Яку стільницю вибрати для кухні?

yaku st l nicyu vibrati dlya kuhn 1 - Яку стільницю вибрати для кухні?

Кухня — одна з найбільш важливих кімнат у будь-якому будинку. Цей факт можуть підтвердити і чоловіки, шлях до серця яких, як відомо, лежить через шлунок, і жінки, які проводять на кухні багато часу. У кожній хазяєчок свої уявлення про функціональність і красу робочого місця. Але питання про те, яку стільницю вибрати для кухні, залежить не тільки від її особистих побажань, але і від фінансових можливостей родини. Давайте розглянемо види стільниць, які представлені в магазинах, і спробуємо з’ясувати, чим вони один від одного відрізняються.

Якого типу стільниця краще?

Стільниці можна поділити на групи таким чином:

 1. За ціною.
 2. Складом матеріалу:
  • Ламіновані пластиком HLP.
  • Вироби з штучного акрилового каменю (Akrilika, Staron, Corian).
  • З штучного каменю з наповненням з кварцу.
  • З натурального природного каменю.
  • З масиву дерева благородних порід.
 3. Фізичним характеристикам.

Передній край стільниць може бути виконаний по-різному:

 • Завал — радіусне заокруглення пластику з робочої поверхні на її торець.
 • Завал з підгин — пластик з торця загинають під нижню частину стільниці.
 • Також торець може бути оформлений 3D кромкою ABS або алюмінієвим профілем.

Важливо! Торець з 3D кромкою, як правило, використовують для криволінійних кухонь, які мають радіусний фасад.

Яку стільницю вибрати для кухні? — Підбираємо матеріал

Розглянемо деякі особливості найбільш популярних матеріалів, щоб ви змогли зрозуміти, що ж для вас краще.

Штучний камінь

Задаючись питанням, яку стільницю краще вибрати для кухні, сьогодні багато вибирають варіанти з штучного каменю. Основою для даної стільниці є фанера, на яку наклеюють штучний камінь, як правило, товщиною 12 мм

Важливо! Якщо ви не знаєте, яку стільницю вибрати для кухні з штучного каменю, зверніть увагу на відомі марки — Akrilika, Staron, Montelli, Corian.

Властивості:

 • Даний матеріал пластичний, тому при високій температурі з нього можна створювати різні гнуті форми, в чому часто з’являється необхідність для кухонь з радіусними фасадами.
 • Штучний камінь роблять з полімерного клею і кольорових гранул з метою імітації складу натурального каменю.
 • Такі види стільниць представлені в широкій колірній гамі.
 • Чим нижча ціна на стільниці зі штучного каменю, тим більш крихкий і менш пластичний матеріал, тому гнуту форму не завжди можна надати. Але стільниці з більш дешевого матеріалу можна використовувати для прямих кухонь.
 • Головною перевагою даного матеріалу вважається можливість з’єднання стільниці без видимих стиків. Торець можна виконати з використанням різноманітних фігурних форм.

Важливо! Цей камінь на дотик теплий, чого не можна сказати про натуральному.

yaku st l nicyu vibrati dlya kuhn 2 - Яку стільницю вибрати для кухні?

Кварцовий агломерат

У складі таких стільниць кварцова, гранітна або дзеркальна крихта, а також полімерні зв’язуючі смоли. Плити для виробів з кварцового агломерату проводять під вакуумом при високих температурах на спеціальних вибростолах.

Важливо! Як правило, товщина плити становить 30 мм.

В матеріал, який використовується для стільниць, не потрапляє повітря, завдяки чому він стійкий до рідин, не вбирає кислоти і розчинники, а це — величезна перевага перед натуральним каменем. Крім того, кварцовий агломерат стійкий до подряпин і зламів.

Важливо! Завдяки сучасним технологіям, стик стільниці може бути зроблений практично непомітним.

Натуральний камінь

Вироби з натурального каменю виглядають грунтовно і респектабельно в класичному інтер’єрі. Матеріалом для даних стільниць є листи кам’яних блоків, що добуваються з надр землі.

Яку стільницю вибрати для кухні? Найчастіше для кухонь використовують граніт, він менш гігроскопічний і більш щільний, ніж інші породи каменю. Граніт не вбирає воду, однак за ним необхідний особливий догляд. Мінусом є велика вага і висока ціна на такі стільниці.

Важливо! Не рекомендується використовувати мармур для кухонних стільниць, тому цей матеріал легко мажеться і дряпається.

Натуральне дерево

Вироби з натурального дерева красиві і міцні, але мають потребу в особливому догляді. Найчастіше їх роблять з бука, дуба, мербау, тика, венге. Такі стільниці необхідно регулярно обробляти спеціальними захисними розчинами на основі олій.

Важливо! Витирати поверхню можна тільки вологою ганчіркою, без застосування побутової хімії.

Альтернативні варіанти

Якщо з якихось причин, підбираючи стільниці для кухні,

вам не підходять вироби з дерева, каменю або ДСП, можна підібрати варіант з керамічної плитки, нержавіючої сталі або скла.

Нержавіюча сталь

Безумовно, вироби з цього матеріалу практичні, проте, для створення теплої затишної атмосфери навряд чи підійде. Така поверхня стійка до появи грибка, їй не страшні перепади температури та підвищена вологість.

Саме такі варіанти використовуються в ресторанах, бо за ними легко доглядати. Мити такі поверхні можна різними засобами, завдяки чому ви зможете тримати свою кухню в чистоті.

Важливо! Мінусом цієї стільниці є те, що її час від часу необхідно полірувати, а це може потягти за собою додаткові витрати.

Скло

В домашніх умовах цей матеріал рідко використовується для кухонних стільниць. Причиною є низька зносостійкість матеріалу, висока ціна і складність у відході. Але це компенсується ефектним зовнішнім виглядом. Тому, якщо фінансове питання для вас особливого значення не має, і ви можете дозволити собі замінити виріб через рік, чому б не встановити?

Керамічна плитка

Також іноді використовується як покриття для стільниці, правда, вона вимагає особливого догляду. На жаль, матеріал не позбавлений мінусів — затірка нестійка до зовнішніх впливів, а на самій плитці можуть з’явитися тріщини і відколи. Але експлуатаційні характеристики стільниці, вкритої керамічною плиткою, можна поліпшити, якщо покрити поверхню емаллю.

Визначаємо оптимальні розміри

Щоб зрозуміти, яку стільницю вибрати для кухні, слід визначитися з шириною, товщиною, матеріалом і кольором.

Важливо! В ході проектування кухонних меблів необхідно пам’ятати, що стільниця — це спочатку функціональний елемент, і лише потім дизайнерський. Тому потрібно співвідносити розміри кухонної стільниці з плануванням, ергономіку робочих процесів, розміщення робочих зон, а також забезпеченням безпеки і комфорту членів сім’ї.

Висота

Цей параметр дуже важливий, оскільки від нього буде залежати зручність роботи на кухні. Висота повинна визначатися при врахуванні зростання людини, яка буде займатися приготуванням їжі, щоб у процесі роботи у нього не виникала біль у попереку і ногах:

 • Якщо зріст нижче 150 см, бажана висота стільниці — 76 див.
 • При зростанні — близько 160 см бажано встановити стільницю на висоту приблизно 83 см, а при зростанні приблизно 170 см — на висоту 88 див.
 • У тому разі, якщо зростання членів сім’ї приблизно 180 см — висота кухонної стільниці 91 см, а при зростанні вище 180 см — 94 див.
 • Для високих людей, зріст яких перевищує 190 см, висота стільниці повинна бути не менше метра.

Важливо! Рекомендовані розміри в кожному розглянутому випадку вимагають додатково аналізу. Необхідно враховувати те, що зростання у всіх членів сім’ї різний, тому підбір висоти вимагає індивідуального підходу.

yaku st l nicyu vibrati dlya kuhn 3 - Яку стільницю вибрати для кухні?

Ширина

Потрібно враховувати співвідношення ширини стільниці та існуючого відстані від її поверхні до навісних шафок. У тому випадку, якщо ширина стільниці від 65 см, то нижній край навісний меблів може бути закріплений на висоті близько 50 см від поверхні стола.

Важливо! Якщо ви не можете дозволити собі широку стільницю з-за невеликих розмірів кухні, то зручності і оглядовості можна досягти за рахунок ширини навісних шафок.

Товщина

Товщину можна вибрати різну — від 2 до 6 см:

 • Стандартною товщиною для кухонних стільниць з ДСП вважається 28 мм.
 • Товщина вологостійкого вироби може доходити до 38 мм.

Монтаж та догляд

Фахівці кажуть, що форму стільниць слід вибирати, виходячи з планування приміщення, конфігурації гарнітура, а також організації робочої зони.

Важливо! Намагайтеся не перевантажувати кухню зайвими кутами — нічого не повинно заважати по ній пересуватися.

Можете поекспериментувати з матеріалом і кольором, адже зовсім не обов’язково використовувати одну кольорову гаму чи матеріал. Наприклад, натуральний камінь, чудово поєднується з керамічною плиткою і мозаїкою, а дерево — з матовим склом. Також цікавим дизайнерським ходом є підсвічування робочої зони, адже це і красиво і дуже зручно.

Також, вибираючи стільниці для кухні за якістю, враховуйте вартість її монтажу:

 • Порівняно недорого коштують ламіновані вироби. Вони фіксуються до труб за допомогою металевих куточків і саморізів. Плінтус, закриває щілини між стільницею і стіною, встановлюється в останню чергу.
 • Для виробів з дерева використовують кронштейни з овальними отворами закріплюють “плаваючим” способом.
 • Монтаж стільниці з натурального каменю — процес дорогий і трудомісткий.

Важливо! Що стосується догляду, то витирати поверхню стільниці можна мокрою ганчіркою круговими рухами.

Відеоматеріал

Купівля кухонних меблів, так чи інакше, пов’язана зі стільницею. Якою вона буде за формою, кольором, розміром, і з чого виготовлена — залежить від вас. Сподіваємося, що наша стаття допоможе вам розібратися в питанні, яку стільницю краще вибрати для кухні.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *