Який тепла підлога краще — водяний або електричний в приватному будинку?

yakiy tepla p dloga krasche vodyaniy abo elektrichniy v privatnomu budinku 1 - Який тепла підлога краще — водяний або електричний в приватному будинку?

Все більш затребуваною стає система тепла підлога для опалення в житлових будинках. Виробники випускають кілька різноманітних варіантів такої системи опалення будинків і квартир. У цій статті ми поговоримо про те, який тепла підлога краще — водяний або електричний, в приватному будинку і квартирі. Від того, наскільки грамотним буде ваш вибір, багато в чому залежить і якісний результат, а відповідно — ваш комфорт. Якщо всі вкладення сил і грошей не виправдають себе, розчарування буде помітним, адже ми прагнемо до зворотного результату. Тому пройдемося по всіх важливих питаннях щодо вибору кращого теплої підлоги для дому.

Види та особливості

Як говорилося раніше, теплі підлоги поділяються на кілька категорій: електричні і водяні. У свою чергу, електричні обігрівачі цього типу також мають свій поділ на класи:

 1. Кабельний.
 2. Плівковий.
 3. Стрижневий.
 4. Электроводяной.

Як можна побачити з розподілу, вибір не з простих, адже кожен з видів обігрівачів має свої переваги та недоліки, а також кожен із них має свої особливості функціонування. Потрібно розглянути всі варіанти, перш ніж вибрати ідеальний тепла підлога. Водяний або електричний — що краще, залежить від того, для чого призначена ця система і які можливості, крім основної, ви хочете від неї отримати.

Електричний

У наш час ринок пропонує кілька варіантів подібних рішень для дому. Вони по-різному встановлюються, функціонують і відрізняються за ціною.

Загальні плюси

У всіх електричних системах проглядається ряд загальних переваг для даної категорії. Серед них виділяються:

 1. Економія простору. У маленьких квартирах центральне опалення займає і без того відсутню місце. У варіанті ж з електричними теплими підлогами монтаж проводиться під підлогове покриття і не займає корисний простір.
 2. Довговічність і надійність. “Живуть” такі обігрівальні конструкції дуже довго, півстоліття без ремонту — чималий термін.
 3. Не залежить від комунальних служб.

Важливо! Тепло від системи піднімається до стелі, прогріваючи, тим самим, повітря і позбавляючи господаря квартири від докучливих протягів.

yakiy tepla p dloga krasche vodyaniy abo elektrichniy v privatnomu budinku 2 - Який тепла підлога краще — водяний або електричний в приватному будинку?

Кабельний варіант

В основі конструкції кабель, який з-за високого опору швидко нагрівається при проходженні через нього електричного струму. Сама система побудована на ізольованих кілька разів проводів так, що вони дозволяють використовувати даний вид обігріву навіть в умовах підвищеної вологості.

Для підключення до електромережі тут використовується електричний термостат. Його датчики регулюють систему нагрівання в залежності від температури в кімнаті. Ця характеристика дозволяє підтримувати оптимальну температуру в будинку.

Важливо! Найбільшим плюсом, безсумнівно, є дешевизна матеріалу і мала вартість монтажу.

Як і в будь-якій іншій системі, не обійшлося без мінусів:

 1. Велика витрата електрики при використанні.
 2. При монтажі потрібно робити стяжку — це робить товщі основа, на яку буде укладати підлогове покриття.
 3. Наявність невеликого електромагнітного випромінювання.
 4. Не рекомендується використовувати в місцях поряд з сантехнікою.
 5. Сушить повітря.

Плівковий варіант

Електричний тепла підлога даного типу функціонує завдяки інфрачервоній плівці. Під впливом електрики дана плівка випромінює інфрачервоне випромінювання. Серед переваг даного варіанту обігріву можна виділити:

 1. Тонкість системи. Монтаж проводиться навіть під ковролін і абсолютно не відчувається.
 2. Швидкість монтажу. Маючи всі необхідні навички, весь процес, щоб покласти такий теплий пол, займе у вас 2 години.
 3. Застосування такого варіанта обігрівача можливо відразу після монтажу, так як немає необхідності чекати застигання клею або стяжки.
 4. Сама плівка влаштована таким чином, що при виході з ладу одного елемента всі інші продовжують функціонувати.
 5. Установка проводиться на будь-яку поверхню.

Важливо! Серед недоліків виділяють такі:

 • Так як сам елемент являє собою тонку плівку, досить просто рветься.
 • Руйнується при дії плиткового клею. Не використовується під керамограніт і плитку.
 • Висока вартість матеріалу.

Стрижневий варіант

Конструкція має вигляд еластичного мата шириною 83 см і довжиною до 25 метрів.

Важливо! Назва походить від самої конструкції мата. Всередині нього знаходяться стрижні з шинами з боків. Під час проходження струму по шинам стрижні нагріваються і нагрівають саме приміщення.

Монтаж виробляють приєднанням потрібної кількості матів по ширині. Така система споживає мало електроенергії і не сушить повітря.

yakiy tepla p dloga krasche vodyaniy abo elektrichniy v privatnomu budinku 3 - Який тепла підлога краще — водяний або електричний в приватному будинку?

Электроводяной варіант

Вибираючи тепла підлога: електричний або водяний — який краще, визначитися складно. Особливо, коли існує безліч різноманітних варіантів. Коли необхідний варіант для обігріву великих площ, то электроводяной варіант є кращим:

 • В основі його функціонування знаходяться труби, по яких постійно циркулює вода. Сама ж рідина обігрівається за рахунок теплового кабелю.
 • Такі обігрівачі хороші тим, що при пошкодженні шматок труби легко замінюється на новий неушкоджений.
 • Монтується така система під всіма типами покриттів.

Важливо! Недоліком можна вважати неможливість встановлення цього варіанту в малих приміщеннях.

Водяні підлоги

Другий варіант опалення приміщення системою тепла підлога, обігрів за допомогою циркулюючої води, яка застосовується для центрального опалення. Принцип роботи дуже простий: під підлоговим покриттям прокладені труби. В них циркулює тепла вода.

По суті, вирішувати, який тепла підлога краще — водяний або електричний, можливе лише щодо укладання в приватному будинку. Для квартири в багатоповерховому будові така система не підходить.

Важливо! Вибираючи водяну систему обігріву в якості опалення, ви стикаєтеся з проблемами при установці. Але при цьому витрати під час використання такої системи істотно нижче.

Забезпечення циркуляції відбувається двома варіантами:

 1. За допомогою електронасоса.
 2. З допомогою нагріву і спеціалізованого нахилу підлоги.

Важливо! Другий варіант повністю виключає присутність електрики в обігріві.

Складність даного варіанту полягає в необхідності повністю знімати підлогове покриття для монтажу.

Який вибрати?

Тепер, коли ми знаємо переваги і недоліки кожної окремо взятої моделі, поговоримо про те, який тепла підлога краще — водяний або електричний, в приватному будинку або квартирі. Наскільки доцільно застосовувати ту чи іншу систему в кожному окремо взятому випадку.

Приватний будинок

Приватний будинок зазвичай передбачає велику площу, яку потрібно обігрівати. У таких випадку краще використовувати водяний тепла підлога. Таке рішення має свої незаперечні переваги:

 1. Легко змонтувати всю системи під необхідним кутом, який потрібен для забезпечення циркуляції води.
 2. Таку конструкцію запросто можна підключити до котла, який опалюється дровами чи іншими недорогими матеріалами. На відміну від електричних обігрівачів даного типу, які будуть споживати багато енергії для опалювання великого приміщення.
 3. Автономність рішення. Водяна система не залежить від перебоїв електроенергії.

Але при цьому не обійшлося і без мінусів:

 1. При великих тепловтратах в приватному будинку водяна, як в принципі і електричні системи, не будуть мати сенсу. Тому встановлюючи в такі будинки подібний тепла підлога, потрібно потурбуватися і про його теплоізоляції.
 2. Не виключена протікання води.
 3. Якщо господарі їдуть з дому на певний час, то залишити систему працювати на мінімальній потужності не вийде.

Важливо! Якщо ви любите подорожувати, то водяний тепла підлога не для вас, так як він не функціонує в автономному режимі. Найкраще тоді використовувати стрижневий електричний варіант. Він є кращим рішенням.

При встановленні електричного статі важливо розрахувати, чи вистачить потужності електроустановки для обігріву.

yakiy tepla p dloga krasche vodyaniy abo elektrichniy v privatnomu budinku 4 - Який тепла підлога краще — водяний або електричний в приватному будинку?

Квартира

Тепла підлога — водяна чи електрична, що краще для квартири? Тут вам варто пам’ятати, що для установки водяного варіанта буде потрібно безліч дозволів з різних інспекцій, та все одно навряд чи ви їх отримаєте. Тому вибір впаде саме на електричний варіант.

Але як ми вже знаємо, існує декілька різноманітних моделей такого опалення кілька. З-за того, що кабельний підлогу краще не встановлювати в місцях, де “мешкає” сантехніка, його можемо виключити. Адже встановлювати 2 різних системи — ще велика морока.

Тепер у нас залишилися тільки плівковий і стрижневий варіанти опалення. Тут вибір залишається за вами, так як багато в чому той чи інший варіант залежить від кліматичних умов у квартирі:

 • Якщо у вас сире житло і постійно сиро, то кращим вибором буде стрижневий електричний тепла підлога.
 • В іншому ж випадку — кращим вибором стане плівковий.

Ванна кімната

Даний вид приміщень заслуговує особливої уваги, якщо ви вирішили встановити в ній тепла підлога. Часто таку систему використовують лише для ванних кімнат. Умови ванної кімнати наступні:

 1. Відсутність централізованого опалення, хоча саме приміщення повинно бути тепліше інших.
 2. Вогкість, що виникає від постійного використання води та недостатнього опалення.
 3. Холодна плитка. У ванних кімнатах мало хто стелить на підлогу якісь килимки або використовує для нього більш тепле покриття.

Важливо! Виходячи з цих пунктів, можна зробити висновок, що для ванної кімнати краще всього використовувати стрижневий варіант теплої підлоги, тому що:

 • Він сушить повітря, що необхідно в даному приміщенні.
 • Монтаж даного матеріалу можна робити прямо в клей, на який укладається плитка або керамограніт.

Додаткове джерело тепла

Часто буває так, що необхідний додаткове джерело обігріву в окремі кімнати або на окремі ділянки. Найбільш зручним варіантом для додаткового обігріву є кабельна система опалення. Її невелика вартість і зручність монтажу повністю відповідають вимогам наведеним вище.

Важливо! Недолік системи — енерговитратність, компенсується за рахунок непостійного її використання.

Порівняння за окремими характеристиками

Вибираючи, який тепла підлога краще — водяний або електричний, в приватному будинку або квартирі, важливо знати і окремі характеристики, з яким порівнюють усі види даних систем обігріву.

Спосіб укладання

Спосіб монтажу того чи іншого варіанту сильно впливає на вибір. Тому важливо знати, що в цементну стяжку роблять монтаж:

 1. Стрижневого електричного підлоги — встановлюють в тонку стяжку.
 2. Кабельного.
 3. Водяного — за умови, що вода з бетону не вбереться в чорнове дерев’яне покриття.

Під “чисту підлогу” встановлюють:

 1. Плівковий електричний обігрівач.
 2. Кабельний варіант, який змонтований в мати.

Дешевизна

Однією з важливих характеристик є також і вартість матеріалу, і витрати на обслуговування системи.

Важливо! Взимку і навесні системи опалення коштують дешевше, ніж аналогічні влітку і восени.

Водяна підлога, нехай і витратний при купівлі і монтажі, зате повністю окупає себе при експлуатації. Далі по низхідній вартості йдуть стрижневий підлогу, мати кабельного і простого кабельного.

Відеоматеріал

Ця стаття призначена для того, щоб допомогти вам визначити оптимальний тепла підлога — електричний або водяний. Який краще для вашого варіанту монтажу і розміщення системи саме у вашому будинку — вирішувати вам, адже все залежить тільки від індивідуальних особливостей і характеристик того чи іншого приміщення.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *