праски відносяться:

 • Функція самоочищення, противапняний стрижень;
 • Опція автоматичного відключення;
 • Кріплення шнура за допомогою шарніра.

yakiy praska vibrati dlya domu 19 - Який праска вибрати для дому?

Важливо! У великому розмаїтті виробників і моделей звичайній людині можна розгубитися. Ми підготували порівняння лідерів виробників такої техніки, щоб ви могли визначитися з найкращою моделлю праски.

Кращі дорожні праски

Якщо ви часто подорожує під час активного відпочинку або змушені регулярно вирушати у відрядження, дорожній праска вам однозначно знадобиться.

Maxwell MW-3012:

 1. Зручний і гарний недорогий праска невеликих розмірів зі складною ручкою гідної якості, потужністю 1000 Вт.
 2. Нагрівається за короткий проміжок часу.
 3. Модель має паровий удар і функцію відпарювання у вертикальному положенні. Вода розпорошується з носика праски.
 4. Підошва моделі має антипригарне покриття, що дозволяє не хвилюватися за зовнішній вигляд свого одягу під час поїздки.

Важливо! Серед мінусів користувачі відзначають:

 • Відсутність чохла в комплектації;
 • Неможливість працювати з парою в постійному режимі.

yakiy praska vibrati dlya domu 20 - Який праска вибрати для дому?

Rowenta DA1510

Бюджетна компактна дорожня модель зі складаним ручкою, що має характеристики повноцінного праски для домашнього користування.

Праска швидко нагрівається і, завдяки підошві Microsteam 200, відмінно розгладжує складки.

В якості переваг відзначимо:

 • Режим постійної подачі пари;
 • Можливість гладити у вертикальному положенні;
 • Паровий удар 45г/хв
 • Довгий шнур — 2 м
 • Дорожній чохол в комплектації.

Важливо! Як недолік можна назвати недостатньо великий резервуар для води і відсутність противокрапельной системи. Модель по праву входить в ТОП кращих прасок, призначених для поїздок.

yakiy praska vibrati dlya domu 21 - Який праска вибрати для дому?

VITEK VT-1228

Модель недорогий, але надійної марки: маленька, компактна, зі складною ручкою, потужністю 1000 Вт. Відповідає всім вимогам дорожнього праски. Підошва праски виконана з нержавіючої сталі.

Перевагами цього праски при невисокій ціні виступають:

 • Функція захисту від накипу;
 • Опція самоочищення;
 • Можливість використання у вертикальному положенні;
 • Кульове кріплення шнура.

yakiy praska vibrati dlya domu 22 - Який праска вибрати для дому?

Кращі моделі з вбудованим парогенератором

Для тих, кому належить регулярно гладити більше обсяги білизни, така модель стане в нагоді в самий раз.

Tefal GV 8962

Надійний французький прилад з високою продуктивністю, що має, за відгуками власників, лише один недолік — високу вартість.

В іншому — суцільні достоїнства:

 • Система електронного регулювання;
 • Резервуар великих розмірів — 1,6 л;
 • Автоналаштування для різних типів тканини;
 • Самоочисна поверхню підошви;
 • Система миттєвого нагрівання;
 • Можливість доливати воду в процесі прасування;
 • Автосматывание шнура;
 • Потужний паровий удар — 430 г/хв;
 • Постійна подача пару;
 • Еко режим;
 • Висока якість прасування.

yakiy praska vibrati dlya domu 23 - Який праска вибрати для дому?

Philips GC 9642

Дороге якісне пристрій, виконане за останнім словом техніки, потужністю 2400 Вт. По праву включений в огляд найбільш якісних прасок.

Серед плюсів моделі:

 • Безшумне відпарювання, яке забезпечує спеціальна технологія SilentSteam;
 • Безперервна подача пари: функція MultiChamber Cyclonic;
 • Наявність опції Smart Control, яка регулює температуру підошви.
 • Можливість додавання води в процесі роботи;
 • Велика ємність резервуара — 1,8 л;
 • Система самоочищення від накипу.

yakiy praska vibrati dlya domu 24 - Який праска вибрати для дому?

Braun IS 5043H

Просте компактний пристрій для прасування від німецького бренду:

 • Спрощений дизайн, мабуть, є єдиним недоліком, на який вказують користувачі.
 • Модель має ексклюзивний варіант підошви Eloxal від Braun, завдяки чому досягається легке ковзання і висока стійкість до пошкоджень.
 • Парогенератор має сильний паровий удар — 340 г/хв, що забезпечує відмінний результат прасування.

До додаткових переваг цієї моделі відносяться:

 • Просте управління;
 • Функція автовідключення.

Відеоматеріал

Сподіваємося, наша стаття з переліком найважливіших критеріїв вибору пристрою для прасування і огляд кращих виробників прасок допоможуть вам придбати самий гідний апарат, який буде бездоганно виконувати свої завдання довгі роки.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *