Який тепла підлога краще?

yakiy tepla p dloga krasche 1 - Який тепла підлога краще?

Тепла підлога – популярна будівельна тенденція в наші дні. Та дуже просто здогадатися чому. Взимку у нас холодно, опалення включають пізно, а хочеться, щоб житло було теплим і затишним. Зараз на ринку так багато різних пропозицій, що перед покупкою обов’язково потрібно знати, який тепла підлога краще. Розглянемо всі різновиди, з усіма їх перевагами і недоліками.

Види теплих підлог

Такий джерело тепла дуже зручний. Тепло, яке він справляє, нагріває всі приміщення повністю. До того ж, для прогріву може використовуватися як вода, так і електроенергія.

Всі вони мають переваги, які представлені:

 • Рівномірністю прогріву приміщення;
 • Повною автономністю;
 • Комфортними умовами.

Водяна тепла підлога

Цей варіант користується великою популярністю, так як його можна облаштувати не тільки в будинку, але і вже в готовому будинку.

Важливо! За допомогою такої ефективної системи можна істотно заощадити близько десяти відсотків теплових ресурсів щомісяця.

Такий варіант дуже простий: спеціальну гнучку трубу встановлюють на поверхні. Труба призначена для циркуляції гарячої води. Вода, в свою чергу, надходить або з системи централізованого опалення, або від газового котла.

Важливо! Краще вибирати варіант з газовим котлом, так як в такому випадку тепло в будинку буде незалежним від централізованого опалення.

Єдиний нюанс — не вдасться оформити таку систему в квартирі багатоповерхового будинку. За будівельним стандартам це заборонено, та дозволи у відповідних інстанціях ви не отримаєте. А без нього починати роботи неприпустимо. Тому такий теплий пол краще виключно для дачі, приватного будинку, котеджу.yakiy tepla p dloga krasche 2 - Який тепла підлога краще?

Електрична тепла підлога

Такий варіант також користується заслуженою популярністю. Є кілька підвидів такого опалення, які різняться типами використовуваних нагрівальних елементів.

Електричний тепла підлога може бути:

 • Плівковим;
 • Стрижневим;
 • Кабельним.

Крім того, буває різний спосіб обігріву:

 • Конвекційний;
 • Підлога, нагрівальний інфрачервоним випромінюванням.

Важливо! При виборі слід враховувати, що самостійна укладання кабелю ІК-системи – процес досить трудомісткий, а використання інфрачервоної плівки заборонено у вологих приміщеннях. Для великих заміських котеджів найбільш підходящим буде вибір водяної теплої підлоги, так як він дозволяє значно заощадити.

Плівковий електричний підлогу

Щоб знати, який тепла підлога вибрати, потрібно розглянути всі варіанти. У такій системі нагрівач представлений у вигляді плівкового матеріалу, виготовленого особливим чином. Таку плівку потрібно просто постелити під підлогове покриття.

Важливо! При укладанні плівкового теплої підлоги не потрібно монтувати спеціальну цементну стяжку.

Завдяки вищепереліченим властивостям монтаж здійснюється дуже швидко, непродуктивних втрат часу під час будівництва стає набагато менше. На таку підлогу можна укладати будь-яке підлогове покриття. “Чистовий” підлога може бути представлений ламінатом, паркетом або лінолеумом. Єдине виключення – не можна укладати кахельну плитку і ковролін.

Важливо! Якщо підлогове покриття виготовлено з дерева, потрібно контролювати, щоб нагрівальний елемент мав робочу температуру не більше 28 градусів.

Плівкова тепла підлога — який вибрати? Це не найлегший питання, адже у нього є два виконання: вуглецева плівка і біметалічні нагрівачі.

До складу високотемпературного підлоги з біметалічним нагрівачем входить два різнорідних шару:

 • Сплав алюмінію. До складу вуглецевої плівки входить два шари елементів з міді, лавсану і карбону. Зазвичай така плівка випускається у вигляді готового рулону, який можна просто нарізати необхідними шматками.
 • Сплав міді і різних елементів. До складу стрижневого теплої підлоги входять спеціальні карбонові стрижні. Їх потрібно укладати в цементну стяжку, оформлену тонким шаром. Поверх такої підлоги можливий монтаж будь-якого підлогового покриття: плитки, лінолеуму, ковроліну і т. п.

Кабельний тепла підлога

Тут нагрівальний елемент представлений спеціальним кабелем, який виглядає як проста кабельна бухта чи готові нагрівальні секції. Він заснований на типовому двужильном або одножильном кабелі.

Важливо! На нагрівальний кабель можна монтувати цементну стяжку, а для нагрівальних матів її можна не використовувати.

Плюси і мінуси теплої підлоги

Торкнемося ще кілька нюансів облаштування такої системи.

Водяний

Для облаштування теплої підлоги користуються металопластиковими трубами, які наповнюються гарячою водою. Це придбання досить економічно. Щоб вода з колектора надходила в труби, використовується спеціальний насос. Плюси такого обігріву, як вже згадувалося, — економічність.

Важливо! Якщо порівнювати з електрикою, то за допомогою води можна заощадити енергію на шістдесят відсотків. Це буде особливо помітним на прикладі заміського котеджу.

Матеріали, використовувані для виготовлення труб, досить довговічні, що робить всю систему ще більш надійною. Крім того, спектр підлогових покриттів при використанні водяного статі – набагато ширше.

Навіть найкращі теплі підлоги володіють своїми недоліками. Основний недолік водяного в такому випадку полягає в тому, що потрібно купувати і встановлювати спеціальний циркуляційний насос. В іншому випадку — регулювати температуру неможливо.

Важливо! Із-за установки насоса можливе падіння тиску в загальній системі водопостачання.

Електричний

Якщо використовувати електричний кабель, то додаткове обладнання не потрібно. У такому обігріві є регулятор температури, тому можливий контроль оптимального температурного режиму в приміщенні. Завдяки йому можна також заощадити електроенергію, так як потужність можна легко зменшити.

Важливо! Основний недолік полягає в значній витраті електроенергії, що призводить до додаткових витрат. Крім того, деякі види покриттів деформуються від високих температур.

Монтуємо водяна тепла підлога

Після того, як ви визначилися, який тепла підлога краще вибрати, потрібно розібратися з його монтажем.

Важливо! Перш ніж монтувати систему опалення, ретельно готуємо поверхню. Потрібно позбутися від пилу і вирівняти підставу. Перепади не повинні перевищувати 5 мм

Монтаж бетонної системи

Такий варіант, в якому підстава і розподільний шар представлені цементно-піщаною стяжкою, користується великою популярністю:

 • Попередньо вирівняна бетонна поверхня покривається шаром гідроізоляційного покриття.
 • На нього настилаємо теплоізоляцію.
 • Укладаємо і кріпимо труби опалення.

Важливо! Якщо приміщення велике, то використовують арматурну сітку при закладці труб. На невеликій площі для закріплення труб використовуються спеціальні пластикові скоби, кріпильні планки або дюбель-гаки.

 • Заливаємо несучий шар, який складається з піщано-цементної суміші та пластифікатора.
 • Укладаємо підлогове покриття.

Тепла підлога під керамограніт — який краще? Саме цей. До того ж, він підходить для керамічної плитки, декоративного каменю, ламінованого паркету.yakiy tepla p dloga krasche 3 - Який тепла підлога краще?

Монтаж системи полістирольної

У такому випадку використовуються спеціальні теплоізоляційні полістирольні плити. Вони виглядають як опуклі кола, діаметр їх невеликий. На краях у них є замки для того, щоб зчеплення було більш надійним. Таким чином, відбувається створення монолітного ізоляційного щита по всій поверхні.

При прокладці труб не потрібно застосовувати кріплення. При установці натискаємо на відрізок труби і фіксуємо його в пазах. Потім проводиться укладання теплорозподільчих пластин з металу, а після – монтаж чистого підлогового покриття.

Монтаж дерев’яної системи

У такому випадку роль опорного шару виконується обрізний дошкою, деревної плитою, фанерою, МДФ:

 1. Дерев’яну плиту нарізають вузькими смугами. Їх ширина повинна бути рівною 13-18 див.
 2. Виконується укладка плит на основу, яке представлене дерев’яною підлогою або лагами.
 3. Зверху за допомогою шурупів проводиться монтаж термораспределительных пластин.
 4. Омегаобразные пази, які є в пластинах, опускають у виїмки, розташовані між плитами.
 5. Опалювальну трубу потрібно зафіксувати в пазах. При цьому кріплення не використовується.
 6. Після прокладки труб вся поверхня застеляється плівкою з поліетилену.
 7. Як термораспределительного шару і основи для підлогового покриття використовуються аркуші ГВЛ, які кріпляться саморізами.

Важливо! Щоб теплоносій розподілявся по гріючим контурах, користуються розподільним колектором. У колекторному шафі виконується з’єднання подаючої і зворотної труб. Для подаючої труби з гарячою водою виконується установка колектора роздачі, поворотна труба з’єднується з колектором для остиглого теплоносія.

Монтуємо електричний тепла підлога

Звичайно ж, насамперед виконується підготовка підстави. Для цього потрібно видалити старе покриття, видалити пил, закрити дефекти за допомогою самовирівнюється суміші. Далі:

 • Виробляємо укладання теплоізоляційного матеріалу. Він повинен бути спіненим, з металізованої основою, товщиною не менше трьох міліметрів. Ізоляцію укладаємо на двосторонній скотч стороною з фольгою вниз. Для з’єднання шматків теплоізоляції використовуємо звичайний скотч.
 • Встановлюємо терморегулятор в монтажну коробку, яка підготовлена заздалегідь.
 • Виконуємо підведення до коробки заземлення і силового кабелю.
 • Готуємо канавку, через яку буде відбуватися з’єднання з нагрівальним кабелем.
 • Укладаємо армуючу сітку.

Важливо! Якщо проводиться укладання нагрівальних матів, армувальну сітку настилати не потрібно.

 • Малюємо схему укладання нагрівальних елементів. Обов’язково відзначаємо місця розташування важкої меблів.
 • Повторюємо схему на підлозі. Для цього користуємося яскравим скотчем.
 • Виконуємо укладання кабелю по лініях розмітки. Він не повинен перегинатися.

Важливо! Для з’єднання кабелю і армуючої сітки використовується спеціальна стрічка або клипсым

 • З’єднуємо нагрівальний кабель, силовий кабель і термодатчик.
 • Гофротруби надягаємо на місце з’єднання, потім укладаємо її між рядами кабелю.
 • Виконуємо перевірку опору кабелю.
 • З’єднуємо кабель і терморегулятор.
 • Зверху монтуємо стяжку товщиною чотири-п’ять сантиметрів.
 • Монтуємо підлогове покриття.

Відеоматеріал

Тепла підлога є дуже ефективною системою обігріву, але тільки при правильному виборі різновиди та обліку функціональності приміщення. Не менш важливий вибір виробника, тому облаштовуючи клімат-систему в своєму будинку, враховуйте всі нюанси. Основні з них ми розкрили в цій статті.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *