Який вибрати коректор?

yakiy vibrati korektor 1 - Який вибрати коректор?

Багато школярі, студенти і офісні працівники шукають відповідь на питання, який вибрати коректор? Хоча зараз більшість робочих документів оформлюється в електронному вигляді, все ж чимала частина пишеться на папері, а від помилок ніхто не застрахований. У цьому випадку стає незамінною канцелярська “штучка” під назвою коректор. У цій статті ми розглянемо, які вони бувають, яку вибрати замазку краще для того чи іншого випадку.

Що таке коректор?

Канцелярський коректор, або штрих, являє собою інструмент, який здатний зробити коригування у тексті, написаному на папері. Фактично він замазує вже написане: наноситься на помилку рівним шаром і сохне, утворюючи тонку скоринку, зверху якої можна писати виправлення. Характеризується рівним матовим білим кольором.

Важливо! Перша коригуюча рідина була винайдена в 1951 році американкою Бетт Несмит. Дещо пізніше вона стала засновником компанії Liquid Paper.

yakiy vibrati korektor 2 - Який вибрати коректор?

До складу рідини, як правило, входить низькомолекулярний полівінілхлорид, розчинений сумішшю трихлоретилену, сульфату барію (літопон) або оксиду титану.

Важливо! Склад рідини може змінюватися, за великим рахунком, він залежить від основи коректора.

Засіб для коригування тексту бувають рідкими і сухими. Розглянемо форми випуску того чи іншого виду, а також складові та інші їх особливості.

Рідкий коректор канцелярський

Рідкий коректор може бути випущений у вигляді ручки з металевим наконечником або в пляшці з пензликом, поролоновим аплікатором або лопаткою як коригуючого елемента:

 • Рідина у флаконі універсальна у використанні і дозволяє робити виправлення,як цілих рядків, так і дрібних помилок.

Важливо! Зручним варіантом для багатьох є модель коректора для документів марки BIC Tipp-Ex Rapid з поролоновим аплікатором. Маленька губка дає можливість наносити рідина акуратно і точно, без плям і надлишків.

 • Коректор-ручка підходить більше для точкового, дрібного виправлення будь-якому вигляді папери, у тому числі і паперу для факсу.

Важливо! Ширина сліду такого засобу становить близько 1 мм, Тому він являє собою кращий варіант для виправлення рукописного тексту.

 • Корпус ручки виконаний з тонкого еластичного пластику, адже при використанні даного виду коректора потрібно буде злегка стискати пальцями резервуар з рідиною.

Важливо! Після використання канцелярський штрих потрібно обов’язково закривати ковпачком.

 • Деякі виробники випускають універсальні засоби 2-в-1, які оснащені і наконечником, і пензликом. Такі інструменти дозволяють виправляти як мінімальні ділянки, так і великі області.

Важливо! Подібні інструменти для корекції тексту випускають виробники Optima і Axent.

 • За складом рідини бувають на водній, спиртової або емульсійної основі. Рідкий коректор завжди випускається з кулькою всередині, який сприяє збовтування складу.

Важливо! Незалежно від обраної форми випуску штриха, рідиною іноді можна забруднитися самому або ж залишити плями на одязі. Вирішити обидві проблеми без особливих клопоту вам допоможуть наші поради з наступних статей:

 • Як відіпрати штрих з одягу?
 • Як прибрати штрих з шкіри?

yakiy vibrati korektor 3 - Який вибрати коректор?

Особливості рідини на водній основі:

 1. Не має ніякого запаху, чим є більш привабливою для алергіків.
 2. Безпечна у використанні.
 3. Негорюча.
 4. Погано працює в холоді, а при низьких температурах замерзає.
 5. Порівняно довго сохне.

Важливо! Якщо коректор у флаконі з часом висохне, його можна розвести водою в невеликій кількості. Також дізнайтеся про інші способи, в тому числі для інших видів штриха, ніж розбавити коректор.

yakiy vibrati korektor 4 - Який вибрати коректор?

Особливості коректора на спиртовій основі:

 1. Якісно покриває помилки в тексті.
 2. Дуже швидко сохне.
 3. Стійкий до низьких температур.
 4. Характеризується різким запахом.
 5. Легко займається.

yakiy vibrati korektor 5 - Який вибрати коректор?

Особливості рідини на емульсійній основі:

 1. Швидко сохне.
 2. Негорюча.
 3. Не має різкого запаху.
 4. Стійка до низьких температур.

Важливо! По суті, цей вид коректора поєднує в собі всі позитивні якості двох попередніх видів.

yakiy vibrati korektor 6 - Який вибрати коректор?

Сухий коректор

Сухий вид канцелярського коригуючого інструменту представлений на ринку у вигляді стрічок шириною 4-6 мм. На неї нанесений коректор сухим шаром. Сама стрічка розташована в пластиковому корпусі.

Важливо! Найчастіше корпус зроблений з прозорого пластика, що дозволяє контролювати кількість залишився кошти.

Сухий коректор залишає гладку і суху поверхню, на якій можна відразу робити записи. Підходить даний коректор для будь-якого виду паперу. Єдиним його недоліком є ризик обриву стрічки при неправильному використанні.

Важливо! Завдяки своїм компактним розмірам, даний вид канцелярського інструменту легко розміщується у пеналі або кишені.

yakiy vibrati korektor 7 - Який вибрати коректор?

Виробники канцелярського “дива”

На сьогодні коректор не є новинкою і випускається великою кількістю фірм. Якщо ви думаєте, який вибрати коректор для частого і тривалого застосування, має сенс віддати перевагу продукції однієї з цих компаній:

 • Berlingo.
 • Liquid Paper.
 • Erich Krause.
 • Tipp-Ex.
 • Snopake.
 • Wite-Out.
 • White Away.
 • Edigs.
 • Pentel.
 • Kores.
 • Twink.

Важливо! Для першокласників коректор є в більшості випадків забороненим продуктом канцелярії, проте, зустрічаються лояльні вчителі, які не проти охайних виправлення в тексті. Що ж стосується більш старших дітей, підлітків і дорослих офісних працівників, то дане пристосування просто зобов’язана у них бути.

Відеоматеріал

Вибрати кращий коректор для офісу можна тільки шляхом проб, а якщо виправлення потрібні часто і різного характеру, то потрібно, щоб в офісі були різні види замазки. Інформація зі статті напевно допомогла вам розібратися у видах цього чудо-засоби і визначитися зі складом і формою випуску.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *