Японські штори в інтер’єрі і при зонуванні кімнати

Ізоляція простору найчастіше необхідна в однокімнатних квартирах-студіях або густонаселених квартирах навіть з великою кількістю кімнат. Оптимальне рішення при ізоляції простору — це використання штор. Пов’язано це з тим, що при використанні штор або фіранок відпадає необхідність в переплануванні приміщення, тому зонування японськими шторами і є найкращим виходом з положення.

yapons k shtori v nter r pri zonuvann k mnati 1 - Японські штори в інтер’єрі і при зонуванні кімнати

Переваги штор при зонуванні

Як вже зазначалося, використання штор при зонуванні має більше плюсів, ніж зонування стаціонарними стінами чи перегородками. Перший і основний плюс — набагато менші витрати, далі — відсутність необхідності перепланування, ремонту і простота збірки конструкції. Та й взагалі, перегородку з штор цілком можна зібрати самостійно.

Класифікація зонування:

  • Часткове або повне.
  • Тимчасове або постійне.
  • Декоративне або функціональний.

yapons k shtori v nter r pri zonuvann k mnati 2 - Японські штори в інтер’єрі і при зонуванні кімнати

За допомогою подібної перегородки можна відгородити дитячу, оформити окремий кабінет для роботи і просто розділити приміщення на функціональні зони.

Проте є й інше застосування — декоративне, коли японські штори для зонування кімнати не застосовуються, тобто розділення приміщення на зони є лише другорядним завданням, а першорядна — декорування квартири.

Що таке японські штори

yapons k shtori v nter r pri zonuvann k mnati 3 - Японські штори в інтер’єрі і при зонуванні кімнати

Японці завжди славилися своїм мінімалізмом як в культурі, так і в інтер’єрі і декорі. І штори не стали винятком. Їх можна використовувати як при зонуванні, так і просто на вікнах, стінах, нішах і навіть замість дверей. Застосування традиційних штор дозволить привнести затишок і витонченість, що просто ідеально підійде любителям простоти і простору в інтер’єрі.

Японські штори являють собою розсувні панелі з гладкої тканини, мають невелику ширину і схожі здалеку на ширму або екран. Кріпляться вони за допомогою карниза, по вікну пересуваються як екран. З-за наявності обтяжувача вони завжди будуть залишатися прямими.

Встановлення та догляд

Встановити їх можна навіть самостійно, догляд не відрізняється в основному від інших видів штор. Можна підібрати ідеальний варіант для будь-якого приміщення, неважливо, чи це буде зала, вітальня, спальня або навіть кухня. Відрізняються вони один від одного за кольором, фактурі, наявності або відсутності традиційних японських орнаментів: бамбука, ієрогліфів, самураїв, сакури і так далі.

Якщо говорити про встановлення подібних фіранок, то ідеальним варіантом буде їх використання на вітражних вікнах або ж на вікнах балкона, які мають досить великий розмір. Завдяки цьому вони додадуть приміщенню ще більше простору і світла. При їх виготовленні використовуються тільки натуральні матеріали: шовк, бамбук, бавовна і деякі інші.

Варіанти забарвлень

Традиційні варіанти забарвлення — це рожевий, бежевий, білий і блакитний. Найчастіше зустрічаються моделі з японськими орнаментами та малюнками, однак можна зустріти й однотонні штори. Крім того, можна зробити їх на замовлення з будь-яким необхідним малюнком. Штори також прикрашаються нитяними шнурками або тасьмою.

yapons k shtori v nter r pri zonuvann k mnati 4 - Японські штори в інтер’єрі і при зонуванні кімнати

Завдяки такому величезному розмаїттю кольорів використовувати їх можна в будь-якому варіанті дизайну, адже вони впишуться в будь-який інтер’єр при правильно підібраних фактурі, кольорі і малюнку. Дуже вдалими є моделі, які поєднують елементи з більшою і меншою проникністю для світла, завдяки чому малюнок на них стає ще більш красивим і естетичним.

Так як розсіюють світло рулонні штори досить м’яко, їх дуже часто використовують в дизайнах в стилі лофт. Особливо вдало в такому стилі виглядають білі панелі, які м’яко пропускають світло з вікна чи балкона на кухню або в зал. Подібні рольштори дозволяють не надто затемнювати приміщення, при цьому роблячи його більш просторим і світлим, але і захищає від попадання надмірно яскравого світла, роблячи його м’яким і приємним для очей.

Переваги використання японських штор:

  • Величезна різноманітність варіантів і забарвлень.
  • Простота установки і переміщення у разі необхідності.
  • Простота прибирання, так як не вбирають пил.
  • Можна включити в систему «розумний будинок».
  • Можна використовувати для зонування приміщення.

Конструкція штор

Завдяки тому, що в більшості своїй японські панелі мають блідий колір і малюнок, вони створюють непередаване відчуття комфорту в приміщенні, але при цьому виконують не тільки естетичну функцію, але і можуть бути корисні з ергономічної точки зору.

По своїй конструкції вони чимось схожі на жалюзі, проте не мають функції повороту, а самі по собі вони більш важкі і щільні. Управління системою здійснюється за допомогою корду, в якому є одностороння (іноді центральна) розсунення.

yapons k shtori v nter r pri zonuvann k mnati 5 - Японські штори в інтер’єрі і при зонуванні кімнати

Функціонування штор здійснюється за особливим принципом накладання, тобто рулони пересуваються в різні сторони по карнизу, тому можна вибрати, яку кількість карнизів буде в підсумковому варіанті, завдяки чому можна створити унікальні версії дизайну і конструкції штор.

Використання в зонуванні

Зонування кімнати японськими панелями відбувається при відділенні кухні від решти простору в квартирах-студіях, поділі квартири на робочу і зону для відпочинку і так далі. Їх використання в таких ситуаціях пояснюється тим, що таку ж функцію вони несуть і в традиційних японських будинках, тому, навіть якщо штори будуть встановлені в дверні отвори, вони не будуть виглядати смішно або не на своєму місці.

Однак найбільш ефективні вони в просторих кімнатах, де є великі вікна, адже такий варіант квартири дозволить використовувати зонування на гнучкому карнизі, щоб виділити ігрову зону для дітей або окреме місце для читання або роботи. Чим більше простору в квартирі спочатку, тим більше простору візуально виходить при використанні фіранок.

У дизайні кухні

Для багатьох господинь саме кухня є відображенням душі і внутрішнього настрою. Тут люди снідають, обідають, вечеряють, готують їжу, тому саме тут повинні бути штори з найбільш якісних і легко піддаються прибиранню тканин, мають простий і лаконічний, але в той же час не выбивающийся з решти інтер’єру дизайн. Невеликий кухні краще всього підійдуть маленькі панелі з напівпрозорої тканини, які додають простору і відчуття свободи і простору. А колір краще всього використовувати теплих відтінків: жовтий, червоний і рожевий.

yapons k shtori v nter r pri zonuvann k mnati 6 - Японські штори в інтер’єрі і при зонуванні кімнати

Штори у вітальні

yapons k shtori v nter r pri zonuvann k mnati 7 - Японські штори в інтер’єрі і при зонуванні кімнати

У багатьох квартирах саме вітальня є «обличчям» усієї квартири, тому її необхідно оформити в більш яскравих кольорах, ніж інші кімнати. Хоча можна використовувати поєднання яскравих і пастельних тонів, наприклад: прозору пастельну середину і більш яскраві непрозорі панелі по краях. Але таку модель краще не використовувати у квартирах, де вікно або балкон виходять на південну сторону, адже в такому разі фіранки не зможуть виконувати свою основну функцію — вони не будуть захищати кімнату від яскравого сонячного світла.

Ще один варіант — використовувати японські штори в інтер’єрі вітальні для зонування. З їх допомогою можна створити зону для відпочинку, відокремити робоче місце або зробити невеликий куточок для читання. Можна навіть використовувати гнучкий карниз, щоб відокремлена площа не надто вибивалася з решти інтер’єру приміщення.

В інтер’єрі спальні

Спальня — це кімната, у якій необхідно створити максимально інтимну обстановку, оповиту півмороком і притемненным освітленням. Для цієї мети підійдуть аж ніяк не всі фактури і кольору. Найбільш часто використовуються фіранки, виконані в пастельних тонах і темних відтінках. Можна підібрати моделі, які будуть поєднуватися не тільки з інтер’єром в цілому, але і з ковдрами й подушками. Досить приємно в спальні виглядають бамбукові штори.

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *