Який радіатор опалення краще вибрати для квартири?

yakiy rad ator opalennya krasche vibrati dlya kvartiri 1 - Який радіатор опалення краще вибрати для квартири?

Опалювальний прилад — важлива ланка в опалювальній системі . Від його правильного вибору залежить комфортність умов проживання людей в квартирі або приватному будинку. Розберемося в цій статті, який радіатор опалення краще вибрати для квартири, щоб виконував свої функції на відмінно, і ціна була не позамежною. Прочитавши матеріал, ви дізнаєтеся, як уникнути поширених помилок при виборі опалювального приладу.

Сумісність радіатора з параметрами опалювальної системи

Асортимент сучасних батарей незвичайно різноманітний. Сталеві, мідні, чавунні, біметалічні вироби. Важливо тільки знати, який з радіаторів буде найкращим чином відповідати характеристикам вашої системи опалення. Тут треба орієнтуватися на такі параметри:

 • гранична температура теплоносія;
 • його склад;
 • величина тиску.

Все це, поряд з інертністю і тепловіддачею, треба враховувати при покупці.

Важливі моменти — зовнішній вигляд радіатора, тривалість робочого ресурсу і, звичайно, вартість.

Важливо! Є і певна специфіка підбору опалювальних батарей для приватних будинків і квартир. Якщо радіатор не буде відповідати параметрам системи обігріву, це загрожує його швидким зносом.

Як вибрати радіатори опалення для квартири з урахуванням технічних параметрів?

Безсумнівно, дизайн — річ хороша і важлива. Однак не варто забувати і про те, що первинними все ж є технічні характеристики. Стан опалювальних систем у багатьох будинках, м’яко кажучи, залишає бажати кращого. Для них характерно погана якість теплоносія, перепади температури і тиску води, і багато інших “радощів”. А гідравлічні удари після запуску опалювальної системи часто призводять до виходу її з ладу. А все тому, що прилади від зарубіжних компаній-виробників не розраховані на такий “екстрим”.

Щоб мінімізувати ризики, обов’язково зверніть увагу на гранично допустимі значення температури і тиску теплоносія (ці дані є в технічному паспорті пристрою).

Найважливіший показник — тепловіддача опалювального приладу, залежить від матеріалу його виконання. Наприклад, сталь поступається чавуну за показником тепловіддачі, а мідь в цьому відношенні “попереду планети всієї”.

Розглянемо більш детально різні види матеріалів для опалювальних пристроїв, щоб зрозуміти, який радіатор опалення краще вибрати для квартири.

Чавун

Це — самий старий і випробуваний варіант. “Чавунні ” гармошки”, оспівані ще Булгаковим, не втрачають своєї актуальності і сьогодні:

 • При аварійному відключенні конструкція з чавуну буде зберігати тепло досить довго.
 • Батареї добре витримують і неякісний теплоносій, і гідроудари.
 • Вартість таких приладів порівняно невелика.

Недоліком чавунних виробів є не дуже естетичний дизайн, велика маса і значна інерційність. З-за цього, використовувати чавунні батареї в сучасних опалювальних системах, оснащених терморегуляторами, не можна. Такі прилади найкраще вписуються в інтер’єр, витриманий в класичному стилі.

Важливо! Людям зі скромними фінансовими можливостями не потрібно і замислюватися, як вибрати батареї опалення в квартиру. Для них чавун — найкращий варіант.

Алюміній

Досить популярний матеріал, завдяки високій тепловіддачі, невеликій масі, сучасному естетичному дизайну і простоті монтажу. Ці прилади не інерційні, що дає можливість застосовувати їх в системах опалення з терморегуляторами.

До недоліків матеріалу відноситься схильність корозії при лужній реакції теплоносіїв. Текти між секціями, на жаль, — зовсім не рідкісне явище. Є й такий недолік, як газоутворення всередині нагрівального елемента.

Важливо! Алюмінієві радіатори дуже чутливі до якості теплоносія, тому більше підходять для індивідуальної системи опалення приватного будинку, ніж для централізованої мережі в квартирі. Гідроудари вони теж переносять вельми сумнівно.

Сталь

Цей варіант часто застосовується при опаленні офісів і приватних будинків. Конструкція такого радіатора може бути трубчаста, а також у вигляді цільних або набірних панелей.

Радіатори із сталі відрізняються:

 • відносно невисокою ціною;
 • красивим зовнішнім виглядом;
 • невеликий інерційністю;
 • несприйнятливістю до корозії.

Важливо! Не позбавлені сталеві вироби і окремих недоліків. Вони не витримують гідравлічних ударів і підвищення тиску в системі, тому для квартир в багатоповерхових будинках практично непридатні. Крім того, вони чутливі до кисню, наявного в центральних мережах теплопостачання.

Сталевий радіатор поєднує в собі 2 способи теплопередачі:

 • конвекція.
 • випромінювання.

Важливо! Допустима температура теплоносія становить близько 110 градусів.

Біметалічні вироби

Радіатор являє собою сталеві труби в поєднанні з алюмінієвими ребрами. Ця схема придатна для міської квартири. Циркуляція води відбувається по сталевому трубопроводу. Технологія з’єднання труб така, що немає корозії сталевої частині батареї. Алюміній прекрасно віддає тепло в приміщення.

Таким чином, біметалева конструкція поєднує в собі кращі властивості алюмінієвих і сталевих радіаторів: нейтральність до корозії, невибагливість до якості теплоносія, стійкість до перепадів тиску в системі в поєднанні з прекрасною тепловіддачею і красивим дизайном — ось секрет успіху біметалевих конструкцій.

Важливо! До переваг відноситься великий термін служби і велика кількість колірних варіантів.

До недоліків біметалічних батарей відносяться:

 • Чутливість до кисню, що міститься в теплоносії.
 • Накопичення шлаку на внутрішніх стінках.
 • Висока ціна.
 • Опір, що виникає на кордоні сплаву металів. При цьому зменшується ефективність теплопередачі, а також тепловіддача пристрою в цілому.

Мідь

Це — гарна конструкція з суцільнотягнутої труби з додатковими ребрами з міді. Прилад доповнено декоративним дерев’яним кожухом. Показник теплопровідності міді вдвічі вище, ніж в алюмінію, і в 5-6 разів — порівняно зі сталевими та чавунними пристроями.

З важливих плюсів можна відзначити такі фактори:

 • пристрої вимагають трохи води;
 • нагрівають кімнату за лічені хвилини;
 • мідь пластична, стійка до корозії;
 • прилади ефективні навіть при порівняно низькій температурі води.

Важливо! В процесі експлуатації утворюється шар оксиду, що захищає батарею від недостатньо якісного теплоносія.

Робимо вибір

Виходячи з наведеного аналізу, виділимо основні моменти, як вибрати радіатори опалення:

 1. Для відкритих централізованих систем в багатоквартирних будинках найкращим чином підходять чавунні вироби. Чавун невибагливий до неякісного теплоносію, має великий термін служби. Проте в системах з терморегуляторами чавунну продукцію використовувати не можна.
 2. Біметалічні прилади — гідна альтернатива чавуну з його обмеженою областю застосування. Сталь стійка до корозії і перепадів тиску в тепломережі, а ребра з міді або алюмінію компенсують не видатні показники тепловіддачі сталі. Єдиний обмежуючий фактор — висока ціна.
 3. Для приватних будинків, де немає перепадів тиску в опалювальній системі, а якість теплоносія набагато краще, ніж у централізованих системах, підходять алюмінієві і сталеві прилади. Невисока інерційність, стійкість до корозії і приваблива ціна роблять цю продукцію надзвичайно популярною.
 4. Судячи по характеристиках, оптимальним варіантом для застосування в квартирі багатоповерхового будинку є мідь. Однак ціна мідних радіаторів змушує багатьох покупців задуматися.
 5. Сталеві трубчасті радіатори опалювальні з великою кількістю колірних варіантів дозволяють вписати прилад в будь-який інтер’єр.

Відеоматеріал

Тепер, озброєні знаннями, як підібрати радіатори опалення для квартири, можете приступити до покупок!

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *