Який тип шліфмашинки підходить для циклювання підлоги?

yakiy tip shl fmashinki p dhodit dlya ciklyuvannya p dlogi 1 - Який тип шліфмашинки підходить для циклювання підлоги?

Паркет — яким би якісним він не був, через кілька років вимагатиме ремонту. Це покриття кожен день витримує сильні навантаження, а деревина — матеріал, хоч і міцний, але механічні пошкодження залишають на ньому сліди. Тому обов’язковим пунктом реставраційних робіт є шліфування паркету з використанням спеціальних інструментів та електричного обладнання. Це дозволяє прискорити процес і якісно провести ремонт. Який тип шліфмашинки підходить для циклювання підлоги, як її застосовувати в процесі реставрації, в якій послідовності шліфувати паркет? Відповіді на ці та інші питання ви знайдете в цьому огляді.

Коли необхідний ремонт?

З часом навіть паркет, який вважається одним з найнадійніших видів підлогового покриття, приходить в непридатність. І вимагає, якщо не повної заміни, то хоча б косметичної реставрації. Причини, за якими покриття може прийти в непридатність раніше часу, можуть бути самими різними:

 • використання м’якої деревини для робіт;
 • укладання паркету, виконана з порушенням технології;
 • велика прохідність в приміщенні, покриття відчуває сильні навантаження;
 • відсутність належного догляду за поверхнею.

yakiy tip shl fmashinki p dhodit dlya ciklyuvannya p dlogi 2 - Який тип шліфмашинки підходить для циклювання підлоги?

Щоб переконатися в тому, що відшліфувати паркет необхідно очистити поверхню від бруду та сміття і проведіть її ретельний огляд. Реставрацію пора провести, якщо ви спостерігаєте наступні дефекти:

 • дрібні подряпини і тріщини, якими покрита поверхня — це можуть бути як сліди кігтів домашніх тварин, так і взуття з каблуком;
 • зазори між окремими елементами паркету;

Важливо! Щоб зрозуміти, наскільки великий зазор, прикладіть до щілини лінійку. Якщо відстань між планками більше 2 мм, то ця ділянка поверхні потребує ремонту.

 • недостатній блиск підлоги, лакове покриття місцями і зовсім відсутній;
 • при натисканні скриплять мостини;
 • при простукуванні чути глухий звук, значить — під підлогою утворилися порожнечі.

Важливо! Щоб позбавитися від зайвих шумів, зафіксуйте планки кріпленням. Стежте, щоб головка саморіза була втоплена на 2-3 мм поверхню.

yakiy tip shl fmashinki p dhodit dlya ciklyuvannya p dlogi 3 - Який тип шліфмашинки підходить для циклювання підлоги?

Є і такі серйозні вади, при яких шліфувати паркет вже марно. Шліфувати підлогу ні в якому разі не рекомендується, якщо ви виявили наступні проблеми:

 • паркетні дошки розсохлися настільки сильно, що відстань між планками складає 5 мм і більше;
 • місця, які відчувають постійну навантаження, стерлися до такої міри, що вже помітні перепади висоти покриття — зазвичай це буває посередині приміщення або біля порогу;
 • на підлозі є вибоїни і нерівності, помітні неозброєним поглядом;
 • поверхня постійно волога — це є наслідком неправильно змонтованої гідроізоляції;
 • дерево уражене жучком-точильником;
 • на дереві є сліди цвілі або грибка.

Всі перераховані вище проблеми не є приводом для повної заміни покриття. Просто перед тим, як відшліфувати паркет, потрібно усунути всі недоліки — вирішити питання з хорошою гідроізоляцією, обробити деревину антисептичними і вологозахисними складами, підігнати планки один до одного і замінити стерті елементи. І лише після цього можна шліфувати паркет.

Шліфування і шліфовка

Перед тим, як вирішити питання, який тип шліфмашинки підходить для циклювання підлоги, варто розібратися в будівельних термінах:

 • Циклювання — це перший етап робіт, ручна шліфовка дощок паркету, в ході якої знімають стружку з деревини.
 • Шліфування — це наступний етап. Він проводиться вже з використанням обладнання, щоб полегшити роботу і отримати ідеально рівну поверхню.

yakiy tip shl fmashinki p dhodit dlya ciklyuvannya p dlogi 4 - Який тип шліфмашинки підходить для циклювання підлоги?

Якихось спеціальних інструментів для первинного етапу не існує, є обладнання для шліфування паркету, яке іноді застосовують і для циклювання. Взагалі ж, весь процес можна розділити на 4 етапи:

 1. Циклювання. За допомогою інструменту під назвою цикля знімають старе лакове покриття. Процес трудомісткий, але зате дозволяє уникнути пилу і шуму. До того ж, циклею можна обробити будь-які, навіть важкодоступні ділянки поверхні. Однак, якщо ви не володієте відповідними навичками та обладнанням, то краще звернутися до професіоналів, наприклад, сюди http://ciklevka-parketa.spb.ru/. Вони швидко і в жаті терміни проведуть недорогу циклювання паркетної підлоги і ваш паркет засяє як ніколи раніше.
 2. Шліфування. Цей процес вимагає застосування спеціального устаткування для грубої обробки і усунення нерівностей. Не обійтися в процесі і без кутових шлифмашинок.
 3. Фінішне шліфування. Вона проводиться також і використанням спеціальної машинки для шліфування паркету, але вже для тонкої обробки, щоб створити ідеально рівну поверхню.
 4. Обробка антисептиком і лаком.

yakiy tip shl fmashinki p dhodit dlya ciklyuvannya p dlogi 5 - Який тип шліфмашинки підходить для циклювання підлоги?

Обладнання для шліфування

Деякі майстри на етапі циклювання застосовують не тільки ручний інструмент. Є ще один спосіб зняти старий лак без спеціального обладнання: наждачний папір кріпиться до підошви взуття і покриття ретельно затирають. Спосіб, звичайно, ефективний, але досить старомодний, і так само, як робота циклею, дуже трудомісткий.

yakiy tip shl fmashinki p dhodit dlya ciklyuvannya p dlogi 6 - Який тип шліфмашинки підходить для циклювання підлоги?

Види обладнання

На зміну цим дідівських методів вже давно прийшли машинки для шліфування паркету. Вони скорочують час реставрації і дають відмінний результат. Кожна призначена для певного типу роботи:

 • Стрічкові машинки, як правило, застосовуються в першу чергу. Вони призначені для грубого покриття і для обробки великих площ. Стрічковий інструмент має різну потужність — чим вона вища, тим швидше відбувається обробка поверхні. Для цих цілей в машинці передбачений спеціальний регулятор швидкості.
 • Машина Паркетошлифовальная. Вона відноситься до обладнання циклевочного типу з барабаном. Таке обладнання дозволяє зачистити поверхню від невеликих ушкоджень — після обробки видаляються подряпини і тріщини. Часто такі машинки для шліфування паркету йдуть в комплекті з мішками для сміття. Пил не розлітається по всьому приміщенню і подальша обробка підлоги значно спрощується.
 • Плоскошліфувальна машинка. Обладнання, яке забезпечене одним або трьома дисками, при обертанні вони усувають дефекти і загладжують поверхню. Майстри дуже часто застосовують його для так званої “ювелірної” полірування, адже використання такого типу обладнання дозволяє усунути навіть самі дрібні недоліки і вади на дереві.
 • Вібраційні машинки для шліфування паркету можна по праву назвати універсальними. Вони застосовуються як для грубої, так і для тонкої шліфовки. Цю роботу виконує плоска платформа із закріпленою на ній пластиною. Платформа здійснює зворотно-поступальні рухи і вирівнює настил. Для фінішної обробки виставляють меншу амплітуду коливань, для грубої цей параметр збільшують.
 • Циклевочное обладнання, яке використовують для обробки важкодоступних місць, майстри називають “чобіток”. Воно дозволяє вирівняти поверхню в кутах, в місцях за радіатором, під трубами. Подібні пристрої оснащуються спеціальними підошвами, до яких кріпляться наждачні круги. Це обладнання обробники стали використовувати зовсім недавно, воно прийшло на зміну звичайній болгарці з абразивним диском;

Важливо! Найпопулярніші виробники електроінструменту, чиє якість залишається на високому рівні вже протягом багатьох років — це: Makita, Bosch, Black&Decker, Bosch, Metabo, Atlas Copco. Придивіться до цих марок в першу чергу.

yakiy tip shl fmashinki p dhodit dlya ciklyuvannya p dlogi 7 - Який тип шліфмашинки підходить для циклювання підлоги?

Параметри обладнання

При виборі обладнання для шліфування паркету також звертайте увагу на наступні характеристики:

 • У багатьох побутових пристроїв відносно невеликі розміри рухомих елементів — до 10 см. З допомогою такого обладнання можна проводити роботи в приміщенні до 10 квадратних метрів. При цьому професійні машини мають стрічки шириною до 25 см, що дозволяє зачистити велику площу в більш короткі терміни.
 • Шліфувальна стрічка — це найслабше місце як побутового, так і професійного устаткування. Навіть самий звичайний цвях може пошкодити її і знизити якість обробки поверхні. Купуючи інструмент, зверніть увагу на те, як швидко можна провести заміну цього елемента і виконати його налаштування.
 • Будь-яке промислове обладнання для шліфування паркету має велику вагу — понад 100 кілограмів і досить громіздке.
 • Машинки для побутового призначення споживає потужність до 1 кВт, тому його можна використовувати в будь-якому приміщенні. А професійної техніки для роботи потрібно більше 2,5 кВт. Електропроводка не кожної квартири розрахована на таке навантаження.
 • При купівлі обладнання віддайте перевагу машинок, які забезпечені перемикачами швидкостей — це дозволить проводити роботи різного виду. І зверніть увагу на наявність обмежувача — він не допустить пошкодження стіни в процесі реставрації.
 • Наявність пилозбірника в комплекті дуже важливо при роботі з такою деревиною, як горіхове дерево або венге. Частки цих порід — дуже дрібні і мають фарбувальними властивостями. Пил, потрапивши на стіни, може надати їм новий відтінок, позбутися якого буде складно.

Важливо! Цих же принципів варто дотримуватися й у тому випадку, якщо ви хочете заощадити і не будете купувати таке недешеве обладнання, а візьмете його в оренду.

yakiy tip shl fmashinki p dhodit dlya ciklyuvannya p dlogi 8 - Який тип шліфмашинки підходить для циклювання підлоги?

Матеріали для проведення робіт

Перед тим, як відшліфувати паркет, радимо запастися і матеріалами для подальших робіт. Тут список невеликий і знайомий кожному, хто хоч раз робив ремонт:

 • Наждачний папір. Знадобиться як для ручної роботи, так і для деякого типу обладнання. На початкових етапах для грубої зачистки досвідчені будівельники радять застосовувати грубозернистий матеріал. На фінішній етапі озбройтеся дрібнозернистими листами, щоб вирішити навіть самі невеликі дефекти.
 • Шпаклівка. Вона стане в нагоді для того, щоб замаскувати щілини, які можуть з’явитися між плашками. Обробка стиків у даному випадку обов’язкова. Вона не дасть волозі проникнути під підлогове покриття, що може призвести до появи плісняви та грибка.
 • Для фінішної обробки відшліфованої поверхні лак потрібно в обов’язковому порядку. Тут вибір матеріалу залежить тільки від ваших уподобань і від бажаного кінцевого результату.
 • Лак руками ви навряд чи зможете нанести, тому приготуйте для фінішного етапу валики і кисті.

yakiy tip shl fmashinki p dhodit dlya ciklyuvannya p dlogi 9 - Який тип шліфмашинки підходить для циклювання підлоги?

Умови проведення робіт

Перед застосуванням обладнання для шліфування паркету варто ознайомитися з умовами роботи та з елементарними правилами безпеки:

 • З приміщення всі меблі краще винести, а ту, що залишиться, закрити плівкою і зафіксувати його будівельним скотчем. Уникнути пилу під час шліфування підлоги не вдасться, тому подбайте про те, щоб її легше було прибрати після закінчення робіт.
 • Перед циклюванням поверхні видаліть всі саморізи, що стирчать цвяхи. Навіть на 1 мм виступаюча капелюшок може привести до поломки шліфувального устаткування.
 • Плінтуси перед роботою демонтуються і видаляються, щоб була можливість обробити всю поверхню, без винятку.
 • Шліфувати паркет краще всього в денний час доби. Обладнання для цих робіт досить гучне — подумайте про своїх сусідів.
 • Також подумайте і про своє здоров’я. Тому озбройтеся засобами захисту, такими як окуляри, респіратор і рукавички, щоб уникнути попадання пилу на шкіру, в очі і органи дихання. Варто придбати і навушники для захисту від шуму.
 • Під час робіт слідкуйте за обладнанням і не допускайте перевантаження в процесі шліфування.
 • Постійно контролюйте стан абразивної стрічки і наповнюваність пилозбірника, якщо такий є.

yakiy tip shl fmashinki p dhodit dlya ciklyuvannya p dlogi 10 - Який тип шліфмашинки підходить для циклювання підлоги?

Доцільність покупки

Обладнання для шліфування паркету — задоволення не з дешевих. Тому перед покупкою задумайтеся, чи доцільні ваші витрати, якщо планується проведення разової роботи. Можливо варто розглянути варіант оренди машинки для шліфування паркету. Наведемо приблизні розрахунки:

 • Оренда барабанної машинки — 25 доларів.
 • Оренда дискового обладнання — 25 доларів.
 • Оренда трехдисковой машинки — 55 доларів.
 • Оренда углошлифовального обладнання — 15 доларів.

yakiy tip shl fmashinki p dhodit dlya ciklyuvannya p dlogi 11 - Який тип шліфмашинки підходить для циклювання підлоги?

Це — вартість оренди обладнання на добу, тобто:

 • Загальна ціна за 3 машинки складе 95 доларів. Причому, застосовуючи різні види машинок, ви зможете якісно обробити поверхню і за термінами проведення можна вкластися в добу.
 • Придбання цих трьох машинок найнижчої цінової категорії, обійдеться в два рази дорожче. При тому, що після проведення робіт обладнання для шліфування паркету буде лежати в коморі. Якщо ви, звичайно, не вирішили кваліфікуватися на цьому виді ремонту.

Взяти в оренду будь-який вид обладнання можна при пред’явленні документів. Зазвичай це паспорт або водійське посвідчення. Також вам знадобиться залишити заставу, розмір якої залежить від вартості та стану обладнання.

Важливо! Перед тим, як запозичити це обладнання, уважно ознайомтесь з умовами договору, щоб убезпечити себе від несподіванок. Також варто ретельно при співробітника компанії перевірити працездатність машинок.

Відеоматеріал

На закінчення скажемо, що шліфувати паркет — не так вже й складно, якщо грамотно підійти до вибору необхідного обладнання та вивчити основні характеристики. Не будуть зайвими і поради, які досвідчені майстри давно застосовують у своїй роботі. Також варто вивчити доцільність придбання таких машинок. Цілком можливо, що після ретельного вивчення питання ви вирішите довірити цю справу фахівцям, адже не існує кращого помічника при якісному виконанні робіт, ніж багаторічний досвід.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *