Який тип матриці краще для телевізора?

yakiy tip matric krasche dlya telev zora 1 - Який тип матриці краще для телевізора?

Коли справа стосується придбання нового телевізора для великої родини, як правило, виникає маса питань і проблем, адже це — досить складне завдання. На сучасному ринку представлені моделі телевізорів не тільки вже відомих торгових марок, але і новачків в даній області виробництва. Тому досить легко заплутатися. До того ж, такий вид техніки купується на тривалий термін, і він обов’язково повинен володіти самими високими показниками надійності, якості, бути максимально технічно оснащеним та багатофункціональним. Під час вибору потрібно максимум уваги приділити такої важливої деталі, як матриця, оскільки від її працездатності багато в чому залежить якість перегляду і термін експлуатації техніки. Саме про те, який тип матриці краще для телевізора, ми і поговоримо в даній статті.

Різновиди матриць для рідкокристалічних телевізорів

По своїй популярності рідкокристалічні телевізори вже давно побили всі рекорди. Вони повністю витіснили з ринку застарілі моделі і впевнено займають позицію лідера. Так от, головним елементом будь-якого телевізора такого типу є матриця, яка відповідає за якість зображення. Тому настільки важливо зрозуміти, яка матриця краще.

На сьогоднішній день існує три основні різновиди цієї деталі телевізора:

 • TN.
 • MVA (PVA).
 • IPS.

Щоб розібратися, які матриці в телевізорах краще, необхідно детально вивчити особливості, плюси і мінуси кожного з перерахованих варіантів.

Важливо! Крім самого пристрою панелі ТВ, на якість зображення впливають і інші характеристики. Окремий наш огляд присвячений розбору теми, яке дозвіл екрану краще.

yakiy tip matric krasche dlya telev zora 2 - Який тип матриці краще для телевізора?

Матриці TN

Twisted Nematic (дослівний перед “скручений кристал”) – найбільш популярний вид матриці. В такому пристрої керуючі електроди розташовані на двох сторонах підкладки.

Якщо транзистор буде відключений, то електричного поля не буде. Але молекули кристалів будуть характеризуватися нормальним станом, а їх побудова буде нагадувати спіраль.

Оскільки кути поляризації обох фільтрів розташовані по відношенню один до одного перпендикулярно, світло, що проходить крізь транзистор, не є активним, буде вільно виходити назовні. Саме цей світ і утворює яскраві точки, а за рахунок світлового фільтру визначається її колір.

Після того, як транзистор починає працювати, створюється електричні поля, молекули кристалів шикуються в лінію, що знаходиться паралельно куті поляризації. Коли потік світла проходить крізь них, світло анітрохи не змінюється за своїми характеристиками. Другий фільтр може повноцінно поглинати світло, таким чином, генеруючи чорну крапку в місці її розташування.

Важливо! Незалежно від того, який панелі ви віддасте перевагу, для того, щоб дивитися улюблені канали треба обзавестися спеціальним додатковим обладнанням. Тут вам на допомогу будуть наші статті:

 • Як вибрати тюнер для супутникового ТБ?
 • Яка супутникова тарілка краще?

yakiy tip matric krasche dlya telev zora 3 - Який тип матриці краще для телевізора?

Переваги TN матриць:

 • Вона вважається найбільш ранньою технологією, але при цьому анітрохи не поступається сучасним аналогам.
 • Такі матриці активно застосовуються при виробництві недорогих рідкокристалічних матриць для бюджетних телевізорів.

Недоліки TN матриць:

 • Неможливість повноцінного контролю повороту кристалів, з-за чого світло часто проходить крізь затвор. Це негативно позначається на рівні контрастності, а чорні точки перетворюються в сірі плями.
 • Досить часто в таких моделях виникає явище “битих пікселів”.

Важливо! Навіть незважаючи на наявність недоліків, ці матриці однаково активно використовуються за рахунок своєї доступною вартості. Таке бюджетне рішення сьогодні досить популярно.

yakiy tip matric krasche dlya telev zora 4 - Який тип матриці краще для телевізора?

MVA або PVA матриці

Назва цих матриці перекладається дослівно як вертикальне мультизональное вирівнювання. Вони є дітищем відомої на весь світ компанії Fujitsu. У матриці цього типу керуючі електроди розташовані також, як в пристроях описаних вище.

Важливо! Їх відмінність полягає лише в тому, що вони розбиті на кілька осередків або зон. А створюються ці зони або комірки спеціальними виступами, присутніми всередині фільтрів.

Особливості:

 • Дана конструкція хороша тим, що дозволяє кристалам вільно переміщатися. За рахунок цього глядачі можуть спостерігати найрізноманітніші відтінки, не змінюються в залежності від того, під яким кутом проходить перегляд. Тому вони краще, ніж матриці TN.
 • Ще одна їхня відмінність – перпендикулярне розташування рідких кристалів по відношенню до другого фільтру, за умови відсутності живлення. За рахунок цього забезпечується максимально насичений чорний відтінок.
 • А коли електричне поле збільшується, молекули повертаються, і створюються сірі точки. І завдяки цьому ніякого значення кут огляду не має.

Важливо! Це, звичайно, — не найкращі матриці для телевізорів, але вони набагато перевершують за всіма параметрами моделі TN.

yakiy tip matric krasche dlya telev zora 5 - Який тип матриці краще для телевізора?

Матриці IPS

Це — найбільш цікава різновид матриць для телевізорів. Головний їх плюс – розташування в одній площині всіх керуючих електродів. Шанувальники відомої на весь світ компанії Hitachi вважають цей варіант матриць кращими.

При відсутності електричного поля, молекули кристалів розміщуються виключно вертикально, за рахунок чого вони перестають впливати на кути поляризації світла, що проходить крізь ці молекули. У такому варіанті кути фільтрів розташовуються під прямим кутом, і саме тому світло, що проходить через транзистор, миттєво поглинається другим фільтром.

Як тільки з’являється електричне поле, молекули відразу повертаються під прямим кутом, що призводить до зміни рівня поляризації світлового потоку, що проходить через другий фільтр.

Важливо! У більшості випадків ця технологія є компромісним рішенням — за рахунок її застосування підвищується рівень передачі світла і гарантуються максимальні кути огляду.

Вибір кращої матриці для телевізора

Зараз ми одержимо відповідь на питання, як підібрати матрицю для телевізора самостійно. В першу чергу, вибір цього елемента залежить від фінансових можливостей покупця та його основних потреб:

 • Тим, кого цікавлять бюджетні варіанти зі стандартними вимогами до якості зображення, краще вибирати моделі з матрицями TN. По діагоналі такі вироби не перевищують 32 дюймів, тому це найкращий варіант для офісу, кухні або дачі.
 • Також такими телевізорами можна користуватися для ігор, адже будь-які спецефекти і динамічні сцени на них будуть відмінно виглядати. Нинішні виробники такої техніки зокрема використовують матриці IPS і MVA.

yakiy tip matric krasche dlya telev zora 6 - Який тип матриці краще для телевізора?

Важливо! Перший варіант ідеальний для домашнього перегляду фільмів, тому як на вищому рівні відображає якість зображення будь-якого формату. Вони також добре підходять для проведення презентацій, які потребують найвищому рівні чіткості фото і графіки.

 • Телевізори з матрицею MVA трохи їм поступаються за якістю картинки, але і коштують дешевше, тому їх вибирають для перегляду фільмів в невеликому сімейному колі.

Важливо! Як тільки ви розібралися в нюансах і особливостей різних видів екранів, можна підбирати підходящу за характеристиками модель. Для цього ми підготували на основі відгуків користувачів та експертів огляди:

 • Рейтинг кращих телевізорів.
 • Рейтинг телевізорів 4К.
 • Кращі телевізори ЛЭД 40 дюймів.

Відеоматеріал

У цій статті ми розглянули всі можливі види матриць для ЖК-телевізорів. Сподіваємося, на основі отриманої інформації ви змогли підібрати більш прийнятний для себе варіант. Значить — якість перегляду ТБ буде відповідати вашим очікуванням.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *